FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kvarken Rastit, aamupäivä (H/D55 ja vanhemmat)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyholm Thomas Trian 43.31 0.00.00 47.70 47.15
2 Koskela Heikki RaJu 47.14 0.03.43 40.65 40.18
3 Kopra Jyrki TurSa 51.39 0.08.08 34.16 33.77

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 32.41 0.00.00 51.88 51.03
2 Sipponen Eija PR 33.50 0.01.09 49.28 48.47
3 Katajamäki Tuija KauWi 34.09 0.01.28 47.99 47.21
4 Nyholm Satu Trian 34.36 0.01.55 46.55 45.79
5 Suhonen Sirpa KuoSu 41.04 0.08.23 38.53 37.90
6 Kontturi Liisa YKV 41.34 0.08.53 37.39 36.78
7 Mäkelä Tiina RaTU 43.15 0.10.34 35.28 34.71
8 Koskela Sari RaJu 45.29 0.12.48 32.93 32.39
9 Hautala Päivi RaJu 52.32 0.19.51 27.97 27.51
10 Friman Rose-Maj Solf 1.08.59 0.36.18 20.89 20.55

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahola Arvo RasKu 25.52 0.00.00 47.51 46.70
2 Bäck Mikael Femman 33.19 0.07.27 36.27 35.65
3 Sipponen Matti PR 34.03 0.08.11 34.89 34.29
4 Martikainen Ari KeuKi 36.19 0.10.27 32.14 31.60
5 Pensas Esko LaihLu 37.01 0.11.09 30.98 30.46
6 Kurkela Reino OH 37.44 0.11.52 29.85 29.35
7 Palomäki Eero Femman 48.35 0.22.43 22.76 22.38
8 Tamminen Erkki SuJu 49.30 0.23.38 21.93 21.56
Tamminen Hannu SuJu HYL -
Grahn Edd NOK KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Svedström Mats NOK 34.03 0.00.00 38.97 38.72
2 Eno Kaarlo TeuRi 36.09 0.02.06 35.92 35.69
3 Rantala Aulis KoS 36.38 0.02.35 34.67 34.45
4 Sivén Osmo ÄhtU 36.46 0.02.43 33.77 33.55
5 Örn Johnny Femman 47.00 0.12.57 25.81 25.65
6 Laasanen Veikko VäVi 49.24 0.15.21 23.98 23.83
7 Kronberg Håkan Femman 1.05.58 0.31.55 17.53 17.42
Österbacka Bo Minken KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 32.02 0.00.00 47.81 43.03
2 Sivén Hannele ÄhtU 34.06 0.02.04 42.66 38.40
3 Kattilakoski Kirsti KoS 39.55 0.07.53 34.53 31.08
4 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 42.01 0.09.59 30.98 27.88

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Håkan Falken 27.01 0.00.00 45.74 43.25
2 Hartvik Seppo Malax 29.11 0.02.10 42.07 39.78
3 Williamsson Bo-Göran VaaSu 30.17 0.03.16 40.27 38.08
4 Savonen Esko HlS 30.27 0.03.26 39.79 37.62
5 Turunen Erkki SuSe 30.32 0.03.31 39.42 37.27
6 Åkerblom Måns GIF 33.15 0.06.14 35.95 34.00
7 Haldin Torvald Femman 34.02 0.07.01 34.89 32.99
8 Lågland Henry VaaSu 34.54 0.07.53 33.79 31.95
9 Backman Sven-Olof Falken 35.38 0.08.37 32.87 31.08
10 Blomqvist Carl-Henrik Minken 36.48 0.09.47 31.61 29.89
11 Railimo Matti SOC 37.50 0.10.49 30.53 28.87
12 Rauma Håkan Botnia 38.30 0.11.29 29.80 28.17
13 Lassila Heikki PiTa 39.47 0.12.46 28.63 27.07
14 Malm Lauri Reima 41.27 0.14.26 27.29 25.80
15 Alexandersson Yngve PIF 44.42 0.17.41 25.12 23.75
16 Byskata Henry Femman 47.09 0.20.08 23.65 22.36
17 Joensuu Heimo JS Rasti 47.42 0.20.41 23.20 21.94
18 Humalamäki Hannu ÄhtU 48.37 0.21.36 22.60 21.37
19 Ekholm Hans AOK 52.25 0.25.24 20.81 19.68
20 Kujanpää Heikki JS Rasti 56.59 0.29.58 19.00 17.96
Turpeinen Timo VaajTe HYL -
Juola Eero KoS HYL -
Forsén Björn NOK HYL -
Hertsbacka Karl-Gustav NOK KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Jorma VaaSu 30.57 0.00.00 36.86 35.43
2 Erkinheimo Voitto KortJV 31.20 0.00.23 35.91 34.52
3 Torrkulla Roy Minken 32.28 0.01.31 34.18 32.86
4 Sandgren Lars NOK 33.07 0.02.10 33.04 31.76
5 Kukko Risto VäVi 36.08 0.05.11 29.85 28.69
6 Luoma Simo Pihkan 36.22 0.05.25 29.23 28.10
7 Pått Frans Minken 40.23 0.09.26 25.94 24.93
8 Koski Matti J NOK 42.59 0.12.02 24.01 23.08
9 Taipalus Esko RasKe 46.29 0.15.32 21.87 21.02
10 Lähdekorpi Mauri Femman 47.55 0.16.58 20.89 20.08
11 Hanhela Mauno HaHe 58.17 0.27.20 16.91 16.25
12 Kvist Samuel Femman 58.49 0.27.52 16.49 15.85

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gunell Kurt Falken 27.55 0.00.00 19.19 18.87
2 Salmi Aimo VaaSu 30.00 0.02.05 17.32 17.03
3 Hjerpe Lars Femman 32.21 0.04.26 15.57 15.30
Hietalahti Aapo HalTo EIL -
Storm Sven-Olof Femman HYL -
Holm Lars-Gunnar Botnia KES -
Knuuttila Helge VaaSu KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Eila YKV 23.28 0.00.00 42.31 39.86
2 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 24.39 0.01.11 39.61 37.31
3 Sandgren Ann-Mari NOK 25.10 0.01.42 38.13 35.93
4 Erkinheimo Ritva KortJV 27.06 0.03.38 34.80 32.79
5 Lähdekorpi Kaija Femman 27.32 0.04.04 33.65 31.71
6 Pått Saga Minken 35.28 0.12.00 25.66 24.18
7 Savonen Leena HlS 36.18 0.12.50 24.62 23.19
8 Hautamäki Anna-Maija RasKe 59.09 0.35.41 14.83 13.97
Stoor Anne KoS KES -
Luoma Helena Pihkan KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 30.19 0.00.00 28.75 29.30
2 Holmlund Elof Malax 47.22 0.17.03 17.02 17.35
3 Mård Leo Kristina 51.46 0.21.27 14.31 14.59

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hjerpe Ann-Britt Falken 34.43 0.00.00
2 Carlson-Wikström Ann-May Solf 38.59 0.04.16