FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kainuun AM-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Hilla SoJy 25.44 0.00.00
2 Kinnunen Linda KuPe 27.42 0.01.58
Kiiskinen Lilja SoJy EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Elisa SoJy 40.28 0.00.00
2 Kankainen Venla SoJy 46.21 0.05.53

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päivinen Sonja KaSu 45.51 0.00.00 44.00 44.00
2 Korhonen Hanna KaSu 55.06 0.09.15 35.24 35.24
3 Hämäläinen Reetta KaSu 59.10 0.13.19 31.54 31.54
4 Holopainen Maija SoJy 1.06.02 0.20.11 27.11 27.11
5 Kyllönen Saini KuPe 1.06.49 0.20.58 25.66 25.66
Partanen Anni RasHy EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankainen Ulla-Maria SoJy 41.09 0.00.00 29.44 28.41
2 Rantala-Sorsa Eija SoJy 46.35 0.05.26 24.05 23.21
3 Heikkinen Leena SoJy 49.21 0.08.12 20.86 20.14

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Merja SoJy 58.58 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haverinen Tuula KaSu 35.54 0.00.00
2 Kyllönen Marjut KuPe 46.51 0.10.57

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mulari Pirjo KaSu 38.50 0.00.00 29.25 26.83
2 Hokajärvi Raili Pohjant 39.25 0.00.35 26.65 24.45
3 Kosamo Maire PudU 1.14.19 0.35.29 12.99 11.92
Jurvakainen Tuija RasHy EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Paula KaSu 29.53 0.00.00
2 Kauppinen Jaana SuomRa 34.15 0.04.22
Juntunen Eija KuPe EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Vappu VaKa 35.02 0.00.00
2 Köngäs Kaarina PuolRy 37.50 0.02.48

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sorsa Lauri SoJy 23.57 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Altti SoJy 19.09 0.00.00
2 Sorsa Eero SoJy 22.21 0.03.12
Hoikka Osku SoJy EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Otso SoJy 46.03 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Shnoro Matias SonPa 54.37 0.00.00

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simula Jussi SoJy 34.05 0.00.00 66.00 63.15
2 Hyppölä Sampo KuoSu 35.09 0.01.04 63.20 60.47
3 Zolkin Ivan SoJy 36.25 0.02.20 60.23 57.62
4 Köngäs Teemu SoJy 37.30 0.03.25 57.74 55.24
5 Järvinen Seppo AR 41.01 0.06.56 52.10 49.85
6 Härkönen Miko SoJy 41.38 0.07.33 50.66 48.46
7 Piirainen Jussi SoJy 42.41 0.08.36 48.75 46.64
8 Kokkonen Eemeli KuPe 45.18 0.11.13 45.31 43.35
9 Säily Tuomas S-2000 46.49 0.12.44 43.25 41.37
10 Heikkinen Jussi-Pekka SoJy 49.36 0.15.31 40.25 38.51
11 Kanniainen Tomi PuolRy 53.32 0.19.27 36.77 35.18
12 Kokkonen Timo KaSu 58.07 0.24.02 33.39 31.94
Shnoro Toni SonPa HYL -
Varis Timo SoJy EIL -
Partanen Juha RasHy EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haverinen Arto KaSu 40.31 0.00.00
2 Kiiskinen Vesa SoJy 44.04 0.03.33
Hoikka Marko SoJy EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankainen Janne SoJy 40.39 0.00.00 25.54 24.11
2 Haikola Petteri KaSu 46.28 0.05.49 21.23 20.04
3 Immonen Ilkka KaSu 1.06.49 0.26.10 13.99 13.20
Haverinen Jari KaSu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vidqvist Jouni TuMe 33.40 0.00.00
Shnoro Pentti SonPa HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huotari Arto KuPe 27.59 0.00.00 40.64 40.98
2 Parkkinen Pekka Pohjant 35.08 0.07.09 31.16 31.41
3 Nurminen Juha KajKu 36.26 0.08.27 28.87 29.11
4 Härkönen Antti PudU 37.12 0.09.13 27.13 27.36
5 Peltonen Timo SonPa 38.27 0.10.28 25.14 25.35
Malinen Jouko SoJy EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Timo RasHy 27.10 0.00.00 29.68 30.08
2 Savolainen Markku KaSu 34.02 0.06.52 21.92 22.21
3 Malinen Pentti KaSu 43.37 0.16.27 15.72 15.92
Nieminen Kimmo KajKu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eriksson Sven GIF 34.08 0.00.00 26.01 23.24
2 Härkönen Arto KajKu 34.24 0.00.16 25.03 22.37
3 Juntunen Jarmo RasHy 34.48 0.00.40 23.98 21.43
4 Köngäs Martti PuolRy 36.16 0.02.08 22.28 19.91
5 Repo Veikko KajKu 39.08 0.05.00 19.96 17.84
6 Kari Erkki KajKu 43.30 0.09.22 17.35 15.50

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väisänen Eero SuomRa 23.01 0.00.00 38.58 38.53
2 Kilpeläinen Kauko KuPe 25.33 0.02.32 32.15 32.10
3 Keränen Kauko UrjU 29.54 0.06.53 25.25 25.21

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Lappalainen Jorma KaSu EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivioja Taisto SuomRa 46.04 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mononen Reino SuomRa 1.59.51 0.00.00