FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-keskimatka, finaali (epäviralliset tulokset, H21 ja D21)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuukka Elias TP 37.08 0.00.00 105.36 105.48
2 Glebov Ruslan SWE 37.39 0.00.31 103.60 103.72
3 Sild Timo Koovee 38.03 0.00.55 102.21 102.32
4 Karppinen Aleksi IkNV 38.22 0.01.14 101.06 101.17
5 Ruohola Akseli MSParma 38.32 0.01.24 100.32 100.42
6 Silvennoinen Santeri KR 38.47 0.01.39 99.37 99.47
7 Saari Toni PR 38.56 0.01.48 98.68 98.79
8 Saari Aki LS-37 39.06 0.01.58 97.96 98.07
9 Portin Fredric PIF 39.26 0.02.18 96.83 96.94
10 Leskinen Antti-Pekka Lynx 40.21 0.03.13 94.34 94.45
11 Huikko Petteri LS-37 40.29 0.03.21 93.74 93.85
12 Sorsa Aleksi TP 40.31 0.03.23 93.38 93.48
13 Ikonen Pasi PR 40.38 0.03.30 92.82 92.92
14 Sulkula Ilari VaajTe 40.47 0.03.39 92.19 92.29
15 Anttolainen Aleksi LS-37 40.48 0.03.40 91.87 91.97
15 Savolainen Eetu IkNV 40.48 0.03.40 91.87 91.97
17 Oikarinen Lauri IkNV 40.54 0.03.46 91.07 91.17
18 Räsänen Markus KR 40.57 0.03.49 90.67 90.77
19 Korpi Juho Navi 41.08 0.04.00 89.98 90.08
20 Leskinen Aleksi Lynx 41.19 0.04.11 89.30 89.39
21 Sorvisto Juha LS-37 41.29 0.04.21 88.65 88.75
22 Kuukka Anton TP 41.47 0.04.39 87.74 87.83
23 Mäkinen Tapani TuMe 42.10 0.05.02 86.66 86.76
23 Taanila Vesa IkNV 42.10 0.05.02 86.66 86.76
25 Lakanen Jonne LappRi 42.13 0.05.05 86.00 86.10
26 Heikkinen Valtteri VeVe 42.41 0.05.33 84.79 84.88
27 Suominen Eemeli HiKi 42.49 0.05.41 84.25 84.34
28 Niemi Vili PR 43.01 0.05.53 83.58 83.68
29 Hall Andreas SWE 43.05 0.05.57 83.18 83.27
30 Kangas Veli HS 43.36 0.06.28 81.93 82.02
31 Hasu Topi Trian 43.38 0.06.30 81.60 81.68
32 Sopo Aleksi KuoSu 43.56 0.06.48 80.77 80.86
33 Pohjola Lauri S-JKL 44.16 0.07.08 79.90 79.99
34 Väisänen Henrik MSParma 44.19 0.07.11 79.54 79.63
35 Leskinen Aapo Lynx 44.24 0.07.16 79.13 79.22
36 Heiska Samu VeVe 44.28 0.07.20 78.75 78.83
37 Metsälä Juuso Lynx 44.46 0.07.38 77.96 78.04
38 Huhtinen Mikko TuS 44.52 0.07.44 77.52 77.61
39 Heinonen Eero MSParma 45.14 0.08.06 76.63 76.72
40 Inkeri Eero VeVe 46.33 0.09.25 74.21 74.30
41 Koskinen Roope KR 47.14 0.10.06 72.89 72.97
42 Kommio Jere AngA 48.43 0.11.35 70.43 70.51
43 Nummelin Oskari TuS 53.48 0.16.40 63.56 63.63
Nenonen Lauri KR KES -
Gil Marcos Eduardo TuMe HYL -
Laukkarinen Jesse NOR KES -
Talvinen Arto MSParma HYL -
Taivainen Olli-Markus Navi HYL -
Kymäläinen Severi TP HYL -
Heinonen Samuel PR HYL -
Parjanne Antti Lynx KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mironova Svetlana Koovee 34.17 0.00.00 106.73 104.52
2 Haataja Anna Pohjant 35.30 0.01.13 102.76 100.64
3 Anttonen Sari Pohjant 35.47 0.01.30 101.64 99.54
4 Rantanen Merja JRV 36.00 0.01.43 100.72 98.64
5 Klemettinen Veera S-JKL 36.03 0.01.46 100.28 98.21
6 Cederberg Ida-Marie PIF 36.12 0.01.55 99.56 97.50
7 Niittynen Miia Koovee 36.18 0.02.01 98.98 96.94
8 Mänkärlä Aino Lynx 36.20 0.02.03 98.59 96.55
9 Enlund Alexandra PIF 37.50 0.03.33 94.39 92.44
10 Kauppinen Silja KR 37.55 0.03.38 93.90 91.95
11 Wennman Heini Pohjant 38.02 0.03.45 93.32 91.39
12 Haanpää Anni TP 38.03 0.03.46 92.99 91.07
13 Ukskoski Karoliina Koovee 38.35 0.04.18 91.42 89.53
14 Istolahti Tiia MSParma 38.40 0.04.23 90.94 89.06
15 Otsamo Pihla HS 38.53 0.04.36 90.15 88.29
16 Nymalm Amy PIF 39.10 0.04.53 89.22 87.37
17 Jalava Enni TuS 39.19 0.05.02 88.60 86.77
18 Westerlund Ina PR 39.22 0.05.05 88.21 86.38
19 Hulkkonen Johanna Koovee 39.23 0.05.06 87.89 86.07
20 Kaskinen Mira RasKa 39.32 0.05.15 87.28 85.48
21 Kuusela Tuija RasKa 40.05 0.05.48 85.81 84.03
22 Anjala Anna-Kaisa LS-37 40.06 0.05.49 85.50 83.73
23 Kauppila Sanna AngA 40.23 0.06.06 84.63 82.88
24 Karvonen Sara Lynx 40.53 0.06.36 83.32 81.60
25 Suhonen Anniina HS 41.35 0.07.18 81.66 79.97
26 Kaartinen Selja AngA 41.41 0.07.24 81.20 79.52
26 Parjanne Laura HiKi 41.41 0.07.24 81.20 79.52
28 Portin Laura PIF 42.07 0.07.50 79.84 78.19
29 Sivén Hanna KangSK 42.08 0.07.51 79.55 77.90
29 Haajanen Sofia Pohjant 42.08 0.07.51 79.55 77.90
31 Hulkkonen Niina SWE 42.30 0.08.13 78.35 76.73
32 Gunell Yvonne PIF 43.53 0.09.36 75.63 74.06
33 Ahonen Laura KangSK 43.59 0.09.42 75.20 73.65
34 Schoultz von Katja PIF 44.04 0.09.47 74.81 73.27
35 Karhola Lotta TP 44.19 0.10.02 74.14 72.61
36 Rahko Saana-Maria Pohjant 44.52 0.10.35 72.99 71.48
37 Koskinen Noora MSParma 44.55 0.10.38 72.66 71.16
38 Reponen Milka PR 45.31 0.11.14 71.46 69.99
38 Lammi Elina HS 45.31 0.11.14 71.46 69.99
40 Norrbacka Sanni Lynx 45.52 0.11.35 70.44 68.99
41 Mattila Milla HS 45.54 0.11.37 70.15 68.70
42 Haavisto Emmi TuS 46.50 0.12.33 68.52 67.10
43 Kriikkula Johanna RasKu 47.54 0.13.37 66.76 65.38
44 Kinnala Venla TuS 48.23 0.14.06 65.87 64.51
45 Rintanen Heini TuS 49.06 0.14.49 64.68 63.35
46 Nurmela Sari AnttU 49.38 0.15.21 63.77 62.45
47 Lylynperä Kaisa AngA 50.00 0.15.43 63.08 61.78
48 Heittola Suvi RR 50.11 0.15.54 62.63 61.34
49 Tervo Susanna SWE 51.48 0.17.31 60.47 59.22
50 Asikainen Satu KaJu 1.07.35 0.33.18 46.18 45.23
Hirvonen Eveliina NOR HYL -