FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Keljonkankaan keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Merja JRV 27.16 0.00.00 87.38 86.47
2 Peltomäki Elli RasKa 30.51 0.03.35 76.62 75.82
3 Heittola Satu RasKu 30.57 0.03.41 75.77 74.98
4 Hytönen Outi KangSK 30.59 0.03.43 75.08 74.30
5 Moilanen Anna KuoSu 32.17 0.05.01 71.47 70.73
6 Kotkajuuri Anna KangSK 32.22 0.05.06 70.71 69.97
7 Noponen Heli AnttU 32.47 0.05.31 69.23 68.51
8 Siivonen Hanna-Mari Koovee 32.49 0.05.33 68.59 67.88
9 Lammi Elina HS 33.02 0.05.46 67.57 66.87
10 Heittola Suvi RR 33.17 0.06.01 66.50 65.81
11 Pitkänen Salla TP 34.52 0.07.36 62.94 62.28
12 Lilja Salla AnttU 34.54 0.07.38 62.34 61.69
13 Taini Mia JRV 35.14 0.07.58 61.22 60.58
14 Kirvesmies Annika KuoSu 36.19 0.09.03 58.87 58.26
15 Palomäki Sanna RasKu 37.09 0.09.53 57.05 56.45
16 Turunen Marjut SKVuoksi 38.09 0.10.53 55.06 54.48
17 Kovalainen Ulla-Maria Koovee 43.34 0.16.18 47.78 47.28
18 Turpeinen Salla ViPa 45.13 0.17.57 45.62 45.15
19 Häkkinen Elli SaPu 55.43 0.28.27 36.69 36.30
20 Ihanainen Eija ORa 1.05.57 0.38.41 30.71 30.39
Taanila Marjo Koovee EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Marika S-JKL 28.44 0.00.00 41.24 37.71
2 Leppävuori Hanna KuoSu 30.24 0.01.40 36.05 32.97
3 Heikinmäki Maija LaihLu 31.20 0.02.36 32.14 29.39
Ruokolainen Jenni RasPi EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Aino S-JKL 25.16 0.00.00 35.56 35.20
2 Leppäsalmi Sara KeuKi 31.18 0.06.02 27.63 27.35
3 Nieminen Noora S-JKL 37.18 0.12.02 22.28 22.06
4 Sivill Inka UurU 38.20 0.13.04 20.80 20.59
5 Keurulainen Siiri JRV 50.39 0.25.23 15.08 14.93

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppämäki Elsa S-JKL 17.34 0.00.00 47.58 42.37
2 Pahkamäki Nella S-JKL 19.56 0.02.22 41.03 36.54
3 Rasimus Siiri S-JKL 20.15 0.02.41 39.51 35.18
4 Kaario Saara S-JKL 23.14 0.05.40 33.66 29.98
5 Sorri Sara S-JKL 24.09 0.06.35 31.64 28.18
6 Huikko Helmi Kalske 25.22 0.07.48 29.42 26.20
7 Mäkelä Venla S-JKL 33.24 0.15.50 21.81 19.42
8 Kinnunen Saana PiVe 33.47 0.16.13 21.03 18.73

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karkiainen Helmi KeuKi 11.28 0.00.00
2 Laakso Elisa S-JKL 13.36 0.02.08
3 Salonen Lotta JRV 13.44 0.02.16
4 Hirvelä Karoliina JRV 16.10 0.04.42
5 Kurttila Meeri Navi 16.35 0.05.07
6 Saar Tiia Navi 16.44 0.05.16
7 Multala Emmi KuoSu 21.22 0.09.54
8 Pimiä Tilda SaPu 21.44 0.10.16
9 Nyholm Veera JRV 21.45 0.10.17
Puttonen Oili S-JKL EIL -
Hyvönen Vilma KuoSu EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taini Elli JRV 10.48 0.00.00
2 Lång Emma KuoSu 11.04 0.00.16
3 Karkiainen Hetaliina KeuKi 11.46 0.00.58
4 Kovanen Saara S-JKL 12.04 0.01.16
5 Malinen Fanni Navi 12.08 0.01.20
6 Peltonen Riikka JRV 13.58 0.03.10
7 Huikko Venla Kalske 14.27 0.03.39
8 Siltala Anna RasKe 14.42 0.03.54
9 Kautto Taru RastiE4 15.08 0.04.20
10 Huikko Veera Kalske 18.07 0.07.19
11 Keurulainen Helmi JRV 19.39 0.08.51
12 Nyholm Ella JRV 20.13 0.09.25
13 Jetsu Peppi S-JKL 22.07 0.11.19
14 Marjanen Viola JRV 29.44 0.18.56
15 Valta Katriina JRV 30.47 0.19.59

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malinen Ella KuoSu 18.06 0.00.00
2 Alonen Eeva S-JKL 21.39 0.03.33
3 Saar Sini Navi 58.40 0.40.34
Isoaho Peppilotta S-JKL EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malinen Hertta Navi 15.10 0.00.00
2 Kurhinen Inka S-JKL 15.54 0.00.44
3 Heikkinen Elli S-JKL 17.13 0.02.03
4 Kirvesmäki Safira RastiE4 20.30 0.05.20
5 Roimela Ella S-JKL 21.56 0.06.46
6 Puttonen Ansa S-JKL 26.37 0.11.27
7 Lahti Liida S-JKL 35.35 0.20.25
8 Nyholm Iida JRV 36.36 0.21.26
Isoaho Pinjasisko S-JKL EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekonoja Linda PelPo 27.02 0.00.00 52.42 50.75
2 Niittymäki Johanna Hiilto 27.47 0.00.45 49.48 47.89
3 Hemminki Tiina PoRa 27.58 0.00.56 47.63 46.11
4 Rautanen Eeva TuuSe 34.10 0.07.08 37.75 36.54
5 Asmundela Saara RiSu 41.44 0.14.42 29.88 28.93
6 Asmundela Maija KannUra 43.23 0.16.21 27.77 26.88

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta Koovee 26.58 0.00.00 60.89 61.45
2 Rantanen Maaret JRV 27.27 0.00.29 58.32 58.86
3 Heiskanen Reetta KuoSu 30.30 0.03.32 51.14 51.61
4 Lång Maija KuoSu 31.52 0.04.54 47.66 48.10
5 Hemminki Hanna PoRa 33.27 0.06.29 44.18 44.58
6 Sivill Mari UurU 40.34 0.13.36 35.41 35.74
7 Kujanpää Maarit KuortKu 57.28 0.30.30 24.29 24.51

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paalanen Satu IPR 32.42 0.00.00 42.45 40.27
2 Korpijärvi Kirsi SaPu 33.26 0.00.44 40.28 38.20
3 Liukkonen Niina Navi 34.41 0.01.59 37.62 35.69
4 Multala Sanna KuoSu 35.28 0.02.46 35.62 33.79
5 Kärkkäinen Varpu ORa 44.51 0.12.09 27.24 25.84
6 Valta Mervi JRV 47.06 0.14.24 25.05 23.76

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 23.00 0.00.00 43.95 42.06
2 Pitkänen Irma TP 26.26 0.03.26 37.53 35.91
3 Leppävuori Päivi KuoSu 27.24 0.04.24 35.51 33.98
4 Laitinen Tiina KuoSu 29.10 0.06.10 32.71 31.30
5 Tervonen Tarja IPR 29.16 0.06.16 31.95 30.57
6 Tupitsa Sari RastiE4 29.23 0.06.23 31.18 29.83
7 Sundvall Tiina KuoSu 36.12 0.13.12 24.78 23.72
8 Meriläinen-Ruokolainen Eija RasPi 41.50 0.18.50 20.99 20.09
9 Aho Tuija Kalske 47.55 0.24.55 17.93 17.16

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Sirkka TP 28.14 0.00.00 43.89 42.53
2 Suhonen Sirpa KuoSu 29.41 0.01.27 39.66 38.43
3 Kärkkäinen Tarja JRV 34.50 0.06.36 32.02 31.02
4 Kalteenmäki Seija JRV 47.19 0.19.05 22.26 21.57

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 23.27 0.00.00 41.01 34.41
2 Raatikainen Päivi RastiE4 32.14 0.08.47 28.94 24.29
3 Pöyhönen Lea VetU 34.35 0.11.08 26.14 21.93
4 Piirto Kaisu JRV 40.30 0.17.03 21.61 18.13
5 Koskenranta Raija JRV 41.22 0.17.55 20.46 17.17
6 Kananen Tuula JRV 1.02.36 0.39.09 13.06 10.96

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Sirpa RaKaS 34.18 0.00.00
2 Hyvärinen Vappu SaPu 38.13 0.03.55
Ahonen Päivi KaRa EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lankia Hilkka TP 30.08 0.00.00 41.57 37.96
1 Valkonen Pirjo Hanka 30.08 0.00.00 41.57 37.96
3 Ketola Sirkka SaPu 33.05 0.02.57 32.18 29.39

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piskonen Leena Navi 33.46 0.00.00

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 40.13 0.00.00

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Toni PR 30.09 0.00.00 90.60 90.25
2 Sulkula Ilari VaajTe 30.50 0.00.41 88.22 87.88
3 Ahola Joonas Navi 31.03 0.00.54 87.24 86.90
4 Syrjäläinen Topi HS 31.12 0.01.03 86.46 86.12
5 Oikarinen Lauri IkNV 31.25 0.01.16 85.50 85.17
6 Föhr Tero VeVe 31.27 0.01.18 85.05 84.72
7 Syrjäläinen Arttu HS 31.43 0.01.34 83.97 83.65
8 Sopo Aleksi KuoSu 33.49 0.03.40 78.42 78.12
9 Kalliokoski Jooseppi IkNV 34.45 0.04.36 75.99 75.69
10 Saari Petri VaajTe 35.25 0.05.16 74.23 73.95
11 Ylinen Juho IkNV 36.11 0.06.02 72.35 72.07
12 Kari Tuomas AngA 36.12 0.06.03 72.00 71.72
13 Sulkula Paulus S-JKL 36.13 0.06.04 71.65 71.38
14 Kahelin Jouni VaajTe 36.15 0.06.06 71.27 71.00
15 Rautanen Mika TuuSe 36.17 0.06.08 70.89 70.62
16 Häkkinen Janne PelPo 36.21 0.06.12 70.45 70.18
17 Koivumäki Lauri KoS 37.15 0.07.06 68.44 68.18
18 Salvioni Gianluca VaajTe 38.15 0.08.06 66.36 66.10
19 Sulkula Anton S-JKL 38.19 0.08.10 65.94 65.69
20 Hakuli Tommi SKUusi 38.22 0.08.13 65.56 65.31
21 Pitkänen Jonne TP 38.58 0.08.49 64.26 64.01
22 Sormunen Roope JRV 39.52 0.09.43 62.52 62.28
23 Hytönen Juho-Veikko IkNV 39.56 0.09.47 62.13 61.89
24 Manninen Kalle AnttU 40.05 0.09.56 61.62 61.38
25 Parkkinen Jussi Pohjant 40.47 0.10.38 60.28 60.05
25 Sivill Timo VaajTe 40.47 0.10.38 60.28 60.05
27 Ilmonen Aleksi JRV 40.52 0.10.43 59.60 59.37
28 Järvenpää Antti OK77 42.18 0.12.09 57.31 57.09
29 Critchley Will VaajTe 42.24 0.12.15 56.91 56.69
30 Tuomala Miro S-JKL 42.26 0.12.17 56.60 56.38
31 Nuuttila Lauri LappRi 42.54 0.12.45 55.71 55.50
32 Pasanen Ville KuoSu 43.10 0.13.01 55.11 54.89
33 Simonen Markus KR 45.40 0.15.31 51.84 51.64
34 Siikilä Juho Navi 49.04 0.18.55 48.02 47.83
35 Takanen Samu VeVe 53.22 0.23.13 43.93 43.76
36 Valkonen Henri IHR 1.10.18 0.40.09 33.19 33.06
Heinonen Samuel PR HYL -
Taanila Vesa IkNV EIL -
Häkkinen Aapo SaPu EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvasti Heikki JRV 34.53 0.00.00 58.87 58.82
2 Teivaanmäki Pekka KeuKi 36.09 0.01.16 55.11 55.06
3 Siivonen Jere PirHi 41.08 0.06.15 46.93 46.89
4 Koski Jussi YKV 42.34 0.07.41 43.91 43.87
5 Himanen Olli KuoSu 45.21 0.10.28 39.85 39.82
6 Pesola Antti KPV 49.06 0.14.13 35.55 35.52

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Kari Koovee 31.39 0.00.00 63.13 62.89
2 Sompi Jani JRV 33.37 0.01.58 58.45 58.23
3 Kankkunen Riku PiVe 37.33 0.05.54 51.44 51.25
4 Nurminen Joonas JRV 38.14 0.06.35 49.65 49.46
5 Rahkila Pyry VaajTe 40.22 0.08.43 46.20 46.03
6 Lahtomäki Olli JRV 41.57 0.10.18 43.66 43.50
7 Aalto Erno LipTa 44.23 0.12.44 40.52 40.37
8 Sippu Ossi SaSu 46.27 0.14.48 38.00 37.86
9 Myyry Jari JRV 2.10.46 1.39.07 13.24 13.19
Haapalehto Tuomas VetU HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lilja Arto AnttU 32.26 0.00.00 59.04 59.07
2 Sivill Keijo UurU 33.20 0.00.54 56.59 56.62
3 Pietiläinen Juha RastiE4 33.33 0.01.07 55.37 55.39
4 Kuronen Tommi JRV 34.36 0.02.10 52.86 52.88
5 Torpo Lasse RaLu 34.57 0.02.31 51.50 51.53
6 Kettunen Heikki ViPa 35.10 0.02.44 50.37 50.40
7 Sorri Pietari VaajTe 35.37 0.03.11 48.93 48.95
8 Moisio Petri SaPu 36.07 0.03.41 47.45 47.48
9 Rönnemaa Antti SiiRa 44.47 0.12.21 37.63 37.65
10 Lång Pekka KuoSu 48.30 0.16.04 34.15 34.17
11 Kujanpää Marko AlajA 55.42 0.23.16 29.22 29.24
Noponen Petri AnttU EIL -
Liuha Jari ViPa EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holm Jari ViiSu 30.51 0.00.00 47.39 45.96
2 Thitz Eero SaSu 34.48 0.03.57 41.11 39.87
3 Jussila Jorma JRV 38.46 0.07.55 36.10 35.01
4 Alvoittu Petri ViPa 40.58 0.10.07 33.39 32.38
5 Ruokolainen Jouni RasPi 42.18 0.11.27 31.60 30.65
6 Ilmonen Matti JRV 43.10 0.12.19 30.24 29.33
7 Kotilainen Jukka IHR 54.57 0.24.06 23.19 22.48
8 Reiman Markku JäPa 1.13.33 0.42.42 16.90 16.39

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Juha VaajTe 27.55 0.00.00 52.37 53.36
2 Kukkola Pauli SiiRa 34.32 0.06.37 41.43 42.21
3 Oikarinen Jarmo TP 36.04 0.08.09 38.80 39.53
4 Hirvensalo Jorma SaPu 36.33 0.08.38 37.43 38.14
5 Häkkinen Olli-Pekka SaPu 38.06 0.10.11 35.08 35.75
6 Koponen Pekka LohiRa 38.25 0.10.30 33.98 34.62
7 Salonen Arto ViPa 39.07 0.11.12 32.57 33.19
8 Kalliokoski Arto PerhKi 53.49 0.25.54 23.09 23.53

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vornanen Pekka SuoVa 23.30 0.00.00 49.51 47.92
2 Martikainen Ari KeuKi 24.42 0.01.12 46.51 45.02
3 Tikkanen Tapio SaSu 25.04 0.01.34 45.25 43.80
4 Valkonen Pekka Kalske 26.08 0.02.38 42.85 41.47
5 Huttunen Kalle KuoSu 26.28 0.02.58 41.76 40.42
6 Pitkänen Juhani TP 27.03 0.03.33 40.32 39.03
7 Helle Markku SaPu 29.17 0.05.47 36.75 35.57
8 Häkkinen Kari VaajTe 29.39 0.06.09 35.80 34.65
9 Hämynen Timo ÄäSa 29.41 0.06.11 35.27 34.14
10 Paukku Ismo ViPa 29.57 0.06.27 34.48 33.37
11 Konttila Sauli KannUra 33.29 0.09.59 30.40 29.43
12 Turunen Juha ViPa 39.32 0.16.02 25.38 24.57
13 Salonen Hannu KonnU 42.20 0.18.50 23.36 22.61

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyystilä Jukka LaihLu 26.27 0.00.00 44.75 44.16
2 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 27.25 0.00.58 42.83 42.27
3 Rauhamäki Kimmo JRV 27.43 0.01.16 42.03 41.48
4 Rantapuska Seppo PetPe 27.46 0.01.19 41.62 41.07
5 Linjala Pekka SaSu 29.36 0.03.09 38.72 38.21
6 Rautavuoma Tapani ViPa 29.42 0.03.15 38.28 37.78
7 Kilpeläinen Mauri LohiRa 33.07 0.06.40 34.05 33.60
8 Matilainen Juhani NilsNu 33.10 0.06.43 33.72 33.27
9 Pakarinen Jouko RastiE4 35.03 0.08.36 31.64 31.22
10 Pöyhönen Hannu VetU 35.45 0.09.18 30.76 30.35
11 Niemistö Juha ViPa 36.12 0.09.45 30.12 29.72
12 Tarvonen Keijo Kalske 36.26 0.09.59 29.67 29.28
13 Lehtiniemi Pekka SaSu 38.10 0.11.43 28.07 27.70
14 Väätäinen Hannu ViPa 38.51 0.12.24 27.34 26.98
15 Raatikainen Pekka RastiE4 39.55 0.13.28 26.38 26.03
16 Pajamäki Kalevi SäynSa 42.59 0.16.32 24.28 23.96
17 Antikainen Raimo KuoSu 45.59 0.19.32 22.49 22.19
Pihlajamaa Martti VetU HYL -
Liukkonen Leo PiVe HYL -
Väänänen Matti NilsNu KES -
Hakomäki Juhani LapVi EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Jorma Navi 22.11 0.00.00 41.29 41.04
2 Miettinen Kauko SuoVa 24.03 0.01.52 37.64 37.42
3 Lakanen Ensio VaajTe 24.22 0.02.11 36.72 36.50
4 Virtanen Matti ViPa 26.14 0.04.03 33.70 33.51
5 Kajava Viljo KuoSu 27.28 0.05.17 31.81 31.62
6 Häkkinen Risto ViPa 29.23 0.07.12 29.37 29.20
7 Partanen Aimo NilsNu 30.45 0.08.34 27.72 27.56
8 Hautala Olavi RaJu 31.27 0.09.16 26.77 26.61
9 Salonen Kauko ViPa 32.04 0.09.53 25.92 25.77
10 Äikäs Esko TikSu 32.55 0.10.44 24.93 24.79
11 Kettunen Kimmo SäynSa 39.01 0.16.50 20.77 20.64
12 Valta Matti JRV 41.52 0.19.41 19.10 18.99
13 Ottelin Pekka JRV 47.58 0.25.47 16.45 16.35
14 Järvenpää Voitto RastiE4 53.25 0.31.14 14.57 14.49

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Pauli SäynSa 26.52 0.00.00 36.10 34.82
2 Saarinen Mikko KeuKi 27.17 0.00.25 35.19 33.94
3 Tammela Seppo TikSu 30.53 0.04.01 30.77 29.68
4 Mikkilä Mauno NiS 32.06 0.05.14 29.31 28.27
4 Lehtonen Matti PiVe 32.06 0.05.14 29.31 28.27
6 Voutilainen Taisto IPR 33.01 0.06.09 27.91 26.91
7 Hinkkanen Reino KonnU 33.23 0.06.31 27.31 26.34
8 Laurikkala Jukka Koovee 35.05 0.08.13 25.71 24.80
9 Reini Jaakko TikSu 36.13 0.09.21 24.64 23.76
10 Salo Jaakko SaPu 36.58 0.10.06 23.87 23.03
11 Karppinen Eino SäynSa 37.00 0.10.08 23.59 22.75
12 Helminen Pentti JRV 39.50 0.12.58 21.67 20.90
13 Jokikuona Toivo RasTiimi 39.57 0.13.05 21.36 20.60
14 Jokela Vesa NiS 43.12 0.16.20 19.53 18.84
15 Jylhä Keijo JRV 47.20 0.20.28 17.62 17.00
16 Paavilainen Arvo IPR 47.40 0.20.48 17.29 16.68

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 18.35 0.00.00 31.51 31.48
2 Salmela Kosti PihtTu 18.53 0.00.18 30.42 30.40
3 Keskinen Matti TikSu 22.10 0.03.35 25.42 25.40
4 Moisio Paavo SaPu 22.16 0.03.41 24.81 24.79
5 Nieminen Mauno ViiSu 23.52 0.05.17 22.69 22.67
6 Häkkinen Tapani IPR 24.44 0.06.09 21.45 21.44
7 Valkonen Paavo Hanka 29.43 0.11.08 17.49 17.47
8 Laine Tapani KuoSu 40.07 0.21.32 12.68 12.67
9 Halonen Valto KuoSu 42.20 0.23.45 11.76 11.75
Leppänen Kalle RastiE4 EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomala Mitri S-JKL 34.46 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Platonov Simeon Navi 1.17.46 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Vinski Navi 25.58 0.00.00 33.59 24.33
2 Hiltunen Jan S-JKL 50.20 0.24.22 16.03 11.61
3 Liuha Otto ViPa 57.28 0.31.30 12.90 9.34

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirvesmies Atte KuoSu 14.10 0.00.00
2 Sulkula Sakari S-JKL 15.13 0.01.03
3 Kahelin Janne S-JKL 15.41 0.01.31
4 Heino Paavo S-JKL 15.53 0.01.43
5 Paalanen Tuomas IPR 19.19 0.05.09
6 Nättiaho Elmeri S-JKL 19.44 0.05.34
7 Leppämäki Anton S-JKL 23.31 0.09.21
8 Liuha Matias ViPa 25.34 0.11.24
9 Salonen Samuel S-JKL 29.36 0.15.26

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sivill Tommi S-JKL 10.45 0.00.00
2 Majaharju Pyry JRV 12.28 0.01.43
3 Lakanen Lauri Koovee 13.03 0.02.18
4 Hietala Vilho S-JKL 13.59 0.03.14
5 Koski Juuso YKV 15.08 0.04.23
6 Kämäräinen Aaro S-JKL 15.48 0.05.03
7 Kovanen Sauli S-JKL 15.56 0.05.11
8 Hyvönen Otso KuoSu 16.04 0.05.19
9 Kallio Aleksi S-JKL 16.45 0.06.00
10 Seppä Max S-JKL 16.52 0.06.07
11 Karjalainen Samuli JRV 17.25 0.06.40
12 Nurminen Jonne JRV 17.48 0.07.03
13 Heino Eelis S-JKL 20.05 0.09.20
14 Platonov Mikael Navi 20.25 0.09.40
Salmela Otto JRV HYL -
Virkajärvi Aapo JRV EIL -
Kuronen Aapo JRV EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tonteri Juho Navi 19.06 0.00.00
2 Räihä Konsta Navi 23.20 0.04.14
3 Nirkkonen Pyry S-JKL 31.40 0.12.34
4 Pynnönen Vilho S-JKL 35.14 0.16.08
5 Pasanen Valtteri KuoSu 35.37 0.16.31

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lång Elmeri KuoSu 11.39 0.00.00
2 Siivonen Eero Koovee 12.52 0.01.13
3 Seppälä Kalle JRV 13.04 0.01.25
4 Ryhänen Leo Navi 13.47 0.02.08
5 Oksanen Reima S-JKL 14.20 0.02.41
6 Turpeinen Topi ViPa 14.22 0.02.43
7 Heino Iivari S-JKL 14.49 0.03.10
8 Mäkelä Ohto SaPu 15.13 0.03.34
9 Penttinen Eemil S-JKL 15.35 0.03.56
10 Kallio Matias S-JKL 16.35 0.04.56
11 Räihä Vinski Navi 16.41 0.05.02
12 Kämäräinen Elias S-JKL 18.20 0.06.41
13 Koskelo Ilmari S-JKL 20.28 0.08.49
14 Haapalehto Kaapo VetU 20.59 0.09.20
15 Alonen Veikko S-JKL 29.11 0.17.32
16 Kalilainen Jussi PiVe 38.27 0.26.48