FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Siilin Rasti pitkän matkan kansalliset
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Mika TuuSe 1.01.52 0.00.00 69.19 68.70
2 Koivumäki Lauri LapVi 1.02.20 0.00.28 68.15 67.68
3 Honkanen Eppu LieRa 1.03.34 0.01.42 66.33 65.86
4 Kirjavainen Santeri KuoSu 1.03.47 0.01.55 65.60 65.14
5 Hernelahti Miika KR 1.06.16 0.04.24 62.66 62.22
6 Kokkonen Eemeli KaSu 1.06.30 0.04.38 61.95 61.52
7 Koirikivi Riku RasTiimi 1.08.55 0.07.03 59.31 58.90
8 Korpinen Olli-Jussi AnttU 1.10.46 0.08.54 57.31 56.91
9 Karppinen Timo Pohjant 1.11.17 0.09.25 56.44 56.05
10 Sivill Timo VaajTe 1.12.14 0.10.22 55.26 54.87
11 Hämäläinen Kasperi KuoSu 1.13.48 0.11.56 53.65 53.27
12 Heikkinen Jussi-Pekka TuuSe 1.14.14 0.12.22 52.90 52.53
13 Väisänen Patrik KS 1.14.19 0.12.27 52.41 52.05
14 Lamminsalo Marko KuoSu 1.16.01 0.14.09 50.82 50.46
15 Hyvönen Jerry KuoSu 1.18.00 0.16.08 49.11 48.77
16 Himanen Olli KuoSu 1.18.12 0.16.20 48.58 48.24
17 Koivusalo Kalle IlU 1.22.59 0.21.07 45.39 45.07
18 Nyyssönen Juuso KuoSu 1.33.58 0.32.06 39.74 39.47
19 Salonen Otso LappRi 1.34.53 0.33.01 39.02 38.75
20 Sutinen Lauri KuoSu 1.59.48 0.57.56 30.64 30.42
Pasanen Ville KuoSu EIL -
Kariniemi Raimo KuoSu KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkinen Kari LaTa 1.19.33 0.00.00 50.91 46.29
2 Hyttinen Ossi SonPa 1.28.17 0.08.44 42.43 38.58
3 Heinonen Markku KeU 1.48.21 0.28.48 31.77 28.89
Saastamoinen Ari MusNe EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkki Janne Hiilto 1.02.39 0.00.00 53.94 52.85
2 Korhonen Ari-Matti KaSu 1.05.25 0.02.46 50.56 49.53
3 Väänänen Jussi NurmSe 1.05.51 0.03.12 49.12 48.12
4 Heino Samuli S-JKL 1.09.10 0.06.31 45.72 44.79
5 Väänänen Lassi IisVi 1.17.43 0.15.04 39.76 38.95
6 Aalto Erno LipTa 1.20.04 0.17.25 37.69 36.92
7 Hänninen Janne SaKa 1.21.26 0.18.47 36.17 35.43
8 Pöyhönen Simo Raus 2.04.06 1.01.27 23.15 22.68

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkäräinen Jouni Pohjant 55.05 0.00.00 57.18 54.96
2 Pietiläinen Juha RastiE4 57.28 0.02.23 54.06 51.97
3 Kiuru Jani RaKaS 57.47 0.02.42 53.02 50.97
4 Rusanen Petri S-JKL 1.08.53 0.13.48 43.85 42.15
5 Vornanen Juha KeKaRa 1.09.23 0.14.18 42.92 41.26
6 Kämäräinen Marko S-JKL 1.14.15 0.19.10 39.53 38.00
7 Virkkala Tero KaSu 1.19.06 0.24.01 36.56 35.14
8 Kokkonen Timo KaSu 1.21.44 0.26.39 34.86 33.51
9 Kuokka Kari IisVi 1.26.50 0.31.45 32.32 31.06
10 Myllymäki Jyri VetU 1.28.46 0.33.41 31.13 29.92
11 Ruotsalainen Timo KuoSu 1.34.08 0.39.03 28.90 27.78
12 Koirikivi Vesa RasTiimi 1.34.29 0.39.24 28.34 27.24

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 47.59 0.00.00 59.38 59.28
2 Holm Jari ViiSu 53.09 0.05.10 53.29 53.20
3 Elomäki Mika KR 56.58 0.08.59 49.42 49.34
4 Leppämäki Tero S-JKL 59.17 0.11.18 47.20 47.12
5 Kettunen Petri KR 59.22 0.11.23 46.85 46.77
6 Hyvönen Panu Pohjant 1.00.33 0.12.34 45.65 45.57
7 Sivill Keijo UurU 1.00.55 0.12.56 45.09 45.02
8 Kiljunen Juha LS-37 1.01.34 0.13.35 44.34 44.26
9 Tiainen Hannu NiS 1.01.57 0.13.58 43.79 43.71
10 Leppänen Jaakko JoS 1.02.56 0.14.57 42.83 42.76
11 Koivusalo Juha IlU 1.03.16 0.15.17 42.34 42.26
12 Karjalainen Risto LipTa 1.04.09 0.16.10 41.49 41.42
13 Haverinen Arto KaSu 1.05.34 0.17.35 40.33 40.26
14 Virta Marko TuS 1.06.03 0.18.04 39.78 39.71
15 Nieminen Ari JoS 1.06.26 0.18.27 39.29 39.22
16 Minkkinen Juha KuoSu 1.07.27 0.19.28 38.44 38.38
17 Ruokolainen Jouni NurmSe 1.08.16 0.20.17 37.73 37.67
18 Joutsensaari Jorma KuoSu 1.10.00 0.22.01 36.55 36.49
19 Kellokumpu Seppo KaSu 1.13.40 0.25.41 34.50 34.44
20 Lehtinen Marko SalVil 1.14.15 0.26.16 34.00 33.94
21 Viisanen Ville ORa 1.15.49 0.27.50 33.07 33.02
22 Nieminen Jyrki LHR 1.16.30 0.28.31 32.55 32.50
23 Kankkunen Matti SonPa 1.17.47 0.29.48 31.80 31.74
24 Kauppinen Vesa SonPa 1.18.36 0.30.37 31.25 31.20
25 Hartikainen Antti KR 1.21.59 0.34.00 29.75 29.70
26 Kauhanen Ari OK77 1.30.01 0.42.02 26.91 26.86

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Pekka S-JKL 49.54 0.00.00 57.12 56.78
2 Parkkinen Keijo YlikNM 52.09 0.02.15 54.20 53.87
3 Hintsanen Harri IHR 53.34 0.03.40 52.33 52.01
4 Natunen Timo SaSu 56.17 0.06.23 49.38 49.08
5 Heiskanen Hannu SonPa 56.20 0.06.26 48.91 48.62
6 Itkonen Raimo S-JKL 57.43 0.07.49 47.33 47.04
7 Marttinen Tuomo IPR 1.02.22 0.12.28 43.42 43.16
8 Konttajärvi Seppo VePo 1.03.32 0.13.38 42.25 41.99
9 Thitz Eero SaSu 1.03.40 0.13.46 41.79 41.53
10 Mäki Kari JRV 1.04.53 0.14.59 40.64 40.39
11 Piispanen Reima OuHu 1.05.54 0.16.00 39.65 39.41
12 Niiranen Ari KR 1.09.13 0.19.19 37.41 37.18
13 Pietilä Hannu KaSu 1.11.41 0.21.47 35.79 35.57
14 Numminen Hannu EsAk 1.12.01 0.22.07 35.29 35.08
15 Rahkola Mika OH 1.16.20 0.26.26 32.99 32.79
16 Aronen Matti IisVi 1.19.15 0.29.21 31.47 31.28
17 Väisänen Jari KR 1.30.41 0.40.47 27.24 27.08
18 Haavisto Marko KuoSu 1.35.33 0.45.39 25.61 25.45
19 Honkanen Jarmo LieRa 1.50.32 1.00.38 21.92 21.79

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Timo RasHy 48.56 0.00.00 46.77 46.19
2 Vornanen Pekka SuoVa 51.06 0.02.10 44.23 43.67
3 Helander Rolf OuHu 53.27 0.04.31 41.75 41.23
4 Parkkinen Pekka Pohjant 54.15 0.05.19 40.61 40.10
5 Keränen Kari KEV 55.43 0.06.47 39.02 38.53
6 Tiusanen Hannu SaSu 57.26 0.08.30 37.36 36.89
7 Saastamoinen Kari Kiuru 1.03.15 0.14.19 33.47 33.05
8 Halla-Aho Timo JS Rasti 1.03.23 0.14.27 32.95 32.54
9 Kivipelto Kalevi JS Rasti 1.13.13 0.24.17 28.13 27.78
10 Salonen Hannu KonnU 1.15.37 0.26.41 26.86 26.53
11 Malinen Pentti KaSu 1.16.00 0.27.04 26.35 26.02
12 Kaario Reino HS 1.32.29 0.43.33 21.34 21.08
13 Koljonen Pekka IisVi 2.03.30 1.14.34 15.75 15.55

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vartiainen Börje KR 50.37 0.00.00 43.08 42.04
2 Huttunen Kalle KuoSu 55.33 0.04.56 38.89 37.95
3 Keltamäki Seppo JoKu 1.03.17 0.12.40 33.81 33.00
4 Myllymäki Ari KPV 1.06.10 0.15.33 32.03 31.26
5 Turunen Esko SonPa 1.09.38 0.19.01 30.14 29.42
6 Launonen Eino KuoSu 1.15.59 0.25.22 27.36 26.69
7 Butilkin Niilo SäynSa 1.18.37 0.28.00 26.18 25.55
8 Antikainen Raimo KuoSu 1.23.38 0.33.01 24.36 23.78
9 Huusko Martti IisVi 1.23.44 0.33.07 24.09 23.51
10 Junttila Tuomo RasTiimi 1.27.57 0.37.20 22.70 22.16
11 Hyvönen Markku NurmSe 1.28.25 0.37.48 22.35 21.81
12 Karvonen Paavo IisVi 1.30.45 0.40.08 21.55 21.03
13 Salonen Kauko TuMe 1.36.35 0.45.58 20.04 19.56
14 Karhunen Juha KuoSu 1.39.25 0.48.48 19.26 18.80
Nopanen Ismo VeVe EIL -
Halonen Pauli SäynSa KES -
Kokkonen Hannu LieRa KES -
Väätäinen Hannu ViPa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loikkanen Hannes SaSu 54.18 0.00.00 34.16 33.13
2 Partanen Aimo NilsNu 57.16 0.02.58 31.94 30.99
3 Slant Teuvo IPR 57.35 0.03.17 31.33 30.39
4 Kari Erkki KajKu 59.48 0.05.30 29.75 28.86
5 Väänänen Matti NilsNu 1.01.59 0.07.41 28.29 27.44
6 Salonen Kauko ViPa 1.02.59 0.08.41 27.44 26.62
7 Ovaska Ari EE 1.13.31 0.19.13 23.16 22.47
8 Kettunen Erkki SäynSa 1.13.45 0.19.27 22.75 22.07
9 Heinonen Kari KuoSu 1.15.32 0.21.14 21.88 21.22
10 Pajamäki Kalevi SäynSa 1.16.24 0.22.06 21.30 20.66
11 Kumpulainen Matti IisVi 1.20.55 0.26.37 19.80 19.20
12 Oja Jorma NiS 1.23.00 0.28.42 18.99 18.43
Matilainen Juhani NilsNu EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haaja Reijo VaHa 1.03.53 0.00.00 37.59 37.20
2 Karppinen Eino SäynSa 1.08.21 0.04.28 34.55 34.19
3 Karjalainen Seppo KuoSu 1.15.05 0.11.12 30.92 30.60
4 Kukkohovi Reino OSVA 1.15.16 0.11.23 30.31 30.00
5 Haarala Vesa LipTa 1.18.52 0.14.59 28.42 28.13
6 Rönkkö Paavo EsSu 1.24.51 0.20.58 25.94 25.68
7 Pelkonen Toivo YlikNM 1.26.41 0.22.48 24.93 24.68
8 Vainikainen Veijo IisVi 1.35.20 0.31.27 22.25 22.02
9 Lehtinen Lauri KuoSu 1.42.12 0.38.19 20.36 20.15
10 Jokikuona Toivo RasTiimi 1.48.08 0.44.15 18.88 18.68
Korhonen Pauli SäynSa EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Mauno ViiSu 1.03.07 0.00.00
2 Puustinen Valto IisVi 1.30.25 0.27.18

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Känninen Lauri KuoSu 1.50.52 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikola Atte HS 1.04.21 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Konsta Pohjant 1.06.19 0.00.00 45.08 42.58
2 Ahonen Niilo LS-37 1.17.27 0.11.08 35.70 33.73
3 Tiainen Pietu NiS 1.21.05 0.14.46 31.34 29.60

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirvesmies Atte KuoSu 37.19 0.00.00 50.45 48.54
2 Ikola Aapo HS 38.51 0.01.32 47.65 45.85
3 Kinnunen Juuso Pohjant 40.33 0.03.14 44.88 43.18
4 Heino Paavo S-JKL 44.34 0.07.15 40.13 38.61
5 Leppämäki Anton S-JKL 47.38 0.10.19 36.89 35.49
6 Gretschel Eino KEV 55.27 0.18.08 31.12 29.95
7 Turunen Joona SiiRa 1.00.23 0.23.04 28.06 27.00
8 Hämäläinen Konsta KuoSu 1.04.02 0.26.43 25.97 24.99
9 Makkonen Jonne KR 1.05.13 0.27.54 25.02 24.07
10 Karjalainen Rasmus LipTa 1.14.15 0.36.56 21.55 20.74

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallio Santeri KoS 16.06 0.00.00
2 Heikkinen Altti SoJy 16.52 0.00.46
3 Karjalainen Kasperi LipTa 21.04 0.04.58
4 Kämäräinen Aaro S-JKL 22.00 0.05.54
5 Heino Eelis S-JKL 22.52 0.06.46
6 Lisitsin Arttu KR 23.08 0.07.02
7 Nousiainen Aaron Navi 23.28 0.07.22
8 Saari Okko SiiRa 24.11 0.08.05
9 Kanervo Aaro SoJy 27.09 0.11.03
10 Hukkanen Pekka VierKo 28.08 0.12.02
11 Hyvönen Otso KuoSu 28.48 0.12.42

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suvinen Sisu SaSu 15.40 0.00.00
2 Kalilainen Jussi PiVe 17.45 0.02.05
3 Kämäräinen Elias S-JKL 18.58 0.03.18
4 Tiihonen Lauri KaSu 20.04 0.04.24
5 Saalasti Toivo KR 24.41 0.09.01
6 Saari Olavi SiiRa 27.47 0.12.07
7 Tusa Jere SiiRa 27.50 0.12.10
8 Ekqvist Leo HiKi 29.50 0.14.10

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Vilho S-JKL 10.36 0.00.00
2 Korhonen Karri KaSu 11.58 0.01.22
3 Rieppo Veeti KR 12.11 0.01.35
4 Heino Iivari S-JKL 14.41 0.04.05
5 Kivistö Joona TP 14.49 0.04.13
5 Lång Elmeri KuoSu 14.49 0.04.13
7 Kouvalainen Niilo Kiuru 17.07 0.06.31
8 Göransson Niklas HlS 23.47 0.13.11

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Nuutti S-JKL 12.26 0.00.00
2 Korhonen Veikko KaSu 16.52 0.04.26
3 Kivistö Aleksi TP 18.05 0.05.39
4 Lyytinen Topias SuoVa 19.02 0.06.36
5 Sutinen Luukas KuoSu 19.12 0.06.46
6 Rieppo Lenni KR 21.14 0.08.48
7 Mäkäräinen Eeli Pohjant 21.19 0.08.53
8 Kolehmainen Matias SäynSa 22.00 0.09.34
9 Kolmonen Aatos KR 23.13 0.10.47
10 Lisitsin Eemil KR 25.36 0.13.10
11 Kiljunen Eikka LS-37 25.50 0.13.24
12 Makkonen Venni KR 30.20 0.17.54
13 Kinnunen Paulus PiVe 31.10 0.18.44
14 Korpinen Veikko AnttU 31.43 0.19.17
15 Lisitsin Aleksi KR 31.44 0.19.18
16 Suvinen Nuutti SaSu 37.04 0.24.38
17 Lehtonen Eino SKUusi 39.30 0.27.04
Iskanius Jalo SiiRa HYL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Mari KR 1.00.22 0.00.00 77.97 75.38
2 Kärnä Nina SonPa 1.08.00 0.07.38 68.06 65.80
3 Anjala Anna-Kaisa LS-37 1.08.30 0.08.08 66.42 64.21
4 Kiuru Veera RaKaS 1.11.04 0.10.42 62.92 60.83
5 Laaksoviita Veera KR 1.11.07 0.10.45 61.77 59.72
6 Rahkola Ella-Noora TuS 1.11.51 0.11.29 60.05 58.05
7 Kirvesmies Annika KuoSu 1.16.52 0.16.30 55.11 53.28
8 Uurasjärvi Emilia KuoSu 1.40.13 0.39.51 41.49 40.11
9 Holopainen Maija SoJy 1.43.04 0.42.42 39.58 38.26
10 Karhunen Anni Pohjant 1.49.43 0.49.21 36.46 35.25

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mononen Hanna KR 59.45 0.00.00 61.84 57.84
2 Korhonen Kati S-JKL 1.04.17 0.04.32 56.52 52.87
3 Andelin Sanna LaTa 1.06.44 0.06.59 53.53 50.06
4 Rautanen Eeva TuuSe 1.15.36 0.15.51 46.43 43.43
5 Partanen Ritva IisVi 1.24.20 0.24.35 40.90 38.25
6 Moilanen Minna-Kaisa IisVi 1.33.44 0.33.59 36.14 33.80
7 Korhonen Jaana KaSu 1.40.58 0.41.13 32.94 30.81
8 Karvonen Sini-Pauliina IisVi 1.42.02 0.42.17 31.99 29.92
9 Himanka Satu KaJu 1.42.25 0.42.40 31.27 29.25
10 Drews Pilvi Raus 2.22.48 1.23.03 22.00 20.57
Korhonen Hanna KaSu EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ivakko Piia SoJy 1.08.25 0.00.00 48.39 47.45
2 Lyytinen Tiina SuoVa 1.08.39 0.00.14 47.20 46.27
3 Kurittu Kaisa S-JKL 1.10.15 0.01.50 45.11 44.23
4 Laitinen Kaisa YlikNM 1.10.27 0.02.02 43.98 43.12
5 Makkonen Mira LipTa 1.11.35 0.03.10 42.29 41.46
6 Peltoniemi Susanna Brahe 1.39.19 0.30.54 29.76 29.18
7 Korhonen Carita IisVi 1.39.26 0.31.01 29.02 28.45
Martinmäki Kaisu Pohjant KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäki Nina JRV 1.08.33 0.00.00 60.49 58.64
2 Niittymäki Johanna Hiilto 1.11.28 0.02.55 57.15 55.40
3 Väisänen Mari KR 1.11.31 0.02.58 56.24 54.52
4 Multala Sanna KuoSu 1.12.38 0.04.05 54.52 52.85
5 Karppinen Satu YlikNM 1.16.31 0.07.58 50.94 49.38
6 Lång Maija KuoSu 1.22.13 0.13.40 46.65 45.23
7 Goman Annukka VePo 1.22.16 0.13.43 45.87 44.46
8 Parkkinen Piia YlikNM 1.22.28 0.13.55 45.00 43.63
9 Pötry Mervi KR 1.22.47 0.14.14 44.08 42.73
10 Kyläkoski Reetta TuS 1.26.04 0.17.31 41.68 40.40
Ikola Reeta LeSi KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 1.01.46 0.00.00 49.39 48.16
2 Haverinen Tuula KaSu 1.06.43 0.04.57 43.44 42.36
3 Räsänen Marja NilsNu 1.13.28 0.11.42 37.37 36.44
4 Laaksoviita Katja SuomRa 1.14.58 0.13.12 34.59 33.73

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Aija KR 1.01.13 0.00.00 52.08 51.53
2 Hokajärvi Raili Pohjant 1.06.39 0.05.26 47.03 46.54
3 Ekdahl Pirkko NiS 1.07.38 0.06.25 45.56 45.08
4 Juga Liisa KeU 1.15.36 0.14.23 40.06 39.64
5 Leppävuori Päivi KuoSu 1.22.51 0.21.38 35.91 35.53
6 Kukkola Sinikka KuoSu 1.27.55 0.26.42 33.24 32.89
7 Piispanen Eija OuHu 1.28.14 0.27.01 32.52 32.17
8 Airaksinen Merja KuoSu 1.31.07 0.29.54 30.91 30.58
9 Meriläinen-Ruokolainen Eija NurmSe 1.40.46 0.39.33 27.42 27.13
10 Punta Eeva KR 1.56.27 0.55.14 23.27 23.02
Lassila Päivi RasTiimi EIL -
Mäntynen Anne KR EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raatikainen Päivi RastiE4 1.00.47 0.00.00
2 Malinen Paula KaSu 1.07.09 0.06.22

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 56.07 0.00.00 43.12 42.75
2 Kuusela Vappu VaKa 1.19.42 0.23.35 28.08 27.84
3 Hyvönen Eija NurmSe 2.06.43 1.10.36 16.23 16.09
Schroderus Pirjo S-JKL EIL -
Hiltunen Maija SäynSa EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Särkkä Liisa Navi 1.24.22 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkonen Ritva EsSu 56.10 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rasimus Siiri S-JKL 1.04.34 0.00.00 54.82 53.28
2 Kuokka Iida-Liisa IisVi 1.07.27 0.02.53 51.17 49.73
3 Pääkkönen Nea SoJy 1.07.36 0.03.02 49.74 48.34
4 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 1.15.21 0.10.47 43.45 42.23
5 Kangasaho Aino HS 1.20.27 0.15.53 39.60 38.48
Tuovinen Jenni KuoSu KES -
Kolehmainen Kaisu KuoSu KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkonen Meeri KaSu 43.53 0.00.00 39.58 37.22
2 Parkkinen Laura YlikNM 48.02 0.04.09 35.38 33.28
3 Tiainen Liinu NiS 48.44 0.04.51 34.11 32.08
4 Kinnunen Saana PiVe 56.25 0.12.32 28.81 27.09
5 Mattila Helmi RasTiimi 1.00.08 0.16.15 26.41 24.84
6 Väisänen Iida-Maria KR 1.06.00 0.22.07 23.50 22.10
7 Multala Emmi KuoSu 1.09.28 0.25.35 21.79 20.49
Hyvönen Vilma KuoSu KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kyläkoski Elli TuS 17.32 0.00.00
2 Mäkäräinen Selma Pohjant 17.54 0.00.22
3 Lång Emma KuoSu 20.11 0.02.39
4 Lehtonen Lilja SKUusi 20.49 0.03.17
5 Kylmälä Maire SiiRa 22.32 0.05.00
6 Goman Matleena Pohjant 24.54 0.07.22
7 Malinen Ella KuoSu 29.12 0.11.40
8 Lehtonen Minttu SiiRa 30.58 0.13.26
9 Koponen Terhi KuoSu 34.46 0.17.14
10 Kärnä Alisa SonPa 34.54 0.17.22
11 Makkonen Iisa Maria KR 40.42 0.23.10
12 Kinnunen Isla PiVe 44.03 0.26.31
13 Parkkinen Anna YlikNM 46.03 0.28.31

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niskanen Suvi KR 15.19 0.00.00
2 Kärnä Jonna SonPa 18.19 0.03.00
3 Ahonen Alli-Martta LS-37 25.38 0.10.19
4 Tusa Sonja SiiRa 28.44 0.13.25
5 Korpinen Elli AnttU 33.05 0.17.46
6 Iskanius Kerttu SiiRa 35.31 0.20.12

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kolmonen Aino KR 14.09 0.00.00
2 Mononen Linda KR 14.22 0.00.13
2 Virkkala Venla KaSu 14.22 0.00.13
4 Kautto Taru RastiE4 15.31 0.01.22
5 Länsitie Pinja Pohjant 17.52 0.03.43
6 Vepsäläinen Elsa KyS 19.14 0.05.05
7 Peltoniemi Reetta Brahe 21.44 0.07.35

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kalilainen Anni PiVe 19.04 0.00.00
2 Tiihonen Annika KaSu 20.17 0.01.13
3 Göransson Alisa HlS 20.58 0.01.54
4 Kokkonen Miila KaSu 21.35 0.02.31
4 Heikkinen Elna SoJy 21.35 0.02.31
6 Virkkala Anna KaSu 24.15 0.05.11
7 Virkkala Elisa KaSu 25.30 0.06.26
8 Lehtonen Viivi SiiRa 28.18 0.09.14
9 Mononen Amanda KR 30.12 0.11.08
10 Kortelainen Tara RaKaS 34.32 0.15.28
11 Salo Saara SiiRa 34.33 0.15.29
12 Suvinen Liina SaSu 40.01 0.20.57
13 Koponen Vilja KuoSu 41.56 0.22.52
14 Salo Klaara SiiRa 43.13 0.24.09
15 Hämäläinen Siiri KuoSu 44.52 0.25.48