FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kilpailukalenteri
Vuosi Alue Laji Kilpailu
* = Lasten ratamestari on käynyt Lasten ja nuorten ratojen laatiminen –koulutuksen
Päivä Kilpailupäivän nimi Seurat Kilp. numero Laji Toiminnot
13.10.2018 Halikko-Viesti Angelniemen Ankkuri 23799 S
13.10.2018 Lasten Halikko Juoksu Angelniemen Ankkuri 23801 S
14.10.2018 SM-erikoispitkä matka, viralliset tulokset kaikki sarjat Angelniemen Ankkuri 22720 S Tulokset
14.10.2018 SM-erikoispitkä matka, epäviralliset tulokset H21 ja D21 Angelniemen Ankkuri 24392 S Tulokset
20.10.2018 Jämi Suunnistusmaraton Ikaalisten Nouseva-Voima 23926 S Tulokset
20.10.2018 Satakunta AM-tarkkuussuunnistus ja kansallinen Suunta-Sepot 24358 TS
03.11.2018 Raatojuoksu 2018 IF Sibbo-Vargarna 24382 S
08.12.2018 Ensilumen Hisu Kuusamon Erä-Veikot 24365 HS Ilmoittaudu
09.12.2018 Ensilumen Hisu Kuusamon Erä-Veikot 24366 HS Ilmoittaudu
05.01.2019 Loppiaisen hiihtosuunnistuskilpailut Länsi-Rajan Rasti 24379 HS
06.01.2019 Loppiaisen hiihtosuunnistuskilpailut Länsi-Rajan Rasti 24380 HS
12.01.2019 Avoin AM-HiSu Kaakko sprintti Joutsenon Kullervo 24395 HS
12.01.2019 Avoin AM-HiSu Kaakko keskimatka Joutsenon Kullervo 24396 HS
13.01.2019 Avoin AM-HiSu Kaakko pitkämatka Joutsenon Kullervo 24397 HS
19.01.2019 Pahkan hisut 1pv. Sonkajärven Pahka 24099 HS
20.01.2019 Pahkan hisut 2pv. Sonkajärven Pahka 24100 HS
02.02.2019 Hauskin Hisu 1 pv Hauhon Sisu 24129 HS
03.02.2019 Hauskin Hisu 2pv Hauhon Sisu 24130 HS
09.02.2019 18. Veikko Hakulisen hiihtorastit Valkeakosken Haka 24255 HS
10.02.2019 18. Veikko Hakulisen hiihtorastit Valkeakosken Haka 24256 HS
16.02.2019 SM-keskimatka ja WRE-osakilpailu Lappeen Riento 23913 HS
17.02.2019 SM-viesti Lappeen Riento 23914 HS
23.02.2019 SM-sprintti, karsinta Iisalmen Visa 23560 HS
23.02.2019 SM-sprintti, finaali Iisalmen Visa 23561 HS
24.02.2019 SM-sprinttiviesti Iisalmen Visa 23562 HS
02.03.2019 Alun talvirastit 1.päivä Alajärven Ankkurit 24136 HS
03.03.2019 Alun talvirastit 2.päivä Alajärven Ankkurit 24137 HS
08.03.2019 Lapin Lumirastit sprintti Pellon Ponsi 24074 HS
09.03.2019 SM-pitkämatka Pellon Ponsi 24075 HS
10.03.2019 Lapin Lumirastit keskimatka Pellon Ponsi 24076 HS
16.03.2019 Avoin Pohjois-Pohjanmaan am-hisu-pitkämatka Iisu 24410 HS
30.03.2019 Billnäsin keskimatka Karjaan Ura 24222 S
06.04.2019 Stadisprintti Rasti-Jyry 24292 S
12.04.2019 Kevätyön Viesti Turun Suunnistajat 24275 S
13.04.2019 Karhurastit 2019 Rastikarhut 24329 S
14.04.2019 Ankkurirastit Angelniemen Ankkuri 24287 S
19.04.2019 XIX Saaristorastit - Skärgårdsträffen Pargas IF 24301 S
20.04.2019 FinnSpring Paimion Rasti 23784 S
21.04.2019 FinnSpring Viesti Paimion Rasti 23785 S
27.04.2019 Kevätkansalliset Kalajoen Junkkarit 24405 S
28.04.2019 Tuplasprintti Rasti-Jussit 24389 S
01.05.2019 Vappurastit 2019 Tuusulan Voima-Veikot 24314 S
01.05.2019 Vehkalahden Veikkojen kevätkansalliset Vehkalahden Veikot 24321 S
04.05.2019 Virkiän kevätkansallinen Lapuan Virkiä 24247 S
04.05.2019 Rakas-rastit (pitkä) Raja-Karjalan Suunnistajat 24259 S
04.05.2019 47. Uudenmaan Rastipäivät Rajamäen Rykmentti 24316 S
04.05.2019 FinTrailO, TempO Mäntsälän Urheilijat 24350 TS
04.05.2019 FinTrailO, PreO 1 Mäntsälän Urheilijat 24351 TS
05.05.2019 Virkiän kevätkansallinen Lapuan Virkiä 24248 S
05.05.2019 47. Uudenmaan Rastipäivät Rajamäen Rykmentti 24317 S
05.05.2019 FinTrailO Koovee 24342 TS
06.05.2019 Varsinais-Suomen avoin Am-keskimatka Liedon Parma 24356 S
11.05.2019 IK Kronans nationella IK Kronan 24237 S
11.05.2019 Rastijahti Rasti 88 24257 S
11.05.2019 Pohjantähti-rastit 1.pv SK Pohjantähti 24302 S
11.05.2019 Hakan keskimatka Valkeakosken Haka 24311 S
11.05.2019 Keljonkankaan keskimatka Suunta Jyväskylä 24348 S
12.05.2019 AM-keskimatka Inkeroisten Terho 24267 S
12.05.2019 Pohjantähti-rastit 2.pv SK Pohjantähti 24303 S
15.05.2019 Am-keskimatka Hyvinkään Rasti 24306 S
18.05.2019 Pyöräsuunnistuksen SM-keskimatka Rasti-Jussit 23833 PS
18.05.2019 Kevätsuunnistus pitkämatka Kouvolan Suunnistajat 24268 S
18.05.2019 Särkänniemi-suunnistus Koovee 24341 S
18.05.2019 Nuorten EM- ja MM-, sekä aikuisten MC-sprinttinäyttökilpailu Rasti-Lukko 24393 S
19.05.2019 SM-sprinttiviesti Rasti-Lukko 23787 S
19.05.2019 Pyöräsuunnistuksen SM-viesti Rasti-Jussit 23835 PS
19.05.2019 kevätsuunnistus keskimatka Kouvolan Suunnistajat 24269 S
19.05.2019 Hissin kevätkansallinen 2019 Hämeenlinnan Suunnistajat 24318 S
21.05.2019 Avoin AM-keskimatka Rastikarhut 24328 S
24.05.2019 Grano Games Tampereen Pyrintö 24212 S
25.05.2019 AM-erikoispitkä Rasti 88 24142 S
25.05.2019 Grano Games Tampereen Pyrintö 24214 S
25.05.2019 Karkki-Rastit 2019 Karkki-Rasti 24264 S
25.05.2019 Kansallinen, keskimatka Anttolan Urheilijat 24290 S
25.05.2019 Kelterin viesti Iisu 24293 S
26.05.2019 Grano Games Tampereen Pyrintö 24213 S
26.05.2019 Hollolarastit 2019 Hollolan Urheilijat -46 24280 S
26.05.2019 Kansallinen, pitkä matka Anttolan Urheilijat 24291 S
26.05.2019 Avoin kansallinen Pohjois-Suomen mestaruuspitkämatka Iisu 24294 S
26.05.2019 AM keskimatka Ylistaron Kilpa-Veljet 24313 S
30.05.2019 Prisma-rastit Hiidenkiertäjät 24295 S
30.05.2019 Helasuunnistus Ikaalisten Nouseva-Voima 24319 S
30.05.2019 KPO-viesti OK Botnia 24372 S
30.05.2019 Kiuruvesi-Rastit Kiuruveden Urheilijat 24408 S
02.06.2019 Luumäki-rastit Luumäen Rasti 24288 S
08.06.2019 Helsinki O-Games, 1 päivä Helsingin Suunnistajat 24281 S
08.06.2019 Orienteering World Cup Round 1, Middle distance Helsingin Suunnistajat 24283 S
08.06.2019 Tornionlaakson Rastipäivät, 1. pv Alatornion Pirkat 24344 S
08.06.2019 Kevyt Olo -rastit Iisalmen Visa 24391 S
09.06.2019 Helsinki O-Games, 2 päivä Helsingin Suunnistajat 24282 S
09.06.2019 Otrienteering World Cup Round 1, Chase start Helsingin Suunnistajat 24284 S
09.06.2019 XXII Junnukisat Rasti-Nokia 24305 S
09.06.2019 Tornionlaakson Rastipäivät, 2. pv Alatornion Pirkat 24345 S
11.06.2019 Orienteering World Cup Round 1, Sprint Relay Helsingin Suunnistajat 24285 S
11.06.2019 AM-keskimatka Epilän Esa 24354 S
15.06.2019 Venlojen viesti Kangasala SK 22047 S
16.06.2019 Jukolan viesti Kangasala SK 22573 S
20.06.2019 Kukkosuunnistus Laitilan Jyske 24343 S
21.06.2019 MM-katsastus, pitkä matka Kalevan Rasti 24312 S
23.06.2019 Keskimatkan MM-katsastus Suonenjoen Vasama 24304 S
26.06.2019 Decens Iltapika Suunta-Sepot 24378 S
29.06.2019 SM-keskimatka Pudasjärven Urheilijat
Taivalkosken Kuohu
22920 S
29.06.2019 Karjaa -rastit Karjaan Ura 24240 S
30.06.2019 Kainuun Rastiviikko 1. osakilpailu Sotkamon Jymy 24162 S Ilmoittaudu
30.06.2019 Kainuun Rastiviikko Avoimet sarjat/Open classes 30.6., 2.7., 4.7., 5.7. Sotkamon Jymy 24169 S Ilmoittaudu
30.06.2019 Kesälaitumen Rastit Punkalaitumen Kunto 24298 S
02.07.2019 Kainuun Rastiviikko 2. osakilpailu Sotkamon Jymy 24163 S Ilmoittaudu
04.07.2019 Kainuun Rastiviikko 3. osakilpailu Sotkamon Jymy 24164 S Ilmoittaudu
05.07.2019 Kainuun Rastiviikko 4. osakilpailu Sotkamon Jymy 24165 S Ilmoittaudu
14.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 1.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24178 S Ilmoittaudu
14.07.2019 Fin5-suunnistusviikko; Avoimet sarjat/Open classes 14.7./15.7./17.7./18.7./19.7.2019 Kuopion Suunnistajat 24199 S Ilmoittaudu
15.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 2.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24179 S Ilmoittaudu
17.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 3.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24180 S Ilmoittaudu
18.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 4.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24181 S Ilmoittaudu
19.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 5.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24182 S Ilmoittaudu
21.07.2019 Peikkorastit Perttelin Peikot 24324 S
24.07.2019 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv. 1 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
24369 S
24.07.2019 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
24383 S
25.07.2019 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv. 2 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
24370 S
25.07.2019 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
24384 S
26.07.2019 42. Lahti-Suunnistus Lahden Suunnistajat-37 24252 S
26.07.2019 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv. 3 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
24371 S
27.07.2019 Sisä-Suomen Rastipäivät Saarijärven Pullistus 24206 S
27.07.2019 42. Lahti-Suunnistus Lahden Suunnistajat-37 24253 S
27.07.2019 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
24385 S
28.07.2019 Sisä-Suomen Rastipäivät Saarijärven Pullistus 24207 S
28.07.2019 42. Lahti-Suunnistus Lahden Suunnistajat-37 24254 S
28.07.2019 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
24386 S
03.08.2019 Suomen Tunturisuunnistus 1 pv. Länsi-Rajan Rasti 24260 S
03.08.2019 Rinkelirastit 2109 Lappeen Riento 24322 S
04.08.2019 Suomen Tunturisuunnistus 2 pv. Länsi-Rajan Rasti 24261 S
04.08.2019 Rinkelirastit 2019 Lappeen Riento 24323 S
04.08.2019 Öppen ÖID-långdistans/Avoin ÖID-pitkämatka Solf IK 24390 S
10.08.2019 Kaakon AM-pitkämatka Luumäen Rasti 24296 S
10.08.2019 SM-Esikisa (pitkä) ja Satakunnan AM-pitkä Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
24307 S
10.08.2019 Pohjois-Pohjanmaan AM keskimatka Haukiputaan Heitto 24332 S
10.08.2019 Savo-Karjalan am-pitkä Nurmeksen Sepot 24403 S
11.08.2019 Kaakon AM-viesti Luumäen Rasti 24297 S
11.08.2019 Satakunnan AM-viesti Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
24308 S
11.08.2019 Pohjois-Pohjanmaan AM viesti Haukiputaan Heitto 24333 S
11.08.2019 Savo-Karjalan am-viesti Nurmeksen Sepot 24404 S
17.08.2019 AM-pitkä Kyrös-Rasti 24188 S
17.08.2019 Kärppäjahti 2019 Kokkolan Suunnistajat 24406 S
18.08.2019 AM-viesti Kyrös-Rasti 24189 S
18.08.2019 TuplaSprintti 2019 Tuusulan Voima-Veikot 24315 S
24.08.2019 Nuorten Jukola Turun Suunnistajat 23120 S
24.08.2019 Pitkämatka Paimion Rasti 24119 S
25.08.2019 V-S:n Viestimestaruus Paimion Rasti 24120 S
25.08.2019 Husqvarna-kisa IF Sibbo-Vargarna 24334 S
31.08.2019 SM-tarkkuussuunnistus Muuramen Rasti 24112 TS
31.08.2019 SM-pyöräsuunnistus sprintti Rasti-Vihti 24154 PS
31.08.2019 eGames 2019 1. päivä Espoon Akilles
Espoon Suunta
24235 S
01.09.2019 SM-tarkkuussuunnistus Muuramen Rasti 24113 TS
01.09.2019 SM-pyöräsuunnistus pitkä matka Rasti-Vihti 24155 PS
01.09.2019 eGames 2019 2.päivä Espoon Akilles
Espoon Suunta
24236 S
01.09.2019 Tykkimäki tuplasprintti 1 Kouvolan Suunnistajat 24270 S
01.09.2019 Tykkimäki tuplasprintti 2 Kouvolan Suunnistajat 24271 S
01.09.2019 Jyvässprintti Suunta Jyväskylä 24349 S
07.09.2019 SM-pitkä matka, karsinta Fiskarin Urheilijat -47
Hiidenkiertäjät
OK Raseborg
24039 S
08.09.2019 SM-pitkä matka, finaali Fiskarin Urheilijat -47
Hiidenkiertäjät
OK Raseborg
22865 S
13.09.2019 Avoin E-P:n ja ÖID:n Am-Yö Rasti-Kurikka 24409 S
14.09.2019 XXIV Mikonpäivän sprinttisuunnistus Tampereen Pyrintö 24398 S
14.09.2019 Kultainen kompassi -cup leiri Tampereen Pyrintö 24399 S
15.09.2019 Kultainen kompassi -cup finaali Tampereen Pyrintö 24400 S
15.09.2019 Kultainen kompassi -cup kansallinen keskimatka Tampereen Pyrintö 24402 S
18.09.2019 Am-yö Lynx 24274 S
21.09.2019 SM-viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22791 S
22.09.2019 SM-sprintti Loimaan Jankko
Lounais-Hämeen Rasti
Punkalaitumen Kunto
22825 S
27.09.2019 SM-yö, H21-sarjan karsinta Jämsän Retki-Veikot 24040 S
28.09.2019 SM-yö, finaali Jämsän Retki-Veikot 22811 S
05.10.2019 Nuorisoviesti Turun Suunnistajat 24276 S
06.10.2019 Oravatonni Mynämäen Suunnistajat -52 24381 S
20.10.2019 SM-erikoispitkä Pihkaniskat 22972 S
26.10.2019 Halikko Viesti Angelniemen Ankkuri 24299 S
26.10.2019 Lasten Halikko juoksu Angelniemen Ankkuri 24300 S
27.10.2019 Jämi Suunnistusmaraton Ikaalisten Nouseva-Voima 24320 S
23.05.2020 SM-keskimatka (ajankohta vahvistamatta) Suunta Jyväskylä 23781 S
13.06.2020 Venlojen viesti Ounasvaaran Hiihtoseura 22044 S
14.06.2020 Jukolan viesti Ounasvaaran Hiihtoseura 22043 S
15.08.2020 Nuorten Jukola (ajankohta vahvistamatta) Navi 23060 S
05.09.2020 SM-pitkä matka, karsinta (ajankohta vahvistamatta) Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
23644 S
06.09.2020 SM-pitkä matka, finaali (ajankohta vahvistamatta) Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
23646 S
19.09.2020 SM-viesti (ajankohta vahvistamatta) Rasti 88 23609 S
20.09.2020 SM-sprintti (ajankohta vahvistamatta) Angelniemen Ankkuri 23800 S
25.09.2020 SM-yösuunnistus, H21 karsinta (ajankohta vahvistamatta) Kalevan Rasti 23794 S
26.09.2020 SM-yösuunnistus, finaali (ajankohta vahvistamatta) Kalevan Rasti 24000 S
10.10.2020 SM-erikoispitkä (ajankohta vahvistamatta) Oriveden Ponnistus 23875 S
29.05.2021 SM-keskimatka (ajankohta vahvistamatta) Turun Suunnistajat 23789 S
19.06.2021 Venlojen viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22032 S
20.06.2021 Jukolan viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22033 S
04.09.2021 SM-pitkä matka, karsinta (ajankohta vahvistamatta) Rasti E4
Saarijärven Pullistus
23761 S
05.09.2021 SM-pitkä matka, finaali (ajankohta vahvistamatta) Rasti E4
Saarijärven Pullistus
24002 S
11.09.2021 SM-viesti (ajankohta vahvistamatta) Navi 23816 S
12.09.2021 SM-sprintti (ajankohta vahvistamatta) Juvan Urheilijat 23821 S
24.09.2021 SM-yösuunnistus, H21 karsinta (ajankohta vahvistamatta) Vehkalahden Veikot 24001 S
25.09.2021 SM-yösuunnistus, finaali (ajankohta vahvistamatta) Vehkalahden Veikot 23850 S
16.10.2021 SM-erikoispitkä (ajankohta vahvistamatta) Tampereen Pyrintö 23873 S
18.06.2022 Jukolan viesti OK Trian 23947 S
17.06.2023 Jukolan viesti Kauhavan Wisa
Lapuan Virkiä
23952 S