FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kvarken Rastit, iltapäivä (H/50 ja nuoremmat)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Fredric PIF 38.01 0.00.00 84.16 83.39
2 Istolahti Jaakko KangSK 40.06 0.02.05 79.12 78.40
3 Hall Andreas HiKi 40.37 0.02.36 77.46 76.75
4 Brunell Filip Minken 42.25 0.04.24 73.54 72.87
5 Närvä Tomi HiKi 42.58 0.04.57 71.98 71.32
6 Luoma Juha IkNV 43.38 0.05.37 70.27 69.63
7 Poutanen Mikko LapVi 44.04 0.06.03 68.97 68.34
8 Nummelin Oskari TuS 44.21 0.06.20 67.93 67.31
9 Markkila Eero RasKu 46.24 0.08.23 64.36 63.77
10 Jern Jonas PR 46.51 0.08.50 63.17 62.59
11 Haldin Mats NOR 48.44 0.10.43 60.18 59.63
12 Koivumäki Olli KoS 49.44 0.11.43 58.43 57.90
13 Holmback Hannes Femman 49.56 0.11.55 57.67 57.14
14 Annila Petri Koovee 54.29 0.16.28 52.36 51.88
15 Asikainen Vesa KaJu 56.17 0.18.16 50.21 49.75
16 Vierimaa Ville EsAk 1.03.54 0.25.53 43.81 43.41
17 Vesterback Lucas Malax 1.06.00 0.27.59 42.01 41.63
18 Pensas Mika Malax 1.13.38 0.35.37 37.29 36.95
Hiltunen Juho Pohjant KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kriikkula Johanna RasKu 45.29 0.00.00 73.74 73.90
2 Portin Laura PIF 46.29 0.01.00 71.32 71.47
3 Autio Henna RasKu 48.46 0.03.17 67.19 67.33
4 Finnäs Jenny Malax 51.39 0.06.10 62.69 62.82
5 Laitinen Salla PR 51.50 0.06.21 61.72 61.85
6 Savinainen Kati RasKu 56.07 0.10.38 56.32 56.44
7 Niva Heini Pohjant 56.53 0.11.24 54.88 55.00
8 Manderbacka Hanne TuS 1.03.00 0.17.31 48.94 49.04
9 Sankelo Lotta Pohjant 1.03.05 0.17.36 48.26 48.36
10 Fagerudd Anna-Sofia Trian 1.03.55 0.18.26 47.02 47.13
11 Rinkineva Elina RaJu 1.06.47 0.21.18 44.43 44.52
12 Karvonen Hanna Terjärv 1.08.03 0.22.34 43.03 43.12
13 Korpela Janna SuJu 1.47.34 1.02.05 26.86 26.92
Stenbacka Emma VaaSu HYL -
Fränti Eeva-Maria LapVi EIL -
Asikainen Satu KaJu EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Udell Robin Solf 40.53 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindgren Hanna Femman 36.21 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsell Gustav Botnia 35.12 0.00.00 42.02 38.29
2 Nevala Roni TeuRi 40.22 0.05.10 34.81 31.72
3 Nordin Ludvig NOK 1.05.17 0.30.05 20.39 18.58
Häggman Aaron Femman EIL -
Pitkänen Ville RaJu HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Tiina RasKa 32.25 0.00.00 44.69 42.26
2 Myrskog Rosa Kronan 33.19 0.00.54 41.31 39.06
3 Torrkulla Henna Femman 44.29 0.12.04 29.31 27.72
Nevala Ronja TeuRi KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Udell Oliver Solf 26.25 0.00.00 36.53 32.99
2 Huhtamäki Rasmus PieHi 30.08 0.03.43 31.07 28.05
3 Bergström Jesper Femman 32.09 0.05.44 28.22 25.48
4 Heikkinen Eeli Pohjant 39.18 0.12.53 22.35 20.18
5 Friman Ben Solf 48.43 0.22.18 17.43 15.74
6 Backman Alexander Femman 57.38 0.31.13 14.23 12.85
Lindfors Jesper Falken EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pirilä Elisa MSParma 26.17 0.00.00 51.33 47.67
2 Kankaanpää Aino LapVi 28.50 0.02.33 46.15 42.86
3 Enlund Julia Femman 33.57 0.07.40 38.65 35.90
4 Tuohimaa Ines Solf 33.58 0.07.41 38.09 35.38
5 Roschier Siiri HS 34.24 0.08.07 37.08 34.44
6 Kulju Eevi HlS 38.52 0.12.35 32.34 30.04
7 Rokala Erica HalTo 39.45 0.13.28 31.16 28.94
8 Berg Nicolina Botnia 41.10 0.14.53 29.64 27.53
9 Oikarainen Siiri LaihLu 41.16 0.14.59 29.12 27.05
10 Lautamo Penne VaaSu 45.53 0.19.36 25.79 23.96
11 Sand Hanna NOK 57.49 0.31.32 20.15 18.72
12 Nynäs Amanda Botnia 1.01.53 0.35.36 18.53 17.21
Bieri Rosa SUI EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesterback Jonas Malax 40.59 0.00.00 66.46 63.77
2 Välikorpi Jari RasKu 44.21 0.03.22 59.88 57.46
3 Smeds Kenneth NOK 45.35 0.04.36 56.76 54.47
4 Berg Kim Botnia 49.35 0.08.36 50.81 48.76
5 Koski Jussi YKV 50.34 0.09.35 48.48 46.52
6 Lundfors Krister Malax 53.40 0.12.41 44.41 42.61
7 Alasuvanto Mikko KaJu 57.23 0.16.24 40.34 38.72

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Janlöv Matti Åland 38.35 0.00.00 52.66 49.29
2 Fränti Juha RasKu 41.47 0.03.12 47.16 44.15
3 Takanen Jari KuortKu 53.26 0.14.51 35.74 33.46
4 Hautala Teemu KauWi 58.05 0.19.30 31.83 29.79
5 Lassila Jussi PiTa 1.01.30 0.22.55 29.07 27.21
6 Hokkanen Matti Pohjant 1.03.09 0.24.34 27.35 25.60

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haldin Vendula Halden S 36.20 0.00.00 46.94 43.68
2 Ekonoja Linda PelPo 38.42 0.02.22 42.42 39.47
3 Smeds Heidi NOK 40.34 0.04.14 38.89 36.19
4 Laatikainen Henna Pohjant 48.05 0.11.45 31.48 29.29
5 Finne Rosmarie Solf 55.12 0.18.52 26.26 24.44

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rokala Johanna HalTo 50.46 0.00.00
2 Maunula Minna KoS 1.25.20 0.34.34

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikkola Hannu RaJu 41.52 0.00.00 52.67 47.74
2 Lehtinen Juhani KauKa 42.51 0.00.59 50.36 45.64
3 Savolainen Tomi RasKe 42.52 0.01.00 49.24 44.63
4 Martomaa Simo KR 45.47 0.03.55 45.07 40.85
5 Nyman Patrik Brahe 50.08 0.08.16 40.22 36.45
6 Määttälä Jukka KoS 50.15 0.08.23 39.18 35.51
7 Lindgren Markus Botnia 57.49 0.15.57 33.24 30.12
8 Biskop Kim KoS 1.07.45 0.25.53 27.67 25.07
Bieri Stéphane SUI EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grankull Jaana Kronan 32.31 0.00.00 43.67 42.44
2 Fränti Kati RaJu 33.15 0.00.44 41.79 40.61
3 Nybakken Line EsSu 34.26 0.01.55 39.47 38.36
4 Friman Kaisa HyRa 35.21 0.02.50 37.59 36.53
5 Nynäs Kati Botnia 39.08 0.06.37 33.18 32.24
6 Lehtinen Anne KauKa 49.00 0.16.29 25.87 25.15
7 Sillanpää Elina Pohjant 1.02.55 0.30.24 19.67 19.11
Bergström Pia Kristina HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Svartsjö Åsa Botnia 36.02 0.00.00 39.99 37.16
2 Viitanen Kirsi OH 42.24 0.06.22 33.26 30.90
3 Korpela-Kamila Heidi SuJu 43.29 0.07.27 31.72 29.47
4 Snickars Virpi Solf 51.42 0.15.40 26.08 24.24
5 Erkkilä Marja RaJu 53.27 0.17.25 24.65 22.90
6 Annila Heli Koovee 55.17 0.19.15 23.27 21.63
7 Udell Tina Solf 56.20 0.20.18 22.29 20.71
8 Granlund Elisabeth Minken 1.31.39 0.55.37 13.37 12.42
Jenzer Martina SUI EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mika RaJu 31.24 0.00.00 53.02 50.76
2 Kamila Kai SuJu 35.43 0.04.19 46.03 44.07
3 Huttunen Matti Pihkan 41.30 0.10.06 39.11 37.45
4 Wikblom Tomas Minken 42.23 0.10.59 37.81 36.20
5 Koskela Jarmo OK77 42.25 0.11.01 37.28 35.70
6 Nevala Pasi TeuRi 45.51 0.14.27 34.04 32.59
7 Strandberg Leif Malax 48.35 0.17.11 31.70 30.35
8 Räbb Rainer GIF 50.35 0.19.11 30.03 28.75
9 Koivumäki Kari KoS 52.00 0.20.36 28.81 27.59
10 Kinnari Jukka SuJu 52.13 0.20.49 28.29 27.09
11 Ruutiainen Jaakko LaihLu 1.07.52 0.36.28 21.46 20.55
Suvanto Mikael RaJu HYL -
Yli-Ilkka Harri RaJu KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Bergström Kasper Kristina 23.58 0.00.00
2 Pöytäkangas Elias VaaSu 25.42 0.01.44
3 Wikblom Melker Minken 26.25 0.02.27
4 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 28.28 0.04.30
5 Hautala Rasmus Femman 28.39 0.04.41
6 West Viktor Minken 32.29 0.08.31
Muhonen Aatu RaJu KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomaala Ella VaaSu 30.00 0.00.00
2 Korkonen Emilia KuortKu 32.07 0.02.07
3 Torrkulla Venla Femman 36.38 0.06.38
4 Suokko Matilda LapVi 40.06 0.10.06
5 Liljeqvist Emilia Minken 42.01 0.12.01
6 Ruutiainen Alisa LaihLu 43.11 0.13.11
7 Kytömäki Milla VaaSu 52.49 0.22.49
Bieri Elisabeth SUI EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oja Lauri LapVi 23.00 0.00.00
2 Lindfors Kevin Falken 25.38 0.02.38
3 Nyman Vilhelm Brahe 27.06 0.04.06
4 Häggman Iivar Femman 29.14 0.06.14
5 Friman Eemeli HyRa 29.50 0.06.50
6 Koljonen Atte VaaSu 34.15 0.11.15
7 Hjerpe Arvid Femman 36.04 0.13.04
8 Seppälä Paavo Femman 46.13 0.23.13
9 Sand Jonatan NOK 50.18 0.27.18
10 Paloniemi Leevi LapVi 53.28 0.30.28

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Björkfors Elsie Botnia 26.11 0.00.00
2 Rajala Maija RaJu 26.56 0.00.45
3 Lautamo Hilla VaaSu 32.10 0.05.59
4 Enlund Isabella Femman 38.24 0.12.13
5 Määttälä Selma KoS 39.48 0.13.37
Löfqvist Linn Femman HYL -
Kankaanpää Martta EsSu EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Juuso YKV 16.37 0.00.00
2 Orhanen Johannes RasKu 18.35 0.01.58
3 Savinainen Joakim RasKu 18.50 0.02.13
4 Martomaa Eero EsSu 19.11 0.02.34
5 Fränti Onni RaJu 19.28 0.02.51
6 Kankaanpää Mikki EsSu 19.59 0.03.22
7 Yrjans Johan NOK 21.04 0.04.27
8 Sundberg Hannes Minken 21.14 0.04.37
9 Roschier Eemil HS 21.28 0.04.51
10 Muhonen Eetu RaJu 25.27 0.08.50
11 Strandberg Felix Malax 26.25 0.09.48
12 Suokko Lauri LapVi 26.31 0.09.54
13 Bredgård Elias Malax 27.12 0.10.35
14 Grankull Sebastian Kronan 28.21 0.11.44
15 Granlund Axel NOK 29.26 0.12.49
16 Strandberg John Malax 31.06 0.14.29
17 Wikblom Sander Minken 33.12 0.16.35
Lindgren Alexander Botnia KES -
Bieri Bernhard SUI EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wikblom Thea Minken 18.15 0.00.00
2 Kataja Enni RaJu 21.34 0.03.19
3 Saranpää Saara RaJu 22.12 0.03.57
4 Snickars Lea NOK 22.20 0.04.05
5 Snickars Matilda NOK 23.19 0.05.04
6 Syrjälä Alina LHR 23.44 0.05.29
7 Niemi Siiri PoRa 24.03 0.05.48
8 Kankaanpää Sanni LapVi 24.29 0.06.14
9 Torrkulla Moa Femman 26.13 0.07.58
10 Nynäs Matilda Botnia 27.17 0.09.02
11 Norrgård Ida Femman 27.58 0.09.43
12 Heikkinen Aada Pohjant 28.38 0.10.23
13 Backlund Thelma Femman 29.17 0.11.02
14 Mutikainen Eveliina KauWi 32.23 0.14.08

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Frantz Alvin Malax 17.20 0.00.00
2 Närvä Juuso VaaSu 21.34 0.04.14
3 Erkkilä Juho RaJu 25.27 0.08.07
4 Nykvist Linus Malax 30.52 0.13.32

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kytömäki Marie VaaSu 20.18 0.00.00
2 Grankull Daniela Kronan 22.22 0.02.04
3 Hokkanen Liina Pohjant 27.27 0.07.09
4 Hakapää Veera VaaSu 31.37 0.11.19
5 Saranpää Viola VaaSu 32.16 0.11.58
6 Rajala Kerttu RaJu 35.46 0.15.28
Berts Ingrid Femman HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekonoja Kasper PelPo 8.59 0.00.00
2 Sundberg Elias Minken 10.01 0.01.02
3 Orhanen Kaarlo RasKu 10.37 0.01.38
4 Puro-Aho Aapo VaaSu 11.43 0.02.44
5 Syrjälä Vilho LHR 12.17 0.03.18
6 Yrjans Pontus NOK 12.59 0.04.00
7 Lundfors Alex Malax 13.05 0.04.06
8 Hautala Jonatan Femman 13.33 0.04.34
9 Oja Leo LapVi 14.07 0.05.08
10 Hjerpe Henrik Femman 14.24 0.05.25
11 Lindfors Rasmus Falken 18.14 0.09.15
12 Björkfors Einar Botnia 18.15 0.09.16
13 Norrgård Isak Femman 18.49 0.09.50
14 Nynäs Leevi VaaSu 19.53 0.10.54

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppävuori Linn NOK 11.59 0.00.00
2 Leppävuori Anni NOK 13.15 0.01.16
3 Hokkanen Hilma Pohjant 13.47 0.01.48
4 Koski Sofia YKV 13.55 0.01.56
5 Hertsbacka Emma NOK 14.28 0.02.29
6 Storgård Lova Femman 15.19 0.03.20
7 Nordman Julia Femman 15.27 0.03.28
8 Haldin Hanna Halden S 15.42 0.03.43
9 Pöytäkangas Aada-Liina VaaSu 16.13 0.04.14
10 Muhonen Oona RaJu 16.43 0.04.44
11 Enlund Nova Femman 17.25 0.05.26
12 Rynéus Evelina Femman 17.38 0.05.39
13 Häggman Iina Femman 18.06 0.06.07
14 Kataja Helmi RaJu 18.21 0.06.22
15 Storgård Vilja Femman 18.55 0.06.56
16 Kolam Emelie Femman 19.09 0.07.10
17 Ojajärvi Martta KoS 20.07 0.08.08
18 Granholm Emilia Femman 24.31 0.12.32

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hertsbacka Erik NOK 16.53 0.00.00
2 Tuomaala Eemil VaaSu 17.47 0.00.54
3 Berts Arthur Femman 18.27 0.01.34
4 Kankaanpää Akseli LapVi 20.44 0.03.51
5 Malila Veikka VaaSu 20.53 0.04.00
6 Bäckström Max Femman 21.07 0.04.14
7 Alasuvanto Manu KaJu 23.16 0.06.23
8 Granholm Isak Femman 24.21 0.07.28
9 Nynäs Elis VaaSu 34.14 0.17.21

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Martomaa Lilja EsSu 14.20 0.00.00
2 Heikkinen Aamu Pohjant 14.51 0.00.31
3 Wikblom Ylva Minken 15.39 0.01.19
4 Smeds Maya NOK 15.40 0.01.20
5 Kankaanpää Miina EsSu 15.49 0.01.29
6 Hautala Miina KauWi 16.06 0.01.46
7 Niemi Viivi PoRa 16.27 0.02.07
8 Bredgård Tilde Malax 18.01 0.03.41
9 Ekonoja Emilia PelPo 18.32 0.04.12
10 Frantz Erin Malax 18.33 0.04.13
11 Eriksson Elin Femman 19.11 0.04.51
12 Snickars Maja NOK 20.42 0.06.22
13 Snickars Melinda NOK 20.51 0.06.31
14 Mutikainen Aada KauWi 26.20 0.12.00
15 Österdahl Meja Malax 30.57 0.16.37