FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kilpailukalenteri
Vuosi Alue Laji Kilpailu
* = Lasten ratamestari on käynyt Lasten ja nuorten ratojen laatiminen –koulutuksen
Päivä Kilpailupäivän nimi Seurat Kilp. numero Laji Toiminnot
23.02.2019 Epäviralliset tulokset SM-sprintti, finaali, D21 Iisalmen Visa 24515 S
30.03.2019 Billnäsin keskimatka Karjaan Ura 24222 S Ilmoittaudu
05.04.2019 Stadiviesti (kuntosuunnistus) Rasti-Jyry 24514 S
06.04.2019 Stadisprintti, aamupäivä Rasti-Jyry 24292 S Ilmoittaudu
06.04.2019 Stadisprintti, iltapäivä Rasti-Jyry 24452 S Ilmoittaudu
07.04.2019 Falken sprint I IK Falken 24375 S
07.04.2019 Falken sprint II IK Falken 24376 S
07.04.2019 Helsinki City O (kuntosuunnistus) Rasti-Jyry 24453 S Ilmoittaudu
12.04.2019 Kevätyön Viesti, Viestiliiga 1/7 Turun Suunnistajat 24275 S
13.04.2019 Karhurastit 2019 Rastikarhut 24329 S Ilmoittaudu
14.04.2019 Ankkurirastit Angelniemen Ankkuri 24287 S
19.04.2019 XIX Saaristorastit - Skärgårdsträffen Pargas IF 24301 S
20.04.2019 FinnSpring ja WRE-osakilpailu Paimion Rasti 23784 S
21.04.2019 FinnSpring Viesti, Viestiliiga 2/7 Paimion Rasti 23785 S
27.04.2019 Kevätkansalliset Kalajoen Junkkarit 24405 S
28.04.2019 Tuplasprintti Rasti-Jussit 24389 S
01.05.2019 Vappurastit 2019 Tuusulan Voima-Veikot 24314 S
01.05.2019 Vehkalahden Veikkojen kevätkansalliset Vehkalahden Veikot 24321 S
04.05.2019 Virkiän kevätkansallinen Lapuan Virkiä 24247 S
04.05.2019 Rakas-rastit (pitkä) Raja-Karjalan Suunnistajat 24259 S
04.05.2019 47. Uudenmaan Rastipäivät Rajamäen Rykmentti 24316 S
04.05.2019 Kevätkukkarastit Rasti E4 24414 S
04.05.2019 Lapin am-sprintti (avoin) Suunta 2000 24448 S
04.05.2019 Lapin am-parisprintti (avoin) Suunta 2000 24449 S
05.05.2019 Virkiän kevätkansallinen Lapuan Virkiä 24248 S
05.05.2019 47. Uudenmaan Rastipäivät Rajamäen Rykmentti 24317 S
05.05.2019 Eräpirkat Mäntän Seudun Eräpirkat 24415 S
06.05.2019 Varsinais-Suomen avoin Am-keskimatka Liedon Parma 24356 S
07.05.2019 Päijät-Hämeen Avoin AM-keskimatka Päijät-Rasti 24441 S
08.05.2019 Uusimaa AM-sprinttiviesti Espoon Suunta 24480 S
11.05.2019 IK Kronans nationella och ÖIDM medeldistans IK Kronan 24237 S
11.05.2019 Rastijahti Rasti 88 24257 S
11.05.2019 Pohjantähti-rastit 1.pv SK Pohjantähti 24302 S
11.05.2019 Keskimatkan aluemestaruus ja nuorten EM- ja MM-näyttökilpailu Hyvinkään Rasti 24306 S
11.05.2019 Hakan keskimatka Valkeakosken Haka 24311 S
11.05.2019 Keljonkankaan keskimatka Suunta Jyväskylä 24348 S
12.05.2019 AM-keskimatka Inkeroisten Terho 24267 S
12.05.2019 Pohjantähti-rastit 2.pv SK Pohjantähti 24303 S
12.05.2019 Nuorten EM-/MM-näyttökilpailu, maastotesti Suomen Suunnistusliitto 24513 S
18.05.2019 Kevätsuunnistus pitkämatka Kouvolan Suunnistajat 24268 S
18.05.2019 Särkänniemi-suunnistus Koovee 24341 S
18.05.2019 Nuorten EM- ja MM-, sekä aikuisten MC-sprinttinäyttökilpailu, WRE-osakilpailu Rasti-Lukko 24393 S
19.05.2019 SM-sprinttiviesti Rasti-Lukko 23787 S
19.05.2019 kevätsuunnistus keskimatka Kouvolan Suunnistajat 24269 S
19.05.2019 Hissin kansallinen pitkä matka 2019 Hämeenlinnan Suunnistajat 24318 S
21.05.2019 Avoin AM-keskimatka Rastikarhut 24328 S
22.05.2019 EP:n AM-Partio Kauhajoen Karhu 24466 S
24.05.2019 Grano Games Tampereen Pyrintö 24212 S
25.05.2019 AM-erikoispitkä Rasti 88 24142 S Ilmoittaudu
25.05.2019 Grano Games Tampereen Pyrintö 24214 S
25.05.2019 Karkki-Rastit 2019 Karkki-Rasti 24264 S
25.05.2019 Kansallinen, keskimatka Anttolan Urheilijat 24290 S
25.05.2019 Kelterin viesti Iisu 24293 S
25.05.2019 Anttola-viesti, Viestiliiga 3/7 Anttolan Urheilijat 24476 S
26.05.2019 Grano Games Tampereen Pyrintö 24213 S
26.05.2019 Hollolarastit 2019 Hollolan Urheilijat -46 24280 S
26.05.2019 Avoin kansallinen Pohjois-Suomen mestaruuspitkämatka Iisu 24294 S
26.05.2019 AM keskimatka Ylistaron Kilpa-Veljet 24313 S
26.05.2019 Am-sprintti Kuhmon Peurat 24464 S
26.05.2019 Am-partio Kuhmon Peurat 24465 S
26.05.2019 Kansallinen, pitkä matka Anttolan Urheilijat 24477 S
29.05.2019 E-P:n am-oravapolkukilpailu Kauhavan Wisa 24442 S
30.05.2019 Prisma-rastit ja WRE-osakilpailu Hiidenkiertäjät 24295 S
30.05.2019 Helasuunnistus Ikaalisten Nouseva-Voima 24319 S
30.05.2019 KPO-viesti OK Botnia 24372 S
30.05.2019 Kiuruvesi-Rastit Kiuruveden Urheilijat 24408 S
02.06.2019 Kansallinen pitkämatka, SM-esikisa Oriveden Ponnistus 24278 S
02.06.2019 Luumäki-rastit Luumäen Rasti 24288 S
02.06.2019 Kainuun AM-keskimatka Suomussalmen Rasti 24459 S
08.06.2019 Helsinki O-Games, 1 päivä Helsingin Suunnistajat 24281 S
08.06.2019 Orienteering World Cup Round 1, Middle distance Helsingin Suunnistajat 24283 S
08.06.2019 Tornionlaakson Rastipäivät, 1. pv Alatornion Pirkat 24344 S
08.06.2019 Kevyt Olo -rastit Iisalmen Visa 24391 S
08.06.2019 Kansallinen/ AM -keskimatka Nivalan Suunnistajat 24440 S
08.06.2019 JWOC 2019 näyttökilpailu, sprintti, Tanska Suomen Suunnistusliitto 24486 S Ilmoittaudu
09.06.2019 Helsinki O-Games, 2 päivä Helsingin Suunnistajat 24282 S
09.06.2019 Orienteering World Cup Round 1, Chase start Helsingin Suunnistajat 24284 S
09.06.2019 XXII Junnukisat Rasti-Nokia 24305 S
09.06.2019 Tornionlaakson Rastipäivät, 2. pv Alatornion Pirkat 24345 S
09.06.2019 JWOC 2019 näyttökilpailu, pitkä matka, Tanska Suomen Suunnistusliitto 24487 S Ilmoittaudu
09.06.2019 Keskimatka Siilinjärvi Siilin Rasti 24506 S
10.06.2019 JWOC 2019 näyttökilpailu, keskimatka, Tanska Suomen Suunnistusliitto 24488 S Ilmoittaudu
11.06.2019 Orienteering World Cup Round 1, Sprint Relay Helsingin Suunnistajat 24285 S
11.06.2019 AM-keskimatka ja HOK Epilän Esa 24354 S
15.06.2019 Kangasala-Jukola, Venlojen viesti, Viestiliiga 4/7 Kangasala SK 22047 S
16.06.2019 Kangasala-Jukola, Jukolan viesti, Viestiliiga 4/7 Kangasala SK 22573 S
18.06.2019 P-H Oravapolku Asikkalan Raikas 24460 S
20.06.2019 Kukkosuunnistus Laitilan Jyske 24343 S
21.06.2019 MM-katsastus ja WRE-osakilpailu, pitkä matka Kalevan Rasti 24312 S
23.06.2019 Keskimatkan MM-katsastus ja WRE-osakilpailu Suonenjoen Vasama 24304 S
26.06.2019 Decens Iltapika Suunta-Sepot 24378 S
29.06.2019 SM-keskimatka Pudasjärven Urheilijat
Taivalkosken Kuohu
22920 S
29.06.2019 Karjaa -rastit Karjaan Ura 24240 S
30.06.2019 Kainuun Rastiviikko 1. osakilpailu Sotkamon Jymy 24162 S Ilmoittaudu
30.06.2019 Kainuun Rastiviikko Avoimet sarjat/Open classes 30.6., 2.7., 4.7., 5.7. Sotkamon Jymy 24169 S Ilmoittaudu
30.06.2019 Kesälaitumen Rastit Punkalaitumen Kunto 24298 S
02.07.2019 Kainuun Rastiviikko 2. osakilpailu Sotkamon Jymy 24163 S Ilmoittaudu
04.07.2019 Kainuun Rastiviikko 3. osakilpailu Sotkamon Jymy 24164 S Ilmoittaudu
05.07.2019 Kainuun Rastiviikko 4. osakilpailu Sotkamon Jymy 24165 S Ilmoittaudu
07.07.2019 Botnias Nationella OK Botnia 24426 S
14.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 1.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24178 S Ilmoittaudu
14.07.2019 Fin5-suunnistusviikko; Avoimet sarjat/Open classes 14.7./15.7./17.7./18.7./19.7.2019 Kuopion Suunnistajat 24199 S Ilmoittaudu
15.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 2.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24179 S Ilmoittaudu
17.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 3.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24180 S Ilmoittaudu
18.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 4.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24181 S Ilmoittaudu
19.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 5.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24182 S Ilmoittaudu
21.07.2019 Peikkorastit Perttelin Peikot 24324 S
24.07.2019 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv. 1 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
24369 S
24.07.2019 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
24383 S
25.07.2019 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv. 2 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
24370 S
25.07.2019 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
24384 S
26.07.2019 42. Lahti-Suunnistus, sprintti Lahden Suunnistajat-37 24252 S
26.07.2019 Tampere-suunnistus sprintti Koovee 24338 S
26.07.2019 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv. 3 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
24371 S
27.07.2019 Sisä-Suomen Rastipäivät Saarijärven Pullistus 24206 S
27.07.2019 42. Lahti-Suunnistus Lahden Suunnistajat-37 24253 S
27.07.2019 Tampere-suunnistus Koovee 24339 S
27.07.2019 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
24385 S
28.07.2019 Sisä-Suomen Rastipäivät Saarijärven Pullistus 24207 S
28.07.2019 42. Lahti-Suunnistus Lahden Suunnistajat-37 24254 S
28.07.2019 Tampere-suunnistus Koovee 24340 S
28.07.2019 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
24386 S
03.08.2019 Suomen Tunturisuunnistus 1 pv. Länsi-Rajan Rasti 24260 S
03.08.2019 Rinkelirastit 2109 Lappeen Riento 24322 S
04.08.2019 Suomen Tunturisuunnistus 2 pv. Länsi-Rajan Rasti 24261 S
04.08.2019 Rinkelirastit 2019 Lappeen Riento 24323 S
04.08.2019 Öppen ÖID-långdistans/Avoin ÖID-pitkämatka Solf IK 24390 S
09.08.2019 FSOM sprint OK Kristina 24433 S
10.08.2019 V-S:n AM pitkä matka Paimion Rasti 24119 S
10.08.2019 Aluemestaruus, pitkä matka Karjaan Ura 24238 S
10.08.2019 Kaakon AM-pitkämatka Luumäen Rasti 24296 S
10.08.2019 SM-Esikisa (pitkä) ja Satakunnan AM-pitkä Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
24307 S
10.08.2019 Pohjois-Pohjanmaan AM keskimatka Haukiputaan Heitto 24332 S
10.08.2019 Savo-Karjalan am-pitkä Nurmeksen Sepot 24403 S
10.08.2019 FSOM långdistans Närpes OK 24450 S
10.08.2019 Lapin AM pitkä Ounasvaaran Hiihtoseura 24462 S
11.08.2019 V-S:n AM-viesti Paimion Rasti 24120 S
11.08.2019 Aluemestaruus Karjaan Ura 24239 S
11.08.2019 Kaakon AM-viesti Luumäen Rasti 24297 S
11.08.2019 Satakunnan AM-viesti Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
24308 S
11.08.2019 Pohjois-Pohjanmaan AM viesti Haukiputaan Heitto 24333 S
11.08.2019 Savo-Karjalan am-viesti Nurmeksen Sepot 24404 S
11.08.2019 FSOM stafett Närpes OK 24451 S
11.08.2019 Lapin maakunta- ja minimaakuntaviesti Ounasvaaran Hiihtoseura 24463 S
14.08.2019 Evijärvi Sprintti Kortesjärven Järvi-Veikot 24508 S
17.08.2019 AM-pitkä Kyrös-Rasti 24188 S
17.08.2019 Kärppäjahti 2019 Kokkolan Suunnistajat 24406 S
17.08.2019 SaKa 90v juhlakilpailu Sallan Karhut 24422 S
17.08.2019 SM-sprintti esikisa ja VS:n aluemestaruussprintti Angelniemen Ankkuri 24467 S
18.08.2019 AM-viesti Kyrös-Rasti 24189 S
18.08.2019 TuplaSprintti 2019 Tuusulan Voima-Veikot 24315 S
18.08.2019 SaKa 90v juhlakilpailu Sallan Karhut 24423 S
18.08.2019 Kainuun AM-pitkä Kajaanin Suunnistajat 24427 S
21.08.2019 Uudenmaan AM-Sprintti Espoon Suunta 24277 S
24.08.2019 Nuorten Jukola Turun Suunnistajat 23120 S
25.08.2019 Husqvarna-kisa IF Sibbo-Vargarna 24334 S
31.08.2019 eGames 2019 1. päivä Espoon Akilles
Espoon Suunta
24235 S
31.08.2019 Jyvässprintti Suunta Jyväskylä 24349 S
31.08.2019 KuUS tuplakeskimatka aamupäivä Kuusankosken Urheiluseura 24420 S
31.08.2019 KuUS tuplakeskimatka iltapäivä Kuusankosken Urheiluseura 24421 S
01.09.2019 eGames 2019 2.päivä Espoon Akilles
Espoon Suunta
24236 S
01.09.2019 Tykkimäki tuplasprintti 1 Kouvolan Suunnistajat 24270 S
01.09.2019 Tykkimäki tuplasprintti 2 Kouvolan Suunnistajat 24271 S
07.09.2019 SM-pitkä matka ja WRE-osakilpailu, karsinta Fiskarin Urheilijat -47
Hiidenkiertäjät
OK Raseborg
24039 S
08.09.2019 SM-pitkä matka ja WRE-osakilpailu, finaali Fiskarin Urheilijat -47
Hiidenkiertäjät
OK Raseborg
22865 S
13.09.2019 Avoin Uudenmaan Am-yö Lynx 24274 S
13.09.2019 Avoin E-P:n ja ÖID:n Am-Yö Rasti-Kurikka 24409 S
13.09.2019 Avoin Kainuun AM-yö Sotkamon Jymy 24428 S
13.09.2019 Avoin alue yö Vakka-Rasti 24490 S
13.09.2019 Avoin Päijät-Häme AM-yö Itä-Hämeen Rasti 24493 S
14.09.2019 XXIV Mikonpäivän sprinttisuunnistus Tampereen Pyrintö 24398 S
14.09.2019 Kultainen kompassi -cup leiri Tampereen Pyrintö 24399 S
14.09.2019 Savo-Karjalan am-keskimatka Kalevan Rasti 24516 S
14.09.2019 Savo-Karjalan am-yö Kalevan Rasti 24517 S
15.09.2019 Kultainen kompassi -cup finaali Tampereen Pyrintö 24400 S
15.09.2019 Kultainen kompassi -cup kansallinen keskimatka Tampereen Pyrintö 24402 S
21.09.2019 SM-viesti, Viestiliiga 6/7 Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22791 S
22.09.2019 SM-sprintti ja WRE-osakilpailu Loimaan Jankko
Lounais-Hämeen Rasti
Punkalaitumen Kunto
22825 S
27.09.2019 SM-yö, H21-sarjan karsinta Jämsän Retki-Veikot 24040 S
28.09.2019 SM-yö, finaali Jämsän Retki-Veikot 22811 S
29.09.2019 GIF:s 2-mila ÖIDM & KP:n mestaruus Gamlakarleby IF 24436 S
05.10.2019 Nuorisoviesti Turun Suunnistajat 24276 S
06.10.2019 Oravatonni Mynämäen Suunnistajat -52 24381 S
06.10.2019 Avoin Etelä-Pohjanmaan AM-erikoispikkä Kortesjärven Järvi-Veikot 24509 S
20.10.2019 SM-erikoispitkä Pihkaniskat 22972 S
26.10.2019 Halikko Viesti Angelniemen Ankkuri 24299 S
26.10.2019 Lasten Halikko juoksu Angelniemen Ankkuri 24300 S
27.10.2019 Jämi Suunnistusmaraton Ikaalisten Nouseva-Voima 24320 S
25.04.2020 FinnSpring Angelniemen Ankkuri 24431 S
26.04.2020 FinnSpring-viesti Angelniemen Ankkuri 24432 S
23.05.2020 SM-keskimatka Suunta Jyväskylä 23781 S
13.06.2020 Venlojen viesti Ounasvaaran Hiihtoseura 22044 S
14.06.2020 Jukolan viesti Ounasvaaran Hiihtoseura 22043 S
15.08.2020 Nuorten Jukola Navi 23060 S
05.09.2020 SM-pitkä matka, karsinta Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
23644 S
06.09.2020 SM-pitkä matka, finaali Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
23646 S
19.09.2020 SM-viesti Rasti 88 23609 S
20.09.2020 SM-sprintti Angelniemen Ankkuri 23800 S
25.09.2020 SM-yösuunnistus, H21 karsinta Kalevan Rasti 23794 S
26.09.2020 SM-yösuunnistus, finaali Kalevan Rasti 24000 S
10.10.2020 SM-erikoispitkä Oriveden Ponnistus 23875 S
24.04.2021 FinnSpring Keravan Urheilijat 24424 S
25.04.2021 FinnSpring viesti Keravan Urheilijat 24425 S
29.05.2021 SM-keskimatka (ajankohta vahvistamatta) Turun Suunnistajat 23789 S
19.06.2021 Venlojen viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22032 S
20.06.2021 Jukolan viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22033 S
04.09.2021 SM-pitkä matka, karsinta (ajankohta vahvistamatta) Rasti E4
Saarijärven Pullistus
23761 S
05.09.2021 SM-pitkä matka, finaali (ajankohta vahvistamatta) Rasti E4
Saarijärven Pullistus
24002 S
11.09.2021 SM-viesti (ajankohta vahvistamatta) Navi 23816 S
12.09.2021 SM-sprintti (ajankohta vahvistamatta) Juvan Urheilijat 23821 S
24.09.2021 SM-yösuunnistus, H21 karsinta (ajankohta vahvistamatta) Vehkalahden Veikot 24001 S
25.09.2021 SM-yösuunnistus, finaali (ajankohta vahvistamatta) Vehkalahden Veikot 23850 S
16.10.2021 SM-erikoispitkä (ajankohta vahvistamatta) Tampereen Pyrintö 23873 S
18.06.2022 Jukolan viesti OK Trian 23947 S
17.06.2023 Jukolan viesti Kauhavan Wisa
Lapuan Virkiä
23952 S