FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Lapin Lumirastit, pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Linnainmaa Tero KyRa 1.45.16 0.00.00 100.43
2 Kotro Tuomas KyS 1.48.47 0.03.31 96.27
3 Häkkinen Janne S-JKL 1.49.38 0.04.22 94.62
4 Pukema Hannu-Pekka RaVa 1.50.21 0.05.05 93.11
5 Tervala Miska RaVa 1.55.00 0.09.44 88.48
6 Schnyder Gion SUI 1.55.32 0.10.16 87.22
7 Belomazhev Stanimir BUL 1.57.51 0.12.35 84.66
8 Linna Matti S-JKL 2.07.41 0.22.25 77.36
9 Martikainen Juha KEV 2.07.44 0.22.28 76.56
10 Häkkinen Kalle S-JKL 2.10.18 0.25.02 74.29
11 Häkämies Antti PosPy 2.21.15 0.35.59 67.83
12 Leinonen Lauri Pohjant 2.28.13 0.42.57 63.97
13 Laasanen Lauri LaihLu 2.41.11 0.55.55 58.21
Urpalainen Jarkko MiehVi KES -
Tauriainen Teemu KEV KES -
Schroderus Santeri Pohjant KES -
Huila Joona Hiisi KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Reponen Milka KeuKi 1.26.52 0.00.00 98.61
2 Turunen Marjut SKVuoksi 1.27.02 0.00.10 97.19
3 Pesu Mervi RR 1.28.02 0.01.10 94.87
4 Vääränen Sari KS 1.30.06 0.03.14 91.50
5 Kaskinen Mira UlvUra 1.30.10 0.03.18 90.25
6 Koskela Salla LHR 1.34.21 0.07.29 85.11
7 Kudre Daisy EST 1.35.15 0.08.23 83.18
8 Räisänen Noora SalRe 1.43.34 0.16.42 75.47
9 Simkova Johanka PelPo 1.47.11 0.20.19 71.92
10 Mörsky Sonja KeuKi 1.48.15 0.21.23 70.23
11 Soudunsaari Sanna PosPy 1.59.07 0.32.15 62.92
Oikarinen Suvi OH KES -
Lotvonen Essi LaiVe KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Moisio Petri SaPu 1.42.08 0.00.00
2 Suomalainen Samuel LeSi 1.47.39 0.05.31
3 Paavola Kai KoS 2.03.41 0.21.33
4 Harlamow Kim KoS 2.23.14 0.41.06
Malyshev Vladimir RUS KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Jari KemijU 1.28.28 0.00.00
2 Nilimaa Conny IFKKirun 1.44.26 0.15.58
3 Määttä Harri LänRa 1.48.48 0.20.20
4 Vapa Marko S-2000 1.49.39 0.21.11
5 Laaksonen Pasi EsSu 1.55.27 0.26.59
6 Hyyppä Tuomas KoS 1.55.32 0.27.04
7 Ronkainen Markus KoskRi 1.58.36 0.30.08
8 Asikainen Saku Hiisi 2.02.48 0.34.20

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lindmark Magnus IFKKirun 1.25.01 0.00.00
2 Häkkinen Mika Hiilto 1.25.02 0.00.01
3 Kahelin Jouni PoRa 1.27.10 0.02.09
4 Klemettinen Vesa S-JKL 1.29.09 0.04.08
5 Riissanen Jani EsAk 1.29.46 0.04.45
6 Salo Mikael Trian 1.30.01 0.05.00
7 Viippola Ilpo S-2000 1.40.19 0.15.18
8 Hiltula Hannu PudU 1.49.08 0.24.07
9 Kuokka Kari IisVi 1.54.58 0.29.57
Rooba Kuno EST KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tielinen Vesa LuuRa 59.56 0.00.00
2 Virtanen Antti TarpSu 1.01.07 0.01.11
3 Toivanen Samuli LuuRa 1.03.03 0.03.07
4 Kiljunen Juha LS-37 1.05.16 0.05.20
5 Gynther Kimmo IHR 1.05.35 0.05.39
6 Hansen I NOR 1.12.44 0.12.48
7 Viitasaari Tommi KoS 1.13.30 0.13.34
8 Luspa Mats IFKKirun 1.14.05 0.14.09
9 Heiskanen Jari SonPa 1.15.08 0.15.12
10 Tiainen Hannu NiS 1.15.40 0.15.44
11 Karjalainen Anssi SoJy 1.15.48 0.15.52
12 Ojala Kai S-2000 1.19.21 0.19.25
13 Laasanen Juha LaihLu 1.20.57 0.21.01
14 Ekström Thomas MSParma 1.21.37 0.21.41
15 Hiltula Kari PudU 1.21.52 0.21.56
16 Määttä Jari OH 1.48.39 0.48.43
17 Hautaniemi Petri RaKaS 1.57.13 0.57.17

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sippola Asko KuortKu 1.02.41 0.00.00
2 Mäkinen Seppo S-2000 1.04.02 0.01.21
3 Kotro Petri KaaRa 1.05.30 0.02.49
4 Koskinen Juha KeuKi 1.05.43 0.03.02
5 Heiskanen Hannu SonPa 1.06.44 0.04.03
6 Heinola Ari KaaRa 1.13.34 0.10.53
7 Ögren Per SWE 1.15.02 0.12.21
8 Lassila Antti KuortKu 1.15.16 0.12.35
9 Chernykh Sergey RUS 1.20.04 0.17.23
10 Koskivirta Eero KaaRa 1.26.44 0.24.03
11 Heikkuri Tapani AlatPi 1.27.07 0.24.26
Vilppola Arto S-2000 KES -
Gretschel Horst KEV KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltonen Heikki IPR 59.59 0.00.00
2 Haapasalmi Eero OH 1.05.09 0.05.10
3 Varkila Jorma LamSä 1.06.25 0.06.26
4 Paukku Ismo IPR 1.07.52 0.07.53
5 Martikainen Pasi KeuKi 1.09.47 0.09.48
6 Pulkkinen Pekka JoKu 1.13.32 0.13.33
7 Kotilainen Matti LS-37 1.15.38 0.15.39
8 Mahlamäki Jari TeuRi 1.17.23 0.17.24
9 Lavonen Hannu MiehVi 1.19.17 0.19.18
10 Turkka Esko KS 1.28.36 0.28.37
11 Hanttu Ari RaN 1.31.57 0.31.58
12 Barsk Henry SWE 1.54.04 0.54.05
13 Holmgren Fredrik SWE 2.13.07 1.13.08
Kotala Markku LS-37 HYL -
Kotala Ilkka OH KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 59.24 0.00.00
2 Ollikainen Seppo JuvU 1.01.23 0.01.59
3 Kattelus Keijo LuuRa 1.07.16 0.07.52
4 Pokela Erkki LuuRa 1.07.21 0.07.57
5 Vainio Jarmo HlS 1.10.44 0.11.20
6 Saarinen Heikki SOC 1.12.12 0.12.48
7 Väätäinen Hannu IPR 1.22.44 0.23.20
8 Urpalainen Jukka MiehVi 1.22.52 0.23.28
9 Köngäs Martti PuolRy 1.23.48 0.24.24
10 Karhunen Juha KuoSu 1.25.46 0.26.22
11 Keltamäki Seppo JoKu 1.26.53 0.27.29
12 Mourujärvi Kauno KuoSu 1.30.14 0.30.50
13 Pihlajamaa Martti AlajA 1.37.33 0.38.09
Udd Esko SOC KES -
Lappalainen Martti Navi KES -
Gustafsson Åke SWE KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hyyryläinen Jorma JuvU 1.05.22 0.00.00
2 Lehtinen Teuvo SOC 1.07.10 0.01.48
3 Kemppainen Taisto VaKa 1.07.23 0.02.01
4 Inkinen Paavo Jyry 1.10.50 0.05.28
5 Säveros Magnus Nilivaar 1.12.49 0.07.27
6 Kesti Tapani KuortKu 1.16.08 0.10.46
7 Tolvanen Mauri LeSi 1.16.23 0.11.01
8 Jokinen Leo KoS 1.18.09 0.12.47
9 Lakkala Ossi KuoSu 1.21.32 0.16.10
10 Hanhela Mauno HaHe 1.22.04 0.16.42
11 Kyckling Veli-Matti HS 1.25.30 0.20.08
12 Herttuainen Vesa RaKaS 1.27.20 0.21.58
13 Kanste Pekka PeRa 1.29.41 0.24.19
14 Nurminen Heikki IPR 1.29.42 0.24.20
15 Virkkula Unto NivU 1.29.48 0.24.26
16 Kattilakoski Eero KPV 1.32.51 0.27.29
17 Määttä Seppo KemijU 1.33.26 0.28.04
18 Mäkilä Ilmari EsSu 1.37.27 0.32.05
19 Määttä Jouko PuolRy 1.52.59 0.47.37
20 Dalhägg Olle SWE 1.57.57 0.52.35
21 Mustonen Lauri AlatPi 1.59.34 0.54.12

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hakala Pekka KS 58.01 0.00.00 46.94
2 Valtee Pertti HS 1.00.00 0.01.59 44.94
3 Voutilainen Taisto IPR 1.00.04 0.02.03 44.43
4 Karvonen Raimo SuSi 1.08.21 0.10.20 38.65
5 Kemppi Jorma Navi 1.12.01 0.14.00 36.30
6 Partanen Paavo HyRa 1.13.22 0.15.21 35.26
7 Luukko Jukka PäijRa 1.13.37 0.15.36 34.77
8 Haaja Reijo VaHa 1.16.32 0.18.31 33.09
9 Männikkö Kalle ONMKY 1.18.23 0.20.22 31.97
10 Veijovaara Jorma Pohjant 1.25.53 0.27.52 28.86
11 Repo Voitto RaKaS 1.27.32 0.29.31 28.00
12 Suorajärvi Mauri Pohjant 1.31.14 0.33.13 26.57
13 Tammela Seppo TikSu 1.55.47 0.57.46 20.70
14 Teppo Jaakko GIF 2.18.10 1.20.09 17.15
Salminen Kari Navi KES -
Linna Esko NivU KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ryyppö Toivo JoKu 43.53 0.00.00
2 Suutari Veikko JoKu 45.34 0.01.41
3 Salo Eero InkTe 47.52 0.03.59
4 Erkkilä Olavi HlS 58.31 0.14.38
5 Häkkinen Tapani IPR 1.03.00 0.19.07
6 Alalahti Jaakko ONMKY 1.04.38 0.20.45

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 48.52 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koivunen Mari LamSä 1.17.19 0.00.00
2 Jaako Niina LänRa 1.26.10 0.08.51
3 Penttilä Marja KoS 1.37.51 0.20.32
4 Piirainen Sirke OH 1.41.45 0.24.26

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sell Raisa OK77 1.25.05 0.00.00
2 Munsterhjelm Camilla Pohjant 1.37.24 0.12.19

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Gretschel Anu KEV 1.49.20 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Toivonen Sirra EE 1.03.18 0.00.00
2 Perkkalainen Johanna EE 1.08.38 0.05.20
3 Oikarinen Maarit OH 1.13.07 0.09.49
4 Silventoinen Ulla SalRe 1.15.49 0.12.31
5 Oikkonen Mirka OH 1.23.12 0.19.54
6 Haapasalmi Tuija OH 1.24.13 0.20.55
7 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.29.43 0.26.25
8 Outinen Pia KyS 1.32.27 0.29.09
9 Vallema Tanja VeVe 1.33.58 0.30.40
10 Heikkinen Anniina VeVe 1.57.56 0.54.38
11 Hautaniemi Marjaana RaKaS 1.58.34 0.55.16
12 Karhunen Katri YKV 2.08.35 1.05.17
Pirttilä Lea OH KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 57.25 0.00.00
2 Lassila Päivi RasTiimi 59.52 0.02.27
3 Laurila Saija EE 1.06.30 0.09.05
Mulari Pirjo KaSu KES -
Martyanova Oksana RUS HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 57.41 0.00.00
2 Raatikainen Päivi RastiE4 1.06.43 0.09.02
3 Soinila Helena TeuRi 1.08.29 0.10.48
4 Anttila Sisko LamSä 1.09.38 0.11.57
5 Korpio Aulikki VaHa 1.31.13 0.33.32

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Arja VaHa 51.00 0.00.00 47.28
2 Köngäs Kaarina PuolRy 56.39 0.05.39 41.65
3 Laitinen Hellevi EsAk 58.33 0.07.33 39.41
4 Holmgren Agneta SWE 1.06.47 0.15.47 33.78
5 Fred Bodil Femman 1.07.16 0.16.16 32.77
6 Karvonen Pirjo SuSi 1.31.54 0.40.54 23.42
7 Kattilakoski Kirsti KoS 1.34.20 0.43.20 22.27
8 Kukkonen Marja RaKaS 1.36.21 0.45.21 21.27

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 46.31 0.00.00
2 Pulkkinen Arja JoKu 51.30 0.04.59
3 Suomalainen Marja LeSi 55.34 0.09.03
4 Törrö Maria-Leena VaHa 1.20.39 0.34.08
5 Holck Leena YllRa 1.22.37 0.36.06
6 Sulander Mirja-Liisa EE 1.49.35 1.03.04

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Muikku Rauni Navi 1.02.57 0.00.00
2 Talka Riitta JoKu 1.03.13 0.00.16
Vauhkonen Marjatta EE KES -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Piskonen Leena Navi 1.05.08 0.00.00
2 Pekkarinen Eila KeU 1.23.27 0.18.19

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Viippola Aapo KyS 1.26.26 0.00.00
2 Rissanen Roni-Ville SonPa 1.30.32 0.04.06
3 Aho Aaro VaHa 1.31.12 0.04.46
4 Kotro Väinö KyS 1.32.30 0.06.04
5 Maijala Matias LapVe 1.36.18 0.09.52
6 Outinen Tuomas KyS 1.36.46 0.10.20
7 Nykänen Tomi LS-37 1.38.38 0.12.12
8 Aho Ilmari VaHa 1.39.36 0.13.10
9 Ruuhiala Roope Hiisi 1.45.52 0.19.26
10 Nurminen Eerik RaVa 1.58.45 0.32.19
11 Määttä Juho OH 2.00.31 0.34.05
12 Laasanen Matti LaihLu 2.11.57 0.45.31

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ekström Niklas MSParma 1.10.27 0.00.00 69.45
2 Salonen Seeti VaHa 1.11.50 0.01.23 67.26
3 Laitamäki Wille MSParma 1.13.54 0.03.27 64.55
4 Belozerov Iurii RUS 1.15.29 0.05.02 62.38
5 Virtanen Akseli KyS 1.17.11 0.06.44 60.22
6 Rissanen Erno-Kalle SonPa 1.24.05 0.13.38 54.55
7 Rooba Ragnar Hiisi 1.24.32 0.14.05 53.54
8 Salo Kristian Trian 1.29.36 0.19.09 49.83
9 Olkkonen Vili PirHi 1.32.06 0.21.39 47.81
10 Aikio Valtteri KEV 1.38.27 0.28.00 44.10
11 Tiainen Pietu NiS 1.44.02 0.33.35 41.15
12 Riissanen Miska EsAk 1.50.53 0.40.26 38.06
13 Kallela Luca HS 1.52.36 0.42.09 36.93

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltonen Lasse KS 48.41 0.00.00
2 Huhtamäki Rasmus PieHi 54.00 0.05.19
3 Gretschel Eino KaSu 55.00 0.06.19
4 Muotka Miika OH 56.48 0.08.07
5 Karhunen Juho YKV 1.14.35 0.25.54

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saalo Siiri KeU 1.09.33 0.00.00
2 Klemettinen Kaisa S-JKL 1.12.14 0.02.41
3 Virtanen Heta OH 1.14.40 0.05.07
4 Taulavuori Venla AlatPi 1.15.55 0.06.22
5 Rantala Aino OH 1.17.24 0.07.51
6 Oikkonen Sanni OH 1.29.25 0.19.52
7 Saalo Saara KeU 1.34.53 0.25.20
8 Rooba Kaisa EST 1.36.29 0.26.56
9 Isojärvi Johanna OH 1.39.05 0.29.32
10 Peltonen Riikka KS 1.44.24 0.34.51
11 Vuorela Aliina YKV 1.46.33 0.37.00
Päkkilä Suvi HaHe KES -

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hoskari Maria RasKe 46.51 0.00.00
2 Chernykh Zoya RUS 47.47 0.00.56
3 Peltonen Liisa KS 47.57 0.01.06
4 Kärnä Nina SonPa 47.58 0.01.07
5 Pesu Vilma PirHi 51.52 0.05.01
6 Leppäsalmi Sara KeuKi 52.33 0.05.42
7 Kuokka Iida-Liisa IisVi 53.15 0.06.24
8 Viippola Venla S-2000 53.58 0.07.07
9 Ruutiainen Helmi LS-37 56.48 0.09.57
10 Viitasaari Liina KoS 1.00.29 0.13.38
11 Korpi Anna LänRa 1.01.18 0.14.27
12 Konstari Elena JRV 1.02.47 0.15.56
13 Linnainmaa Katja VaHa 1.03.12 0.16.21
14 Kiljunen Emmi LS-37 1.03.51 0.17.00
15 Taulavuori Anni AlatPi 1.08.32 0.21.41
16 Vallema Henrika VeVe 1.08.49 0.21.58
17 Oikarinen Anni S-2000 1.14.27 0.27.36
18 Heikkinen Ida VeVe 1.16.46 0.29.55
19 Gretschel Liisa KaSu 1.31.01 0.44.10
20 Hyyppä Milja KoS 1.31.49 0.44.58

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Lotte-Line MSParma 42.58 0.00.00
2 Tiainen Liinu NiS 43.00 0.00.02
3 Kärnä Emmi SonPa 44.51 0.01.53
4 Hoskari Sanni RasKe 46.48 0.03.50
5 Pirilä Elisa MSParma 48.30 0.05.32
6 Tonder Oona SKVuoksi 54.43 0.11.45
7 Salmela Anni S-2000 59.20 0.16.22
8 Heikkinen Roosa VeVe 1.03.36 0.20.38
9 Myllymäki Matilda KoS 1.04.24 0.21.26
10 Hyyppä Liina KoS 1.12.00 0.29.02

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Saana-Mari MSParma 1.06.19 0.00.00

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti S-2000 28.19 0.00.00
2 Muotka Konsta OH 30.31 0.02.12

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hämäläinen Reetta KaSu 57.22 0.00.00