FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pööskallion pitkä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Teemu LapVi 1.15.33 0.00.00 64.65 63.33
2 Ketonen Miikka Virkiä 1.16.26 0.00.53 62.53 61.25
3 Ruuttula Juho SievSi 1.17.47 0.02.14 60.10 58.87
4 Myllymäki Tero VetU 1.19.01 0.03.28 57.84 56.66
5 Sivén Ville LapVi 1.24.32 0.08.59 52.83 51.75
6 Fränti Arto LapVi 1.28.11 0.12.38 49.45 48.44
Koivumäki Lauri LapVi KES -
Asikainen Vesa KaJu KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ala-Honkola Esa KuortKu 55.59 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hongell Timo KoS 1.06.06 0.00.00 50.31 46.81
2 Berg Kim Botnia 1.09.51 0.03.45 46.42 43.19
3 Knutar Tomas Terjärv 1.14.17 0.08.11 42.53 39.57
4 Orjala Jarkko KoS 1.19.59 0.13.53 38.46 35.78
5 Alasuvanto Mikko KaJu 1.23.48 0.17.42 35.71 33.23
6 Skog Mattias Terjärv 1.38.48 0.32.42 29.45 27.40
7 Gripenberg Mattias Brahe 1.51.53 0.45.47 25.26 23.51

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Juha-Matti RasKu 1.02.29 0.00.00 48.42 46.84
2 Henriksson Mathias Falken 1.10.58 0.08.29 41.03 39.69
3 Mikkola Toni VetU 1.16.28 0.13.59 36.60 35.40
4 Jussinmäki Ari HalTo 1.24.21 0.21.52 31.83 30.79
5 Määttä Harri LänRa 1.38.15 0.35.46 26.18 25.32

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puro-Aho Arto YKV 1.00.49 0.00.00 49.51 46.56
2 Nikkola Hannu RaJu 1.02.48 0.01.59 47.23 44.42
3 Jokikuona Juha RasTiimi 1.04.48 0.03.59 45.07 42.39
4 Kalliokoski Jari HalTo 1.07.21 0.06.32 42.69 40.15
5 Lehtimäki Harri HlT 1.16.55 0.16.06 36.80 34.61
6 Määttälä Jukka KoS 1.27.58 0.27.09 31.66 29.78
7 Myllymäki Jyri VetU 1.29.28 0.28.39 30.63 28.80
8 Leppäniemi Esa VetU 1.30.09 0.29.20 29.89 28.11
9 Isomäki Tommi PieHi 1.30.46 0.29.57 29.19 27.46
10 Niininen Heikki VetU 1.33.14 0.32.25 27.93 26.27
11 Lindgren Markus Botnia 1.37.41 0.36.52 26.20 24.64

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suvanto Mikael RaJu 1.00.32 0.00.00 47.16 45.30
2 Holm Jari ViiSu 1.02.00 0.01.28 45.06 43.28
3 Kamila Kai SuJu 1.05.56 0.05.24 41.44 39.81
4 Nivala Jarmo YlivKu 1.06.01 0.05.29 40.46 38.87
5 Laasanen Juha LaihLu 1.06.54 0.06.22 39.01 37.48
6 Jokela Harri NiS 1.12.34 0.12.02 35.12 33.74
7 Lillhonga Robert GIF 1.17.06 0.16.34 32.26 31.00
8 Kinnari Jukka SuJu 1.21.23 0.20.51 29.81 28.64

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reiman Jarmo AngA 53.53 0.00.00 47.66 46.75
2 Tarkkanen Matti SuJu 55.52 0.01.59 45.34 44.47
2 Kuoppala Esa RasKu 55.52 0.01.59 45.34 44.47
4 Tyynelä Kari VetU 56.48 0.02.55 43.36 42.53
5 Kärkkäinen Panu JRV 56.52 0.02.59 42.70 41.88
6 Polso Jukka KoS 1.00.00 0.06.07 39.88 39.12
7 Lehtinen Tapio PieHi 1.01.53 0.08.00 38.10 37.37
8 Kujala Tapio RaJu 1.05.46 0.11.53 35.32 34.64
9 Piispanen Reima OuHu 1.09.18 0.15.25 33.01 32.38
10 Harju Kai KannUra 1.12.13 0.18.20 31.20 30.60
11 Virkkala Harri KoS 1.13.05 0.19.12 30.35 29.77
12 Koivumäki Kari KoS 1.30.52 0.36.59 24.02 23.56

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissilä Jorma KoS 50.30 0.00.00 49.15 49.14
2 Helander Rolf OuHu 52.38 0.02.08 43.62 43.61
3 Vallbacka Heikki KortJV 1.03.25 0.12.55 33.27 33.26

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikkanen Tapio SaSu 47.27 0.00.00 49.52 47.17
2 Nylund Sven-Olof Botnia 51.15 0.03.48 45.46 43.31
3 Ena Henrik Falken 52.14 0.04.47 44.23 42.14
4 Henriksson Fjalar Falken 52.23 0.04.56 43.73 41.66
5 Rantala Aulis KoS 53.02 0.05.35 42.83 40.80
6 Jylkkä Markku YlivKu 54.39 0.07.12 41.20 39.25
7 Joki Sauli VetU 55.25 0.07.58 40.28 38.37
8 Konttila Sauli KannUra 56.12 0.08.45 39.37 37.51
9 Korpijärvi Asko KannUra 57.36 0.10.09 38.07 36.27
10 Lind Sune Falken 58.43 0.11.16 37.01 35.26
11 Dahlvik Frey Terjärv 58.51 0.11.24 36.60 34.87
12 Nurisalo Seppo KoS 59.25 0.11.58 35.92 34.22
13 Karhukorpi Keijo HalTo 1.02.30 0.15.03 33.83 32.23
14 Österbacka Bo Minken 1.02.42 0.15.15 33.41 31.83
15 Vesisenaho Markku SievSi 1.07.45 0.20.18 30.63 29.18
16 Takala Sakari JS Rasti 1.07.59 0.20.32 30.24 28.81
17 Sivén Osmo ÄhtU 1.11.01 0.23.34 28.67 27.32
Junttila Tuomo RasTiimi HYL -
Torrkulla Tage Botnia KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Williamsson Bo-Göran VaaSu 44.20 0.00.00 40.36 39.94
2 Turunen Erkki SuSe 45.44 0.01.24 38.59 38.19
3 Haapalehto Raimo VetU 47.21 0.03.01 36.76 36.38
4 Björklund Håkan Falken 47.33 0.03.13 36.09 35.72
5 Juutinen Hannu Pohjant 48.33 0.04.13 34.84 34.49
6 Mäkinen Juhani SalRe 49.16 0.04.56 33.84 33.49
7 Törmä Markku KannUra 51.47 0.07.27 31.73 31.40
8 Backman Sven-Olof Falken 53.20 0.09.00 30.35 30.03
9 Lågland Henry VaaSu 54.47 0.10.27 29.10 28.80
10 Rauma Håkan Botnia 1.04.13 0.19.53 24.44 24.19
11 Kujanpää Heikki JS Rasti 1.09.58 0.25.38 22.09 21.86
12 Malm Lauri Reima 1.10.14 0.25.54 21.65 21.43

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 37.16 0.00.00 37.69 36.24
2 Erkinheimo Voitto KortJV 39.09 0.01.53 35.11 33.76
3 Partanen Paavo HyRa 44.43 0.07.27 30.07 28.91
4 Mikkilä Mauno NiS 46.54 0.09.38 28.02 26.95
5 Torrkulla Roy Minken 49.21 0.12.05 26.02 25.02
6 Salo Jaakko SaPu 50.51 0.13.35 24.66 23.72
7 Jokela Vesa NiS 56.23 0.19.07 21.71 20.87
8 Jokikuona Toivo RasTiimi 57.15 0.19.59 20.86 20.05

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Mauno ViiSu 50.33 0.00.00 29.02 29.14
2 Hietalahti Aapo HalTo 53.10 0.02.37 25.53 25.63
3 Moisio Paavo SaPu 58.06 0.07.33 21.46 21.55

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 44.44 0.00.00
2 Barkar Alf Falken 1.01.30 0.16.46

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsell Gustav Botnia 1.00.05 0.00.00
2 Mäkelä Santeri HimU 1.11.50 0.11.45

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Jussinmäki Pietari HalTo HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Iisakki HalTo 25.43 0.00.00
2 Peltoniemi Sisu KPV 30.32 0.04.49
3 Ala-Honkola Akseli KuortKu 32.58 0.07.15
4 Berg Eelian Botnia 33.57 0.08.14
5 Niininen Eino VetU 36.50 0.11.07

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niininen Lauri VetU 22.08 0.00.00
2 Lifflander Jesse SalRe 23.17 0.01.09
3 Löfbacka Atte KPV 25.53 0.03.45
4 Hietala Elmeri KPV 27.17 0.05.09
5 Kallio Santeri KoS 27.20 0.05.12
6 Jussinmäki Joona HalTo 33.50 0.11.42
7 Lindfors Hugo Falken 34.11 0.12.03

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Erkkilä Juho RaJu 24.27 0.00.00
2 Peltoniemi Sulo KPV 37.33 0.13.06

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mikkola Nooa VetU 10.53 0.00.00
2 Puro-Aho Aapo VaaSu 13.06 0.02.13
3 Ojajärvi Oiva KoS 22.09 0.11.16
4 Harju Frans KPV 28.00 0.17.07

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autio Henna RasKu 1.03.46 0.00.00 60.77 60.80
2 Rinkineva Elina RaJu 1.04.31 0.00.45 58.26 58.29
3 Fränti Eeva-Maria LapVi 1.13.45 0.09.59 49.39 49.41
4 Karvonen Hanna Terjärv 1.23.09 0.19.23 42.41 42.43
5 Asikainen Satu KaJu 1.27.12 0.23.26 39.11 39.13
6 Laasanen Aino LaihLu 1.35.12 0.31.26 34.60 34.62

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindfors Lina Falken 1.03.12 0.00.00 40.89 39.38
2 Hietala Maija KannUra 1.17.19 0.14.07 30.91 29.78
3 Åstrand Ulla-Maria Botnia 1.22.30 0.19.18 26.62 25.64

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Päivi KoS 1.14.26 0.00.00 24.55 24.55
2 Rokala Johanna HalTo 1.17.52 0.03.26 21.71 21.71
3 Maunula Minna KoS 2.04.27 0.50.01 12.48 12.48

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ena Linda Falken 58.57 0.00.00
2 Hautamäki Anne-Mari RasKe 1.16.48 0.17.51

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpela-Kamila Heidi SuJu 54.19 0.00.00 41.01 39.06
2 Erkkilä Marja RaJu 1.00.57 0.06.38 33.80 32.19
3 Tupitsa Sari RastiE4 1.02.36 0.08.17 30.24 28.80

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Tarja JRV 43.30 0.00.00 34.18 33.31
2 Ojajärvi Päivi RasKe 47.30 0.04.00 29.74 28.98
3 Reiman Anu AngA 51.50 0.08.20 25.82 25.16
4 Piispanen Eija OuHu 52.31 0.09.01 24.07 23.45

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Pöyhönen Lea VetU KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivén Hannele ÄhtU 37.35 0.00.00 45.94 41.97
2 Kattilakoski Kirsti KoS 43.56 0.06.21 38.32 35.01
3 Björklund Gunilla Falken 46.48 0.09.13 35.05 32.02
4 Yliniemi Kaisa NiS 49.15 0.11.40 32.43 29.63
5 Berger Gunhild Falken 55.11 0.17.36 28.16 25.73
6 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 57.50 0.20.15 26.12 23.87
Lumiaho Raija KoS KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Ritva KortJV 39.17 0.00.00 37.25 33.83
2 Stoor Anne KoS 42.30 0.03.13 32.71 29.70
3 Finnilä Katariina VetU 55.30 0.16.13 23.73 21.55
Isoherranen Tarja KoS KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Louise Falken 1.07.27 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindfors Karolina Falken 37.13 0.00.00
2 Rokala Erica HalTo 39.05 0.01.52

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korkonen Emilia KuortKu 40.22 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Liina-Maija KPV 26.00 0.00.00
2 Paavola Iida KPV 33.51 0.07.51

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lillhonga Elin GIF 20.48 0.00.00
2 Kuoppala Saana KauKa 28.02 0.07.14

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesola Ella KPV 15.46 0.00.00
2 Ketola Mette KoS 17.09 0.01.23
3 Määttä Malla Pohjant 17.51 0.02.05
4 Nevala Vilma KPV 18.22 0.02.36
5 Ojajärvi Martta KoS 19.13 0.03.27
6 Kuoppala Pinja KauKa 20.19 0.04.33
7 Lindfors Mira Falken 20.41 0.04.55
8 Salo Saara SiiRa 21.17 0.05.31
9 Salo Klaara SiiRa 27.34 0.11.48
10 Peltoniemi Maissi KPV 29.30 0.13.44
11 Määttä Hilla Pohjant 30.30 0.14.44