FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Kinnaskoski-rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uotila Ulrika Koovee 31.35 0.00.00 78.48 78.19
2 Haanpää Anni TP 32.56 0.01.21 74.01 73.73
3 Anttila Liisa Koovee 33.29 0.01.54 71.56 71.29
4 Lauronen Sirkka-Liisa TP 39.38 0.08.03 59.41 59.19
5 Pitkänen Hilla JRV 40.47 0.09.12 56.73 56.51
6 Orkola Pirita HiKi 45.08 0.13.33 50.34 50.15
7 Sabel Jenni Hiisi 47.52 0.16.17 46.60 46.43
8 Huuha Anni OuHu 49.02 0.17.27 44.65 44.49
9 Uotila Taina OrPo 53.31 0.21.56 40.14 39.99
10 Pemmari Toini TP 1.01.48 0.30.13 34.09 33.96
Laaksoviita Veera SuomRa EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovalainen Ulla-Maria Koovee 42.11 0.00.00 49.70 48.41
2 Niittymäki Johanna Hiilto 45.20 0.03.09 44.86 43.69
3 Kauppila Terhi TP 49.45 0.07.34 39.61 38.58
4 Alonen Leena S-JKL 50.56 0.08.45 37.46 36.48
5 Sipilä Mari KanSu 53.58 0.11.47 34.19 33.30
6 Pyykkö Laura RaN 59.51 0.17.40 29.77 29.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta Koovee 36.08 0.00.00 61.93 63.23
2 Sivill Saana S-JKL 36.31 0.00.23 56.69 57.88
3 Humppi Susan JRV 47.39 0.11.31 39.92 40.76
Vallin Kaisa EE EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäki Nina JRV 49.38 0.00.00
2 Lampinen Maarit KeuKi 55.59 0.06.21

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 31.11 0.00.00 53.17 50.72
2 Saarijärvi Sari SuSe 32.19 0.01.08 49.38 47.11
3 Kukonlehto Marja KangSK 32.33 0.01.22 47.12 44.95
4 Peltola Heli KeuKi 38.48 0.07.37 37.92 36.18
5 Tupitsa Sari RastiE4 42.02 0.10.51 33.53 31.98

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Einonen Päivi LS-37 33.49 0.00.00
2 Linnainmaa Tiina KyRa 40.31 0.06.42

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 27.19 0.00.00 46.76 41.55
2 Laasonen Kirsi TP 31.46 0.04.27 39.21 34.83
3 Koskenranta Raija JRV 40.09 0.12.50 30.23 26.85
4 Uotila Terhi OrPo 44.19 0.17.00 26.66 23.69
5 Toivanen Tuula RaN 44.42 0.17.23 25.72 22.85
6 Piirto Kaisu JRV 57.53 0.30.34 19.31 17.16
7 Kananen Tuula JRV 1.18.00 0.50.41 13.92 12.37

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulander Mirja-Liisa EE 37.00 0.00.00 35.85 34.62
2 Palomäki Eila SuSe 37.54 0.00.54 33.25 32.11
3 Venäläinen Kaija VaHa 59.13 0.22.13 20.16 19.47
4 Kaarnijärvi Marja OrPo 1.00.32 0.23.32 18.62 17.99

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 1.07.58 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukonlehto Fanny KangSK 22.02 0.00.00 56.45 53.79
2 Pitkänen Helmi JRV 22.21 0.00.19 53.56 51.04
3 Kontio Katri KangSK 28.01 0.05.59 41.06 39.13
4 Pahkamäki Nella S-JKL 30.33 0.08.31 36.13 34.43
5 Aalto Aura TP 38.49 0.16.47 27.24 25.95

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haanpää Venla TP 30.40 0.00.00
2 Salonen Heidi Koovee 32.49 0.02.09

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karkiainen Hetaliina KeuKi 18.42 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kovanen Saara S-JKL 20.21 0.00.00
2 Peltonen Riikka JRV 20.36 0.00.15
3 Alonen Eeva S-JKL 22.30 0.02.09
4 Lahtinen Venla HiKi 28.39 0.08.18

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lauronen Anni TP 20.20 0.00.00
2 Saarinen Taimi TP 21.06 0.00.46
3 Alonen Hertta S-JKL 51.37 0.31.17

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Knuuttila Mikko IkNV 28.46 0.00.00 85.60 83.00
2 Aho Aaro VaHa 31.14 0.02.28 77.77 75.41
3 Saarinen Timo VaHa 33.04 0.04.18 72.44 70.24
4 Peltola Samuli JRV 34.25 0.05.39 68.62 66.54
5 Sipilä Mikko KangSK 34.34 0.05.48 67.35 65.31
6 Pitkänen Jonne TP 35.02 0.06.16 65.50 63.51
7 Parkkinen Ville IkNV 35.49 0.07.03 63.13 61.21
8 Sormunen Roope JRV 38.52 0.10.06 57.31 55.57
9 Asikainen Saku Hiisi 41.21 0.12.35 53.06 51.45
10 Ikävalko Petri KangSK 41.30 0.12.44 52.06 50.47
11 Tölli Marko S-JKL 43.08 0.14.22 49.31 47.81
12 Annila Petri Koovee 49.56 0.21.10 41.92 40.65
Vaismaa Lassi JRV EIL -
Saikko Antti TP EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alonen Matti S-JKL 36.56 0.00.00 56.94 51.83
2 Ansio Jimi Koovee 52.35 0.15.39 37.99 34.58
3 Jokela Juha PäLuLu 55.33 0.18.37 34.07 31.01
4 Viitanen Jukka EE 59.45 0.22.49 29.92 27.23

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sompi Jani JRV 31.31 0.00.00 62.50 62.84
2 Kallio Kari Koovee 35.36 0.04.05 52.57 52.85
3 Lahtomäki Olli JRV 42.41 0.11.10 41.54 41.76
4 Holmén Heikki TP 55.54 0.24.23 29.95 30.11

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Keijo UurU 30.24 0.00.00 58.56 58.42
2 Lauronen Petteri Lynx 31.24 0.01.00 55.75 55.62
3 Kuronen Tommi JRV 33.02 0.02.38 52.10 51.97
4 Mäki Harri OH 33.09 0.02.45 51.02 50.90
5 Pitkänen Marko JRV 33.13 0.02.49 50.02 49.91
6 Hakkarainen Vesa IkNV 33.23 0.02.59 48.88 48.77
7 Jarva Jukka OrPo 37.11 0.06.47 43.09 42.99
8 Kämäräinen Marko S-JKL 38.35 0.08.11 40.76 40.66
9 Kopra Riku OrPo 49.34 0.19.10 31.13 31.05
10 Kontio Pasi MaMa 57.34 0.27.10 26.29 26.22
Venäläinen Toni VaHa EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Timo VaajTe 24.32 0.00.00 62.07 60.95
2 Heikkilä Ossi S-JKL 25.03 0.00.31 59.27 58.20
3 Aho Jarmo PäLuLu 27.42 0.03.10 52.22 51.29
4 Gynther Kimmo IHR 35.35 0.11.03 39.58 38.87
5 Manerus Eero S-JKL 39.46 0.15.14 34.46 33.84
6 Ruuska Vesa KangSK 40.40 0.16.08 32.76 32.17
Pahkamäki Pekka S-JKL KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinämäki Mikko TP 23.21 0.00.00 59.17 60.46
2 Koskinen Juha VaajTe 26.08 0.02.47 51.74 52.86
3 Harju Juha-Pekka TP 26.43 0.03.22 49.50 50.57
4 Laasonen Mauri TP 27.38 0.04.17 46.79 47.80
5 Kallio Jukka TP 31.30 0.08.09 40.10 40.97
6 Vesala Pekka PirHi 37.29 0.14.08 32.91 33.63
7 Koskinen Markku SomEsa 42.53 0.19.32 28.08 28.69
Nyholm Thomas Trian KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Pekka Kalske 25.36 0.00.00 47.10 45.92
2 Nieminen Tapio JRV 27.48 0.02.12 42.45 41.38
3 Martikainen Ari KeuKi 29.57 0.04.21 38.54 37.56
4 Kukonlehto Kyösti KangSK 30.15 0.04.39 37.30 36.36
5 Uotila Antti OrPo 30.31 0.04.55 36.13 35.22
6 Syrjälä Veli EE 32.30 0.06.54 33.13 32.29
7 Pitkänen Juhani TP 42.33 0.16.57 24.70 24.07
8 Koski Harri TarpSu 46.41 0.21.05 21.96 21.40

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lepistö Heikki OrPo 31.25 0.00.00 38.40 38.03
2 Ritala Ola EE 32.43 0.01.18 35.49 35.15
3 Rajala Markku PäLuLu 33.25 0.02.00 33.39 33.07
4 Huikkola Markku KangSK 34.00 0.02.35 31.49 31.18
5 Ovaska Ari EE 35.57 0.04.32 28.52 28.25

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pusa Raimo OrPo 32.05 0.00.00 37.52 36.94
2 Kaarnijärvi Seppo OrPo 32.27 0.00.22 36.63 36.06
3 Ansamaa Reino RaN 32.37 0.00.32 35.98 35.43
4 Haarajoki Matti TP 34.16 0.02.11 33.81 33.29
5 Immanen Pertti OrPo 35.11 0.03.06 32.50 32.00
6 Lindstedt Tapio OrPo 35.53 0.03.48 31.45 30.96
7 Mäki Jouko PirHi 36.09 0.04.04 30.80 30.32
8 Äikäs Esko TikSu 36.38 0.04.33 29.98 29.52
9 Lahti Hannu PäijRa 37.17 0.05.12 29.06 28.61
10 Ottelin Pekka JRV 42.21 0.10.16 25.23 24.84
11 Koivisto Pentti TP 52.56 0.20.51 19.90 19.59
12 Valta Matti JRV 55.03 0.22.58 18.86 18.57
13 Kotikoski Juhani TP 57.52 0.25.47 17.68 17.41
Koskinen Timo VaHa EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lampi Eero PäijRa 39.21 0.00.00 26.31 24.92
2 Helminen Pentti JRV 42.07 0.02.46 23.35 22.12
3 Sulander Heikki EE 45.13 0.05.52 20.60 19.52
4 Paavola Vesa EE 45.27 0.06.06 19.36 18.34
Kulmala Antto KeuKi EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paavola Seppo EE 42.43 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Kulmala Topias KeuKi EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Rauli VaHa 27.17 0.00.00 59.45 56.68
2 Salonen Seeti VaHa 28.26 0.01.09 52.77 50.31
3 Aho Ilmari VaHa 28.58 0.01.41 47.60 45.38

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pikkarainen Pyry LS-37 29.24 0.00.00
2 Syrjälä Sakari EE 58.27 0.29.03
Kyckling Toivo Eräp HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahtinen Antti HiKi 33.43 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sivill Tommi S-JKL 12.58 0.00.00
2 Lakanen Lauri Koovee 14.46 0.01.48
3 Kallio Aleksi S-JKL 20.46 0.07.48
4 Kämäräinen Aaro S-JKL 23.02 0.10.04

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kovanen Sauli S-JKL 16.47 0.00.00
2 Kuronen Aapo JRV 17.29 0.00.42
3 Kyckling Niilo Eräp 25.28 0.08.41
Koskinen Iiro Lynx EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallio Matias S-JKL 15.41 0.00.00
2 Seppälä Kalle JRV 15.47 0.00.06
3 Oksanen Reima S-JKL 15.58 0.00.17
4 Seppälä Viljo JRV 17.43 0.02.02
5 Alonen Veikko S-JKL 18.02 0.02.21
6 Peltonen Jaakko JRV 24.37 0.08.56
7 Tuunainen Jesse Eräp 26.15 0.10.34
8 Tiisanoja Elias KeuKi 30.15 0.14.34
Kämäräinen Elias S-JKL EIL -