FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Hiihtosuunnistuksen AM-sprint, EP ja ÖID
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tunis Staffan Femman 12.00 0.00.00 75.25
2 Heiska Samu PoRa 12.33 0.00.33 70.87
3 Hemminki Jukka RaJu 12.34 0.00.34 69.70
4 Saari Petri PoRa 13.17 0.01.17 64.92
5 Brunell Filip Minken 13.54 0.01.54 61.06
6 Hemminki Antti RasKu 14.00 0.02.00 59.66
7 Koski Eero YKV 14.29 0.02.29 56.73
8 Stubb Hannes Falken 14.43 0.02.43 54.91
9 Hakala Antti KortJV 14.46 0.02.46 53.81
10 Laasanen Lauri LaihLu 16.08 0.04.08 48.41
Rantala Teemu Femman HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koski Jussi YKV 11.58 0.00.00 37.38
2 Glasberg Tomas Malax 12.40 0.00.42 33.99
3 Orhanen Aarne RasKu 13.52 0.01.54 29.84
4 Åbacka Stefan Kronan 13.57 0.01.59 28.46
5 Leinonen Juha RasKe 20.34 0.08.36 18.49

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Korpi Mikko PoRa 12.41 0.00.00 37.90
2 Hertsbacka Johan NOK 13.17 0.00.36 35.28
3 Puro-Aho Arto YKV 13.21 0.00.40 34.21
4 Karppi Tapio LaihLu 13.57 0.01.16 31.87
5 Wik Peter Femman 16.54 0.04.13 25.60
6 Ylihärsilä Ari AlahKi 20.40 0.07.59 20.35
7 Dahlgren Christian Kristina 24.36 0.11.55 16.61

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nivukoski Juha YKV 11.48 0.00.00 44.39
2 Nisula Marko TeuRi 11.59 0.00.11 42.78
3 Rajala Teemu JalJa 13.30 0.01.42 37.14
4 Kuntola Sami LaihLu 14.45 0.02.57 33.23
5 Karhunen Jukka YKV 15.18 0.03.30 31.30
6 Ylihärsilä Juha AlahKi 15.28 0.03.40 30.24
7 Nurmi Pasi RasKe 16.48 0.05.00 27.17
8 Ylä-Rautio Veli-Pekka RasKe 20.12 0.08.24 22.04

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurmela Timo RasKu 11.21 0.00.00 39.13
2 Laasanen Juha LaihLu 12.16 0.00.55 35.30
3 Höstman Stefan Malax 12.37 0.01.16 33.44
4 Hoskari Timo RasKe 12.46 0.01.25 32.18
5 Niemi Ismo PoRa 13.48 0.02.27 28.97
6 Ruokola Ilkka RaJu 14.35 0.03.14 26.65
7 Strandberg Leif Malax 14.39 0.03.18 25.77

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sippola Asko KuortKu 10.31 0.00.00 51.00
2 Lassila Antti KuortKu 10.44 0.00.13 49.13
3 Kuoppala Esa RasKu 11.55 0.01.24 43.50
4 Stubb Stefan Falken 12.37 0.02.06 40.38
5 Koskela Heikki RaJu 12.46 0.02.15 39.21
6 Tuomisto Juha VaaSu 13.55 0.03.24 35.33
7 Leinonen Ari-Matti RasKe 16.45 0.06.14 28.82
8 Kujala Tapio RaJu 16.55 0.06.24 28.00
Kirkkomäki Jarmo KauWi HYL -
Bäck Mikael Femman HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Höstman Glenn Malax 11.52 0.00.00 44.63
2 Mahlamäki Jari TeuRi 12.47 0.00.55 40.91
3 Tunis Bengt Femman 12.48 0.00.56 40.34
4 Lillandt Stefan Kristina 13.34 0.01.42 37.57
5 Mäkiranta Jorma RasKe 14.43 0.02.51 34.19
6 Kivipelto Kalevi AlajA 14.46 0.02.54 33.62
7 Matikainen Hannu RasKe 15.13 0.03.21 32.19
8 Toppari Reijo KauWi 15.54 0.04.02 30.39
9 Laurila Timo JalJa 17.11 0.05.19 27.74
10 Linna Heikki RasKe 18.47 0.06.55 25.02
11 Palomäki Eero Femman 23.21 0.11.29 19.85
Pensas Esko LaihLu HYL -
Halla-Aho Timo AlajA HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nyystilä Jukka LaihLu 14.36 0.00.00 31.80
2 Kaataja Jorma RasKe 16.08 0.01.32 28.17
3 Hemminki Martti PoRa 16.09 0.01.33 27.52
4 Hakamäki Pekka TeuRi 18.03 0.03.27 24.07
5 Pihlajamaa Martti AlajA 18.54 0.04.18 22.46
6 Kalliomaa Lasse LaihLu 18.56 0.04.20 21.90
7 Viinikka Matti KauKa 20.08 0.05.32 20.10
Pihlaja Antti Kristina HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kesti Tapani KuortKu 9.36 0.00.00 41.02
2 Hahtola Aulis RasKu 9.44 0.00.08 39.78
3 Kattilakoski Eero KPV 10.39 0.01.03 35.74
4 Taipalus Esko RasKe 11.14 0.01.38 33.30
5 Torrkulla Roy Minken 13.25 0.03.49 27.39
6 Köykkä Jussi RasKu 13.28 0.03.52 26.80
7 Pått Frans Minken 13.39 0.04.03 25.96
8 Niemelä Pentti LaihLu 14.24 0.04.48 24.16
9 Backman Sven-Olof Falken 15.25 0.05.49 22.14
10 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 20.47 0.11.11 16.11

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Teppo Jaakko GIF 11.16 0.00.00 20.35
2 Hakala Eino RasKe 12.32 0.01.16 17.38
3 Kamila Pentti LaihLu 16.40 0.05.24 12.38
4 Wikblom Yngve Minken 28.37 0.17.21 6.81

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Räihä Pauli Femman 12.29 0.00.00 13.20
2 Knuuttila Helge VaaSu 18.22 0.05.53 8.52
3 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 19.56 0.07.27 7.44
4 Kataja Reino SuJu 21.08 0.08.39 6.63

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kaksonen Teemu YKV 11.32 0.00.00 48.79
2 Kullman Hannes Falken 13.06 0.01.34 41.66
3 Sankelo Antton LapVi 14.11 0.02.39 37.29
4 Kangas Juho LapVi 14.16 0.02.44 35.89
5 Laasanen Matti LaihLu 15.04 0.03.32 32.86
6 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 15.54 0.04.22 30.08

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Stevander Karri KuortKu 10.03 0.00.00 46.99
2 Forsell Gustav Botnia 10.41 0.00.38 42.88
3 Lemberg Roope RaJu 11.17 0.01.14 39.34
4 Pitkänen Ville RaJu 11.43 0.01.40 36.68
5 Keskinen Eetu VaaSu 14.22 0.04.19 28.93
Ylihärsilä Ville AlahKi HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lemberg Ville RaJu 10.15 0.00.00
2 Bergström Jesper Femman 11.20 0.01.05
3 Hantula Jussi KauWi 11.42 0.01.27
4 Karhunen Juho YKV 12.27 0.02.12
5 Penttilä Eetu SuJu 12.40 0.02.25
6 Ylihärsilä Roni AlahKi 19.05 0.08.50
7 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 20.56 0.10.41
8 Ylihärsilä Riku AlahKi 21.51 0.11.36

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Dahlgren William Kristina 13.37 0.00.00
2 Hauhia Aleksi RaJu 13.44 0.00.07
3 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 15.19 0.01.42
4 Kiviniemi Niila KuortKu 15.29 0.01.52
5 Pöytäkangas Elias VaaSu 16.18 0.02.41
6 Ylä-Rautio Eeli RasKe 18.58 0.05.21
7 Lindfors Hugo Falken 19.27 0.05.50
8 Oja Lauri LapVi 21.01 0.07.24
9 Matila Oskari KuortKu 22.20 0.08.43
10 Koski Hannes LaihLu 23.29 0.09.52
Ylihärsilä Manu AlahKi HYL -

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Orhanen Johannes RasKu 11.47 0.00.00
2 Koski Juuso YKV 13.53 0.02.06
3 Hertsbacka Isak NOK 22.25 0.10.38
4 Suokko Lauri LapVi 27.31 0.15.44

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tuomisto Satu VaaSu 11.14 0.00.00 73.41
2 Kriikkula Johanna RasKu 12.02 0.00.48 67.59
3 Hoskari Maria RasKe 12.26 0.01.12 64.51
4 Järveläinen Julia Femman 12.41 0.01.27 62.36
5 Autio Henna RasKu 12.56 0.01.42 60.28
6 Palomäki Sanna PoRa 13.06 0.01.52 58.66
7 Sandelin Caroline NOK 13.17 0.02.03 57.00
8 Niemi Tiina RasKe 13.35 0.02.21 54.91
9 Tunis Pernilla Femman 13.59 0.02.45 52.54
10 Lindfors Lina Falken 15.17 0.04.03 47.33
11 Ojala Ulla PoRa 17.22 0.06.08 41.01
12 Suokko Susanna LapVi 20.54 0.09.40 33.54

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kujala Terhi PoRa 10.38 0.00.00 30.39
2 Koski Päivi YKV 11.04 0.00.26 27.74
3 Sundelin Ann-Sofie Botnia 11.29 0.00.51 25.33
4 Finne Rosmarie Solf 13.52 0.03.14 19.81

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hemminki Hanna PoRa 9.31 0.00.00 26.40
2 Keski-Säntti Eija YKV 10.35 0.01.04 23.03
3 Saarimäki Riikka RasKe 11.38 0.02.07 20.30
4 Lehtinen Anne KauKa 12.39 0.03.08 18.07
5 Rotola-Pukkila Minna KauKa 12.58 0.03.27 17.05
6 Kalliolahti-Oja Mari LapVi 21.14 0.11.43 10.06

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Backman Yvonne Falken 10.45 0.00.00 24.59
2 Björndahl Lilian Falken 11.52 0.01.07 21.16
3 Ena Linda Falken 12.04 0.01.19 19.72
4 Hautamäki Anne-Mari RasKe 15.22 0.04.37 14.62

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rajasaari Kristiina RasKe 10.44 0.00.00 35.47
2 Kuusisto Merja LaihLu 11.14 0.00.30 33.33
3 Erkkilä Marja KauWi 12.07 0.01.23 30.38
4 Hauhia Eija RaJu 12.25 0.01.41 29.13
5 Ala-Kasari Outi RasKu 12.51 0.02.07 27.66
6 Suokko Katariina LapVi 14.34 0.03.50 23.96
7 Karhunen Katri YKV 15.08 0.04.24 22.64
8 Blomqvist Eija Femman 15.09 0.04.25 22.20
9 Iso-Koivisto Minna KauWi 18.13 0.07.29 18.11
10 Myrskog Eva-Lotte Kronan 22.38 0.11.54 14.30

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 10.06 0.00.00 49.69
2 Koskela Sari RaJu 11.50 0.01.44 41.14
3 Kankaanpää Tarja KauWi 12.13 0.02.07 38.62
4 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 12.20 0.02.14 37.03
5 Erkkilä Riitta LapVi 14.19 0.04.13 30.85
6 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 15.45 0.05.39 27.09

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Soinila Helena TeuRi 10.05 0.00.00 39.09
2 Tunis Berit Femman 14.43 0.04.38 25.98
3 Mäntylä Kirsti RasKe 14.56 0.04.51 24.81
4 Rantamäki Anita KauKa 15.00 0.04.55 23.91
5 Laurila Arja JalJa 16.12 0.06.07 21.41
6 Hautala Päivi RaJu 17.12 0.07.07 19.48

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Fred Bodil Femman 11.20 0.00.00 28.21
2 Kattilakoski Kirsti KoS 17.22 0.06.02 17.03
3 Sauru Seija PoRa 17.47 0.06.27 15.28

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Wikblom Marianne Minken 16.41 0.00.00 22.59
2 Sandgren Ann-Mari NOK 16.59 0.00.18 21.08
3 Stoor Anne KoS 19.07 0.02.26 17.74
4 Pått Saga Minken 23.33 0.06.52 13.60

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ruokola Anna RaJu 11.39 0.00.00 40.79
2 Keskinen Nella VaaSu 11.50 0.00.11 38.15
3 Vuorela Aliina YKV 14.08 0.02.29 30.26
4 Kaksonen Terhi YKV 16.31 0.04.52 24.46

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kankainen Venla SoJy 13.00 0.00.00 37.83
2 Hietala Emmi LapVi 14.01 0.01.01 34.03
3 Haunia Heta RasKe 14.03 0.01.03 32.90
4 Melender Emilia RaJu 14.51 0.01.51 30.14
5 Peltola Eeva LapVi 16.14 0.03.14 26.66
6 Myrskog Rosa Kronan 16.52 0.03.52 24.78

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuohimaa Ines Solf 10.27 0.00.00
2 Karppi Iiris LaihLu 11.42 0.01.15
3 Enlund Julia Femman 12.47 0.02.20
4 Kankaanpää Aino LapVi 13.03 0.02.36
5 Syrjälä Eveliina KauWi 14.20 0.03.53
6 Lindfors Karolina Falken 15.22 0.04.55
7 Lautamo Penne VaaSu 21.59 0.11.32
8 Kullman Thea Falken 22.18 0.11.51

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hoskari Sanni RasKe 10.35 0.00.00
2 Hietala Sini LapVi 14.02 0.03.27
3 Tuomaala Ella VaaSu 14.32 0.03.57
4 Liljeqvist Emilia Minken 14.39 0.04.04
5 Korkonen Emilia KuortKu 14.58 0.04.23
6 Lammi Kira KauWi 16.01 0.05.26
7 Björkfors Elsie Botnia 16.33 0.05.58
8 Nivukoski Lotta LapVi 16.44 0.06.09
9 Siltala Anna RasKe 17.16 0.06.41
10 Saari Venla PoRa 18.48 0.08.13
11 Ylihärsilä Jenna AlahKi 18.54 0.08.19
12 Saarimäki Oona RasKe 20.58 0.10.23
13 Enlund Isabella Femman 23.05 0.12.30
14 Suokko Matilda LapVi 25.39 0.15.04

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni PoRa 11.47 0.00.00
2 Wikblom Thea Minken 14.58 0.03.11
3 Norrgård Ida Femman 15.15 0.03.28
4 Kankaanpää Sanni LapVi 15.17 0.03.30
5 Perälä Fanni LaihLu 15.59 0.04.12
6 Kiviniemi Piitu KuortKu 18.15 0.06.28
7 Karppi Helene LaihLu 21.44 0.09.57
Niemi Siiri PoRa HYL -