FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
*Öppen DM-medeldistans/Avoin ÖID-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Fredric PIF 33.11 0.00.00 82.02 80.92
2 Brunell Filip Minken 38.37 0.05.26 69.78 68.84
3 Kronberg Christian Femman 40.20 0.07.09 66.13 65.24
4 Poutanen Mikko LapVi 40.24 0.07.13 65.35 64.47
5 Istolahti Jaakko KangSK 41.10 0.07.59 63.47 62.62
6 Jern Jonas PR 42.30 0.09.19 60.84 60.02
7 Bäckström Anders Femman 43.09 0.09.58 59.29 58.50
8 Järn Staffan Femman 45.34 0.12.23 55.55 54.80
9 Jern Jens Femman 46.20 0.13.09 54.04 53.32
10 Laasanen Lauri LaihLu 47.22 0.14.11 52.29 51.59
11 Gripenberg Otto Brahe 47.45 0.14.34 51.30 50.61
12 Sundelin Peter Femman 53.26 0.20.15 45.33 44.73
13 Vesterback Lucas Malax 56.26 0.23.15 42.44 41.87
14 Ruberg Lauri Falken 57.30 0.24.19 41.18 40.63
15 Jansson Sören Falken 58.47 0.25.36 39.82 39.28
16 Grahn Viljam Femman 1.01.54 0.28.43 37.37 36.87

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tunis Staffan Femman 38.47 0.00.00 58.19 56.34
2 Smeds Kenneth NOK 43.31 0.04.44 50.89 49.27
3 Vesterback Jonas Malax 46.05 0.07.18 47.14 45.64
4 Berg Kim Botnia 49.55 0.11.08 42.67 41.31
5 Granholm Christoffer Femman 50.49 0.12.02 41.08 39.78
6 Holm Christian Femman 54.32 0.15.45 37.50 36.31
7 Lundfors Krister Malax 56.01 0.17.14 35.76 34.62
8 Koski Jussi YKV 56.12 0.17.25 34.89 33.78
Gripenberg Mattias Brahe KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindell Niklas Brahe 35.10 0.00.00 52.21 44.86
2 Laakso Juha-Matti RasKu 37.09 0.01.59 48.36 41.55
3 Henriksson Mathias Falken 37.28 0.02.18 46.90 40.30
4 Nilsson Markus Minken 46.07 0.10.57 37.25 32.01
5 Torrkulla Michael Femman 51.33 0.16.23 32.56 27.98
6 Kullberg Fredrik Malax 54.46 0.19.36 29.93 25.72
7 Tuomaala Ville VaaSu 1.12.08 0.36.58 22.18 19.06
8 Lahti Tommy Femman 1.27.27 0.52.17 17.84 15.33

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Jan Femman 38.41 0.00.00 50.05 43.76
2 Lehtimäki Harri HlT 39.03 0.00.22 48.91 42.76
3 Nyman Patrik Brahe 40.33 0.01.52 46.45 40.61
4 Grankull Kenneth Kronan 40.38 0.01.57 45.70 39.96
5 Backlund Jan-Anders Femman 43.12 0.04.31 42.37 37.05
6 Granberg Carl-Oskar Femman 44.34 0.05.53 40.48 35.40
7 Wik Peter Femman 47.13 0.08.32 37.65 32.92
8 Määttälä Jukka KoS 49.51 0.11.10 35.13 30.72
9 Bergström Rune Kristina 51.27 0.12.46 33.53 29.31
10 Porthin Tomas Brahe 54.41 0.16.00 31.06 27.16
11 Nordin Mats NOK 1.07.36 0.28.55 24.74 21.63
12 Backman Fredrik Femman 1.11.33 0.32.52 23.00 20.11

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grön Kaj Brahe 37.22 0.00.00 46.56 43.26
2 Holmback Johan Malax 41.03 0.03.41 41.75 38.79
3 Nevala Pasi TeuRi 42.24 0.05.02 39.80 36.98
4 Wikblom Tomas Minken 42.55 0.05.33 38.72 35.97
5 Peltoniemi Vesa KPV 44.46 0.07.24 36.53 33.94
6 Lillhonga Robert GIF 44.52 0.07.30 35.87 33.32
7 Svenlin Sören Kronan 45.40 0.08.18 34.67 32.21
8 Lindgrén Henrik Femman 49.35 0.12.13 31.41 29.18
9 Strandberg Leif Malax 50.23 0.13.01 30.39 28.23
10 Björklund Tommy Brahe 54.05 0.16.43 27.83 25.85
11 Ruutiainen Jaakko LaihLu 57.04 0.19.42 25.92 24.08

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stenlund Tom Brahe 36.09 0.00.00 36.43 35.80
2 Wiklund Torbjörn Falken 37.08 0.00.59 33.69 33.11
3 Hakala Eero Femman 41.14 0.05.05 28.75 28.25
Lehtinen Tapio PieHi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bäck Mikael Femman 43.03 0.00.00 38.05 36.29
2 Stubb Stefan Falken 47.50 0.04.47 33.39 31.84
3 Virnala Jukka JalJa 48.50 0.05.47 31.87 30.39
4 Palomäki Eero Femman 54.38 0.11.35 27.73 26.45
5 Tunis Bengt Femman 56.25 0.13.22 26.13 24.92
6 Olaussen Kristoffer GIF 1.04.59 0.21.56 22.06 21.03
Grahn Edd NOK HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Svedström Mats NOK 33.12 0.00.00 43.67 39.91
2 Henriksson Fjalar Falken 36.49 0.03.37 38.64 35.31
3 Lind Sune Falken 38.22 0.05.10 36.37 33.24
4 Österbacka Bo Minken 38.45 0.05.33 35.31 32.27
5 Eno Kaarlo TeuRi 39.01 0.05.49 34.37 31.41
6 Lövsund Bengt Botnia 40.46 0.07.34 32.23 29.45
7 Hattar Allan Falken 42.59 0.09.47 29.93 27.36
8 Örn Johnny Femman 51.42 0.18.30 24.36 22.26
Högnäs Tore Brahe KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartvik Seppo Malax 28.31 0.00.00 39.58 38.68
2 Björklund Håkan Falken 32.14 0.03.43 34.64 33.85
3 Åkerblom Måns GIF 34.19 0.05.48 32.18 31.45
4 Eklund Sven NOK 36.55 0.08.24 29.59 28.92
5 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 39.59 0.11.28 27.02 26.40
6 Forsén Björn NOK 40.38 0.12.07 26.29 25.69
7 Backman Sven-Olof Falken 41.58 0.13.27 25.16 24.59
8 Byskata Henry Femman 43.01 0.14.30 24.27 23.72
9 Rauma Håkan Botnia 43.21 0.14.50 23.80 23.26
10 Lågland Henry VaaSu 43.43 0.15.12 23.33 22.80
11 Grannabba Gustav Botnia 44.58 0.16.27 22.41 21.90
12 Haldin Torvald Femman 45.50 0.17.19 21.72 21.23
13 Blomqvist Carl-Henrik Minken 51.35 0.23.04 19.07 18.63
14 Hämäläinen Seppo KanSu 53.16 0.24.45 18.24 17.82
15 Nylund Henrik Falken 53.24 0.24.53 17.96 17.56

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lähdekorpi Mauri Femman 41.02 0.00.00 26.99 25.43
2 Pått Frans Minken 43.31 0.02.29 24.69 23.26
3 Östman Lars-Erik Brahe 50.17 0.09.15 20.70 19.51
4 Torrkulla Roy Minken 1.00.17 0.19.15 16.72 15.75
5 Sandgren Lars NOK 1.04.22 0.23.20 15.14 14.27
Kvist Samuel Femman HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Storm Sven-Olof Femman 36.52 0.00.00 20.96 20.82
2 Salmi Aimo VaaSu 39.12 0.02.20 18.23 18.12
3 Hjerpe Lars Femman 41.05 0.04.13 15.99 15.88

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mård Leo Kristina 52.22 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsell Mickel Botnia 47.23 0.00.00 41.74 41.07
2 Kullman Hannes Falken 58.14 0.10.51 32.27 31.75
3 Mylläri Lucas NOK 1.02.56 0.15.33 28.29 27.83
4 Backman Christoffer Femman 1.22.25 0.35.02 20.40 20.07

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsell Gustav Botnia 45.25 0.00.00 41.14 34.73
2 Häggman Aaron Femman 47.53 0.02.28 37.85 31.95
3 Nevala Roni TeuRi 54.34 0.09.09 32.18 27.17
4 Finskas Lucas Femman 55.41 0.10.16 30.53 25.78
5 Westerlund Jimmy Falken 1.18.01 0.32.36 21.07 17.79
6 Nordin Ludvig NOK 1.27.45 0.42.20 18.10 15.28

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bergström Jesper Femman 41.15 0.00.00 33.33 30.80
2 Forsström Anton Botnia 53.18 0.12.03 25.02 23.12
3 Udell Oliver Solf 1.04.00 0.22.45 20.19 18.66
4 Nordin Viktor NOK 1.06.00 0.24.45 18.96 17.52
5 Backman Alexander Femman 1.09.28 0.28.13 17.42 16.09
6 Porthin Isak Brahe 1.39.18 0.58.03 11.77 10.88

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Dahlgren William Kristina 22.21 0.00.00
2 Bergström Kasper Kristina 22.22 0.00.01
3 Nyman Vilhelm Brahe 22.41 0.00.20
4 Wikblom Melker Minken 23.20 0.00.59
5 Forsström Emil Botnia 26.23 0.04.02
6 Hölsö Aaro RaJu 28.29 0.06.08
7 Jansson Lukas Falken 28.30 0.06.09
8 Häggman Iivar Femman 28.37 0.06.16
9 Peltoniemi Sisu KPV 28.54 0.06.33
10 Berg Eelian Botnia 33.50 0.11.29
11 Finskas Isak Femman 34.18 0.11.57
12 West Viktor Minken 34.28 0.12.07
13 Klemets Emil Falken 35.41 0.13.20
14 Lindfors Kevin Falken 38.13 0.15.52
15 Nordin Alvin NOK 45.17 0.22.56
16 Seppälä Paavo Femman 51.23 0.29.02
17 Lindfors Hugo Falken 56.52 0.34.31
Porthin Arik Brahe KES -
Hjerpe Arvid Femman KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Orhanen Johannes RasKu 13.00 0.00.00
2 Koski Juuso YKV 17.04 0.04.04
3 Savinainen Joakim RasKu 22.03 0.09.03
4 Grankull Sebastian Kronan 24.45 0.11.45
5 Strandberg John Malax 25.30 0.12.30
6 Granlund Axel NOK 26.03 0.13.03
7 Lindgren Alexander Botnia 32.36 0.19.36
8 Hertsbacka Isak NOK 33.46 0.20.46
9 Sundqvist Ivar Falken 36.05 0.23.05
10 Wikblom Sander Minken 37.37 0.24.37
11 Yrjans Johan NOK 45.16 0.32.16
Strandberg Felix Malax EIL -
Hölsö Tuomas YKV HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Laura PIF 41.09 0.00.00 67.61 65.47
2 Finnäs Jenny Malax 43.09 0.02.00 63.40 61.39
3 Niemi Tiina RasKa 46.01 0.04.52 58.44 56.59
4 Lindgren Hanna Femman 47.59 0.06.50 55.08 53.34
5 Skogvik Ida-Marie OK77 49.59 0.08.50 51.95 50.31
6 Manderbacka Hanne TuS 53.30 0.12.21 47.67 46.16
7 Savinainen Kati RasKu 59.04 0.17.55 42.39 41.05
8 Lindfors Lina Falken 59.43 0.18.34 41.15 39.85
9 Laasanen Aino LaihLu 1.10.13 0.29.04 34.34 33.25
10 Glasberg Annelie NOK 1.20.53 0.39.44 29.24 28.31

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tunis Pernilla Femman 41.16 0.00.00 41.12 40.97
2 Smeds Heidi NOK 44.16 0.03.00 36.42 36.28
3 Bäckström Ida Femman 45.24 0.04.08 33.64 33.52
4 Sundelin Ann-Sofie Botnia 50.08 0.08.52 28.77 28.67

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Smeds Mia NOK 34.40 0.00.00 42.91 38.49
2 Finskas Susanna Femman 35.57 0.01.17 40.50 36.32
3 Sandvik Annika Falken 37.16 0.02.36 38.21 34.27
4 Hertsbacka Henna NOK 38.52 0.04.12 35.82 32.13
5 Lautamo Riikka VaaSu 39.36 0.04.56 34.35 30.81
6 Joupers Joana Malax 42.17 0.07.37 31.41 28.18
7 Torrkulla Josefin Femman 42.40 0.08.00 30.38 27.26
8 Forsström Heidi Botnia 46.00 0.11.20 27.49 24.66

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Yvonne Falken 37.22 0.00.00 37.05 34.58
2 Nynäs Kati Botnia 48.31 0.11.09 27.82 25.97
3 Björndahl Lilian Falken 49.38 0.12.16 26.50 24.73
4 Bergström Pia Kristina 50.21 0.12.59 25.44 23.74
5 Myrevik-Svenlin Ulrika Kronan 52.23 0.15.01 23.79 22.20
6 Puro-Aho Veera VaaSu 55.36 0.18.14 21.79 20.33
7 Backman Åsa Femman 1.02.39 0.25.17 18.78 17.53

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strandberg Annika Femman 39.28 0.00.00 35.53 34.06
2 Lindgren Annika Femman 41.29 0.02.01 32.11 30.78
3 Sandberg Isa Femman 42.50 0.03.22 29.46 28.24
4 Holmback Maria Malax 46.09 0.06.41 25.83 24.76
Blomqvist Eija Femman EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tunis Berit Femman 37.15 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 37.13 0.00.00 35.00 29.87
2 Eriksson-Kronberg Monica Femman 53.58 0.16.45 22.32 19.05
3 Nylund Marlene Falken 1.06.35 0.29.22 16.63 14.19

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pått Saga Minken 36.23 0.00.00 37.90 37.52
2 Lähdekorpi Kaija Femman 37.32 0.01.09 35.36 35.00
3 Wikblom Marianne Minken 41.12 0.04.49 30.96 30.65
4 Sandgren Ann-Mari NOK 55.52 0.19.29 21.90 21.68
5 Eklund Birgitta NOK 1.29.57 0.53.34 13.03 12.90

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hjerpe Ann-Britt Falken 45.46 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myrskog Rosa Kronan 48.33 0.00.00 38.46 36.69
2 Häggkvist Frida NOK 49.26 0.00.53 35.88 34.23
3 Torrkulla Henna Femman 57.36 0.09.03 29.17 27.83
4 Nevala Ronja TeuRi 2.02.16 1.13.43 12.98 12.38

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuohimaa Ines Solf 27.55 0.00.00 45.62 41.05
2 Lautamo Penne VaaSu 29.46 0.01.51 41.98 37.77
3 Enlund Julia Femman 34.54 0.06.59 35.12 31.60
4 Gripenberg Ester Brahe 42.27 0.14.32 28.31 25.47
5 Nynäs Amanda Botnia 58.23 0.30.28 20.18 18.15
6 Kullman Thea Falken 1.04.04 0.36.09 18.02 16.21
7 Rokala Erica HalTo 1.05.42 0.37.47 17.20 15.48
Berg Nicolina Botnia HYL -
Sand Hanna NOK HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomaala Ella VaaSu 22.38 0.00.00
2 Halonen Ellinor NOK 24.50 0.02.12
3 Nordman Tilde Femman 26.39 0.04.01
4 Svenlin Alva Kronan 26.42 0.04.04
5 Kytömäki Milla VaaSu 34.01 0.11.23
6 Sandberg Inez NOK 36.18 0.13.40
7 Laakso Evena RasKu 36.56 0.14.18
8 Björkfors Elsie Botnia 37.04 0.14.26
9 Korkonen Emilia KuortKu 38.39 0.16.01
10 Ruutiainen Alisa LaihLu 40.47 0.18.09
11 Lautamo Hilla VaaSu 48.47 0.26.09
12 Löfqvist Linn Femman 57.27 0.34.49
13 Enlund Isabella Femman 1.01.37 0.38.59
Liljeqvist Emilia Minken EIL -
Henriksson Maja Falken EIL -
Määttälä Selma KoS HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wikblom Thea Minken 19.05 0.00.00
2 Westerlund Jessica Falken 19.49 0.00.44
3 Snickars Lea NOK 20.47 0.01.42
4 Finskas Tilde Femman 22.57 0.03.52
5 Backlund Thelma Femman 24.38 0.05.33
6 Nynäs Matilda Botnia 27.53 0.08.48
7 Snickars Matilda NOK 29.40 0.10.35
8 Niemi Siiri PoRa 31.54 0.12.49

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Orhanen Kaarlo RasKu 10.56 0.00.00
2 Fröding Elwin Malax 11.18 0.00.22
3 Hjerpe Henrik Femman 13.50 0.02.54
4 Smeds Linus NOK 14.02 0.03.06
5 Lundfors Alex Malax 14.21 0.03.25
6 Yrjans Pontus NOK 14.36 0.03.40
7 Puro-Aho Aapo VaaSu 14.40 0.03.44
8 Björkfors Einar Botnia 17.24 0.06.28
9 Sandberg Walter NOK 18.19 0.07.23
10 Enbacka Liam Malax 18.28 0.07.32
11 Lindfors Rasmus Falken 19.50 0.08.54
12 Nynäs Leevi VaaSu 21.33 0.10.37
13 Tunis Evert Femman 26.47 0.15.51
14 Stolpe Isar Malax 40.28 0.29.32

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Grankull Daniela Kronan 12.25 0.00.00
2 Koski Sofia YKV 13.49 0.01.24
3 Nordman Julia Femman 14.16 0.01.51
4 Sved Ines NOK 15.15 0.02.50
5 Hertsbacka Emma NOK 15.54 0.03.29
6 Lindfors Mira Falken 16.56 0.04.31
7 Wikblom Ylva Minken 17.12 0.04.47
8 Sundvik Agnes Minken 17.18 0.04.53
9 Enlund Nova Femman 17.27 0.05.02
10 NIlsson Ella Minken 18.18 0.05.53
11 Häggman Iina Femman 19.49 0.07.24
12 Sundqvist Ida Falken 20.22 0.07.57
13 Snickars Maja NOK 20.30 0.08.05
14 Snickars Melinda NOK 20.47 0.08.22
15 Niemi Viivi PoRa 20.54 0.08.29
16 Ingberg Leah NOK 21.05 0.08.40
17 Smeds Klara NOK 21.11 0.08.46
18 Stolpe Alissa Malax 21.52 0.09.27
19 Peltoniemi Maissi KPV 22.27 0.10.02

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Närvä Juuso VaaSu 18.25 0.00.00
2 Söderman Hannes NOK 21.15 0.02.50
3 Peltoniemi Sulo KPV 29.23 0.10.58
4 Nykvist Linus Malax 35.34 0.17.09

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Torrkulla Moa Femman 18.44 0.00.00
2 Bergström Tilde Kristina 19.32 0.00.48
3 Rauhala Miisa SuJu 22.18 0.03.34
4 Kytömäki Marie VaaSu 24.35 0.05.51
Berts Ingrid Femman EIL -