FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Lapin am-sprintti (avoin)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rahkola Mikko Pohjant 13.24 0.00.00 70.97 78.57
2 Kivelä Matti HiKi 14.03 0.00.39 66.67 73.81
3 Taulavuori Arttu AlatPi 14.32 0.01.08 63.47 70.27
4 Uusitalo Jyri PelPo 14.39 0.01.15 61.99 68.64
5 Taivainen Juho-Matti PelPo 14.52 0.01.28 60.13 66.57
5 Maijala Matias LapVe 14.52 0.01.28 60.13 66.57
7 Ylisaukko-oja Jani KaSu 15.41 0.02.17 55.18 61.09
8 Rapo Mikko S-2000 18.14 0.04.50 46.68 51.68
9 Pietiläinen Samu LänRa 20.06 0.06.42 41.63 46.10
9 Kallatsa Mikko Pohjant 20.06 0.06.42 41.63 46.10
11 Kalapudas Antti AlatPi 21.27 0.08.03 37.68 41.72

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Taulavuori Tero AlatPi 15.08 0.00.00 38.05 50.71
2 Palokangas Markus AlatPi 15.15 0.00.07 35.87 47.81
3 Kotaniemi Janne AlatPi 16.16 0.01.08 31.86 42.46
4 Ronkainen Markus KoskRi 18.15 0.03.07 26.82 35.75

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Veijola Seppo IinYr 13.08 0.00.00 43.92 41.26
2 Mourujärvi Petri OH 13.29 0.00.21 42.14 39.59
3 Heikkuri Tapani AlatPi 14.11 0.01.03 39.45 37.06
4 Lauri Hannu OH 14.33 0.01.25 37.86 35.57
5 Rahkola Mika OH 15.20 0.02.12 35.36 33.22
6 Backman Kari IinYr 16.13 0.03.05 32.90 30.91
7 Kultima Juha LapVe 16.17 0.03.09 32.24 30.29
8 Myllylä Jukka Pohjant 16.37 0.03.29 31.07 29.19
9 Tepsa Antti LapVe 18.46 0.05.38 27.05 25.41
10 Luodonpää Risto AlatPi 19.11 0.06.03 26.01 24.44
11 Määttä Jari OH 20.48 0.07.40 23.57 22.15

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Kari OH 15.56 0.00.00
2 Kurkela Reino OH 16.34 0.00.38
Juujärvi Timo OH EIL -
Tolppi Juha LänRa EIL -
Udd Esko LänRa EIL -
Pietilä Heikki S-2000 KES -
Kotala Ilkka OH HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mustonen Lauri AlatPi 15.58 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkitalo Oskari OH 27.52 0.00.00
Muotka Miika OH EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Palokangas Tatu AlatPi 16.03 0.00.00
2 Pulju Eetu OH 17.31 0.01.28
3 Tarsa Kalle LapVe 18.04 0.02.01
4 Tolvanen Elias AlatPi 19.13 0.03.10
5 Kultima Lauri LapVe 22.53 0.06.50

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lauri Heikki OH 23.39 0.00.00
Oikarinen Oiva S-2000 HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Muotka Konsta OH EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niittynen Miia Koovee 13.46 0.00.00 71.50 69.36
2 Taulavuori Venla AlatPi 15.24 0.01.38 62.72 60.84
3 Ojanaho Eeva-Liina OH 15.38 0.01.52 60.60 58.79
4 Ojanaho Ansa-Lotta OH 16.09 0.02.23 57.52 55.80
5 Vaara Annika LapVe 16.20 0.02.34 55.75 54.08
6 Piirainen Sirke OH 17.52 0.04.06 49.93 48.44
7 Oikarinen Suvi OH 17.53 0.04.07 48.85 47.39
8 Ronkainen Ritva KoskRi 21.14 0.07.28 40.27 39.07
Jaako Niina LänRa HYL -
Lauri Laura OH EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ojanaho Marja-Leena KemU 12.04 0.00.00 51.02 49.34
2 Torvinen Sirpa OH 12.30 0.00.26 46.79 45.25
3 Tolvanen Heidi AlatPi 13.49 0.01.45 40.10 38.79
4 Ahava Auli OH 15.06 0.03.02 34.65 33.52

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Taulavuori Tarja AlatPi 12.48 0.00.00 41.49 46.17
2 Haataja Katri OH 13.46 0.00.58 37.75 42.01
3 Oikkonen Mirka OH 14.17 0.01.29 35.59 39.60
4 Lehvonen Riitta LapVe 15.10 0.02.22 32.77 36.46
5 Oikarinen Maarit OH 15.52 0.03.04 30.60 34.05
6 Bergman Heidi OH 18.05 0.05.17 26.22 29.18
7 Barsk Anne OH 18.18 0.05.30 25.29 28.14
8 Määttä Anna-Maija OH 19.01 0.06.13 23.74 26.41

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lauri Silja OH 16.46 0.00.00 44.44 47.24
2 Portimojärvi Emma-Leena OH 17.05 0.00.19 42.53 45.21
3 Holopainen Oili S-2000 17.16 0.00.30 41.00 43.58
4 Taulavuori Anni AlatPi 17.28 0.00.42 39.46 41.95
5 Lauri Elina OH 18.50 0.02.04 35.61 37.85
6 Korpi Anna LänRa 19.03 0.02.17 34.22 36.38
7 Palokangas Mette AlatPi 19.50 0.03.04 31.93 33.95
Oikarinen Anni S-2000 EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmela Anni S-2000 16.35 0.00.00
2 Oikkonen Sissi OH 17.33 0.00.58
3 Portimojärvi Venla OH 21.33 0.04.58
4 Ylikitti Inka AlatPi 22.23 0.05.48
5 Vaara Iina LapVe 22.46 0.06.11
6 Anttila Minea Pohjant 29.18 0.12.43

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hasu Eevi S-2000 14.15 0.00.00
2 Anttila Ilona Pohjant 15.18 0.01.03
3 Virkkala Venla OH 16.19 0.02.04
Tarsa Ella LapVe HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kultima Kaisa LapVe 16.36 0.00.00
2 Määttä Malla LänRa 17.38 0.01.02
Kultima Hanna LapVe HYL -