FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Karjaa -rastit, iltapäivä (H/D50 ja nuoremmat)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruohola Akseli MSParma 38.48 0.00.00 94.53 93.90
2 Heikkilä Tuomas HS 39.07 0.00.19 93.49 92.87
3 Heinaro Einari HS 39.14 0.00.26 92.94 92.32
4 Kuukka Anton TP 39.21 0.00.33 92.39 91.77
5 Knuuttila Mikko IkNV 41.14 0.02.26 87.91 87.32
6 Kangas Veli HS 41.38 0.02.50 86.80 86.23
7 Ikonen Pasi PR 41.44 0.02.56 86.34 85.76
8 Saikko Antti TP 42.06 0.03.18 85.33 84.76
9 Leskinen Aapo Lynx 43.11 0.04.23 82.94 82.39
10 Hyvönen Pekka AngA 43.23 0.04.35 82.31 81.76
11 Suna Jussi TuMe 43.41 0.04.53 81.49 80.95
12 Jern Tobias OK77 44.09 0.05.21 80.39 79.85
13 Sorsa Aleksi TP 44.17 0.05.29 79.90 79.37
14 Laine Jaakko HiKi 44.20 0.05.32 79.57 79.04
15 Simosas Otto TP 44.26 0.05.38 79.15 78.62
16 Snickars Caj OK77 45.06 0.06.18 77.74 77.22
17 Heinonen Eero MSParma 45.57 0.07.09 76.07 75.56
18 Koivisto Daniel VeVe 46.16 0.07.28 75.31 74.81
19 Weckman Janne VeVe 46.24 0.07.36 74.86 74.37
20 Suutari Matti VeVe 46.45 0.07.57 74.07 73.58
21 Suominen Eemeli HiKi 47.06 0.08.18 73.29 72.81
22 Dahlen Mats PIF 47.17 0.08.29 72.78 72.30
23 Saarela Ville-Petteri KemU 47.28 0.08.40 72.27 71.79
24 Mänkärlä Janne Lynx 48.03 0.09.15 71.17 70.70
25 Kleemola Lauri Lynx 48.24 0.09.36 70.43 69.96
26 Sipponen Jere PR 48.39 0.09.51 69.85 69.38
27 Tulonen Benjamin HiKi 48.46 0.09.58 69.46 69.00
28 Kuutti Veli-Pekka EsAk 49.13 0.10.25 68.61 68.15
29 Hapola Tuomas RaKaS 49.19 0.10.31 68.25 67.79
30 Hakuli Tommi SKUusi 49.57 0.11.09 67.17 66.72
31 Koistinen Olli-Pekka HiKi 50.32 0.11.44 66.18 65.74
32 Vehmas Miika EsSu 50.42 0.11.54 65.75 65.31
33 Tani Jukka KS 51.02 0.12.14 65.11 64.67
34 Rautio Mikael EsSu 52.23 0.13.35 63.22 62.80
35 Lapila Eero MSParma 52.31 0.13.43 62.86 62.44
36 Saikko Ville LappRi 52.43 0.13.55 62.41 62.00
37 Väisänen Patrik KS 53.06 0.14.18 61.76 61.35
38 Vierimaa Ville EsAk 53.25 0.14.37 61.19 60.79
39 Wickholm Roy Raseborg 53.40 0.14.52 60.71 60.30
40 Haajanen Erik PIF 55.40 0.16.52 58.33 57.94
41 Laakso Mikko HS 56.01 0.17.13 57.77 57.39
42 Niemi Topias HS 56.14 0.17.26 57.36 56.98
43 Iurev Dmitrii HiKi 57.19 0.18.31 56.09 55.71
44 Kokkila Ville EsSu 58.45 0.19.57 54.54 54.17
45 Hällström af Fabian OK77 59.01 0.20.13 54.11 53.75
46 Glad Ville Jyry 59.35 0.20.47 53.41 53.06
47 Tervakangas Mikko EsSu 1.00.32 0.21.44 52.39 52.05
48 Tala Miika HS 1.01.48 0.23.00 51.15 50.81
49 Heikkilä Markus EsSu 1.01.51 0.23.03 50.93 50.59
50 Niskanen Janne VeVe 1.09.22 0.30.34 45.26 44.95
Savolainen Eetu IkNV KES -
Rantala Antti KangSK KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mänkärlä Aino Lynx 44.10 0.00.00 90.98 91.23
2 Kaskinen Mira RasKa 45.04 0.00.54 88.69 88.93
3 Saarimäki Heini AngA 45.27 0.01.17 87.46 87.70
3 Paukkunen Sanna MSParma 45.27 0.01.17 87.46 87.70
5 Gunell Yvonne PIF 45.32 0.01.22 86.36 86.59
6 Jalava Enni TuS 45.52 0.01.42 85.26 85.49
7 Kinni Saila TP 46.59 0.02.49 82.78 83.00
8 Heittola Suvi RR 47.35 0.03.25 81.28 81.50
9 Hyyrynen Noora HS 48.47 0.04.37 78.84 79.05
10 Ankelo Elsa MSParma 48.54 0.04.44 78.21 78.42
11 Donner Janina OK77 49.11 0.05.01 77.32 77.53
12 Määttänen Maria EsSu 49.56 0.05.46 75.73 75.94
13 Heikkilä Tuuli Lynx 51.22 0.07.12 73.20 73.40
14 Kuusela Tuija RasKa 52.56 0.08.46 70.63 70.82
15 Laitinen Salla PR 53.27 0.09.17 69.54 69.73
16 Hietaoja Essi HiKi 54.29 0.10.19 67.83 68.01
17 Lindholm Sara Raseborg 56.22 0.12.12 65.18 65.36
18 Ylikylä Suvi RasKa 56.41 0.12.31 64.43 64.61
19 Isoherranen Salla Lynx 58.04 0.13.54 62.53 62.70
20 Donner Isabel OK77 58.38 0.14.28 61.56 61.72
21 Ritanotko Johanna TP 1.02.10 0.18.00 57.71 57.87
22 Turakainen Venla HS 1.04.21 0.20.11 55.42 55.57
23 Salminen Henna OK77 1.04.27 0.20.17 55.00 55.15
24 Kymäläinen Sanni TP 1.10.15 0.26.05 50.15 50.29
25 Pellonperä Sofia EsSu 1.10.25 0.26.15 49.73 49.86
26 Forsman Aada OK77 1.17.09 0.32.59 45.11 45.23
27 Rantala Eerika HS 1.30.15 0.46.05 38.32 38.43
Kaartinen Selja AngA KES -
Julkunen Sonja TuS KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpinen Taneli TuMe 50.10 0.00.00 67.76 64.73
2 Lassila Mikko HS 52.08 0.01.58 61.94 59.17
3 Matilainen Juha LS-37 56.45 0.06.35 53.91 51.50
4 Pajunen Jari PertPe 1.15.08 0.24.58 38.46 36.74

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Närvä Marko Lynx 37.29 0.00.00 68.37 65.81
2 Muukkonen Petteri Trian 38.06 0.00.37 66.42 63.94
3 Pikkarainen Toni HS 38.45 0.01.16 64.48 62.07
4 Paukkunen Petri MSParma 38.53 0.01.24 63.44 61.06
5 Toivonen Teemu TuS 49.32 0.12.03 49.15 47.31
6 Järvenpää Juha HS 51.25 0.13.56 46.73 44.98
7 Harila Esko HS 51.27 0.13.58 46.08 44.35
8 Farkas David HS 54.28 0.16.59 42.94 41.33
9 Lassila Jussi PiTa 55.58 0.18.29 41.21 39.67
10 Sauso Riku HS 58.15 0.20.46 39.05 37.58
11 Forsström Benny Raseborg 1.10.32 0.33.03 31.79 30.60
12 Siivola Jarno HS 1.15.20 0.37.51 29.34 28.24
13 Isoniemi Vesa Trian 1.19.28 0.41.59 27.41 26.39

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martomaa Simo KR 36.39 0.00.00 72.27 71.65
2 Tala Tuomas HS 40.52 0.04.13 64.53 63.97
3 Mjösund Asgeir EsSu 41.08 0.04.29 63.82 63.27
4 Boström Mikael EsSu 41.33 0.04.54 62.90 62.36
5 Laapas Ari RR 42.38 0.05.59 61.03 60.50
6 Lapila Pekka MSParma 42.51 0.06.12 60.45 59.93
7 Laine Kari HiKi 43.10 0.06.31 59.73 59.22
8 Packalen Totte Lynx 43.53 0.07.14 58.49 57.99
9 Sillanpää Sampo Lynx 44.21 0.07.42 57.61 57.12
10 Mutka Manu TuMe 44.46 0.08.07 56.82 56.33
11 Seppälä Ville KyS 47.26 0.10.47 53.38 52.92
12 Nikkinen Jari HiKi 47.59 0.11.20 52.52 52.07
13 Nurmi Janne Uolevi SalVil 48.44 0.12.05 51.47 51.03
14 Hanhela Jussi-Pekka Jyry 49.04 0.12.25 50.88 50.45
15 Nikkinen Jyrki EsAk 49.52 0.13.13 49.83 49.40
16 Määttä Mikko MSParma 50.40 0.14.01 48.82 48.40
17 Nylund André Raseborg 53.18 0.16.39 46.18 45.79
18 Kämäräinen Sami L-US 53.32 0.16.53 45.77 45.37
19 Maasilta Tommi RaVa 54.00 0.17.21 45.15 44.76
20 Ahtiainen Akseli KR 54.58 0.18.19 44.15 43.77
21 Isoherranen Sami Lynx 55.40 0.19.01 43.38 43.01
22 Täppinen Jan Raseborg 57.30 0.20.51 41.80 41.44
23 Teriö Tatu TuS 58.06 0.21.27 41.16 40.81
24 Kirves Saku KeU 59.29 0.22.50 40.01 39.66
25 Korhonen Tomi HyRa 1.01.07 0.24.28 38.75 38.41
26 Jalonen Rauli MSParma 1.01.29 0.24.50 38.33 38.00
27 Malmi Ilkka HS 1.02.08 0.25.29 37.74 37.41
28 Rajala Marko HS 1.03.08 0.26.29 36.96 36.64
29 Hyvärinen Pietari EsSu 1.03.44 0.27.05 36.42 36.11
30 Nurmiainen Jouko Raseborg 1.04.40 0.28.01 35.72 35.41
31 Falkstedt Jori UNO 1.07.49 0.31.10 33.89 33.59
32 Anttonen Mikael KaRa 1.09.41 0.33.02 32.81 32.53
33 Harmaala Ismo MusNe 1.56.55 1.20.16 19.46 19.29
Kenttämies Tommi Koovee HYL -
Hyvärilä Jussi HyRa KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 53
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 35.43 0.00.00 68.64 68.11
2 Donner Jan OK77 36.35 0.00.52 66.82 66.31
3 Erkkilä Jukka RR 39.18 0.03.35 62.02 61.54
4 Virtanen Antti HlS 39.35 0.03.52 61.40 60.93
5 Venäläinen Toni VaHa 39.42 0.03.59 61.04 60.57
6 Ryyppö Jarkko RaVa 40.57 0.05.14 59.01 58.55
7 Loukkalahti Marko HiKi 43.18 0.07.35 55.64 55.21
8 Loukkalahti Mika RR 43.39 0.07.56 55.03 54.61
9 Gynther Kimmo IHR 44.18 0.08.35 54.06 53.65
10 Savilahti Petri Lynx 44.37 0.08.54 53.52 53.11
11 Tuominen Hans Pihkan 44.58 0.09.15 52.95 52.54
12 Mårtenson Rasmus OK77 45.03 0.09.20 52.69 52.29
13 Suominen Manne HiKi 45.10 0.09.27 52.40 52.00
14 Liljeström Kimmo HS 45.40 0.09.57 51.67 51.27
15 Klinga Ville LS-37 46.43 0.11.00 50.36 49.97
16 Larmala Juha-Pekka EsSu 47.08 0.11.25 49.76 49.38
17 Virta Marko TuS 47.18 0.11.35 49.44 49.06
18 Donner Mikael OK77 47.45 0.12.02 48.82 48.45
19 Nokka Ilkka Rasti88 47.50 0.12.07 48.59 48.22
20 Itkonen Tommi AngA 48.00 0.12.17 48.28 47.90
21 Huttunen Matti Pihkan 48.08 0.12.25 48.00 47.63
22 Mehtälä Markku Pihkan 48.25 0.12.42 47.57 47.20
23 Ankelo Jyrki MSParma 49.31 0.13.48 46.37 46.01
24 Ray Tomas OK77 50.21 0.14.38 45.46 45.11
24 Nieminen Jyrki LHR 50.21 0.14.38 45.46 45.11
26 Emaldinov Yuri AngA 52.17 0.16.34 43.51 43.17
27 Palmen Henrik EsSu 53.20 0.17.37 42.52 42.19
28 Ojalainen Jorma SKVuoksi 53.45 0.18.02 42.06 41.73
29 Havento Jukka KaRa 54.12 0.18.29 41.58 41.26
30 Ojala Jari PirHi 56.07 0.20.24 40.03 39.72
31 Tarkkanen Matti SuJu 58.01 0.22.18 38.60 38.30
32 Molnar Geza RaVa 58.24 0.22.41 38.23 37.93
33 Kuusinen Petri TP 58.34 0.22.51 38.00 37.70
34 Muhonen Arto KR 59.53 0.24.10 37.04 36.76
35 Pietikäinen Timo Pihkan 59.59 0.24.16 36.86 36.58
36 Laaksonen Arto UNO 1.00.00 0.24.17 36.73 36.45
37 Määttänen Pekka EsSu 1.00.59 0.25.16 36.03 35.75
38 Heikkinen Jussi EsSu 1.02.43 0.27.00 34.92 34.65
39 Hällström af Anders OK77 1.03.28 0.27.45 34.39 34.13
40 Lindahl Anders Trian 1.03.56 0.28.13 34.03 33.77
41 Ritvanen Paavo Pihkan 1.04.26 0.28.43 33.66 33.40
42 Hakuli Kari KeU 1.04.49 0.29.06 33.35 33.09
43 Lehtonen Timo LS-37 1.06.32 0.30.49 32.38 32.13
44 Burtsoff Juha HS 1.13.31 0.37.48 29.21 28.99
45 Julkunen Tero LHR 1.18.43 0.43.00 27.19 26.98
46 Fey Carl EsSu 1.20.24 0.44.41 26.53 26.33
47 Pekkinen Pasi Pihkan 1.23.28 0.47.45 25.47 25.28
48 Pajuoja Vesa EsSu 1.49.20 1.13.37 19.38 19.23
Laitamäki Jari MSParma KES -
Kaartinen Markku AngA HYL -
Lohikainen Timo RaVa HYL -
Paavola Harry KyS HYL -
Ruohola Risto MSParma HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Jonny OK77 43.39 0.00.00 71.73 70.10
2 Ikola Atte HS 1.00.35 0.16.56 47.81 46.72
3 Sandell Cedrik Raseborg 1.27.27 0.43.48 30.43 29.74

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtala Alex PIF 38.14 0.00.00 67.71 67.30
2 Laitamäki Wille MSParma 38.22 0.00.08 66.97 66.56
3 Lautamäki Matias MSParma 38.44 0.00.30 65.83 65.43
4 Boström Kristian EsSu 39.54 0.01.40 63.42 63.04
5 Tiainen Olli EsSu 40.28 0.02.14 62.05 61.68
6 Sorsa Antti EsSu 40.50 0.02.36 61.02 60.65
7 Still Alec Trian 41.46 0.03.32 59.19 58.83
8 Koponen Matias Lynx 45.52 0.07.38 53.48 53.15
9 Rantala Valtteri VaHa 46.43 0.08.29 52.09 51.77
10 Määttälä Mikko EsSu 47.49 0.09.35 50.49 50.18
11 Koskinen Eemil RaN 48.20 0.10.06 49.54 49.24
12 Raasakka Jussi EsSu 49.01 0.10.47 48.46 48.16
13 Mbembela Karim Lynx 49.12 0.10.58 47.88 47.59
14 Lemström Karl Emil Raseborg 50.35 0.12.21 46.19 45.91
15 Pajuoja Otso EsSu 51.29 0.13.15 45.00 44.73
16 Alajoutsi Oliver Koovee 53.52 0.15.38 42.65 42.39
17 Kallela Luca HS 53.58 0.15.44 42.21 41.96
18 Kytömäki Aapo SKUusi 59.48 0.21.34 37.77 37.54
19 Vuorela Joona EsSu 1.05.47 0.27.33 34.04 33.83
20 Brysch Erik MSParma 1.24.23 0.46.09 26.31 26.15
Maasilta Aapo HS KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ankelo Jussi MSParma 29.39 0.00.00 65.17 63.43
2 Fritzen Florian Lynx 31.37 0.01.58 60.84 59.21
3 Muukkonen Topias MSParma 33.20 0.03.41 57.44 55.91
4 Donner Jesper OK77 34.00 0.04.21 56.06 54.56
5 Vuorensola Joonatan Lynx 34.10 0.04.31 55.53 54.04
6 Nikkinen Hannes HiKi 34.25 0.04.46 54.87 53.40
7 Koskinen Aaro TP 35.20 0.05.41 53.20 51.77
8 Lehtonen Kaapo LS-37 35.23 0.05.44 52.88 51.46
9 Leinamo Tuomas TP 35.30 0.05.51 52.45 51.05
10 Kenttämies Eevert Koovee 35.52 0.06.13 51.67 50.29
11 Rautio Daniel EsSu 36.43 0.07.04 50.24 48.89
12 Aaltonen Tatu Lynx 36.51 0.07.12 49.82 48.48
13 Noponen Juho EsSu 37.24 0.07.45 48.85 47.54
14 Mäki-Laurila Anttoni TP 38.46 0.09.07 46.90 45.64
15 Virkajärvi Juho JRV 39.26 0.09.47 45.89 44.66
16 Lahti Paavo RasKa 40.00 0.10.21 45.02 43.81
17 Määttänen Markus EsSu 40.01 0.10.22 44.78 43.58
18 Koskinen Mikael RaN 43.36 0.13.57 40.90 39.80
19 Meuronen Joonas HS 45.13 0.15.34 39.24 38.19
20 Ruusu Rasmus EsSu 45.37 0.15.58 38.70 37.67
21 Malinen Vinski Navi 46.56 0.17.17 37.43 36.43
22 Mäenpää Jaakko KR 48.00 0.18.21 36.42 35.44
23 Korento Benjamin OK77 49.08 0.19.29 35.40 34.45
24 Gustafsson Noel EsSu 49.41 0.20.02 34.83 33.89
25 Sivonen Miro TP 52.18 0.22.39 32.92 32.04
26 Kujansuu Aaro RasKa 59.40 0.30.01 28.71 27.94
27 Malmi Juho HS 1.17.54 0.48.15 21.87 21.29
28 Lahtinen Antti HiKi 1.27.37 0.57.58 19.35 18.83
29 Hyvärinen Luukas EsSu 2.06.46 1.37.07 13.30 12.95
Jalonen Aapo MSParma HYL -
Granqvist Aapo LS-37 HYL -
Granqvist Eetu LS-37 HYL -
Välkki Totte TP KES -
Seppä Elias AngA KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Carlsson Oliver EsAk 15.23 0.00.00
2 Lintula Aapo Trian 17.05 0.01.42
3 Tiainen Antti EsSu 18.03 0.02.40
4 Virkajärvi Aapo JRV 18.19 0.02.56
5 Laapas Rasmus RR 18.36 0.03.13
6 Koponen Rasmus Lynx 20.00 0.04.37
7 Hyvärilä Touko HyRa 20.10 0.04.47
7 Kallela Lenni HS 20.10 0.04.47
9 Emaldynov Artur AngA 21.49 0.06.26
10 Mjösund Linus EsSu 22.01 0.06.38
11 Haapala Juuso PR 24.17 0.08.54
12 Kytömäki Esko SKUusi 25.21 0.09.58
Seppälä Matias KyS HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lillqvist Erik TP 14.15 0.00.00
2 Kinnari Unto KarjUra 15.04 0.00.49
3 Ankelo Tuomas MSParma 16.17 0.02.02
4 Haara Väinö HS 17.07 0.02.52
5 Wickholm Arthur Trian 17.16 0.03.01
6 Mäenpää Ilmari KR 17.33 0.03.18
7 Isoherranen Antti Lynx 18.51 0.04.36
8 Kujansuu Lauri RasKa 21.02 0.06.47
9 Pirinen Teemu AngA 21.16 0.07.01
10 Vuorela Samu EsAk 22.01 0.07.46
11 Donner Jeremy OK77 27.29 0.13.14
12 Kujala Aapo HiKi 35.59 0.21.44
Vuorensola Tuomas Lynx HYL -
Saranen Mikael HS HYL -
Suntioinen Ilari EsSu KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Onni AngA 7.54 0.00.00
2 Söyrilä Leevi AngA 7.55 0.00.01
3 Pellikka Väinö HiKi 9.16 0.01.22
4 Fey Erik EsSu 9.29 0.01.35
5 Martomaa Eero EsSu 10.00 0.02.06
6 Mjösund Rasmus EsSu 10.59 0.03.05
7 Kankaanpää Mikki EsSu 11.21 0.03.27
8 Kirves Antti SKUusi 11.56 0.04.02
9 Ryyppö Topias HS 15.52 0.07.58
10 Lemström Fredrik Raseborg 16.27 0.08.33
11 Forsman Aaron Lynx 16.57 0.09.03
12 Fey Mark EsSu 19.35 0.11.41
13 Ekqvist Leo HiKi 20.46 0.12.52
14 Anana John Pihkan 25.44 0.17.50
15 Saranen Samuel Pihkan 38.51 0.30.57
Närvä Kaapo Lynx HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Eveliina KangSK 50.29 0.00.00 66.90 65.92
2 Kangasaho Essi HiKi 1.00.01 0.09.32 53.46 52.67
3 Weckman Sanna VeVe 1.00.52 0.10.23 49.94 49.21
Orkola Saana HiKi KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laapas Kaisa RR 34.11 0.00.00 71.23 70.92
2 Salmenoja Sanna MSParma 41.27 0.07.16 58.15 57.90
3 Ryyppö Minna HS 41.40 0.07.29 57.27 57.02
4 Sell Raisa OK77 42.35 0.08.24 55.46 55.22
5 Vaara Inga-Maria KaRa 44.58 0.10.47 51.98 51.76
6 Kangasaho Hanna Lynx 44.59 0.10.48 51.42 51.20
7 Porkka Paula HiKi 45.15 0.11.04 50.58 50.36
8 Paganus-Anttonen Mari AngA 48.55 0.14.44 46.29 46.09
9 Eskola Missu TP 50.07 0.15.56 44.70 44.50
10 Wolff Charlotta Raseborg 52.10 0.17.59 42.47 42.29
11 Fey Natalia EsSu 53.13 0.19.02 41.18 41.00
12 Sillanpää Hanna Lynx 57.10 0.22.59 37.91 37.74
13 Kytömäki Katri KeU 58.22 0.24.11 36.71 36.55
14 Carlsson Sanna EsAk 1.03.10 0.28.59 33.54 33.39
15 Pätäri Päivi HlS 1.18.02 0.43.51 26.83 26.72
Ikäheimonen Taru EsSu HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mjösund Katja EsSu 34.15 0.00.00 68.84 67.82
2 Mattsson Ingela PIF 37.09 0.02.54 62.99 62.06
3 Pekkala Sini EsSu 40.34 0.06.19 57.25 56.40
4 Vuorela Hanna EsAk 43.51 0.09.36 52.56 51.78
5 Isoherranen Kirsi Lynx 49.22 0.15.07 46.33 45.64
6 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 50.11 0.15.56 45.22 44.55
7 Laurila Milla Trian 50.17 0.16.02 44.78 44.12
8 Francke Astra EsSu 52.08 0.17.53 42.85 42.22
9 Turakainen Irene Lynx 53.07 0.18.52 41.73 41.11
10 Kyläkoski Reetta TuS 53.28 0.19.13 41.12 40.51
11 Lintula Kirsi Trian 54.19 0.20.04 40.15 39.56
12 Tervakangas Sanna EsSu 57.40 0.23.25 37.51 36.96
13 Kirves Hetti KeU 1.02.56 0.28.41 34.09 33.59
14 Lamppu Tiina MSParma 1.03.25 0.29.10 33.55 33.06
15 Määttälä Johanna EsSu 1.06.38 0.32.23 31.67 31.20
16 Kleemola Katri PertPe 1.08.53 0.34.38 30.38 29.93
17 Hovinen Mari KeU 1.11.29 0.37.14 29.03 28.60
Nybakken Line EsSu KES -
Malmi Päivi HS HYL -
Elovaara Heli AngA HYL -
Paavola Tiina KyS KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kollanen Teresa Lynx 42.25 0.00.00 56.82 56.74
2 Hirvonen Leena AR 44.23 0.01.58 53.96 53.89
3 Rantala Eija EsSu 45.22 0.02.57 52.46 52.39
4 Torp-Donner Heidi OK77 45.32 0.03.07 51.94 51.87
5 Laurila Anneli Trian 46.36 0.04.11 50.43 50.36
6 Matilainen Mirja HS 46.45 0.04.20 49.94 49.87
7 Vapola Katariina MSParma 49.09 0.06.44 47.20 47.13
8 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 49.48 0.07.23 46.28 46.21
9 Åberg Inga-Lill Trian 51.24 0.08.59 44.55 44.48
10 Ray Carola OK77 53.09 0.10.44 42.80 42.73
11 Pikkarainen Anu HS 55.55 0.13.30 40.41 40.35
12 Sumanen Laura HyRa 56.16 0.13.51 39.89 39.83
13 Kahanpää Hanna EsSu 56.31 0.14.06 39.45 39.39
14 Torri-Tuominen Mari Pihkan 58.31 0.16.06 37.84 37.79
15 Wickholm Rita Trian 59.37 0.17.12 36.89 36.84
16 Filipsson-Korento Lena OK77 1.04.19 0.21.54 33.96 33.91
17 Norrbacka Aino HyRa 1.08.03 0.25.38 31.88 31.83
18 Mårtenson Karin OK77 1.10.26 0.28.01 30.58 30.54
19 Dahl Citha Raseborg 1.14.42 0.32.17 28.63 28.59
20 Hakuli Mia KeU 1.14.45 0.32.20 28.41 28.37
21 Koistinen Marjo EsSu 1.15.21 0.32.56 27.99 27.95
22 Mbembela Tuula Lynx 1.35.05 0.52.40 22.02 21.99
Villikka Sanna VeVe KES -
Tervo-Rantakokko Tiina HS KES -
Ala-Nissilä Tiina LoJa KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isoniemi Sandra Trian 1.09.58 0.00.00
2 Suntioinen Elli EsSu 1.11.58 0.02.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hilo Hanne EsSu 31.52 0.00.00 73.05 72.67
2 Ojala Jenny Koovee 34.41 0.02.49 66.56 66.22
3 Kukonlehto Fanny KangSK 35.41 0.03.49 64.15 63.82
4 Raasakka Liisa EsSu 38.30 0.06.38 58.95 58.65
5 Lehtonen Maiju LS-37 39.34 0.07.42 56.87 56.58
6 Laine Anni TP 40.47 0.08.55 54.70 54.42
7 Asklöf Aino Lynx 41.40 0.09.48 53.07 52.80
8 Mårtenson Lydia OK77 42.16 0.10.24 51.86 51.60
9 Kuusinen Saana TP 42.36 0.10.44 51.00 50.74
10 Rantala Henna TuS 43.55 0.12.03 49.03 48.78
11 Tala Emilia HS 44.29 0.12.37 47.97 47.72
12 Tala Juulia HS 44.40 0.12.48 47.34 47.10
13 Markki Emmi EsSu 46.16 0.14.24 45.28 45.05
14 Norrbacka Salla Lynx 46.46 0.14.54 44.38 44.16
15 Heikkilä Suvi Lynx 48.45 0.16.53 42.18 41.96
16 Katajamäki Emma MSParma 49.45 0.17.53 40.94 40.73
17 Neuvonen Noora MSParma 56.46 0.24.54 35.54 35.36
18 Joensivu Inka VaHa 58.45 0.26.53 34.01 33.83
19 Rantamäki Ida Raseborg 1.34.57 1.03.05 20.84 20.73

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schmidt Emilia TP 31.00 0.00.00 64.54 63.70
2 Sallila Katarina HS 32.48 0.01.48 60.63 59.85
3 Jussila Emma TP 34.14 0.03.14 57.74 56.99
4 Miettinen Kiia EsSu 36.40 0.05.40 53.58 52.89
5 Pirilä Elisa MSParma 37.02 0.06.02 52.73 52.04
6 Nikkinen Saana HiKi 37.34 0.06.34 51.66 50.99
7 Julkunen Siiri TP 38.28 0.07.28 50.14 49.49
8 Rantakokko Merianna HS 38.54 0.07.54 49.27 48.63
9 Wickholm Saga Trian 39.35 0.08.35 48.12 47.49
10 Lindén Amalia KS 39.36 0.08.36 47.80 47.17
11 Haapala Jaana PR 40.37 0.09.37 46.30 45.70
12 Paavola Titta KyS 40.41 0.09.41 45.93 45.34
13 Pellikka Virna HiKi 40.47 0.09.47 45.53 44.93
14 Rajala Anni HS 42.28 0.11.28 43.44 42.87
15 Yli-Futka Amanda UlvUra 42.29 0.11.29 43.14 42.58
16 Lillqvist Isabella TP 42.59 0.11.59 42.36 41.81
17 Virkajärvi Heta JRV 46.11 0.15.11 39.16 38.65
18 Rautio Ulrika EsSu 47.38 0.16.38 37.72 37.23
19 Ahonen Jutta AngA 49.46 0.18.46 35.86 35.39
20 Virtala Emmi PIF 49.55 0.18.55 35.51 35.05
21 Sandell Cilia Raseborg 55.39 0.24.39 31.64 31.23
22 Laine Noora TP 56.48 0.25.48 30.79 30.39
23 Backman Wilhelmina OK77 1.11.42 0.40.42 24.22 23.91
24 Määttälä Fanni EsSu 1.12.39 0.41.39 23.74 23.43
25 Rantala Ella HS 1.14.27 0.43.27 23.00 22.71
Turakainen Veera Lynx KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Elovaara Emma AngA 14.04 0.00.00
2 Lukkari Matilda SKUusi 14.49 0.00.45
3 Kyläkoski Elli TuS 16.21 0.02.17
4 Sukselainen Laura Lynx 18.08 0.04.04
5 Emaldynova Alisa AngA 20.21 0.06.17
6 Siivola Iida HS 22.39 0.08.35
7 Jalonen Elsa MSParma 23.40 0.09.36

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtinen Miina AngA 8.49 0.00.00
2 Kajander Saana Trian 10.53 0.02.04
3 Farkas Villö EsSu 10.54 0.02.05
4 Kankaanpää Martta EsSu 12.40 0.03.51
5 Malinen Fanni Navi 13.49 0.05.00
6 Koskela Katri AngA 14.51 0.06.02
7 Tasala Jessica TuS 15.33 0.06.44
8 Lehtonen Vilja AngA 16.39 0.07.50
9 Lindén Selma KS 17.51 0.09.02
10 Noponen Terhi EsSu 19.04 0.10.15
11 Lehtinen Martta AngA 21.02 0.12.13
12 Miettinen Iida Pihkan 23.47 0.14.58

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 8.23 0.00.00
2 Muukkonen Roosa SKUusi 10.32 0.02.09
3 Weckman Venla VeVe 11.36 0.03.13
4 Söyrilä Iida AngA 11.41 0.03.18
5 Lehtonen Uma LS-37 12.53 0.04.30
6 Lahtinen Venla HiKi 13.06 0.04.43
7 Sauso Aada HS 14.31 0.06.08
8 Hyvölä Venla HlS 14.35 0.06.12
9 Tasala Emily TuS 14.46 0.06.23
10 Sillanpää Alisa Lynx 16.55 0.08.32
11 Lamppu Lotta MSParma 18.23 0.10.00
12 Anttonen Helmiina AngA 19.19 0.10.56
13 Paavola Peppi KyS 19.32 0.11.09
14 Siivola Alina HS 20.58 0.12.35
15 Seppälä Sofia KyS 22.04 0.13.41
16 Malinen Hertta Navi 22.48 0.14.25
17 Nurmiainen Elsa Raseborg 23.34 0.15.11
18 Lamppu Laura MSParma 23.41 0.15.18
19 Isoniemi Stella Trian 23.49 0.15.26
20 Weckman Selma VeVe 27.42 0.19.19