FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Kajaanin Suunnistajien keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttolainen Aleksi LS-37 34.33 0.00.00 93.95 93.77
2 Kirmula Miika KR 35.09 0.00.36 91.94 91.77
3 Sorvisto Juha LS-37 37.00 0.02.27 86.96 86.79
4 Lakanen Jani HS 37.08 0.02.35 86.26 86.10
5 Saari Aki LS-37 37.20 0.02.47 85.42 85.25
6 Karppinen Aleksi IkNV 38.13 0.03.40 83.07 82.91
7 Kankainen Valtteri TuS 39.34 0.05.01 79.87 79.72
7 Ahonen Jere KangSK 39.34 0.05.01 79.87 79.72
9 Kivelä Matti HiKi 39.35 0.05.02 79.11 78.96
10 Liuha Jarkko KangSK 41.39 0.07.06 74.84 74.70
11 Pohjola Lauri S-JKL 42.18 0.07.45 73.35 73.21
12 Ilmonen Aleksi JRV 42.20 0.07.47 72.96 72.82
13 Istolahti Jaakko KangSK 43.49 0.09.16 70.16 70.03
14 Karvonen Matti KR 44.30 0.09.57 68.76 68.63
15 Kuusikko Miska Pohjant 46.16 0.11.43 65.83 65.70
16 Korpinen Olli-Jussi AnttU 46.22 0.11.49 65.38 65.25
17 Nissinen Veeti PuolRy 48.17 0.13.44 62.48 62.37
18 Rissanen Jiri-Pekka KangSK 50.06 0.15.33 59.93 59.82
19 Leinonen Pauli LS-37 50.49 0.16.16 58.81 58.69
20 Lotvonen Miika LaiVe 51.06 0.16.33 58.20 58.09
21 Senttula Tuukka S-JKL 51.20 0.16.47 57.66 57.55
22 Alasuvanto Joni KaJu 52.17 0.17.44 56.33 56.23
23 Venetjoki Väinö KoS 53.59 0.19.26 54.30 54.19
24 Hyttinen Ossi SonPa 54.22 0.19.49 53.65 53.55
25 Hiltunen Juho Pohjant 55.41 0.21.08 52.12 52.02
26 Väätäinen Pekka SiiRa 55.50 0.21.17 51.73 51.63
27 Hietala Esa PudU 59.47 0.25.14 48.07 47.98
28 Alasuvanto Mikko KaJu 1.00.01 0.25.28 47.64 47.55
29 Kettunen Pyry SäynSa 1.00.07 0.25.34 47.33 47.24
30 Koirikivi Riku RasTiimi 1.04.58 0.30.25 43.57 43.49
31 Malinen Hannu KuPe 1.05.47 0.31.14 42.81 42.73
32 Natunen Samuli SaSu 1.23.19 0.48.46 33.63 33.57
Rautanen Mika TuuSe HYL -
Kinnunen Valtteri LS-37 HYL -
Shnoro Matias SonPa KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tihinen Jarno LaiVe 1.22.06 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Petri LS-37 32.47 0.00.00 57.02 56.08
2 Heikkinen Jussi-Pekka SoJy 34.53 0.02.06 52.78 51.91
3 Hänninen Janne SaKa 37.07 0.04.20 48.85 48.04
4 Hyyppä Tuomas KoS 38.04 0.05.17 46.89 46.12
5 Saari Antti SiiRa 42.18 0.09.31 41.54 40.85
6 Mustonen Marko SiiRa 42.54 0.10.07 40.30 39.64
7 Koljonen Jouni VaKa 43.22 0.10.35 39.22 38.58
8 Hoikka Marko SoJy 46.16 0.13.29 36.16 35.56
9 Taini Juha JRV 46.30 0.13.43 35.37 34.79
10 Määttä Harri LänRa 50.59 0.18.12 31.71 31.19
Flöjt Antti SoJy KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Repo Ville TP 28.27 0.00.00 68.63 68.25
2 Mäkäräinen Jouni Pohjant 31.03 0.02.36 62.39 62.04
3 Niemelä Hannu Pohjant 32.15 0.03.48 59.59 59.26
4 Kemppi Joni EsSu 32.49 0.04.22 58.09 57.77
5 Pitkänen Marko JRV 33.06 0.04.39 57.13 56.81
6 Nivukoski Juha LapVi 33.38 0.05.11 55.76 55.45
7 Tuliniemi Harri LappRi 33.45 0.05.18 55.11 54.81
8 Viippola Ilpo OuTa 34.05 0.05.38 54.12 53.82
9 Kuronen Tommi JRV 34.59 0.06.32 52.29 52.00
10 Jokikuona Juha RasTiimi 35.34 0.07.07 51.00 50.71
11 Rautanen Marko TuuSe 36.14 0.07.47 49.63 49.36
12 Savolainen Tomi RasKe 36.18 0.07.51 49.12 48.84
13 Saarilaakso Miko LappRi 36.55 0.08.28 47.88 47.61
14 Ryytty Eero Pohjant 41.41 0.13.14 42.03 41.80
15 Koskinen Rami RaN 43.04 0.14.37 40.33 40.10
16 Määttälä Jukka KoS 45.07 0.16.40 38.15 37.94
17 Kuokka Kari IisVi 48.44 0.20.17 35.00 34.81
18 Lisitsin Kai KR 49.34 0.21.07 34.11 33.92
19 Puupponen Erno EsSu 49.42 0.21.15 33.70 33.52
20 Järvelin Marko PeRa 51.09 0.22.42 32.45 32.27

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Timo Pohjant 23.50 0.00.00 56.51 53.04
2 Nygård Marko S-JKL 29.14 0.05.24 45.74 42.94
3 Oksanen Tuomo Navi 29.38 0.05.48 44.80 42.05
4 Vidqvist Jouni TuMe 30.48 0.06.58 42.79 40.17
5 Veijola Seppo IinYr 31.03 0.07.13 42.13 39.55
6 Pahkamäki Pekka S-JKL 31.38 0.07.48 41.05 38.54
7 Kuusikko Marko SalRe 31.40 0.07.50 40.71 38.21
8 Kankainen Janne SoJy 33.16 0.09.26 38.46 36.10
9 Jurvakainen Mika KiimU 34.40 0.10.50 36.63 34.38
10 Shnoro Pentti SonPa 35.24 0.11.34 35.60 33.42
11 Ruokolainen Jouni NurmSe 36.00 0.12.10 34.74 32.61
12 Backman Kari IinYr 36.57 0.13.07 33.58 31.53
13 Lång Pekka KuoSu 37.27 0.13.37 32.88 30.86
14 Kauppinen Vesa SonPa 38.12 0.14.22 31.98 30.02
15 Pietikäinen Timo Pihkan 38.27 0.14.37 31.52 29.59
16 Haunia Heikki HSU 38.46 0.14.56 31.02 29.12
17 Heiskanen Jari SonPa 40.46 0.16.56 29.26 27.47
18 Torvinen Pekka SiiRa 42.53 0.19.03 27.59 25.90
19 Pääkkönen Jarmo KiimU 43.00 0.19.10 27.29 25.62
20 Ilmonen Matti JRV 46.00 0.22.10 25.30 23.75
21 Kankkunen Matti SonPa 46.22 0.22.32 24.90 23.37
Peltoniemi Vesa KPV HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Keijo YlikNM 24.05 0.00.00 58.34 57.34
2 Reiman Jarmo AngA 25.47 0.01.42 54.19 53.26
3 Heiskanen Hannu SonPa 26.06 0.02.01 53.23 52.32
4 Kemppainen Vesa Iisu 26.08 0.02.03 52.86 51.96
5 Kuusinen Mikko Lynx 26.15 0.02.10 52.33 51.44
6 Määttä Kimmo OH 27.01 0.02.56 50.56 49.70
7 Natunen Timo SaSu 27.07 0.03.02 50.08 49.23
8 Konttajärvi Seppo VePo 27.45 0.03.40 48.66 47.83
9 Itkonen Raimo S-JKL 27.53 0.03.48 48.15 47.33
10 Tuomisto Juha VaaSu 28.03 0.03.58 47.58 46.77
11 Huotari Arto KuPe 28.20 0.04.15 46.83 46.03
12 Lerssi Juha KPV 29.14 0.05.09 45.12 44.35
13 Niiranen Ari KR 29.59 0.05.54 43.73 42.99
14 Peltonen Timo SonPa 30.10 0.06.05 43.21 42.47
15 Rahkola Mika OH 30.15 0.06.10 42.83 42.10
16 Forsberg Matti SäynSa 30.49 0.06.44 41.79 41.08
17 Numminen Hannu EsAk 31.09 0.07.04 41.09 40.39
18 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 32.28 0.08.23 39.19 38.52
19 Hyyryläinen Pasi EsAk 34.29 0.10.24 36.67 36.04
20 Piispanen Reima OuHu 35.03 0.10.58 35.85 35.24
21 Mättölä Ali EsSu 36.34 0.12.29 34.15 33.57
22 Vilppola Arto AlatPi 36.36 0.12.31 33.91 33.33
23 Frilander Heikki Trian 40.28 0.16.23 30.47 29.96
24 Kylliäinen Seppo LappRi 41.04 0.16.59 29.84 29.33
25 Hakulinen Pekka EsSu 43.19 0.19.14 28.11 27.63
26 Luodonpää Risto AlatPi 45.57 0.21.52 26.33 25.88
27 Hietaoja Jarkko HS 55.44 0.31.39 21.57 21.20
Nurminen Juha KajKu KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Ari LS-37 23.45 0.00.00 58.70 58.22
2 Routsi Jyrki Hiisi 24.42 0.00.57 56.06 55.60
3 Kukkola Pauli SiiRa 25.56 0.02.11 53.03 52.59
4 Nissilä Jorma KoS 26.36 0.02.51 51.34 50.92
5 Markki Tapio EsSu 26.44 0.02.59 50.73 50.31
6 Toppari Reijo KauWi 26.57 0.03.12 49.97 49.56
7 Tepsa Antti LapVe 27.01 0.03.16 49.49 49.09
8 Partanen Timo RasHy 27.39 0.03.54 48.02 47.62
9 Malinen Jouko RR 30.11 0.06.26 43.67 43.31
10 Heikura Jukka TuuSe 30.12 0.06.27 43.33 42.98
11 Keränen Kari KEV 30.19 0.06.34 42.85 42.50
12 Helander Rolf OuHu 30.22 0.06.37 42.47 42.12
13 Niemi Arto RR 30.44 0.06.59 41.65 41.31
14 Seppänen Ilpo VaKa 31.12 0.07.27 40.73 40.39
15 Pulkkinen Pekka JoKu 31.24 0.07.39 40.16 39.83
16 Kurkela Reino OH 31.37 0.07.52 39.59 39.26
17 Parkkinen Pekka Pohjant 31.42 0.07.57 39.18 38.86
18 Vairinen Risto KontU 32.03 0.08.18 38.46 38.14
19 Karppinen Jouko VaKa 34.16 0.10.31 35.69 35.40
20 Leppälä Martti HlS 42.19 0.18.34 28.68 28.44
21 Lotvonen Kari LaiVe 44.57 0.21.12 26.79 26.57
22 Nummi Eino VaKa 46.52 0.23.07 25.49 25.28
23 Koljonen Pekka IisVi 55.18 0.31.33 21.43 21.25

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turpeinen Seppo KontU 26.41 0.00.00 49.83 49.73
2 Heikka Markku ONMKY 26.53 0.00.12 49.11 49.00
3 Lehto Esa HS 27.29 0.00.48 47.69 47.59
4 Vilminko Pauli SiSe 28.02 0.01.21 46.42 46.32
5 Tervo Arhi ONMKY 29.10 0.02.29 44.29 44.19
6 Nylund Sven-Olof Botnia 29.13 0.02.32 43.89 43.79
7 Ritanotko Markku TuMe 30.23 0.03.42 41.89 41.80
8 Högnäs Tore Brahe 30.30 0.03.49 41.42 41.33
9 Airaksinen Risto OuTa 31.58 0.05.17 39.22 39.14
10 Aherto Jorma LS-37 33.14 0.06.33 37.44 37.36
11 Nopanen Ismo VeVe 34.10 0.07.29 36.14 36.06
12 Keltamäki Seppo JoKu 35.03 0.08.22 34.96 34.88
13 Nurminen Ari VaHa 35.55 0.09.14 33.85 33.78
14 Köngäs Martti PuolRy 36.20 0.09.39 33.20 33.13
15 Hänninen Tatu SaKa 36.41 0.10.00 32.62 32.55
16 Suorsa Matti PudU 37.29 0.10.48 31.67 31.61
17 Joki Sauli VetU 39.39 0.12.58 29.70 29.64
18 Piirainen Raimo KajKu 40.39 0.13.58 28.74 28.68
19 Antikainen Raimo KuoSu 41.35 0.14.54 27.87 27.81
20 Karstunen Hannu HaapavU 41.58 0.15.17 27.38 27.33
21 Butilkin Niilo SäynSa 50.16 0.23.35 22.67 22.63
Halonen Pauli SäynSa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 23.17 0.00.00 43.21 42.62
2 Juutinen Hannu Pohjant 30.25 0.07.08 32.80 32.35
3 Laitinen Olli PeRa 30.41 0.07.24 32.24 31.80
4 Keränen Kauko UrjU 31.00 0.07.43 31.64 31.21
5 Tolkkinen Veikko SoJy 31.59 0.08.42 30.40 29.99
6 Pusa Raimo OrPo 32.22 0.09.05 29.79 29.38
7 Väisänen Eero SuomRa 32.45 0.09.28 29.18 28.79
8 Partanen Aimo NilsNu 33.42 0.10.25 28.11 27.73
9 Loikkanen Hannes SaSu 34.28 0.11.11 27.24 26.87
10 Kari Erkki KajKu 34.46 0.11.29 26.76 26.40
11 Ahola Pentti PäLuLu 34.53 0.11.36 26.44 26.08
12 Kinnunen Raimo Pohjant 35.16 0.11.59 25.91 25.56
13 Heinonen Kari KuoSu 38.03 0.14.46 23.79 23.47
14 Matilainen Juhani NilsNu 38.19 0.15.02 23.41 23.09
15 Pajamäki Kalevi SäynSa 43.26 0.20.09 20.46 20.18
16 Holappa Paavo TVV 44.28 0.21.11 19.80 19.53
Tuohimaa Esko ONMKY HYL -
Humalamäki Hannu ÄhtU HYL -
Väänänen Matti NilsNu KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 26.42 0.00.00 39.59 39.05
2 Mäkinen Juhani SalRe 27.46 0.01.04 37.55 37.04
3 Korhonen Pauli SäynSa 29.35 0.02.53 34.76 34.29
4 Taipalus Esko RasKe 31.13 0.04.31 32.48 32.04
5 Karppinen Eino SäynSa 32.14 0.05.32 31.01 30.59
6 Tsurkin Leo VaKa 33.37 0.06.55 29.30 28.90
7 Seilonen Reino KaSu 34.31 0.07.49 28.12 27.74
8 Vainikainen Veijo IisVi 38.00 0.11.18 25.16 24.82
9 Kukkohovi Reino OSVA 39.48 0.13.06 23.66 23.34
10 Jokikuona Toivo RasTiimi 40.24 0.13.42 22.95 22.64
11 Ekström Marcus KauWi 42.11 0.15.29 21.64 21.35
12 Kettunen Kimmo SäynSa 45.36 0.18.54 19.70 19.44

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ronkainen Aarni JRV 27.53 0.00.00 61.43 59.21
2 Kemppi Topias EsSu 28.17 0.00.24 58.74 56.62
3 Stevander Karri LapVi 30.33 0.02.40 52.70 50.80
4 Korhonen Konsta Pohjant 32.26 0.04.33 48.06 46.32
5 Koskinen Eemil RaN 34.20 0.06.27 43.90 42.32
6 Ukkola Sakari Pohjant 39.03 0.11.10 37.28 35.94

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvilahti Joona VeVe 24.26 0.00.00 55.76 53.40
2 Ekola Juuso LapVi 24.48 0.00.22 54.52 52.22
3 Virkajärvi Juho JRV 24.56 0.00.30 53.82 51.55
4 Granqvist Eetu LS-37 25.50 0.01.24 51.55 49.37
5 Kinnunen Juuso Pohjant 27.58 0.03.32 47.25 45.26
6 Niemelä Paavo Pohjant 28.03 0.03.37 46.75 44.77
7 Granqvist Aapo LS-37 28.12 0.03.46 46.14 44.19
8 Klemettinen Simo S-JKL 28.23 0.03.57 45.48 43.56
9 Koskinen Mikael RaN 29.02 0.04.36 44.11 42.25
10 Ronkainen Elias JRV 30.09 0.05.43 42.14 40.36
11 Mäenpää Jaakko KR 30.32 0.06.06 41.27 39.53
12 Tolkkinen Tuukka SoJy 33.03 0.08.37 37.82 36.22
13 Welsby William SoJy 36.15 0.11.49 34.20 32.76
14 Heikkinen Otso SoJy 36.54 0.12.28 33.32 31.91
15 Mukkala Jonne KR 37.25 0.12.59 32.59 31.21
16 Salonen Onni SoJy 37.58 0.13.32 31.85 30.50
17 Gretschel Eino KEV 38.34 0.14.08 31.09 29.77
18 Lahenius Anselmi SoJy 45.04 0.20.38 26.38 25.26
19 Makkonen Jonne KR 53.24 0.28.58 22.07 21.14
20 Hoikka Osku SoJy 54.52 0.30.26 21.29 20.39
Kirvesmies Atte KuoSu KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Aapo JRV 12.07 0.00.00
2 Kavonius Atte HiKi 13.03 0.00.56
3 Kuusinen Karri Lynx 13.33 0.01.26
4 Kemppi Anton EsSu 13.39 0.01.32
5 Vuorinen Miki Koovee 13.53 0.01.46
6 Rieppo Veeti KR 13.59 0.01.52
7 Lakanen Lauri HS 14.58 0.02.51
8 Mäenpää Ilmari KR 15.08 0.03.01
9 Kuusinen Tuomas Lynx 15.42 0.03.35
10 Juntunen Henrik KR 15.48 0.03.41
11 Hirvilahti Niklas VeVe 15.50 0.03.43
12 Heikkinen Altti SoJy 17.20 0.05.13
13 Saari Okko SiiRa 17.34 0.05.27
14 Saranen Mikael HS 17.52 0.05.45
15 Saarilaakso Sulo LappRi 18.49 0.06.42
16 Lisitsin Arttu KR 20.48 0.08.41
17 Hietala Elmeri KPV 21.31 0.09.24
18 Peltoniemi Sisu KPV 25.44 0.13.37
19 Hukkanen Pekka VierKo 36.50 0.24.43

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Karri KaSu 10.13 0.00.00
2 Viippola Veeti OuTa 10.57 0.00.44
3 Lång Elmeri KuoSu 12.50 0.02.37
4 Ukkola Santeri Pohjant 13.09 0.02.56
5 Ryytty Eino Pohjant 14.16 0.04.03
6 Heikkinen Konsta SoJy 14.31 0.04.18
7 Karvonen Tatu KS 17.22 0.07.09
8 Mukkala Jonni KR 18.51 0.08.38
9 Karvonen Elmo KS 19.01 0.08.48
10 Määttälä Eelis KoS 21.49 0.11.36
11 Tihinen Matias LaiVe 22.13 0.12.00
12 Peltoniemi Sulo KPV 26.11 0.15.58
Tiihonen Lauri KaSu HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Veikko KaSu 12.14 0.00.00
2 Liuha Eino KangSK 12.29 0.00.15
3 Saari Olavi SiiRa 13.36 0.01.22
4 Mäkäräinen Eeli Pohjant 15.28 0.03.14
4 Rieppo Lenni KR 15.28 0.03.14
6 Hoikka Sulo SoJy 16.07 0.03.53
7 Lisitsin Eemil KR 16.43 0.04.29
8 Laurila Viljami SalRe 16.46 0.04.32
9 Alasuvanto Saku KaJu 17.56 0.05.42
10 Peltonen Jaakko JRV 18.40 0.06.26
11 Lisitsin Aleksi KR 19.29 0.07.15
12 Väisänen Viljami LaiVe 19.39 0.07.25
13 Tihinen Elias LaiVe 20.05 0.07.51
14 Heikkinen Aaro SoJy 20.25 0.08.11
15 Pitkänen Urho KEV 21.32 0.09.18
16 Roimela Eemeli S-JKL 21.37 0.09.23
17 Saarilaakso Pyry LappRi 22.05 0.09.51
18 Kiiskinen Elmo LS-37 22.27 0.10.13
19 Korpinen Veikko AnttU 23.56 0.11.42
20 Hietala Samu LapVi 26.56 0.14.42
21 Makkonen Venni KR 28.06 0.15.52
22 Kangas Emil Pohjant 44.24 0.32.10

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Silja KR 31.00 0.00.00 84.49 82.59
2 Klemettinen Veera S-JKL 31.54 0.00.54 81.43 79.59
3 Teini Marika Pohjant 31.58 0.00.58 80.57 78.76
4 Tuomisto Anu VaaSu 32.35 0.01.35 78.38 76.61
5 Pitkänen Hilla JRV 38.02 0.07.02 66.57 65.07
6 Taini Mia JRV 39.48 0.08.48 63.07 61.65
7 Tuomisto Satu VaaSu 40.23 0.09.23 61.62 60.23
8 Kärnä Nina SonPa 40.29 0.09.29 60.93 59.55
9 Ahonen Laura KangSK 40.35 0.09.35 60.24 58.88
10 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 41.50 0.10.50 57.92 56.61
11 Kanko Ruut S-JKL 42.00 0.11.00 57.17 55.88
12 Hietaoja Essi HiKi 42.01 0.11.01 56.63 55.35
13 Niva Heini Pohjant 43.47 0.12.47 53.84 52.63
14 Kirvesmies Annika KuoSu 44.52 0.13.52 52.06 50.88
15 Puikkonen Janika S-JKL 45.45 0.14.45 50.57 49.43
16 Lotvonen Essi LaiVe 52.01 0.21.01 44.06 43.07
17 Backman Saana IinYr 52.38 0.21.38 43.13 42.16
18 Runtti Elina YlikNM 59.54 0.28.54 37.53 36.69
19 Korhonen Julia LS-37 1.07.52 0.36.52 32.81 32.07

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Riina KangSK 29.29 0.00.00 61.40 59.16
2 Korhonen Kati S-JKL 30.25 0.00.56 58.24 56.12
3 Ritanotko Johanna TP 31.50 0.02.21 54.43 52.45
4 Kiiskinen Kirsi LS-37 32.03 0.02.34 52.85 50.93
5 Rautanen Eeva TuuSe 42.16 0.12.47 39.16 37.73
6 Moilanen Minna-Kaisa IisVi 44.56 0.15.27 35.97 34.66
7 Karvonen Sini-Pauliina IisVi 49.35 0.20.06 31.82 30.66
Himanka Satu KaJu HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta HS 29.33 0.00.00 60.68 60.13
2 Laitinen Maria YlikNM 31.00 0.01.27 57.22 56.70
3 Tolkkinen Aino SoJy 35.39 0.06.06 49.22 48.77
4 Routsi Anastasia Jyry 37.11 0.07.38 46.67 46.25
5 Moilanen Tiina SiiRa 37.33 0.08.00 45.71 45.29
6 Laitinen Kaisa YlikNM 38.09 0.08.36 44.48 44.08
7 Torvela Tiina KuoSu 38.51 0.09.18 43.19 42.80
8 Martinmäki Kaisu Pohjant 41.45 0.12.12 39.73 39.37
9 Vanhala Annastiina KuPe 46.29 0.16.56 35.27 34.95
10 Saari Henna SiiRa 48.40 0.19.07 33.29 32.99
11 Makkonen Mira LipTa 49.12 0.19.39 32.54 32.25
12 Kuuri-Riutta Eeva KS 49.53 0.20.20 31.71 31.42
13 Heikkinen Leena SoJy 51.23 0.21.50 30.41 30.13
14 Maunula Minna KoS 1.00.15 0.30.42 25.62 25.38
15 Märsynaho Maaret PuolRy 1.01.33 0.32.00 24.76 24.54

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarilaakso Mia LappRi 29.56 0.00.00 64.85 62.75
2 Tervakangas Sanna EsSu 31.30 0.01.34 60.85 58.88
3 Kankainen Ulla-Maria SoJy 33.24 0.03.28 56.66 54.83
4 Mäenpää Katri SoJy 33.27 0.03.31 55.85 54.05
5 Lång Maija KuoSu 34.14 0.04.18 53.87 52.12
6 Ojanaho Marja-Leena KemU 36.12 0.06.16 50.27 48.64
7 Karppinen Satu YlikNM 36.58 0.07.02 48.57 47.00
8 Parkkinen Piia YlikNM 38.53 0.08.57 45.55 44.08
9 Hyyryläinen Ulla EsAk 40.44 0.10.48 42.89 41.50
10 Koskinen Riikka RaN 48.34 0.18.38 35.47 34.32
11 Laurila Sari SalRe 52.45 0.22.49 32.20 31.16
12 Salonen Merja SoJy 1.07.47 0.37.51 24.70 23.90
13 Lehtonen Raisa SiiRa 1.17.41 0.47.45 21.24 20.55

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ilmonen Kirsi JRV 28.00 0.00.00 54.92 51.58
2 Tonder Marja AlatPi 31.22 0.03.22 47.97 45.05
3 Remahl Virpi LS-37 35.30 0.07.30 41.46 38.94
4 Holm Riikka SiiRa 37.04 0.09.04 38.82 36.46
5 Peltoniemi Anne KPV 41.48 0.13.48 33.63 31.59
6 Viitanen Kirsi OH 43.06 0.15.06 31.85 29.92
7 Sahlström Teija EsAk 59.23 0.31.23 22.56 21.19
Koistinen Marjo EsSu HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Aija KR 24.53 0.00.00 51.00 49.63
2 Lotvonen Arja LaiVe 26.24 0.01.31 47.42 46.14
3 Ekdahl Pirkko NiS 29.06 0.04.13 42.42 41.28
4 Kosamo Maire PudU 30.25 0.05.32 40.02 38.94
5 Kukkola Sinikka KuoSu 31.50 0.06.57 37.69 36.68
6 Meriläinen-Ruokolainen Eija NurmSe 36.03 0.11.10 32.80 31.92
7 Kanerva Kerttu LapVe 36.22 0.11.29 32.04 31.18
8 Reiman Anu AngA 39.33 0.14.40 29.02 28.24
9 Kauppinen Liisa SuomRa 40.21 0.15.28 28.02 27.26
10 Hakulinen Paula EsSu 42.31 0.17.38 26.19 25.48
11 Jurvakainen Tuija RasHy 44.08 0.19.15 24.83 24.16
12 Piispanen Eija OuHu 45.58 0.21.05 23.47 22.83

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 28.34 0.00.00 33.58 29.40
2 Pulkkinen Arja JoKu 39.01 0.10.27 23.35 20.45
3 Juntunen Eija KuPe 41.09 0.12.35 20.98 18.37
4 Karjalainen Seija LaiVe 55.41 0.27.07 14.64 12.82

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Arja VaHa 22.25 0.00.00 38.93 36.74
2 Malkki Sisko SaSu 27.09 0.04.44 31.54 29.77
3 Kuusela Vappu VaKa 28.08 0.05.43 29.86 28.18
4 Schroderus Pirjo S-JKL 29.44 0.07.19 27.70 26.14
5 Karstunen Rauni HaapavU 30.21 0.07.56 26.60 25.10
6 Heinonen Kaija Pihkan 30.32 0.08.07 25.90 24.45
7 Hiltunen Maija SäynSa 32.17 0.09.52 23.99 22.64
8 Kukkonen Marja RaKaS 34.56 0.12.31 21.70 20.48
9 Lipasti Hilkka EsSu 35.47 0.13.22 20.73 19.57

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Köngäs Kaarina PuolRy 27.21 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Kaisa S-JKL 29.23 0.00.00 63.68 61.47
2 Nygård Mette S-JKL 32.19 0.02.56 55.73 53.80
3 Kiiskinen Elisa SoJy 32.34 0.03.11 53.14 51.30
4 Keränen Saimi RasHy 39.22 0.09.59 42.18 40.72
Sankelo Lotta Pohjant HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyppä Milja KoS 25.48 0.00.00 67.14 65.56
2 Pitkänen Helmi JRV 28.06 0.02.18 60.99 59.55
3 Kuokka Iida-Liisa IisVi 29.24 0.03.36 57.66 56.30
4 Hietala Emmi LapVi 29.56 0.04.08 56.01 54.69
5 Kankainen Venla RasKa 30.45 0.04.57 53.92 52.65
6 Hoskari Maria RasKa 31.06 0.05.18 52.72 51.48
6 Haunia Heta RasKa 31.06 0.05.18 52.72 51.48
8 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 31.16 0.05.28 51.25 50.04
9 Ojanaho Ansa-Lotta OH 31.48 0.06.00 49.81 48.63
10 Pääkkönen Nea SoJy 31.56 0.06.08 49.02 47.86
11 Kangasaho Aino HS 33.14 0.07.26 46.54 45.45
12 Viippola Venla OuTa 33.22 0.07.34 45.80 44.72
13 Markki Emmi EsSu 34.56 0.09.08 43.21 42.20
14 Nieminen Noora S-JKL 38.54 0.13.06 38.33 37.43
15 Niskanen Sofia SonPa 39.31 0.13.43 37.26 36.39

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 20.18 0.00.00 59.84 58.38
2 Kemppi Silva EsSu 21.38 0.01.20 55.39 54.03
3 Kaikkonen Oona Koovee 22.54 0.02.36 51.60 50.34
4 Pahkamäki Nella S-JKL 26.02 0.05.44 44.75 43.66
5 Hyyppä Liina KoS 26.27 0.06.09 43.42 42.36
6 Kokkonen Meeri KaSu 28.17 0.07.59 40.02 39.04
7 Anttila Minea Pohjant 28.51 0.08.33 38.66 37.72
8 Juntunen Hertta KR 30.44 0.10.26 35.75 34.88
9 Virkajärvi Heta JRV 32.56 0.12.38 32.86 32.06
10 Pitkänen Anni KEV 35.50 0.15.32 29.74 29.01
11 Parkkinen Laura YlikNM 41.37 0.21.19 25.21 24.59
Lilja Liisa S-JKL HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Sini LapVi 15.48 0.00.00
2 Korpi Sanni PoRa 16.15 0.00.27
3 Mäkäräinen Selma Pohjant 17.12 0.01.24
4 Taini Elli JRV 17.24 0.01.36
5 Hoskari Sanni RasKe 17.28 0.01.40
6 Heikkinen Hilla SoJy 17.59 0.02.11
7 Nivukoski Lotta LapVi 18.01 0.02.13
8 Kuusikko Kiia Pohjant 18.07 0.02.19
9 Mäenpää Inka SoJy 18.20 0.02.32
10 Virkkala Venla KaSu 20.31 0.04.43
11 Lång Emma KuoSu 20.55 0.05.07
12 Kärnä Alisa SonPa 22.02 0.06.14
13 Peltonen Riikka JRV 24.00 0.08.12
14 Määttälä Selma KoS 25.54 0.10.06
15 Lehtonen Minttu SiiRa 26.05 0.10.17
16 Leinonen Siiri KaSu 27.11 0.11.23
17 Parkkinen Anna YlikNM 32.25 0.16.37
18 Makkonen Iisa Maria KR 36.23 0.20.35
19 Liuha Vilma KangSK 52.12 0.36.24

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 11.00 0.00.00
2 Anttila Ilona Pohjant 11.46 0.00.46
3 Väisänen Martta LaiVe 11.59 0.00.59
4 Ryytty Inka Pohjant 13.34 0.02.34
5 Nivukoski Nanna LapVi 14.49 0.03.49
6 Kettunen Sara KaSu 15.27 0.04.27
7 Jokelainen Sanja KaSu 15.35 0.04.35
8 Korpinen Elli AnttU 15.43 0.04.43
9 Mononen Linda KR 16.07 0.05.07
10 Kärnä Jonna SonPa 16.23 0.05.23
11 Pitkänen Reeta KEV 17.19 0.06.19
12 Hietala Liina-Maija KPV 17.33 0.06.33
13 Hyyppä Alisa KoS 18.11 0.07.11
14 Roimela Ella S-JKL 20.57 0.09.57
Märsynaho Minja PuolRy HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryytty Elena Pohjant 11.37 0.00.00
2 Määttä Hilla Pohjant 13.37 0.02.00
3 Tihinen Milja LaiVe 13.57 0.02.20
4 Pesola Ella KPV 14.06 0.02.29
5 Kokkonen Miila KaSu 15.15 0.03.38
6 Taini Iida JRV 15.54 0.04.17
7 Pitkänen Tilta KEV 16.04 0.04.27
8 Tiihonen Annika KaSu 16.13 0.04.36
9 Määttä Malla Pohjant 16.55 0.05.18
10 Virkkala Anna KaSu 17.21 0.05.44
11 Niemelä Inka Pohjant 17.39 0.06.02
12 Heikkinen Elna SoJy 18.42 0.07.05
13 Kangas Inga Pohjant 18.46 0.07.09
14 Anttila Oona Pohjant 19.00 0.07.23
15 Lakanen Lilja HS 22.40 0.11.03
16 Mukkala Janna KR 22.49 0.11.12
17 Kangas Saga Pohjant 22.57 0.11.20
18 Virkkala Elisa KaSu 27.11 0.15.34
19 Mononen Amanda KR 34.44 0.23.07