FIN GB SWE
Login to IRMA
Competition
Year District Discipline Competition
* = The children’s course planner of competition is educated for children courses
Day Name of the day of competition Clubs Competition number Discipline Functions
19.09.2017 Uudenmaan ja Päijät-Hämeen AM-yö Mäntsälän Urheilijat 23411 O Results
19.09.2017 Keski-Suomen Am-yö Vaajakosken Terä 23708 O Results
20.09.2017 AM-yösuunnistus Rastikarhut 23628 O Results
20.09.2017 Pohjois-Pohjanmaan AM-yö Laitasaaren Veto 23725 O Results
22.09.2017 SM-yö karsinta H21 (ilmoittautuminen kaikkiin sarjoihin finaalin kautta) Laihian Luja 21888 O Results
22.09.2017 Seikkailujen Yö 2017 Kangasala SK 23881 O
23.09.2017 SM-yö finaali Laihian Luja 20517 O Results
23.09.2017 Epäviralliset tulokset SM-yö, H21 Laihian Luja 23906 O Results
30.09.2017 Avoin pohjoismainen maaottelu Tempo ja kaikille avoin kansallinen Tempo Rasti-Nokia 23319 TO
30.09.2017 Avoin pohjoismainen maaottelu PreO 1 ja kaikille avoin kansallinen PreO 1 Rasti-Nokia 23320 TO
30.09.2017 Nuorisoviesti Turun Suunnistajat 23328 O
30.09.2017 GIF:s 2-mila, GIF:n 2-pnk Gamlakarleby IF 23814 O
01.10.2017 Avoin pohjoismainen maaottelu PreO 2 ja kaikille avoin kansallinen PreO 2 Rasti-Nokia 23321 TO
01.10.2017 Oravatonni Mynämäen Suunnistajat -52 23383 O Results
01.10.2017 Simpsiön Erikoispitkä (EP:n AM) Lapuan Virkiä 23651 O Results
07.10.2017 Jämi Mini-Rogaining Kankaanpään Suunnistajat 23746 O
14.10.2017 SM erikoispitkä, viralliset tulokset kaikki sarjat Loimaan Jankko
Rasti 88
21911 O Results
14.10.2017 SM-erikoispitkä, epäviralliset tulokset H21 ja D21 Loimaan Jankko
Rasti 88
23933 O Results
15.10.2017 AM-tarkkuussuuunnistus Uusimaa Rajamäen Rykmentti 23810 TO
21.10.2017 Halikko Viesti Angelniemen Ankkuri 23305 O
21.10.2017 Lasten Halikko-juoksu Angelniemen Ankkuri 23373 O
22.10.2017 * RaPi syyskansallinen 2017 (Cancelled) RastiPiikkiö 23349 O
28.10.2017 Jämi Suunnistusmaraton Ikaalisten Nouseva-Voima 23300 O Enter
04.11.2017 XL. Raatojuoksu IF Sibbo-Vargarna 23712 O Enter
02.12.2017 Ensilumen rastit (WRE) Suunta 2000 23924 SO
03.12.2017 Ensilumen rastit (WRE) Suunta 2000 23925 SO
06.01.2018 Kansallinen Pikku-Syöte hisu SK Pohjantähti 23640 SO
07.01.2018 Kansallinen Pikku-Syöte hisu SK Pohjantähti 23641 SO
20.01.2018 Pahkan hisut pitkämatka Sonkajärven Pahka 23577 SO
21.01.2018 Pahkan hisut keskimatka Sonkajärven Pahka 23578 SO
27.01.2018 Avoimet Kaakon AM-hiihtosuunnistuskilpailut Luumäen Rasti 23580 SO
27.01.2018 Avoimet Kaakon AM-hiihtosuunnistuskilpailut Luumäen Rasti 23581 SO
28.01.2018 Avoimet Kaakon AM-hiihtosuunnistuskilpailut Luumäen Rasti 23582 SO
03.02.2018 HausKin Hisu 1 pv Hauhon Sisu 23584 SO
03.02.2018 Avoin Pohjois-Pohjanmaan am-hisu sprintti Iisu 23902 SO
03.02.2018 Avoin Pohjois-Pohjanmaan am-hisu parisprintti Iisu 23903 SO
03.02.2018 Hs-Sprintti Rasti-Kurikka 23939 SO
03.02.2018 Hs-Sprintti viesti Rasti-Kurikka 23940 SO
04.02.2018 HausKin Hisu 2 pv Hauhon Sisu 23585 SO
04.02.2018 Avoin Pohjois-Pohjanmaan am-hisu pitkämatka Iisu 23904 SO
10.02.2018 SM-hiihtosuunnistus sprintti Keravan Urheilijat 23186 SO
11.02.2018 SM-hiihtosuunnistus sprinttiviesti Keravan Urheilijat 23187 SO
17.02.2018 SM-hiihtosuunnistus keskimatka Sotkamon Jymy 23602 SO
18.02.2018 SM-hiihtosuunnistus viesti Sotkamon Jymy 23603 SO
03.03.2018 kansallinen /am-hisu-kisat Haapaveden Urheilijat
Nivalan Suunnistajat
Oulaisten Huima
23905 SO
03.03.2018 avoin am-parisprintti viesti Haapaveden Urheilijat
Nivalan Suunnistajat
Oulaisten Huima
23912 SO
04.03.2018 Kansallinen / avoin am-kisa Haapaveden Urheilijat
Nivalan Suunnistajat
Oulaisten Huima
23907 SO
30.03.2018 Lapin Lumirastit - sprintti Posion Pyrintö 23918 SO
31.03.2018 SM-pitkämatka Posion Pyrintö 23919 SO
01.04.2018 Lapin Lumirastit - keskimatka Posion Pyrintö 23920 SO
21.04.2018 FinnSpring 2018 Espoon Akilles
Leppävaaran Sisu
23286 O
22.04.2018 FinnSpring-viesti 2018 Espoon Akilles
Leppävaaran Sisu
23287 O
13.05.2018 Hämeen AM-keskimatka Hämeenlinnan Suunnistajat 23790 O
22.05.2018 AM-keskimatka Satakunta Vallan Suunta 23261 O
26.05.2018 SM-keskimatka R1 & R2 Kouvolan Suunnistajat 22930 O
06.06.2018 Am-partio Kankaanpään Suunnistajat 23817 O
16.06.2018 Venlojen viesti Hollolan Urheilijat -46
Lahden Suunnistajat-37
22029 O
17.06.2018 Jukolan viesti Hollolan Urheilijat -46
Lahden Suunnistajat-37
22030 O
24.06.2018 AM-Erikoispitkä ja Juhannusrastit Perttelin Peikot 23738 O
01.07.2018 Kainuun Rastiviikko 1. osakilpailu Kajaanin Suunnistajat 23652 O Enter
01.07.2018 Kainuun Rastiviikko Avoimet sarjat/Open classes 1.7., 3.7., 5.7., 6.7. Kajaanin Suunnistajat 23691 O Enter
03.07.2018 Kainuun Rastiviikko 2. osakilpailu Kajaanin Suunnistajat 23653 O Enter
05.07.2018 Kainuun Rastiviikko 3. osakilpailu Kajaanin Suunnistajat 23654 O Enter
06.07.2018 Kainuun Rastiviikko 4. osakilpailu Kajaanin Suunnistajat 23655 O Enter
15.07.2018 Fin5-suunnistusviikko 1. päivä Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
23672 O Enter
15.07.2018 Fin5-suunnistusviikko, Avoimet sarjat/Open classes, 15., 16., 18., 19., 20.7. Lapuan Virkiä 23677 O Enter
16.07.2018 Fin5-suunnistusviikko 2. päivä Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
23673 O Enter
18.07.2018 Fin5-suunnistusviikko 3. päivä Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
23674 O Enter
19.07.2018 Fin5-suunnistusviikko 4. päivä Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
23675 O Enter
20.07.2018 Fin5-suunnistusviikko 5. päivä Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
23676 O Enter
11.08.2018 Am-pitkämatka Varsinais-Suomi ja Satakunta Laitilan Jyske 23170 O
11.08.2018 Hämeen AM-pitkä Oriveden Ponnistus 23729 O
11.08.2018 Uudenmaan Am-pitkä Keimolan Kaiku
Rasti-Jyry
23828 O
11.08.2018 Kaakon AM, pitkä matka Vehkalahden Veikot 23847 O
12.08.2018 Hämeen AM-viesti Oriveden Ponnistus 23730 O
12.08.2018 Uudenmaan Am-viesti Keimolan Kaiku
Rasti-Jyry
23829 O
12.08.2018 Kaakon AM, viesti Vehkalahden Veikot 23849 O
18.08.2018 Nuorten Jukola Saarijärven Pullistus 22027 O
25.08.2018 SM-pitkä matka R1 ja R2 karsinta Navi 22676 O
26.08.2018 SM-pitkä matka R1 ja R2 finaali Navi 22677 O
08.09.2018 Am-keski + am-yö Kalevan Rasti 23795 O
09.09.2018 Syyskansalliset Lynx 23127 O
15.09.2018 SM-viesti R1 ja R2 Ounasvaaran Hiihtoseura 22709 O
16.09.2018 SM-sprintti R1 ja R2 SK Pohjantähti 22697 O
21.09.2018 SM-yö, H21 karsinta Hauhon Sisu 23536 O
22.09.2018 SM-yö, finaali Hauhon Sisu 22715 O
13.10.2018 SM-erikoispitkä matka Angelniemen Ankkuri 22720 O
20.10.2018 Jämi Suunnistusmaraton Ikaalisten Nouseva-Voima 23926 O
09.02.2019 SM-sprintti, karsinta (ajankohta vahvistamatta) Iisalmen Visa 23560 SO
09.02.2019 SM-sprintti, finaali (ajankohta vahvistamatta) Iisalmen Visa 23561 SO
10.02.2019 SM-sprinttiviesti (ajankohta vahvistamatta) Iisalmen Visa 23562 SO
15.06.2019 Venlojen viesti Kangasala SK 22047 O
16.06.2019 Jukolan viesti Kangasala SK 22573 O
29.06.2019 SM keskimatka R1 & R2 (ajankohta vahvistamatta) Pudasjärven Urheilijat
Taivalkosken Kuohu
22920 O
17.08.2019 Nuorten Jukola (ajankohta vahvistamatta) Turun Suunnistajat 23120 O
07.09.2019 SM-pitkä matka R1 ja R2 (ajankohta vahvistamatta) Fiskarin Urheilijat -47
Hiidenkiertäjät
OK Raseborg
22865 O
21.09.2019 SM-viesti R1 ja R2 (ajankohta vahvistamatta) Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22791 O
22.09.2019 SM-sprintti (ajankohta vahvistamatta) Lounais-Hämeen Rasti 22825 O
28.09.2019 SM-yö (ajankohta vahvistamatta) Jämsän Retki-Veikot 22811 O
20.10.2019 SM-erikoispitkä (ajankohta vahvistamatta) Pihkaniskat 22972 O
13.06.2020 Venlojen viesti Ounasvaaran Hiihtoseura 22044 O
14.06.2020 Jukolan viesti Ounasvaaran Hiihtoseura 22043 O
15.08.2020 Nuorten Jukola (ajankohta vahvistamatta) Navi 23060 O
19.06.2021 Venlojen viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22032 O
20.06.2021 Jukolan viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22033 O