FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Viking Line -Rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppä Touko TuS 34.09 0.00.00 90.58 90.32
2 Ruohola Akseli MSParma 34.43 0.00.34 88.32 88.07
3 Ikonen Pasi PR 36.05 0.01.56 84.21 83.98
4 Sirén Mikko AngA 36.06 0.01.57 83.42 83.18
5 Leskinen Aleksi Lynx 37.51 0.03.42 78.84 78.62
6 Leskinen Antti-Pekka Lynx 38.02 0.03.53 77.74 77.52
7 Pihl Peeter MSParma 39.30 0.05.21 74.17 73.96
8 Mäkinen Vesa AngA 40.25 0.06.16 71.81 71.60
9 Vuori Justus TuS 40.31 0.06.22 70.96 70.76
10 Metsälä Juuso Lynx 40.40 0.06.31 70.02 69.83
11 Ruohola Aaro MSParma 41.20 0.07.11 68.23 68.04
12 Elo Markku AngA 42.13 0.08.04 66.16 65.97
13 Lapila Eero MSParma 42.31 0.08.22 65.05 64.87
14 Karttila Aleksi MSParma 42.34 0.08.25 64.33 64.15
15 Lindberg Mikko AngA 44.01 0.09.52 61.59 61.42
16 Gabitov Rinat EsSu 44.26 0.10.17 60.40 60.23
17 Virtala Alex PIF 47.35 0.13.26 55.83 55.67
18 Malinen Olli SKUusi 50.07 0.15.58 52.46 52.32

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Jarkko HiKi 34.11 0.00.00 64.69 61.63
2 Kokkila Ville EsSu 37.30 0.03.19 57.86 55.13
3 Kleemola Lauri Lynx 38.15 0.04.04 55.65 53.02
4 Niemensivu Timi RaLu 38.57 0.04.46 53.58 51.05
5 Juutilainen Ilkka SKUusi 39.23 0.05.12 51.94 49.48
6 Juutilainen Pauli SKUusi 47.28 0.13.17 42.22 40.23
7 Tolvanen Leo Pihkan 55.21 0.21.10 35.46 33.78
8 Aho Joonas MaMa 59.49 0.25.38 32.12 30.60
Palola Aleksi MaMa KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpinen Taneli TuMe 42.18 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Weckman Janne VeVe 32.07 0.00.00 68.11 66.77
2 Paukkunen Petri MSParma 33.27 0.01.20 64.70 63.42
3 Toivio Heikki AngA 33.48 0.01.41 63.34 62.09
4 Leppävuori Ilkka TP 37.16 0.05.09 56.81 55.69
5 Toivonen Teemu TuS 39.06 0.06.59 53.55 52.49
6 Silvasti Heikki JRV 41.08 0.09.01 50.33 49.34
7 Päärni Pertti MSParma 44.12 0.12.05 46.31 45.40
8 Nummi Ilari AngA 44.56 0.12.49 45.03 44.15
9 Karelo Jussi EsSu 46.53 0.14.46 42.66 41.82
10 Lassila Jussi PiTa 46.54 0.14.47 42.15 41.31
11 Farkas David HS 48.04 0.15.57 40.64 39.83
12 Vaininen Juha TuS 49.38 0.17.31 38.88 38.11
13 Tuomala Simo PertPe 52.15 0.20.08 36.49 35.76
14 Sauso Riku HS 56.57 0.24.50 33.06 32.41
15 Forsström Benny Raseborg 57.21 0.25.14 32.42 31.78

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martomaa Simo KR 33.38 0.00.00 68.40 68.00
2 Laine Kari HiKi 36.35 0.02.57 62.46 62.09
3 Ahtiainen Akseli KR 36.53 0.03.15 61.52 61.16
4 Sillanpää Sampo Lynx 37.03 0.03.25 60.82 60.47
5 Packalen Totte Lynx 38.32 0.04.54 58.07 57.73
6 Koivula Jeppe HS 38.36 0.04.58 57.57 57.23
7 Rönkä Tero PiTa 38.39 0.05.01 57.09 56.75
8 Virtanen Matti TuNMKY 40.32 0.06.54 54.05 53.73
9 Mulari Valtteri MaMa 40.43 0.07.05 53.42 53.11
10 Karttila Jussi MSParma 42.51 0.09.13 50.39 50.10
11 Toivio Matti RaPi 43.48 0.10.10 48.94 48.65
12 Kääriäinen Sami TuMe 43.54 0.10.16 48.47 48.19
13 Heikkonen Rami SuSi 45.08 0.11.30 46.80 46.53
14 Rintala Rami Hiisi 45.33 0.11.55 46.03 45.76
15 Aalto Sami MSParma 46.33 0.12.55 44.70 44.44
16 Anttonen Mikael KaRa 49.00 0.15.22 42.15 41.90
17 Moisio Orvo TuS 51.23 0.17.45 39.89 39.65
18 Stenholm Pekka TuS 51.45 0.18.07 39.30 39.07
19 Tuominen Janne PertPe 51.52 0.18.14 38.91 38.68
20 Nurmiainen Jouko Raseborg 57.31 0.23.53 34.82 34.61
21 Koivula Risto UlvUra 1.06.14 0.32.36 30.00 29.82
22 Henriksson Pasi MSParma 1.10.29 0.36.51 27.97 27.80
Laine Mikko HS HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Janne TuS 18.40 0.00.00 64.12 62.40
2 Erkkilä Jukka RR 21.57 0.03.17 54.14 52.68
3 Helin Timo VaRa 22.33 0.03.53 52.32 50.91
4 Jaakkola Jari MaMa 23.12 0.04.32 50.48 49.13
5 Pulli Antero RR 23.27 0.04.47 49.58 48.25
6 Rönnlöf Petter PIF 23.49 0.05.09 48.46 47.16
7 Päivike Johan RaPi 23.53 0.05.13 47.96 46.68
8 Virta Marko TuS 24.54 0.06.14 45.66 44.44
9 Ojanen Tuomas HS 25.35 0.06.55 44.11 42.93
10 Ekström Thomas MSParma 26.00 0.07.20 43.07 41.92
11 Emaldinov Yuri AngA 26.22 0.07.42 42.15 41.02
12 Toivanen Samuli HiKi 26.24 0.07.44 41.77 40.65
13 Ritvanen Paavo Pihkan 27.04 0.08.24 40.43 39.34
14 Itkonen Tommi AngA 27.28 0.08.48 39.53 38.47
15 Tuominen Hans Pihkan 27.51 0.09.11 38.68 37.64
16 Brink Anders PIF 29.40 0.11.00 36.02 35.05
17 Heikura Mika RR 30.31 0.11.51 34.74 33.81
18 Ratia Tuomo SuSi 32.50 0.14.10 32.03 31.17
19 Karru Antti VaRa 34.47 0.16.07 29.98 29.18
20 Pietikäinen Timo Pihkan 35.48 0.17.08 28.89 28.12
21 Pekkinen Pasi Pihkan 43.32 0.24.52 23.56 22.93
22 Rokka Timo LHR 47.49 0.29.09 21.28 20.70

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 20.39 0.00.00 53.58 51.10
2 Laaksonen Petri UNO 22.24 0.01.45 48.65 46.40
3 Järvensivu Tapio TuMe 24.52 0.04.13 43.16 41.16
4 Nyholm Thomas Trian 26.24 0.05.45 40.03 38.17
5 Kujansuu Eero MSParma 27.45 0.07.06 37.48 35.74
6 Turpiainen Janne HyRa 27.50 0.07.11 36.77 35.07
7 Uusikartano Simo TuMe 28.55 0.08.16 34.82 33.21
8 Hakuli Kari KeU 32.26 0.11.47 30.53 29.12
9 Seppälä Lasse HiKi 32.37 0.11.58 29.85 28.47
10 Molnar Geza RaVa 33.26 0.12.47 28.63 27.30
11 Köyvönen Kimmo MaMa 36.13 0.15.34 25.97 24.77

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paganus Ari AngA 22.28 0.00.00 48.49 48.19
2 Valtanen Simo HinnYr 24.16 0.01.48 44.22 43.95
3 Asikainen Timo Hiisi 24.47 0.02.19 42.64 42.38
4 Vuori Rauno AngA 25.41 0.03.13 40.51 40.26
5 Lanne Vesa Hiisi 29.26 0.06.58 34.79 34.58
6 Niinistö Harri AngA 29.37 0.07.09 34.02 33.82
7 Salonen Matti VaRa 30.02 0.07.34 33.01 32.81
8 Joensuu Raimo TVV 30.46 0.08.18 31.69 31.50
9 Keskitalo Jussi MSParma 31.52 0.09.24 30.08 29.90
10 Andersson Bror KSF 31.53 0.09.25 29.56 29.38
11 Leppänen Kimmo HirvHe 36.54 0.14.26 25.09 24.94

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ritanotko Markku TuMe 25.46 0.00.00 47.33 46.73
2 Halme Tapio AngA 26.13 0.00.27 46.08 45.49
3 Hintukainen Keijo TuS 27.50 0.02.04 42.99 42.45
4 Kurppa Hannu AngA 28.03 0.02.17 42.25 41.72
5 Kuivala Hannu TuS 28.07 0.02.21 41.74 41.22
6 Alhoke Timo TuMe 29.39 0.03.53 39.20 38.70
7 Etu-Huitti Arto MSParma 30.44 0.04.58 37.45 36.97
8 Jokinen Matti TuVi 30.48 0.05.02 36.99 36.53
9 Helkkula Rauli TuMe 31.06 0.05.20 36.27 35.81
10 Nieminen Taisto RaPi 34.02 0.08.16 32.81 32.39
11 Laaksonen Lasse SuSi 37.06 0.11.20 29.79 29.41
12 Kallio Lasse SuSi 37.42 0.11.56 29.01 28.64
13 Antell Kai KeU 39.06 0.13.20 27.68 27.33
14 Juutilainen Juhani KeU 41.50 0.16.04 25.60 25.27
15 Koskialho Jouko EuVe 46.00 0.20.14 23.03 22.74
16 Salonen Kauko TuMe 52.53 0.27.07 19.82 19.57
Lindeman Jorma R-P HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Pekka HlT 20.05 0.00.00 47.49 47.27
2 Wessman Risto HiKi 21.51 0.01.46 43.28 43.09
3 Helkkula Simo PiTa 22.08 0.02.03 42.37 42.18
4 Tammisaari Pentti HirvHe 23.35 0.03.30 39.43 39.25
5 Kataja Lasse SuSi 23.43 0.03.38 38.87 38.69
6 Vuorinen Lasse AngA 25.06 0.05.01 36.41 36.25
7 Kurvinen Veijo HiKi 25.22 0.05.17 35.72 35.55
8 Nippala Juhani Jyry 25.45 0.05.40 34.88 34.72
9 Lainema Ilkka MSParma 27.24 0.07.19 32.49 32.34
10 Lassila Heikki PiTa 27.29 0.07.24 32.10 31.95
11 Rantasaari Antti PiKe 28.39 0.08.34 30.51 30.37
12 Inki Pekka TuMe 30.09 0.10.04 28.73 28.60
13 Mustranta Antti HS 30.33 0.10.28 28.10 27.97
14 Viljanen Keijo LoJa 31.11 0.11.06 27.27 27.15
15 Aarnio Seppo RaPi 32.57 0.12.52 25.57 25.45
16 Nylund Henrik Falken 33.24 0.13.19 24.98 24.87
17 Kangasaho Simo HiKi 34.43 0.14.38 23.81 23.70
18 Hofmann Kari AngA 53.05 0.33.00 15.42 15.35
Salmenoja Pertti HirvHe HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hongisto Heimo LoJa 19.18 0.00.00 43.32 43.12
2 Kallio Kari SuSi 20.36 0.01.18 40.27 40.08
3 Moisio Kalevi TuS 21.02 0.01.44 39.12 38.94
4 Rapakko Timo SuSi 21.15 0.01.57 38.41 38.24
5 Laine Erkki AngA 21.21 0.02.03 37.93 37.75
6 Vannas Hannu MSParma 22.07 0.02.49 36.31 36.15
7 Verha Koitto VaRa 23.23 0.04.05 34.06 33.91
8 Paldanius Jorma TuS 23.35 0.04.17 33.49 33.34
9 Rautarae Veikko HirvHe 23.51 0.04.33 32.84 32.69
10 Grönroos Timo MSParma 23.59 0.04.41 32.38 32.24
11 Jokinen Juhani MaMa 24.57 0.05.39 30.87 30.72
12 Yliuntinen Hannu KarjUra 25.20 0.06.02 30.14 30.00
13 Valtee Pertti HS 25.27 0.06.09 29.74 29.60
14 Hedenström Rauno MaMa 26.44 0.07.26 28.07 27.94
15 Orrensalo Reijo TuVi 27.26 0.08.08 27.11 26.99
16 Mäkinen Jaakko AngA 27.55 0.08.37 26.40 26.28
17 Mattsson Per-Åke KSF 28.51 0.09.33 25.32 25.20
18 Hakio Risto HS 28.54 0.09.36 25.05 24.93
19 Tiainen Veikko HS 33.07 0.13.49 21.66 21.56
Laakso Raimo HaHa HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Raimo HiKi 23.25 0.00.00 33.84 33.48
2 Holmström Bengt KSF 25.22 0.01.57 30.46 30.13
3 Tuominen Niilo R-P 25.57 0.02.32 29.01 28.70
4 Saario Pentti LoJa 31.48 0.08.23 23.05 22.80
5 Kuutti Jorma PertPe 31.59 0.08.34 22.30 22.06
6 Viiri Jyrki HirvHe 49.49 0.26.24 13.92 13.77
7 Launis Kari Raus 1.00.39 0.37.14 11.11 10.99

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 40.23 0.00.00
2 Liski Eero SalVie 41.16 0.00.53

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Brysch Erik MSParma 43.31 0.00.00 31.40 30.53
2 Rokka Tuomas LHR 46.05 0.02.34 27.42 26.67
3 Leiniö Juho HS 1.05.34 0.22.03 17.71 17.23

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aaltonen Tatu Lynx 28.15 0.00.00 56.46 54.73
2 Koivula Emil HS 29.08 0.00.53 53.38 51.75
3 Paananen Joonas TuS 30.56 0.02.41 48.99 47.49
4 Haanpää Leo PR 33.21 0.05.06 44.24 42.89
5 Niemensivu Miki RaLu 34.37 0.06.22 41.47 40.20
6 Karelo Luukas EsSu 35.36 0.07.21 39.20 38.00
7 Ahlbäck Jonatan PIF 46.01 0.17.46 29.46 28.56

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Lauri MSParma 25.51 0.00.00 37.80 33.40
2 Lindroos Elias PIF 26.04 0.00.13 36.55 32.29
3 Hannula Luka PR 30.11 0.04.20 30.76 27.17
4 Niemensivu Roni RaLu 31.54 0.06.03 28.34 25.03
5 Seppä Elias AngA 39.46 0.13.55 22.12 19.54
6 Vaho Pyry TuS 42.02 0.16.11 20.34 17.97
7 Isosaari Antti MSParma 42.33 0.16.42 19.52 17.25

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Bergström Kasper Kristina 21.33 0.00.00
2 Haapala Juuso PR 27.38 0.06.05
3 Ruohonen Felix TuS 29.31 0.07.58

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isoherranen Antti Lynx 19.12 0.00.00
2 Hannula Hugo Eemil PR 21.09 0.01.57
3 Isosaari Aarne MSParma 21.27 0.02.15
4 Leskinen Eemeli Lynx 21.52 0.02.40
5 Koivula Lauri UlvUra 22.08 0.02.56
6 Vartiainen Lukas TuS 23.06 0.03.54
7 Pirinen Teemu AngA 23.54 0.04.42
8 Kääntönen Arttu MSParma 25.36 0.06.24
9 Heinonen Janne MSParma 28.42 0.09.30
10 Lehtola Lenni Lynx 29.58 0.10.46
11 Nyman Matias TuS 32.41 0.13.29
12 Rikkonen Joonas TuS 37.05 0.17.53

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Onni AngA 11.35 0.00.00
2 Söyrilä Leevi AngA 11.52 0.00.17
3 Kankaanpää Mikki EsSu 14.02 0.02.27
4 Martomaa Eero EsSu 15.14 0.03.39
5 Lempainen Eero TuMe 16.18 0.04.43
6 Heikinmaa Aapeli PR 17.14 0.05.39
7 Halkilahti Emil AngA 18.33 0.06.58
8 Laine Oliver TuS 20.20 0.08.45

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahdenperä Aaro PR 16.09 0.00.00
2 Koponen Oliver PR 17.51 0.01.42

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Stenholm Daniel TuS 10.19 0.00.00
2 Ekström Lassi MSParma 13.33 0.03.14
3 Aalto Pauli MSParma 15.33 0.05.14
4 Fröjdö Robert TuS 19.35 0.09.16
5 Karttila Eero MSParma 21.46 0.11.27

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Toivanen Aaron HyRa 11.42 0.00.00
2 Saari Niilo PR 14.33 0.02.51
3 Gustafsson Tuomas EuVe 15.30 0.03.48
4 Lempainen Johannes TuMe 15.31 0.03.49
5 Lankinen Elias PR 16.46 0.05.04
6 Koivula Elias HS 17.25 0.05.43
7 Välimäki Tomi PR 18.31 0.06.49
8 Pihlaja Eeli PR 19.21 0.07.39
9 Lehtola Noel Lynx 20.36 0.08.54
10 Koponen Evert PR 22.02 0.10.20
11 Välimäki Topi PR 23.54 0.12.12
12 Hannula Sebastian PR 35.42 0.24.00
13 Fröjdö Wilhelm TuS 36.43 0.25.01

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Heini AngA 33.40 0.00.00 89.86 87.46
2 Dambe Inga PR 35.23 0.01.43 84.52 82.25
3 Paukkunen Sanna MSParma 38.32 0.04.52 76.70 74.65
4 Elo Sanni AngA 39.08 0.05.28 74.63 72.64
5 Viberg Tuulia MSParma 39.24 0.05.44 73.24 71.28
6 Hämäläinen Roosa HiKi 40.28 0.06.48 70.45 68.56
7 Julkunen Sonja TuS 41.17 0.07.37 68.21 66.38
8 Autio Päivi Hiisi 41.21 0.07.41 67.25 65.46
9 Fagerudd Anna-Sofia Trian 41.26 0.07.46 66.28 64.50
10 Ajalin Riikka TuS 41.31 0.07.51 65.30 63.56
11 Koskinen Noora MSParma 41.49 0.08.09 64.00 62.29
12 Rahkola Ella-Noora TuS 43.17 0.09.37 61.02 59.39
13 Brink Johanna PIF 51.44 0.18.04 50.38 49.03
14 Manderbacka Hanne TuS 53.16 0.19.36 48.28 46.99

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtala Jenny PIF 42.17 0.00.00 40.50 40.50
2 Rehn Nelli Lynx 43.21 0.01.04 37.53 37.53
3 Antell Saara KeU 53.54 0.11.37 28.60 28.60
4 Biström Klara MaMa 1.05.23 0.23.06 22.27 22.27

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ritanotko Johanna TP 29.38 0.00.00 52.93 53.67
2 Weckman Sanna VeVe 34.44 0.05.06 43.46 44.07
3 Saetalu Daisi MSParma 40.03 0.10.25 36.23 36.73
4 Mikkolainen Päivi VaHa 44.22 0.14.44 31.37 31.81
5 Palola Nelly MaMa 47.10 0.17.32 28.27 28.66

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wolff Charlotta Raseborg 36.22 0.00.00 49.75 47.20
2 Paganus-Anttonen Mari AngA 38.21 0.01.59 45.40 43.08
3 Sillanpää Hanna Lynx 42.37 0.06.15 39.27 37.26
4 Karru Tuulikki VaRa 44.02 0.07.40 36.46 34.60
5 Seppä Milla AngA 46.42 0.10.20 32.93 31.24

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sane Mari HS 32.12 0.00.00 63.08 61.91
2 Velema Riikka Rasti88 34.29 0.02.17 57.64 56.57
3 Mattsson Ingela PIF 35.08 0.02.56 55.34 54.31
4 Isoherranen Kirsi Lynx 37.58 0.05.46 50.06 49.13
5 Nybakken Line EsSu 38.28 0.06.16 48.28 47.38
6 Kyläkoski Reetta TuS 44.31 0.12.19 40.74 39.98
7 Nyholm Tanja KaRa 59.26 0.27.14 29.78 29.23
8 Leiniö Sari HS 1.00.21 0.28.09 28.61 28.08

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 König-Salmi Vroni TuS 22.33 0.00.00 57.36 56.89
2 Yli-Kauppila Marika PIF 26.32 0.03.59 48.19 47.79
3 Koskinen Sari Hiisi 26.45 0.04.12 47.24 46.85
4 Guseff Virpi HirvHe 29.06 0.06.33 42.91 42.56
5 Valkonen Sanna TuS 30.59 0.08.26 39.82 39.49
6 Hakuli Mia KeU 34.42 0.12.09 35.13 34.84
7 Rokka Susanna LHR 35.08 0.12.35 34.27 33.99
8 Molnar Pia RaVa 35.13 0.12.40 33.76 33.49
9 Havia-Kinnala Helena AngA 36.39 0.14.06 32.03 31.77
10 Kiili Hanna AngA 38.02 0.15.29 30.48 30.23
11 Brink Maria PIF 40.30 0.17.57 28.25 28.02
12 Koistinen Marjo EsSu 40.48 0.18.15 27.68 27.45
13 Ala-Nissilä Tiina LoJa 43.53 0.21.20 25.39 25.19
14 Aho Johanna MSParma 50.06 0.27.33 21.94 21.77

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskivaara Eija MSParma 27.02 0.00.00 54.02 53.45
2 Kekäläinen Kaija HS 28.32 0.01.30 50.33 49.80
3 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 28.41 0.01.39 49.22 48.70
4 Nurmi Anne AngA 28.55 0.01.53 47.98 47.47
5 Mäkelä Tiina RaTU 29.59 0.02.57 45.46 44.98
6 Nyholm Satu Trian 33.36 0.06.34 39.84 39.42
7 Henttonen Elina HirvHe 33.58 0.06.56 38.70 38.29
8 Mannonen Anu TuS 35.47 0.08.45 36.05 35.67
9 Antikainen-Pauna Heli PIF 38.10 0.11.08 33.16 32.81
10 Leppänen Satu HirvHe 51.58 0.24.56 23.89 23.64

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 21.57 0.00.00 54.87 53.81
2 Kottonen Annariitta Lynx 22.17 0.00.20 53.31 52.28
3 Miettinen Jaana TuS 24.06 0.02.09 48.61 47.67
4 Kukkasjärvi Elina RR 25.54 0.03.57 44.60 43.74
5 Kokkila Marita EsSu 27.26 0.05.29 41.50 40.70
6 Jumppanen Helena Pihkan 28.18 0.06.21 39.65 38.89
7 Kerkola Maija HlT 28.37 0.06.40 38.64 37.90
8 Henriksson Ann-Catherine PIF 29.10 0.07.13 37.35 36.63
9 Mikkolainen Mirja VaHa 30.36 0.08.39 35.06 34.39
10 Linjama Mirja EsSu 34.02 0.12.05 31.04 30.44
11 Saarimäki Helena AngA 35.09 0.13.12 29.59 29.02
12 Uusitalo Hannele LoJa 37.47 0.15.50 27.09 26.57

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 26.10 0.00.00 45.47 45.09
2 Salmenoja Hely HirvHe 28.42 0.02.32 40.84 40.50
3 Juura Maarit KanSu 29.53 0.03.43 38.62 38.30
4 Moilanen Kirsti MaMa 36.21 0.10.11 31.26 31.00
5 Kangasaho Sirpa HiKi 38.31 0.12.21 29.04 28.80
6 Koskialho Elisabeth EuVe 41.43 0.15.33 26.38 26.16
7 Raunio Anne-Maj SauvU 42.02 0.15.52 25.76 25.54
8 Metsämäki Leena TuS 42.40 0.16.30 24.96 24.75
9 Lipasti Hilkka EsSu 47.25 0.21.15 22.08 21.90
10 Nylund Marlene Falken 57.19 0.31.09 17.96 17.81
11 Salonen Iiris TuMe 1.22.30 0.56.20 12.26 12.16

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Maija VaRa 26.09 0.00.00 38.42 38.42
2 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 33.20 0.07.11 27.88 27.88
3 Viiri Rauni HirvHe 47.45 0.21.36 17.88 17.89

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 26.16 0.00.00 39.12 38.92
2 Ketola Paula LoJa 32.20 0.06.04 30.19 30.04
3 Kuutti Kirsti PertPe 35.31 0.09.15 26.04 25.91
4 Eskola Pirkko Rasti88 52.06 0.25.50 16.77 16.68

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Helmi JRV 31.06 0.00.00 56.77 55.56
2 Katajamäki Emma MSParma 34.32 0.03.26 49.21 48.16
3 Haapala Jaana PR 38.01 0.06.55 42.96 42.05
4 Neuvonen Noora MSParma 43.47 0.12.41 35.79 35.03
5 Brink Henrika PIF 57.04 0.25.58 26.30 25.74

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahonen Jutta AngA 27.20 0.00.00
2 Karttila Inkeri MSParma 29.41 0.02.21

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kyläkoski Elli TuS 25.29 0.00.00
2 Aaltonen Nelli Lynx 26.17 0.00.48
3 Emaldynova Alisa AngA 26.31 0.01.02
4 Rytkölä Laura TuS 36.50 0.11.21
5 Ahlbäck Alva PIF 36.58 0.11.29

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtinen Miina AngA 19.59 0.00.00
2 Kankaanpää Martta EsSu 21.22 0.01.23
3 Lehtinen Martta AngA 24.40 0.04.41
4 Päärni Iina MSParma 24.49 0.04.50
5 Farkas Villö EsSu 29.54 0.09.55
6 Ekström Saana-Mari MSParma 32.56 0.12.57
7 Koskela Katri AngA 33.42 0.13.43
8 Tasala Jessica TuS 34.48 0.14.49

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sauso Aada HS 13.51 0.00.00
2 Tasala Emily TuS 13.52 0.00.01
3 Halkilahti Siiri AngA 15.59 0.02.08
4 Fingerroos Sofia PR 16.36 0.02.45
5 Söyrilä Iida AngA 17.22 0.03.31
6 Fröjdö Ellen TuS 20.13 0.06.22
7 Tuomala Matilda AngA 20.50 0.06.59
8 Anttonen Helmiina AngA 21.31 0.07.40
9 Nurmiainen Elsa Raseborg 21.48 0.07.57

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Andelmaa Oona AngA 11.15 0.00.00
2 Tapiola Aada AngA 12.50 0.01.35
3 Korte Martta TuS 12.57 0.01.42
4 Lindeqvist Minttu PR 13.19 0.02.04
5 Rantanen Linn PIF 13.43 0.02.28
6 Kankaanpää Miina EsSu 14.55 0.03.40
7 Sauso Edith HS 15.13 0.03.58
8 Martomaa Lilja EsSu 15.30 0.04.15
9 Paukkunen Siiri MSParma 15.36 0.04.21
10 Pihlaja Silva PR 15.55 0.04.40
11 Mäkinen Venla AngA 16.07 0.04.52
12 Velema Signe PR 16.23 0.05.08
13 Välimäki Tilda PR 17.08 0.05.53
14 Pärkö Viola VaRa 19.04 0.07.49
15 Brink Amanda PIF 19.06 0.07.51
16 Pihlaja Hilla PR 19.31 0.08.16
17 Lahdenperä Henriikka PR 20.31 0.09.16
18 Oksa Hilla PR 20.43 0.09.28
19 Mäkinen Leila AngA 33.37 0.22.22

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Selma VeVe 14.21 0.00.00
Tranberg Saana PR HYL -