FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kevätkukkarastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Puttonen Ansa S-JKL 28.28 0.00.00
2 Nyholm Iida JRV 43.13 0.14.45
Kalilainen Anni PiVe EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltonen Riikka JRV 45.59 0.00.00
2 Kautto Taru RastiE4 48.03 0.02.04
3 Marjanen Viola JRV 50.21 0.04.22
4 Kovanen Saara S-JKL 54.08 0.08.09
5 Nyholm Ella JRV 1.00.36 0.14.37
Alonen Eeva S-JKL KES -
Valta Katriina JRV EIL -
Godenhielm Wilma SaPu EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pahkamäki Nella S-JKL 1.08.39 0.00.00 35.29 30.11
2 Rasimus Siiri S-JKL 1.09.23 0.00.44 33.61 28.67
3 Kaario Saara S-JKL 1.10.40 0.02.01 31.71 27.06
4 Nieminen Noora S-JKL 1.12.40 0.04.01 29.59 25.24
Mäkelä Venla S-JKL EIL -
Nyholm Veera JRV KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomala Miina-Maria S-JKL 49.39 0.00.00
2 Mäkelä Aino S-JKL 57.33 0.07.54
Leppäsalmi Sara KeuKi EIL -
Näpänkangas Elsa S-JKL EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Marika S-JKL 1.23.00 0.00.00

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Merja JRV 54.23 0.00.00 73.42 70.48
2 Klemettinen Kaisa S-JKL 1.05.30 0.11.07 59.82 57.42
3 Lammi Elina HS 1.08.42 0.14.19 55.94 53.70
4 Kotkajuuri Anna KangSK 1.09.41 0.15.18 54.08 51.91
5 Rantanen Maaret JRV 1.13.28 0.19.05 50.27 48.26
6 Truhponen Minna SaPu 1.14.06 0.19.43 48.83 46.88
7 Kanko Ruut S-JKL 1.15.59 0.21.36 46.64 44.77
8 Tuominen Lotta RaJu 1.55.44 1.01.21 29.97 28.77
Serrallonga Rosell Mar S-JKL KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väyrynen Aino KyS 46.16 0.00.00 48.71 46.54
2 Niittymäki Johanna Hiilto 46.57 0.00.41 45.60 43.57
3 Toivo Roosa S-JKL 1.06.36 0.20.20 30.45 29.09
Salonen Pinja KonnU KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivunen Mari LS-37 59.23 0.00.00
Ekonoja Linda PelPo EIL -
Korhonen Kati S-JKL KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Saana S-JKL 1.05.10 0.00.00
Kurittu Kaisa S-JKL EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paalanen Satu IPR 59.28 0.00.00 43.92 39.62
2 Kaario Katja S-JKL 1.01.58 0.02.30 40.04 36.12
3 Nissinen Ulla S-JKL 1.10.58 0.11.30 33.13 29.88
4 Oksanen Anu SaPu 1.13.53 0.14.25 30.05 27.10

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Ulla S-JKL 52.31 0.00.00 31.07 30.15
2 Kahelin Anne S-JKL 1.04.29 0.11.58 23.40 22.71
3 Tervonen Tarja IPR 1.06.44 0.14.13 20.78 20.17

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Sirkka TP 57.32 0.00.00
Airaksinen Merja KuoSu EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mutka Leena S-JKL 51.18 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 43.13 0.00.00
Hiltunen Maija SäynSa KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 1.09.33 0.00.00
Valkonen Pirjo Hanka EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksanen Reima S-JKL 17.35 0.00.00
2 Ekonoja Kasper PelPo 17.53 0.00.18
3 Alonen Veikko S-JKL 19.54 0.02.19
4 Heino Iivari S-JKL 22.12 0.04.37
5 Kämäräinen Elias S-JKL 23.48 0.06.13
6 Kallio Matias S-JKL 26.28 0.08.53
7 Varis Peetu S-JKL 31.42 0.14.07
Somppi Martti SaPu EIL -
Mäkelä Ohto SaPu EIL -
Kalilainen Jussi PiVe EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Samuli JRV 31.21 0.00.00
2 Sivill Tommi S-JKL 36.08 0.04.47
3 Näpänkangas Olli S-JKL 45.19 0.13.58
4 Kämäräinen Aaro S-JKL 46.13 0.14.52
5 Heino Eelis S-JKL 47.16 0.15.55
6 Kovanen Sauli S-JKL 1.14.07 0.42.46
Kallio Aleksi S-JKL KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sulkula Sakari S-JKL 37.56 0.00.00
2 Liuha Matias ViPa 46.00 0.08.04
3 Heino Paavo S-JKL 54.23 0.16.27
4 Paalanen Tuomas IPR 1.01.17 0.23.21
5 Kahelin Janne S-JKL 1.04.26 0.26.30

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Ilari JRV 52.57 0.00.00 40.58 38.16
2 Ronkainen Elias JRV 53.29 0.00.32 37.16 34.95
3 Liuha Otto ViPa 1.40.55 0.47.58 18.10 17.02

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulkula Ilari VaajTe 1.00.49 0.00.00 85.45 85.18
2 Oikarinen Lauri IkNV 1.03.11 0.02.22 81.13 80.88
3 Pohjola Lauri S-JKL 1.07.39 0.06.50 74.73 74.49
3 Kahelin Jouni VaajTe 1.07.39 0.06.50 74.73 74.49
5 Väyrynen Antti KyS 1.12.32 0.11.43 67.74 67.53
6 Barnett Andrew Australi 1.14.45 0.13.56 64.79 64.58
7 Tölli Marko S-JKL 1.20.58 0.20.09 58.94 58.75
8 Tuomala Misa S-JKL 1.23.05 0.22.16 56.58 56.40
9 Sulkula Anton S-JKL 1.24.10 0.23.21 55.01 54.84
10 Sormunen Roope JRV 1.24.23 0.23.34 54.03 53.86
Reiman Kai S-JKL KES -
Leinonen Pauli LS-37 KES -
Kari Tuomas AngA EIL -
Inkilä Reetu KeuKi EIL -
Föhr Tero VeVe EIL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulkula Paulus S-JKL 40.00 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvasti Heikki JRV 1.23.25 0.00.00
Alonen Matti S-JKL KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sompi Jani JRV 1.03.17 0.00.00 61.35 60.51
2 Heino Samuli S-JKL 1.11.21 0.08.04 53.06 52.33
3 Ketola Mikko SaPu 1.19.33 0.16.16 46.37 45.73
4 Häkkinen Juha ViPa 1.19.44 0.16.27 45.04 44.42
5 Hämäläinen Ari LS-37 1.20.58 0.17.41 43.16 42.56
6 Rahkila Pyry VaajTe 1.22.50 0.19.33 41.01 40.45
Partanen Janne S-JKL KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kettunen Heikki ViPa 58.51 0.00.00 55.24 54.05
2 Puttonen Jarmo S-JKL 1.01.40 0.02.49 51.40 50.29
3 Liuha Jari ViPa 1.02.08 0.03.17 49.70 48.63
4 Sivill Keijo UurU 1.03.28 0.04.37 47.38 46.36
5 Sorri Pietari VaajTe 1.05.37 0.06.46 44.59 43.63
6 Kämäräinen Marko S-JKL 1.18.41 0.19.50 36.15 35.37
7 Vesisenaho Mikko LohiRa 1.21.01 0.22.10 34.11 33.37
Moisio Petri SaPu EIL -
Klemettinen Vesa S-JKL EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 54.36 0.00.00 57.79 56.12
2 Sivill Timo VaajTe 54.43 0.00.07 56.80 55.16
3 Tuomala Jyrki S-JKL 1.03.06 0.08.30 48.50 47.10
4 Pahkamäki Pekka S-JKL 1.08.05 0.13.29 44.26 42.98
5 Hakamäki Matti S-JKL 1.08.52 0.14.16 43.07 41.82
6 Marttinen Tuomo IPR 1.10.11 0.15.35 41.58 40.38
7 Manerus Eero S-JKL 1.19.55 0.25.19 35.93 34.89
8 Mutka Jouni S-JKL 1.21.18 0.26.42 34.73 33.73
9 Holm Jari ViiSu 1.30.10 0.35.34 30.79 29.90
10 Lehtonen Marko Hanka 2.12.52 1.18.16 20.54 19.95
Hämynen Petri ÄäSa KES -
Thitz Eero SaSu EIL -
Forsberg Matti SäynSa EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Itkonen Raimo S-JKL 1.01.37 0.00.00 46.79 47.39
2 Väyrynen Timo KyS 1.04.57 0.03.20 42.73 43.27
3 Virtanen Markku LamSä 1.05.06 0.03.29 40.97 41.49
4 Oikarinen Jarmo TP 1.07.19 0.05.42 38.01 38.50
5 Uuttu Risto S-JKL 1.56.16 0.54.39 21.08 21.35
Tiusanen Hannu SaSu EIL -
Senttula Asko S-JKL EIL -
Koponen Pekka LohiRa EIL -
Häkkinen Olli-Pekka SaPu EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolonen Juha ViPa 52.12 0.00.00 42.78 42.72
2 Särkkä Seppo VaajTe 57.38 0.05.26 37.29 37.24
3 Paukku Ismo ViPa 1.01.27 0.09.15 33.61 33.57
4 Hämynen Timo ÄäSa 1.13.24 0.21.12 27.00 26.96
5 Salonen Hannu KonnU 1.13.27 0.21.15 25.84 25.81
Turunen Juha ViPa EIL -
Tikkanen Tapio SaSu EIL -
Leppäsalmi Juhani KeuKi EIL -
Huttunen Kalle KuoSu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tarvonen Keijo Kalske 59.49 0.00.00 31.69 31.27
2 Väänänen Matti NilsNu 1.02.46 0.02.57 29.30 28.90
3 Matilainen Juhani NilsNu 1.08.33 0.08.44 26.00 25.65
4 Humalamäki Hannu ÄhtU 1.39.51 0.40.02 17.28 17.05
Laaksamo Seppo LipTa EIL -
Lehtiniemi Pekka SaSu EIL -
Högnäs Tore Brahe EIL -
Pajamäki Kalevi SäynSa KES -
Väätäinen Hannu ViPa KES -
Matilainen Jorma S-JKL EIL -
Karhunen Juha KuoSu EIL -
Kilpeläinen Mauri LohiRa EIL -
Kurittu Lassi S-JKL EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Matti ViPa 54.23 0.00.00 37.49 37.24
2 Partanen Aimo NilsNu 56.21 0.01.58 34.83 34.60
3 Häkkinen Risto ViPa 1.08.20 0.13.57 27.60 27.42
4 Äikäs Esko TikSu 1.17.27 0.23.04 23.36 23.21
5 Salonen Kauko ViPa 1.21.33 0.27.10 21.25 21.11

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Pauli SäynSa 46.59 0.00.00 33.77 33.76
2 Voutilainen Taisto IPR 50.45 0.03.46 30.48 30.47
3 Tammela Seppo TikSu 53.26 0.06.27 28.21 28.20
4 Salo Jaakko SaPu 55.56 0.08.57 26.24 26.23
5 Helminen Pentti JRV 58.15 0.11.16 24.51 24.51
6 Hinkkanen Reino KonnU 1.12.19 0.25.20 19.20 19.19
7 Reini Jaakko TikSu 1.23.42 0.36.43 16.11 16.11
Pelkonen Toivo YlikNM EIL -
Karppinen Eino SäynSa EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Häkkinen Tapani IPR 2.25.07 0.00.00
Laine Tapani KuoSu EIL -
Moisio Paavo SaPu EIL -
Valkonen Paavo Hanka EIL -