FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Yliviitalan Erikoispitkä ja Etelä-Pohjanmaan AM-erikoispitkä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Istolahti Jaakko KangSK 1.36.05 0.00.00 69.96 72.51
2 Luoma Juha IkNV 1.37.17 0.01.12 67.02 69.47
3 Koski Eero YKV 1.49.11 0.13.06 57.87 59.98
4 Laasanen Lauri LaihLu 1.54.02 0.17.57 53.64 55.60
5 Latva Niko SuJu 1.55.14 0.19.09 51.33 53.21
6 Ojanperä Pauli KauWi 2.19.46 0.43.41 40.88 42.37

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koski Jussi YKV 1.35.22 0.00.00
2 Lyyluoma Pasi TeuRi 2.09.54 0.34.32

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikkola Hannu RaJu 1.34.25 0.00.00 35.17 34.10
2 Luhtala Jouni TeuRi 1.37.32 0.03.07 32.77 31.77
3 Rajala Jarkko RaJu 1.40.18 0.05.53 30.62 29.69
4 Hautala Teemu KauWi 1.43.35 0.09.10 28.45 27.59
5 Honkanen Antti LapVi 2.34.28 1.00.03 18.27 17.72

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Tomi RasKe 1.27.20 0.00.00 48.60 45.49
2 Kamila Kai SuJu 1.31.32 0.04.12 45.50 42.59
3 Ruokola Ilkka RaJu 1.34.41 0.07.21 43.14 40.39
4 Suvanto Mikael RaJu 1.41.35 0.14.15 39.43 36.91
5 Nurmi Pasi RasKe 1.45.55 0.18.35 37.07 34.70
6 Lehtinen Esa KauWi 1.46.01 0.18.41 36.28 33.96
7 Isoluoma Jani RasKu 1.57.28 0.30.08 32.07 30.02
8 Leppäniemi Esa VetU 2.00.41 0.33.21 30.55 28.60
9 Vainionpää Jukka RaJu 2.05.21 0.38.01 28.78 26.94

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räbb Rainer GIF 1.24.34 0.00.00 51.00 49.38
2 Kuoppala Esa RasKu 1.29.24 0.04.50 47.03 45.54
3 Kujala Tapio RaJu 1.34.36 0.10.02 43.31 41.94
4 Nevala Pasi TeuRi 1.40.50 0.16.16 39.56 38.31
5 Laasanen Juha LaihLu 1.41.20 0.16.46 38.30 37.09
6 Lassila Antti KuortKu 1.47.08 0.22.34 35.22 34.11
7 Iso-Koivisto Pauli KauKa 2.13.10 0.48.36 27.53 26.66

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sippola Asko KuortKu 1.22.48 0.00.00 47.19 46.69
2 Koskela Heikki RaJu 1.24.36 0.01.48 45.03 44.56
3 Vallbacka Heikki KortJV 1.26.30 0.03.42 42.91 42.46
4 Toppari Reijo KauWi 1.27.13 0.04.25 41.44 41.00
5 Rantala Timo KPV 1.39.40 0.16.52 35.28 34.91
6 Hakala Heikki KortJV 2.29.02 1.06.14 22.94 22.70
Piispanen Reima HaapavU KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linna Heikki RasKe 1.12.40 0.00.00 42.47 42.12
2 Pensas Esko LaihLu 1.19.56 0.07.16 37.96 37.65
3 Hautala Matti ONMKY 1.21.37 0.08.57 36.55 36.25
4 Tamminen Erkki SuJu 1.24.26 0.11.46 34.72 34.44
5 Viinikka Matti KauKa 1.24.36 0.11.56 34.05 33.77
6 Rintaluoma Kari TeuRi 1.27.26 0.14.46 32.35 32.09
7 Mahlamäki Jari TeuRi 1.34.48 0.22.08 29.30 29.06
8 Hilli Veikko RaJu 1.44.03 0.31.23 26.20 25.98
9 Alanen Martti RasKu 1.45.46 0.33.06 25.29 25.08
10 Sillanpää Juhani AlajA 2.12.35 0.59.55 19.78 19.62

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 1.16.24 0.00.00 47.54 46.89
2 Nyystilä Jukka LaihLu 1.19.02 0.02.38 45.43 44.81
3 Eno Kaarlo TeuRi 1.21.22 0.04.58 43.61 43.01
4 Rusko Heikki VaajTe 1.22.47 0.06.23 42.36 41.78
5 Rantapuska Seppo PetPe 1.24.15 0.07.51 41.12 40.56
6 Rinne Matti TeuRi 1.25.41 0.09.17 39.95 39.40
7 Mourujärvi Kauno KuoSu 1.33.34 0.17.10 36.13 35.64
8 Turpeinen Timo VaajTe 1.35.23 0.18.59 35.01 34.53
9 Rantamäki Veikko KauKa 1.36.08 0.19.44 34.30 33.83
10 Laasanen Veikko VäVi 1.42.09 0.25.45 31.87 31.43
11 Kujanpää Heikki AlajA 1.56.42 0.40.18 27.53 27.16
12 Majasaari Kari SuJu 2.04.09 0.47.45 25.54 25.19
Ritola Markus LaihLu KES -
Pienimäki Kari RaJu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Olavi RaJu 1.08.56 0.00.00 36.18 35.59
2 Valli Seppo KauKa 1.11.54 0.02.58 33.38 32.84
3 Joensuu Heimo AlajA 1.31.45 0.22.49 25.14 24.74
4 Taipalus Esko RasKe 1.32.46 0.23.50 23.86 23.47
5 Näsi Mauno RaJu 1.35.13 0.26.17 22.26 21.90

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukko Risto VäVi 58.00 0.00.00 27.63 27.59
2 Saarimäki Jorma VaaSu 1.04.24 0.06.24 24.14 24.11
3 Kallio-Könnö Aarno KauKa 1.21.09 0.23.09 18.56 18.54
4 Latvala Matti RaJu 1.40.36 0.42.36 14.50 14.48
5 Kamila Pentti LaihLu 1.43.34 0.45.34 13.62 13.60
Hakala Eino RasKe HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Aimo VaaSu 1.04.52 0.00.00 9.33 9.39
2 Kataja Reino SuJu 1.16.27 0.11.35 7.32 7.37
3 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 1.19.38 0.14.46 6.46 6.50

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Miika VaaSu 1.25.00 0.00.00 54.44 52.41
2 Lähdesmäki Mikko RaJu 1.31.19 0.06.19 48.14 46.34
3 Kaksonen Teemu YKV 1.37.09 0.12.09 42.87 41.27
Vainionpää Rasmus RaJu KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sankelo Antton LapVi 1.17.26 0.00.00 47.84 46.62
2 Laasanen Matti LaihLu 1.19.34 0.02.08 44.23 43.10
3 Kangas Juho LapVi 1.25.54 0.08.28 38.81 37.82
4 Höök Jaakko RaJu 2.01.12 0.43.46 25.98 25.32

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sankelo Sampo LapVi 1.00.27 0.00.00 43.96 41.94
2 Pihlajamäki Teemu LapVi 1.06.42 0.06.15 38.84 37.06
3 Pitkänen Ville RaJu 1.10.19 0.09.52 35.90 34.25
4 Lemberg Roope RaJu 1.17.31 0.17.04 31.71 30.25
5 Ylihärsilä Ville AlahKi 1.17.42 0.17.15 30.78 29.37
6 Nevala Roni TeuRi 1.25.59 0.25.32 27.04 25.80
7 Mutikainen Leevi RaJu 1.41.23 0.40.56 22.28 21.26

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lemberg Ville RaJu 38.37 0.00.00
2 Karhunen Juho YKV 47.00 0.08.23
3 Hantula Jussi KauWi 58.40 0.20.03
4 Ruotsala Valtteri AlahKi 1.01.07 0.22.30

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 24.00 0.00.00
2 Pöytäkangas Elias VaaSu 28.28 0.04.28
3 Heikka Viljami KauKa 31.53 0.07.53
4 Isokangas Ville AlajA 33.10 0.09.10
5 Ylihärsilä Manu AlahKi 33.19 0.09.19
6 Virrankoski Luukas KauWi 33.31 0.09.31

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Juuso YKV 17.52 0.00.00
2 Puro-Aho Aapo VaaSu 29.30 0.11.38
3 Erkkilä Juho RaJu 51.13 0.33.21

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Sanna RasKu 1.27.14 0.00.00 62.84 60.88
2 Hemminki Heini RasKu 1.32.29 0.05.15 56.31 54.55
3 Rannila Tanja VetU 1.35.14 0.08.00 51.80 50.19
4 Rajala Milla LapVi 1.53.31 0.26.17 41.04 39.77

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 1.28.25 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemminki Hanna PoRa 1.23.23 0.00.00 38.89 38.05
2 Karppi Susanna LaihLu 1.35.41 0.12.18 31.35 30.68
3 Puro-Aho Veera VaaSu 1.46.58 0.23.35 25.77 25.22

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viianen Pirjo LaihLu 1.39.25 0.00.00 15.87 15.53
2 Hautamäki Anne-Mari RasKe 1.52.07 0.12.42 13.02 12.73
3 Karhunen Katri YKV 1.54.06 0.14.41 11.76 11.50

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Sari RaJu 1.09.06 0.00.00 43.33 43.75
2 Iso-Koivisto Minna KauWi 1.17.07 0.08.01 36.88 37.24
3 Erkkilä Marja RaJu 1.19.06 0.10.00 34.07 34.40
4 Kontturi Liisa YKV 1.33.03 0.23.57 27.35 27.62

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 1.08.01 0.00.00 44.16 41.35
2 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 1.20.48 0.12.47 36.24 33.94
3 Ojajärvi Päivi RasKe 1.25.12 0.17.11 33.49 31.36
4 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 1.39.11 0.31.10 28.01 26.23
5 Mäntylä Kirsti RasKe 1.43.20 0.35.19 26.16 24.50
Piispanen Eija HaapavU HYL -
Rantala Maj-Lis KPV KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Kuoppala Riitta KuortKu KES -
Rantamäki Anita KauKa KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Ritva KortJV 59.19 0.00.00 42.37 30.77
2 Seppälä Eila YKV 1.07.08 0.07.49 34.63 25.15
3 Yliniemi Kaisa NiS 1.18.15 0.18.56 27.30 19.83

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautamäki Anna-Maija RasKe 1.24.51 0.00.00
2 Elomaa Alli RasKe 1.28.00 0.03.09

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Sanna RaJu 1.24.58 0.00.00 28.79 28.79
2 Mäntylä Tiina RasKe 1.36.13 0.11.15 23.51 23.51
3 Hietaharju Suvi RaJu 2.10.01 0.45.03 15.99 15.99

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Melender Ida RaJu 1.11.16 0.00.00
2 Katajamäki Henna-Riina KauWi 1.56.00 0.44.44
Ruokola Anna RaJu KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Tiina PoRa 42.30 0.00.00 44.75 43.00
2 Karppi Iiris LaihLu 49.12 0.06.42 37.50 36.03
3 Hölsö Henriikka LaihLu 57.10 0.14.40 31.27 30.05
4 Melender Emilia RaJu 1.03.47 0.21.17 27.14 26.07
5 Peltola Eeva LapVi 1.04.48 0.22.18 25.83 24.82
6 Nevala Ronja TeuRi 1.07.56 0.25.26 23.80 22.87

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Eveliina KauWi 50.03 0.00.00
2 Oikarainen Siiri LaihLu 55.31 0.05.28

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomaala Ella VaaSu 26.37 0.00.00
2 Lammi Kira KauWi 29.23 0.02.46
3 Korpi Sanni PoRa 29.55 0.03.18
4 Rajala Maija RaJu 35.01 0.08.24
5 Suokko Matilda LapVi 36.49 0.10.12
6 Ylihärsilä Jenna AlahKi 41.41 0.15.04
7 Suomela Vilma KortJV 1.25.13 0.58.36
Saari Venla PoRa KES -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemi Siiri PoRa 23.27 0.00.00
2 Karppi Helene LaihLu 25.15 0.01.48
3 Rajala Kerttu RaJu 28.41 0.05.14
4 Suomela Venla KortJV 29.08 0.05.41
5 Keski-Säntti Helka YKV 34.38 0.11.11
6 Kataja Enni RaJu 48.22 0.24.55