FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tuplasprintti 2021 iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Ari-Pekka Koovee 13.20 0.00.00 80.05 86.80
2 Palmen Alvar EsSu 13.22 0.00.02 79.25 85.93
3 Takanen Lari PR 13.32 0.00.12 77.68 84.23
4 Koivisto Antton SKUusi 13.36 0.00.16 76.71 83.18
5 Parjanne Antti Lynx 13.45 0.00.25 75.30 81.64
6 Vainio Antti MSParma 14.10 0.00.50 72.52 78.63
7 Stenbacka Wilhelm OK77 14.13 0.00.53 71.70 77.74
8 Tervala Miska RaVa 14.39 0.01.19 69.03 74.85
9 Vainio Eero-Matti MSParma 14.43 0.01.23 68.17 73.92
10 Aaltio Aapo KuoSu 14.58 0.01.38 66.50 72.11
11 Liukkala Jaakko HauSi 15.34 0.02.14 63.42 68.77
12 Saikkonen Otto RR 15.39 0.02.19 62.57 67.85
13 Mutka Manu TuMe 15.40 0.02.20 62.00 67.22
14 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 15.48 0.02.28 60.97 66.11
15 Pesola Oskari HS 15.53 0.02.33 60.14 65.21
16 Kuutti Veli-Pekka EsAk 16.13 0.02.53 58.41 63.34
17 Ylitalo Aki HauSi 16.15 0.02.55 57.80 62.67
18 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 16.31 0.03.11 56.38 61.14
19 Simola Mikko Pohjant 16.46 0.03.26 55.06 59.71
20 Ylis-Junttila Vesa HlS 16.49 0.03.29 54.42 59.01
21 Kokkinen Kari LaTa 16.56 0.03.36 53.58 58.09

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha LS-37 14.24 0.00.00 63.90 70.86
2 Koskinen Jussi EsSu 14.33 0.00.09 60.08 66.63
3 Näsi Matti RaJu 15.50 0.01.26 52.31 58.00
4 Karvonen Ville SomEsa 35.22 0.20.58 22.12 24.53

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Weckman Janne VeVe 12.16 0.00.00 59.75 67.17
2 Korhonen Hannu Pihkan 13.39 0.01.23 52.96 59.54
3 Väänänen Heikki Pihkan 14.01 0.01.45 50.86 57.18
4 Sinnelä Harri SuSi 14.05 0.01.49 49.91 56.11
5 Lahtinen Ismo Jyry 15.03 0.02.47 46.04 51.76
6 Kärkkäinen Kimmo HS 15.04 0.02.48 45.33 50.96
7 Stoor Matti KoS 15.18 0.03.02 43.98 49.45
7 Raute Kaj SuSi 15.18 0.03.02 43.98 49.45
9 Savolainen Jukka EE 16.11 0.03.55 40.35 45.36
10 Lindberg Lauri HauSi 17.14 0.04.58 37.31 41.94
11 Tolvanen Leo Pihkan 18.13 0.05.57 34.75 39.06
12 Kantelinen Teemu HyRa 28.26 0.16.10 21.91 24.63
Sundblom Sören Trian EIL -
Järvenpää Juha HS EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Perä Tapio RR 12.49 0.00.00 48.55 54.14
2 Sarkkinen Timo LaTa 14.06 0.01.17 43.03 47.98
3 Höysniemi Matti Pihkan 15.24 0.02.35 38.38 42.81
4 Liponkoski Sami TP 16.19 0.03.30 35.28 39.34
5 Hämäläinen Petri Pihkan 17.11 0.04.22 32.59 36.35
6 Salo Jukka KuUS 18.59 0.06.10 28.68 31.99
7 Pöyhönen Simo Raus 19.10 0.06.21 27.59 30.77

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Harjamäki Petri HiKi 13.37 0.00.00 61.32 66.47
2 Forsblom Vesa LS-37 13.39 0.00.02 60.66 65.76
2 Virtanen Antti HlS 13.39 0.00.02 60.66 65.76
4 Uusitalo Tero EsAk 13.50 0.00.13 58.85 63.80
5 Tuominen Hans Pihkan 14.13 0.00.36 56.78 61.55
6 Kyyrönen Samuli RR 14.14 0.00.37 56.22 60.94
7 Parttimaa Timo AngA 14.56 0.01.19 53.12 57.58
8 Tähtinen Timo HS 15.00 0.01.23 52.42 56.82
9 Liljeström Kimmo HS 15.26 0.01.49 50.50 54.74
10 Kleemola Jari PertPe 15.27 0.01.50 49.99 54.19
11 Palmen Henrik EsSu 15.35 0.01.58 49.12 53.24
12 Pulli Antero RR 15.36 0.01.59 48.62 52.70
13 Lehtonen Olli KoHo 15.44 0.02.07 47.76 51.78
14 Venäläinen Toni VaHa 15.54 0.02.17 46.83 50.76
15 Larmala Juha-Pekka EsSu 16.03 0.02.26 45.95 49.82
16 Autio Rauno KaRa 16.38 0.03.01 43.92 47.62
17 Anttonen Mikael KaRa 16.58 0.03.21 42.65 46.24
18 Kuosmanen Tuomo Pihkan 17.24 0.03.47 41.19 44.65
19 Hyvönen Markku Lynx 20.25 0.06.48 34.76 37.68
Piirainen Jyrki JäPa EIL -
Pekkinen Pasi Pihkan EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huostila Markku LamSä 12.21 0.00.00 54.71 61.96
2 Östergård Patric Trian 12.58 0.00.37 51.68 58.52
3 Hakulinen Pekka EsSu 13.04 0.00.43 50.85 57.59
4 Hakulinen Jukka VeVe 13.48 0.01.27 47.74 54.06
5 Nygård Marko S-JKL 14.03 0.01.42 46.49 52.65
6 Kulmala Mika RR 15.02 0.02.41 43.08 48.78
7 Nummela Arto MU 15.10 0.02.49 42.33 47.93
8 Joutsensaari Jorma KuoSu 15.20 0.02.59 41.50 46.99
9 Tuomi Pertti AskU 15.27 0.03.06 40.82 46.23
10 Kuuluvainen Juha EsSu 15.34 0.03.13 40.15 45.47
11 Numminen Hannu EsAk 15.35 0.03.14 39.75 45.01
12 Mättölä Ali EsSu 15.39 0.03.18 39.22 44.41
13 Hietanen Ari KuUS 16.30 0.04.09 36.86 41.74
14 Hyväri Mikko HS 16.59 0.04.38 35.48 40.18
15 Antikainen Jarmo MU 17.35 0.05.14 33.95 38.44
16 Nygård Peter Femman 17.38 0.05.17 33.53 37.97
17 Hakuli Kari KeU 18.01 0.05.40 32.50 36.81
18 Ritakallio Timo Lynx 18.11 0.05.50 31.90 36.12
19 Launis Kasperi Raus 18.48 0.06.27 30.55 34.60
Lahtinen Jari IHR EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyppänen Timo EKSu 13.35 0.00.00 52.72 55.53
2 Routsi Jyrki Hiisi 14.12 0.00.37 49.93 52.59
3 Kiviniitty Jyrki EsAk 14.29 0.00.54 48.46 51.04
4 Lehto Kari TuMe 14.31 0.00.56 47.85 50.40
5 Hyvärinen Vesa RaN 15.07 0.01.32 45.48 47.90
6 Fogelholm Mikael KeU 15.43 0.02.08 43.29 45.59
7 Virtanen Kari MSParma 16.11 0.02.36 41.60 43.81
8 Laine Markku MU 16.15 0.02.40 40.99 43.17
9 Kiuru Esko HyRa 16.26 0.02.51 40.09 42.23
10 Svärd Rune Trian 16.35 0.03.00 39.30 41.39
11 Vuorinen Hannu KyS 17.04 0.03.29 37.77 39.78
12 Parnetti Roy KeU 17.16 0.03.41 36.91 38.88
13 Puustinen Tuomo Pihkan 17.54 0.04.19 35.21 37.08
14 Ojapalo Ilkka RR 18.23 0.04.48 33.89 35.70
15 Tiittanen Eino Pihkan 18.54 0.05.19 32.59 34.32
16 Uusikartano Simo TuMe 19.16 0.05.41 31.59 33.28

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 14.08 0.00.00 48.63 52.74
2 Liukkala Pekka HauSi 14.53 0.00.45 45.92 49.80
3 Nylund Sven-Olof Botnia 14.56 0.00.48 45.50 49.34
3 Hautala Matti ONMKY 14.56 0.00.48 45.50 49.34
5 Valkonen Timo RR 15.15 0.01.07 44.03 47.75
6 Virtanen Timo IitPy 15.18 0.01.10 43.63 47.32
7 Ilmakunnas Pekka Pihkan 15.21 0.01.13 43.23 46.88
8 Nurisalo Seppo KoS 15.29 0.01.21 42.60 46.20
9 Lind Sune Falken 16.05 0.01.57 40.76 44.21
10 Pulkkinen Erkki RaLu 16.10 0.02.02 40.31 43.72
11 Hattar Allan Falken 16.13 0.02.05 39.94 43.32
12 Kuivala Hannu TuS 16.33 0.02.25 38.90 42.18
13 Vainio Jarmo HlS 16.46 0.02.38 38.16 41.38
14 Matilainen Jorma S-JKL 16.50 0.02.42 37.77 40.96
15 Tuomaala Juhani KoS 17.26 0.03.18 36.24 39.31
16 Hakola Martti RiSu 17.36 0.03.28 35.67 38.69
17 Jylhä Kari HS 17.41 0.03.33 35.28 38.26
18 Kuivala Juha TuS 17.53 0.03.45 34.66 37.60
19 Leppälä Martti HlS 18.17 0.04.09 33.69 36.54
20 Leinonen Markku Pihkan 18.52 0.04.44 32.44 35.18
21 Nurminen Ari VaHa 19.51 0.05.43 30.63 33.22
22 Rantala Jari Koovee 20.18 0.06.10 29.76 32.27
23 Ahlqvist Hannu RiSu 21.19 0.07.11 28.15 30.53
24 Tervo Vesa RR 21.40 0.07.32 27.51 29.84
25 Helkkula Rauli TuMe 21.55 0.07.47 27.02 29.30
26 Forsström Ove Raseborg 22.10 0.08.02 26.54 28.78
27 Lähteenmäki Hannu HlT 23.05 0.08.57 25.31 27.45
Aherto Jorma LS-37 EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sane Kari HS 14.14 0.00.00 44.97 47.97
2 Saksman Kai EST 14.24 0.00.10 44.21 47.16
3 Railimo Matti SOC 14.42 0.00.28 43.08 45.95
4 Turku Vesa HS 14.54 0.00.40 42.27 45.09
4 Helkkula Simo PiTa 14.54 0.00.40 42.27 45.09
6 Koskinen Kaj VaHa 14.55 0.00.41 41.76 44.55
7 Lehtinen Teuvo SOC 15.02 0.00.48 41.21 43.96
8 Ovaska Ari EE 15.13 0.00.59 40.49 43.19
8 Ylikoski Erkki KanSu 15.13 0.00.59 40.49 43.19
10 Turunen Erkki SuSe 15.16 0.01.02 39.90 42.57
11 Rautanen Pauli JäPa 15.33 0.01.19 38.96 41.56
12 Slant Teuvo IPR 15.38 0.01.24 38.53 41.10
13 Liljeström Åge HS 15.47 0.01.33 37.95 40.48
14 Tarvainen Juhani PiTa 16.32 0.02.18 36.02 38.42
15 Keränen Kauko UrjU 17.44 0.03.30 33.39 35.61
16 Parjanne Mikko EsSu 18.24 0.04.10 31.99 34.13
17 Pusa Raimo OrPo 18.35 0.04.21 31.49 33.59
18 Terävä Seppo Pihkan 18.46 0.04.32 31.00 33.07
19 Ryynänen Jorma Pihkan 18.51 0.04.37 30.68 32.73
20 Tolvanen Mauri LeSi 19.29 0.05.15 29.51 31.48
21 Herttuainen Vesa RaKaS 19.42 0.05.28 29.01 30.94
22 Hyvönen Eero PorvU 19.47 0.05.33 28.71 30.63
23 Kallio Erkki LoJa 20.22 0.06.08 27.72 29.57
24 Niemi Ilkka EsSu 20.58 0.06.44 26.77 28.55
25 Rajamäki Jussi HS 22.16 0.08.02 25.05 26.72
26 Hotti Reino HS 22.34 0.08.20 24.56 26.20
27 Kuosa Harri LoJa 23.14 0.09.00 23.71 25.29
28 Nykänen Pentti Jyry 24.27 0.10.13 22.39 23.89
29 Partanen Risto HyRa 31.41 0.17.27 17.17 18.32
Väätäinen Seppo EsSu EIL -
Virtanen Juhani LHR EIL -
Lindstedt Tapio OrPo EIL -
Laine Jaakko HS EIL -
Alexandersson Yngve PIF EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltola Timo MSParma 12.50 0.00.00 44.27 44.43
2 Rusko Heikki VaajTe 13.07 0.00.17 42.97 43.13
3 Kivistö Erkki Pihkan 14.29 0.01.39 38.60 38.75
4 Rapakko Timo SuSi 14.48 0.01.58 37.47 37.61
5 Heinonen Jouko LS-37 15.00 0.02.10 36.68 36.81
6 Rönkkö Paavo EsSu 15.28 0.02.38 35.28 35.41
7 Karvonen Raimo SuSi 16.29 0.03.39 32.83 32.95
8 Hahto Matti OrPo 16.43 0.03.53 32.10 32.22
9 Luoma Simo Pihkan 16.53 0.04.03 31.52 31.64
10 Laakso Raimo HaHa 17.16 0.04.26 30.56 30.68
11 Hartikainen Pertti S. RiSu 17.17 0.04.27 30.27 30.39
12 Wessman Risto HiKi 17.34 0.04.44 29.53 29.64
13 Jylhä Keijo JRV 17.52 0.05.02 28.78 28.89
14 Aho Olavi HS 18.31 0.05.41 27.53 27.63
15 Tunturi Markku VaHa 18.42 0.05.52 27.02 27.12
16 Laine Eero RaVi 19.51 0.07.01 25.23 25.32
17 Mäkinen Matti Mesik 20.04 0.07.14 24.73 24.83
18 Peitsala Osmo HS 20.58 0.08.08 23.46 23.54
19 Koivula Keijo HyRa 21.57 0.09.07 22.20 22.28
20 Teppo Jaakko GIF 23.32 0.10.42 20.52 20.59
Partanen Paavo HyRa EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salomäki Jaakko SKUusi 12.49 0.00.00 50.66 52.23
2 Koivisto Mikael SKUusi 13.24 0.00.35 46.03 47.46
3 Vuorela Joona EsSu 19.45 0.06.56 29.59 30.50
Gretschel Eino KEV HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahoniemi Santeri HS 13.06 0.00.00 44.44 46.01
2 Liponkoski Eino TP 14.12 0.01.06 39.97 41.39
3 Kivenjuuri Aaro ORa 15.02 0.01.56 36.79 38.09
4 Heikkinen Aaro HS 15.25 0.02.19 34.93 36.17
5 Liljeström Matias HS 16.04 0.02.58 32.61 33.77
6 Kivenjuuri Lauri ORa 18.08 0.05.02 28.09 29.09
7 Sarkkinen Joonas LaTa 32.33 0.19.27 15.20 15.74
Hiisilä Hannes EsSu EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vaje Jaakko SKUusi 12.11 0.00.00
2 Leinonen Otso RR 13.11 0.01.00
3 Koivuniemi Timo LS-37 13.27 0.01.16
4 Joensuu Aapo HS 13.38 0.01.27
5 Friman Eemeli HyRa 14.24 0.02.13
6 Takanen Eetu VeVe 14.48 0.02.37
7 Jokinen Joel HyRa 15.44 0.03.33
8 Räihä Konsta Navi 16.04 0.03.53
9 TalviOja Otso RaHa 16.46 0.04.35
10 Laisev Vjatseslav Pihkan 17.03 0.04.52
11 Haapala Elias RR 17.13 0.05.02
12 Kantelinen Leevi HyRa 17.23 0.05.12
13 Vuorela Samu EsSu 18.27 0.06.16
14 Sarkkinen Eetu LaTa 19.16 0.07.05
Virtanen Onni AngA EIL -
Kärkkäinen Miika HS EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taponen Eemeli Jyry 10.20 0.00.00
2 Toivanen Aaron HyRa 10.34 0.00.14
3 Koivisto Luukas SKUusi 10.59 0.00.39
4 Ryhänen Leo Navi 11.46 0.01.26
5 Räihä Vinski Navi 12.16 0.01.56
6 Harjamäki Sisu HS 13.17 0.02.57
7 Väänänen Lauri Pihkan 15.16 0.04.56
8 Väänänen Jesse SKUusi 16.03 0.05.43
Matilainen Milo RaHa EIL -
Kantelinen Vili HyRa EIL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Marjoniemi Jesse RaVi 12.37 0.00.00
2 Rintamäki Santtu Pihkan 13.47 0.01.10
3 Väänänen Mikko Pihkan 14.47 0.02.10
4 Liukkala Sulo SKUusi 16.42 0.04.05

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Jasmiina Lynx 15.10 0.00.00 76.35 82.77
2 Niva Sara Pohjant 15.28 0.00.18 74.31 80.56
3 Parjanne Laura HiKi 15.53 0.00.43 71.81 77.85
4 Luoma Oona TP 16.08 0.00.58 70.16 76.06
5 Andelin Sanna LaTa 17.02 0.01.52 65.95 71.49
6 Kanko Natalia KangSK 17.04 0.01.54 65.31 70.80
7 Nygård Mette S-JKL 17.10 0.02.00 64.42 69.84
8 Sainio Linda KangSK 17.16 0.02.06 63.55 68.89
9 Virtanen Heta RasKa 17.37 0.02.27 61.79 66.99
10 Nummela Liinu Lynx 17.44 0.02.34 60.89 66.01
11 Simola Rita Koovee 17.55 0.02.45 59.79 64.81
12 Happonen Krista LS-37 18.22 0.03.12 57.85 62.71
13 Simola Rosa Koovee 19.07 0.03.57 55.12 59.76
14 Kiljunen Emmi LS-37 19.13 0.04.03 54.39 58.96
15 Metsälä Essi HlS 19.31 0.04.21 53.10 57.57
16 Rauhala Elina EsAk 19.50 0.04.40 51.82 56.18
17 Tiljander Venla RR 20.00 0.04.50 50.95 55.24
18 Aaltio Evelina KuoSu 20.28 0.05.18 49.37 53.52
19 Rantala Eerika HS 23.46 0.08.36 42.15 45.69
20 Tuomi Johanna AskU 30.53 0.15.43 32.15 34.86
Koistinen Milla RR HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Savolainen Irmeli EE 19.12 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laurila Kirsti Pihkan 13.53 0.00.00 67.24 72.81
2 Väre Tiina SomEsa 14.04 0.00.11 65.54 70.97
3 Routsi Anastasia Jyry 15.22 0.01.29 59.23 64.14
4 Torvela Tiina KuoSu 15.25 0.01.32 58.28 63.11
5 Eskola Missu TP 15.31 0.01.38 57.16 61.89
6 Nieminen Outi RR 16.16 0.02.23 53.80 58.26
7 Ikkala Sari HyRa 16.21 0.02.28 52.82 57.19
8 Kytömäki Katri KeU 16.29 0.02.36 51.68 55.96
9 Weckman Sanna VeVe 16.38 0.02.45 50.51 54.70
10 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 17.30 0.03.37 47.35 51.27
11 Kuuri-Riutta Eeva KS 18.24 0.04.31 44.40 48.07
12 Aunila Terhi HS 18.32 0.04.39 43.45 47.04
13 Väänänen Elina TVV 20.21 0.06.28 38.99 42.22
Männikkö Niina RR EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huusari Heidi InkTe 14.07 0.00.00 57.00 56.55
2 Vuorela Hanna EsAk 14.32 0.00.25 53.29 52.87
3 Salonen Heidi HS 14.33 0.00.26 51.15 50.75
4 Palo Unna-Sisko HS 16.38 0.02.31 42.93 42.59
5 Salminen Jonna KuUS 21.15 0.07.08 32.18 31.93
Ikäheimonen Taru EsSu EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarijärvi Sari RaN 14.28 0.00.00 57.60 61.91
2 Palmen Virpi EsSu 14.40 0.00.12 55.75 59.92
3 Hirvonen Leena AR 15.39 0.01.11 51.25 55.08
4 Talvioja Hanna RaHa 16.41 0.02.13 47.14 50.66
5 Franssila Hanna AngA 16.49 0.02.21 45.84 49.26
6 Tervo Tiina HS 17.43 0.03.15 42.63 45.81
7 Virtanen Tiina PertPe 19.09 0.04.41 38.62 41.51
8 Oja Iina Pihkan 20.12 0.05.44 35.84 38.52
9 Hakuli Mia KeU 20.43 0.06.15 34.19 36.75

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 14.47 0.00.00 55.00 62.14
2 Vierikko Annamari HS 15.31 0.00.44 51.52 58.22
3 Rantala Eija EsSu 15.49 0.01.02 49.69 56.15
4 Torri-Tuominen Mari Pihkan 16.18 0.01.31 47.39 53.54
5 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 16.43 0.01.56 45.39 51.29
6 Kekäläinen Kaija HS 17.03 0.02.16 43.71 49.39
7 Hakulinen Paula EsSu 17.54 0.03.07 40.88 46.19
8 Suhonen Sirpa KuoSu 18.19 0.03.32 39.21 44.30
9 Paalanen Anne RR 20.33 0.05.46 34.29 38.74
10 Launis Teija Raus 22.15 0.07.28 31.06 35.10

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 15.05 0.00.00 52.74 55.86
2 Puromies Merja EsSu 15.23 0.00.18 50.85 53.86
3 Sani Tuula HU-46 15.30 0.00.25 49.61 52.55
4 Rajamäki Terhi KangSK 16.21 0.01.16 46.22 48.96
5 Juga Liisa KeU 16.29 0.01.24 45.04 47.71
6 Hakomäki Kirsi HS 16.39 0.01.34 43.79 46.39
7 Laurila Saija KangSK 17.11 0.02.06 41.66 44.13
8 Jalanto Terttu KangSK 17.43 0.02.38 39.66 42.01
9 Kallio Arja RiSu 20.10 0.05.05 34.18 36.21
10 Tammisalo Netta KangSK 21.47 0.06.42 31.04 32.88
Kokkila Marita EsSu EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Forsström Rita Raseborg 16.23 0.00.00 50.31 51.91
2 Purhonen Kaija HU-46 16.39 0.00.16 49.01 50.57
3 Korpio Aulikki VaHa 17.08 0.00.45 47.15 48.65
3 Raiko Erja HyRa 17.08 0.00.45 47.15 48.65
5 Kattilakoski Kirsti KoS 17.49 0.01.26 44.41 45.83
6 Nurminen Arja VaHa 18.19 0.01.56 42.75 44.11
7 Liimatainen Raili HyRa 18.45 0.02.22 41.32 42.64
8 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 18.56 0.02.33 40.49 41.78
9 Piirto Kaisu JRV 19.24 0.03.01 39.09 40.33
10 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 19.26 0.03.03 38.60 39.83
11 Lappeteläinen Raija HyRa 20.27 0.04.04 36.28 37.43
12 Virtanen Marita EsSu 21.30 0.05.07 34.12 35.21
13 Bergström Anneli EsSu 23.24 0.07.01 31.00 31.98
14 Ojapalo Anneli RR 24.21 0.07.58 29.45 30.39
15 Sepponen Raija JäPa 27.52 0.11.29 25.44 26.25
16 Karvonen Pirjo SuSi 28.48 0.12.25 24.33 25.10

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lankia Hilkka TP 15.39 0.00.00 42.44 46.49
2 Alexandersson Gia PIF 15.57 0.00.18 40.94 44.85
3 Kajava Ritva HlS 16.16 0.00.37 39.47 43.24
4 Suomalainen Marja LeSi 17.07 0.01.28 36.86 40.38
5 Turku Kaija HS 17.31 0.01.52 35.39 38.77
6 Stoor Anne KoS 18.02 0.02.23 33.76 36.98
7 Venäläinen Kaija VaHa 19.46 0.04.07 30.24 33.13
8 Malmsten Beatrice Lynx 19.58 0.04.19 29.38 32.19
9 Luoma Helena Pihkan 20.43 0.05.04 27.78 30.44
10 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 31.53 0.16.14 17.70 19.40

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nietula Minja HS 12.23 0.00.00 56.19 57.99
2 Tuhkanen Suvi UlvUra 13.30 0.01.07 47.68 49.21
3 Luoma Elli TP 14.50 0.02.27 39.87 41.15

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ryynänen Ella Pihkan 13.44 0.00.00 43.75 46.32
2 Rehberger Nadja HS 13.49 0.00.05 42.40 44.89
3 Tupitsa Milla HS 14.52 0.01.08 38.40 40.65
4 Joensuu Lumi HS 16.03 0.02.19 34.63 36.66
5 Kärkkäinen Eeva HS 16.55 0.03.11 31.97 33.84
6 Aunila Veera HS 18.45 0.05.01 28.04 29.69
7 Anttila Krista SKUusi 19.59 0.06.15 25.56 27.06
Maisniemi Kreetta HS EIL -
Kriktilä Pihla VeVe EIL -
Haapamäki Kerttu HyRa EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Harjamäki Manja HS 13.04 0.00.00
2 Lehtinen Lotta HS 13.05 0.00.01
3 Anttila Kiira SKUusi 15.09 0.02.05
4 Pekkanen Nuppu-Sofia RaHa 16.01 0.02.57
5 Häkkinen Senni Navi 18.59 0.05.55
6 Sippu Jenna InkTe 19.13 0.06.09
7 Matilainen Julia RaHa 28.16 0.15.12

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Venla VeVe 12.57 0.00.00
2 Damskägg Hilda HyRa 13.27 0.00.30
3 Tapiola Aada AngA 13.36 0.00.39
4 Koivuniemi Maija LS-37 15.55 0.02.58
5 von Matt Olga RaHa 16.08 0.03.11
Tunturi Nuppu HlS EIL -
Takanen Tiitu VeVe EIL -
Lindberg Ella HauSi EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Selma VeVe 11.26 0.00.00
2 Andelmaa Oona AngA 12.13 0.00.47
3 Kantelinen Mona HyRa 13.48 0.02.22
4 Anttila Mira SKUusi 17.56 0.06.30
5 Kyytinen Aili MU 18.37 0.07.11
6 Tervo Kiira Pihkan 19.36 0.08.10

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Heikki EE 14.57 0.00.00 35.67 34.28
2 Kuokkanen Kari Pihkan 16.03 0.01.06 32.23 30.97
3 Erkkilä Olavi HlS 17.58 0.03.01 27.90 26.81
4 Ijas Johannes KeU 23.02 0.08.05 21.07 20.25
5 Aronen Osmo RasKa 23.47 0.08.50 19.73 18.96
6 Lindeman Osmo HS 32.42 0.17.45 13.86 13.32
Saario Seppo MSParma EIL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paatero Leena EsSu 18.57 0.00.00 42.62 41.80
2 Karvinen Tuulikki HS 20.26 0.01.29 38.05 37.31
3 Salmela Juulia RiSu 21.53 0.02.56 34.14 33.48
4 Tanska Eeva EsSu 22.53 0.03.56 31.32 30.72
5 Rajamäki Vuokko HS 23.25 0.04.28 29.32 28.76
Ohramaa Tuula Jyry EIL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 24.14 0.00.00