FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Avoin AM Yö Häme
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorsa Aleksi TP 44.54 0.00.00 84.75 84.29
2 Kinni Juho TP 49.24 0.04.30 74.15 73.74
3 Saramäki Niklas Lynx 50.02 0.05.08 70.35 69.97
4 Saarinen Timo VaHa 54.07 0.09.13 62.41 62.07
5 Ylitalo Aki HauSi 58.21 0.13.27 55.44 55.13

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvonen Milla TP 1.00.38 0.00.00 70.46 69.53
2 Laitinen Salla PR 1.13.32 0.12.54 55.92 55.18
3 Iso-Markku Paula Lynx 1.23.28 0.22.50 47.34 46.72
4 Ruoti Miina VeVe 1.24.40 0.24.02 44.78 44.19
5 Miettinen Minna MSParma 1.32.22 0.31.44 39.31 38.79

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfroos Andreas Raseborg 1.04.09 0.00.00 56.40 50.53
2 Hossain Tarik MusNe 1.14.02 0.09.53 47.65 42.69
3 Jokela Juha PäLuLu 1.14.41 0.10.32 46.02 41.24
4 Ahokainen Nike Pihkan 1.18.48 0.14.39 42.47 38.05
5 Amper Robert HauSi 1.23.38 0.19.29 38.93 34.88
6 Aavajärvi Heikki HauSi 1.31.25 0.27.16 34.63 31.03
7 Nuottakari Pasi Keihäs 1.44.13 0.40.04 29.51 26.44

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Janne HS 56.19 0.00.00 64.50 69.21
2 Villa Juha KaRa 57.22 0.01.03 61.96 66.49
3 Vennelä Miika KangSK 1.05.35 0.09.16 53.01 56.89
4 Reinikainen Antti KaRa 1.10.19 0.14.00 48.34 51.87
5 Lepistö Mikko HauSi 1.13.17 0.16.58 45.32 48.63
6 Lehtonen Pasi HauSi 1.19.28 0.23.09 40.81 43.79
7 Laimio Markku MusNe 1.20.19 0.24.00 39.41 42.29
8 Toivo Marko MusNe 1.30.30 0.34.11 34.12 36.61

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gröhn Timo TP 57.15 0.00.00 52.85 49.20
2 Salonen Mikko HS 1.01.35 0.04.20 48.08 44.75
3 Myöhänen Mikko MusNe 1.04.14 0.06.59 45.09 41.97
4 Lehtimäki Harri HlT 1.08.16 0.11.01 41.47 38.61
5 Mustajoki Jyri TP 1.13.07 0.15.52 37.83 35.22
6 Laine Sampo TP 1.14.29 0.17.14 36.27 33.76
7 Hopearuoho Jan KaRa 1.26.49 0.29.34 30.37 28.27
8 Alajoutsi Jukka Koovee 1.34.04 0.36.49 27.34 25.45

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Venäläinen Toni VaHa 50.40 0.00.00 58.14 56.86
2 Numminen Mika UrjU 59.39 0.08.59 48.33 47.26
3 Hiiri Ari HauSi 1.00.33 0.09.53 46.57 45.54
4 Hollo Harri TP 1.11.37 0.20.57 38.49 37.64
5 Nieminen Jyrki LHR 1.13.03 0.22.23 36.87 36.06
6 Kuusinen Petri TP 1.14.25 0.23.45 35.35 34.57
7 Salmia Teppo TarpSu 1.20.53 0.30.13 31.74 31.04
8 Mäntylä Pekka HS 1.21.25 0.30.45 30.76 30.08

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyholm Thomas Trian 59.37 0.00.00 46.65 45.45
2 Mannila Olli RaN 1.01.16 0.01.39 44.26 43.12
3 Ranta Olli PäLuLu 1.03.29 0.03.52 41.62 40.55
4 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 1.11.12 0.11.35 36.13 35.20
5 Linnainmaa Pekka PäLuLu 1.12.46 0.13.09 34.40 33.51
6 Hänninen Jukka RaN 1.16.49 0.17.12 31.68 30.87
7 Launis Kasperi Raus 1.30.12 0.30.35 26.21 25.54

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 1.00.37 0.00.00 46.46 44.38
2 Granholm Tommi Koovee 1.02.39 0.02.02 44.11 42.13
3 Parviainen Ari KeU 1.06.00 0.05.23 41.07 39.23
4 Laine Rauno LHR 1.09.38 0.09.01 38.17 36.46
5 Martikainen Ari KeuKi 1.14.51 0.14.14 34.81 33.24
6 Puustinen Tuomo Pihkan 1.25.21 0.24.44 29.90 28.56
7 Jalanto Esko KangSK 1.35.08 0.34.31 26.27 25.09
Nuoranne Jussi LHR KES -
Aasla Hannu RaN KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Esa TarpSu 57.21 0.00.00 47.05 46.21
2 Saramäki Jukka Lynx 1.01.24 0.04.03 43.35 42.57
3 Kinkki Seppo HyRa 1.08.50 0.11.29 38.13 37.45
4 Rajala Markku PäLuLu 1.12.53 0.15.32 35.51 34.87
5 Leinonen Markku Pihkan 1.13.57 0.16.36 34.50 33.88
6 Hanttu Ari RaN 1.17.17 0.19.56 32.53 31.95
7 Koski Harri TarpSu 1.18.05 0.20.44 31.73 31.16
8 Koskinen Kaj VaHa 1.21.35 0.24.14 29.92 29.38
9 Ahlqvist Hannu RiSu 1.54.51 0.57.30 20.93 20.56
10 Rasmus Reijo TarpSu 1.57.02 0.59.41 20.23 19.86
Karvonen Jorma TarpSu KES -
Kiiskinen Arto TP KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Pekka HlT 1.08.14 0.00.00 44.31 43.63
2 Ahola Pentti PäLuLu 1.15.17 0.07.03 39.49 38.89
3 Hillo Heikki VaHa 1.18.50 0.10.36 37.08 36.51
4 Sompi Eero OrPo 1.20.25 0.12.11 35.72 35.17
5 Kyckling Veli-Matti HS 1.25.41 0.17.27 32.94 32.43
6 Koskinen Timo VaHa 1.31.32 0.23.18 30.28 29.82
Wessman Risto HiKi KES -
Ovaska Ari EE KES -
Lavikainen Jussi KangSK KES -
Hartman Pertti RaN KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haaja Reijo VaHa 1.02.44 0.00.00 41.19 40.58
2 Kivistö Erkki Pihkan 1.04.05 0.01.21 39.86 39.26
3 Moisio Kalevi TuS 1.07.45 0.05.01 37.26 36.71
4 Valtee Pertti HS 1.13.14 0.10.30 34.06 33.56
5 Niemi Pentti HauSi 1.56.19 0.53.35 21.19 20.87
6 Hovikorpi Aarno HlT 2.10.50 1.08.06 18.61 18.33
7 Teppo Jaakko GIF 2.20.47 1.18.03 17.08 16.83
Palomäki Mikko HyRa HYL -
Tiura Tapio HS KES -
Syväterä Pekka RiSu KES -
Niinimäki Jukka HyRa KES -
Luoma Simo Pihkan KES -
Kuusisto Kalevi HlT KES -
Hakio Risto HS KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulander Heikki EE 54.30 0.00.00
2 Siivonen Raimo RiSu 1.15.52 0.21.22
Paavola Seppo EE KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 1.17.37 0.00.00
2 Brax Asko TP 2.10.05 0.52.28
Liski Eero SalVie KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gröhn Riku TP 47.32 0.00.00
2 Alajoutsi Oliver Koovee 55.08 0.07.36
Alajoutsi Jasper Koovee KES -
Tukiainen Otso TP KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leinamo Tuomas TP 34.27 0.00.00 54.30 46.53
2 Niemelä Julius RaN 40.09 0.05.42 43.10 36.93
3 Vennelä Nuutti KangSK 1.38.59 1.04.32 16.06 13.77

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ritala Arttu TP 23.07 0.00.00
2 Harju Tuomas RaN 29.25 0.06.18
3 Pakarinen Jere RaN 1.10.11 0.47.04
4 Sipiläinen Julius TP 1.14.25 0.51.18

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovalainen Ulla-Maria TP 54.08 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siivonen Hanna-Mari Koovee 54.41 0.00.00 56.64 56.68
2 Pakarinen Marika RaN 1.03.51 0.09.10 46.69 46.72
3 Porkka Elina RaN 1.13.06 0.18.25 39.19 39.22
4 Löyttyjärvi Sara HauSi 1.20.55 0.26.14 33.97 33.99
Svetloff Maria Hiilto KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Heidi HS 1.22.55 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jalanto Terttu KangSK 1.03.29 0.00.00
2 Mäkelä Anja HyRa 1.13.56 0.10.27

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpio Aulikki VaHa 47.27 0.00.00 44.44 42.76
2 Antila Suvi PäLuLu 49.19 0.01.52 41.47 39.90
3 Jokinen Irma TurSa 52.26 0.04.59 37.80 36.37
4 Kerkola Maija HlT 1.03.18 0.15.51 30.31 29.17
5 Mikkolainen Mirja VaHa 1.04.54 0.17.27 28.59 27.51
Rajamäki Terhi KangSK KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja HyRa 51.02 0.00.00 50.54 49.26
2 Liimatainen Raili HyRa 56.36 0.05.34 44.43 43.31
3 Pajunen Arja OrPo 1.05.12 0.14.10 37.58 36.63
4 Laukkanen Kirsti HlT 1.05.57 0.14.55 36.18 35.26
5 Ahlqvist Kristiina RiSu 1.06.51 0.15.49 34.72 33.85
6 Lavikainen Pirjo KangSK 1.12.53 0.21.51 30.97 30.18
Ahonen Päivi KaRa KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Sulander Mirja-Liisa EE KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Juulia RiSu 57.18 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Anni TP 48.51 0.00.00
2 Linnainmaa Katja KangSK 1.09.40 0.20.49
Kuusinen Saana TP KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäntylä Ulla-Riina HS 38.33 0.00.00 53.85 50.51
2 Schmidt Emilia TP 40.10 0.01.37 50.13 47.02
3 Laine Noora TP 43.54 0.05.21 44.45 41.69
4 Gröhn Ronja TP 49.11 0.10.38 38.41 36.03
5 Yliaho Iiris Koovee 50.21 0.11.48 36.28 34.03
6 Talvitie Meri RaN 51.23 0.12.50 34.34 32.21

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Raimovaara Emma HlS 25.26 0.00.00
2 Väistökoski Meri TP 33.00 0.07.34
3 Järvenpää Seela TP 35.08 0.09.42
4 Vallittu Tuuli KangSK 48.27 0.23.01