FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen ja Päijät-Hämeen AM, sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kiiskinen Petri LS-37 14.07 0.00.00 79.38
2 Salo Mikael Trian 15.32 0.01.25 71.06
3 Häkkinen Mika Hiilto 15.34 0.01.27 69.82
4 Pökälä Samuel AR 15.59 0.01.52 66.95
5 Mäkinen Seppo S-2000 16.01 0.01.54 65.76
6 Peltonen Heikki IPR 16.05 0.01.58 64.45
7 Kiljunen Eemeli LS-37 16.39 0.02.32 61.24
8 Maajärvi Matti LappRi 17.00 0.02.53 58.99
9 Hannula Markus MU 17.09 0.03.02 57.50
10 Lahtinen Vesa HiKi 19.28 0.05.21 49.79
11 Oripelto Viljo Keihäs 20.08 0.06.01 47.31

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Liukkala Jaakko HauSi 13.56 0.00.00 39.46
2 Lepistö Mikko HauSi 15.37 0.01.41 34.15
3 Hiiri Ari HauSi 16.16 0.02.20 31.77
4 Aavajärvi Heikki HauSi 16.21 0.02.25 30.60
5 Lindberg Lauri HauSi 17.36 0.03.40 27.49
6 Raitoharju Matti RaLu 20.38 0.06.42 22.65

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sarkkinen Timo LaTa 14.44 0.00.00
Hakkarainen Tuomas EsAk HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pulli Antero RaVi 17.30 0.00.00 23.24
2 Jaama Enn EST 17.32 0.00.02 22.32
3 Ryyppö Jarkko NaTe 19.11 0.01.41 19.61
4 Kylmälä Jyri KS 19.18 0.01.48 18.70
5 Soikkeli Lauri EsSu 22.13 0.04.43 15.56

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virtanen Antti TarpSu 12.39 0.00.00 59.76
2 Similä Juha JoKu 13.05 0.00.26 56.99
3 Ojalainen Jorma SKVuoksi 13.42 0.01.03 53.67
4 Kiljunen Juha LS-37 15.16 0.02.37 47.49
5 Gynther Kimmo IHR 16.10 0.03.31 44.21
6 Kleemola Jouko Eks 17.36 0.04.57 40.02
7 Piirainen Jyrki JäPa 20.08 0.07.29 34.47
8 Mäki Kimmo Raseborg 20.24 0.07.45 33.52
9 Fey Carl EsSu 22.34 0.09.55 29.84
10 Salmia Teppo TarpSu 22.55 0.10.16 28.94
11 Lindahl Anders Trian 25.35 0.12.56 25.52
Raudus Timo Eks HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lahtinen Jari RaVi 17.39 0.00.00 21.72
2 Launonen Jarmo KeU 18.17 0.00.38 19.92
3 Frilander Heikki Trian 24.09 0.06.30 14.29
4 Ijas Markku HyRa 27.10 0.09.31 12.00

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotala Markku LS-37 11.24 0.00.00 51.22
2 Laine Markku MU 15.28 0.04.04 35.87
3 Lavonen Hannu MiehVi 18.52 0.07.28 27.85
Liikkanen Reima LaTa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ollikainen Seppo JuvU 9.53 0.00.00 48.87
2 Maajärvi Esa LappRi 11.59 0.02.06 39.76
3 Mourujärvi Kauno KuoSu 12.24 0.02.31 37.89
4 Urpalainen Jukka MiehVi 12.55 0.03.02 35.86
5 Leinonen Markku Pihkan 12.59 0.03.06 35.17
6 Olli Reijo Jyry 14.41 0.04.48 30.65
7 Tarvainen Juhani PiTa 14.57 0.05.04 29.66
8 Moisander Jouni RaVi 15.09 0.05.16 28.84
9 Valkonen Timo RR 15.36 0.05.43 27.58
10 Väätäinen Seppo EsSu 16.19 0.06.26 25.97
11 Nyberg Henry Trian 16.30 0.06.37 25.28
12 Pulkkinen Erkki RaLu 17.15 0.07.22 23.80

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Inkinen Paavo Jyry 11.35 0.00.00 41.81
2 Turunen Kauko LS-37 14.58 0.03.23 31.55
3 Rönkkö Paavo EsSu 15.47 0.04.12 29.15
4 Pökälä Pekka AR 15.48 0.04.13 28.36
5 Reinikainen Pentti Jyry 18.52 0.07.17 23.10
6 Hyvönen Eero PorvU 19.22 0.07.47 21.88
7 Tolvanen Mauri LeSi 19.30 0.07.55 21.11

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Luukko Jukka PäijRa 12.15 0.00.00 39.09
2 Hakala Pekka KS 13.30 0.01.15 34.88
3 Salo Markku PäijRa 13.32 0.01.17 34.21
4 Valtee Pertti HS 13.36 0.01.21 33.45
5 Tolonen Kalle Mesik 14.32 0.02.17 30.75
6 Åberg Karl-Erik EsSu 15.34 0.03.19 28.20
7 Kanerva Unto Jyry 16.09 0.03.54 26.69
8 Österberg Reino LeSi 16.10 0.03.55 26.17
9 Latvasto Erkki HS 17.14 0.04.59 24.08
10 Repo Voitto RaKaS 33.08 0.20.53 12.29

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Salo Eero InkTe 13.32 0.00.00 35.64
2 Erkkilä Olavi HlS 15.53 0.02.21 28.09
3 Salmi Tarmo JoKu 16.37 0.03.05 24.67

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Salmi Jorma NaTe 27.42 0.00.00

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jaama Olle EST 13.19 0.00.00 36.28
2 Aikio Valtteri KEV 16.22 0.03.03 28.64
3 Myllärinen Vertti LappRi 18.10 0.04.51 25.00
4 Tukiainen Jyry TP 21.24 0.08.05 20.55
5 Tiainen Olli EsSu 22.41 0.09.22 18.75
Perälä Eemeli PäijRa HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Joona VeVe 11.52 0.00.00
2 Tiainen Antti EsSu 18.51 0.06.59
3 Pylvänäinen Jere KS 23.31 0.11.39

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 9.35 0.00.00
2 Fey Erik EsSu 10.09 0.00.34
3 Lepistö Onni HauSi 15.11 0.05.36
4 Fey Mark EsSu 16.33 0.06.58
5 Ryyppö Topias HS 20.46 0.11.11
6 Kiiskinen Elmo LS-37 21.36 0.12.01
Kiljunen Eikka LS-37 KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Reponen Milka KeuKi 13.12 0.00.00 88.50
2 Hara Marika Koovee 15.40 0.02.28 71.77
3 Suutari Säde KS 16.48 0.03.36 64.32
4 Juga Emma KeU 17.49 0.04.37 58.19
5 Pökälä Mona AR 20.12 0.07.00 49.16

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Raitoharju Jenni RaLu 24.33 0.00.00
2 Iivonen Katja AR 25.11 0.00.38

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Autio Päivi YlKi 11.28 0.00.00 41.51
2 Salmi Maria LappRi 12.52 0.01.24 35.14
3 Komulainen Virpi AUS 16.35 0.05.07 25.83
4 Fey Natalia EsSu 20.39 0.09.11 19.59

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pekkala Sini EsSu 14.41 0.00.00 18.72
2 Rööm Margit EST 16.53 0.02.12 15.47
3 Jaama Küllike EST 19.06 0.04.25 12.95
4 Leiniö Sari HS 19.50 0.05.09 11.78

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hirvonen Leena AR 18.50 0.00.00
2 Paalanen Anne RR 25.38 0.06.48

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juga Liisa KeU 14.45 0.00.00 20.24
2 Rantalainen Anna-Lea LS-37 15.52 0.01.07 17.40
3 Vehomäki Pirkko ORa 31.29 0.16.44 8.06

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Liimatainen Raili HyRa 18.01 0.00.00 33.08
2 Anttila Sisko LamSä 18.34 0.00.33 29.69
3 Soanjärvi Tuija Lynx 29.30 0.11.29 17.17

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kukkonen Marja RaKaS 26.40 0.00.00
Rinne Annikki HU-46 HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Suomalainen Marja LeSi 14.44 0.00.00
2 Salmela Juulia RiSu 20.14 0.05.30

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tahvanainen Pirkko HU-46 19.34 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 24.56 0.00.00
2 Vehmanen Marjatta KeU 40.41 0.15.45

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saalo Siiri KeU 13.28 0.00.00 72.59
2 Pylvänäinen Henna KS 14.01 0.00.33 67.65
3 Virtanen Heta OH 14.39 0.01.11 62.72
4 Saalo Saara KeU 16.29 0.03.01 53.97
5 Saarinen Anu Rasti88 20.34 0.07.06 41.83
6 Järventausta Ennimaria KyRa 25.00 0.11.32 33.24

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurmilaukas Iiris LuuRa 12.54 0.00.00 45.89
2 Kangasaho Aino HS 14.17 0.01.23 38.34
3 Soikkeli Sofia EsSu 15.19 0.02.25 32.85

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rõõm Birgit SKVuoksi 14.53 0.00.00
2 Soikkeli Linnea EsSu 20.27 0.05.34
3 Hyvönen Anniina MU 33.45 0.18.52

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Soikkeli Lauriina EsSu 29.40 0.00.00

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmia Kaisla TarpSu 15.22 0.00.00