FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pohjantähti-rastit 2.pv
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Matti HiKi 56.13 0.00.00 80.84 75.28
2 Niemi Vili PR 58.29 0.02.16 76.87 71.59
3 Niemelä Hannu Pohjant 59.57 0.03.44 74.18 69.08
4 Vanhanen Konsta IkNV 59.58 0.03.45 73.35 68.30
5 Taulavuori Arttu AlatPi 1.00.29 0.04.16 71.92 66.97
6 Parkkinen Ville IkNV 1.00.58 0.04.45 70.55 65.70
7 Vapa Marko S-2000 1.04.49 0.08.36 65.61 61.10
8 Taivainen Juho-Matti PelPo 1.08.53 0.12.40 61.03 56.83
9 Hietala Esa PudU 1.12.37 0.16.24 57.22 53.28
10 Härkönen Sami OuTa 1.14.26 0.18.13 55.17 51.37
11 Juola Saku KaJu 1.15.08 0.18.55 54.01 50.29
12 Isokoski Erkki VePo 1.16.12 0.19.59 52.61 48.99
13 Pasanen Pertti SuomRa 1.20.45 0.24.32 49.04 45.67
14 Lintula Tapani KärsKa 1.29.29 0.33.16 43.71 40.71
15 Inget Juha-Matti PudU 1.30.53 0.34.40 42.50 39.58
Ikonen Pasi PR EIL -
Asikainen Vesa KaJu EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyppä Jarmo Pohjant 1.02.25 0.00.00
2 Alasuvanto Mikko KaJu 1.06.10 0.03.45
Rapo Mikko S-2000 EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Ari-Matti KaSu 51.01 0.00.00 54.24 47.79
2 Hänninen Janne SaKa 53.32 0.02.31 50.72 44.69
3 Raute Kaj SuSi 56.50 0.05.49 46.87 41.29
4 Palokangas Markus AlatPi 59.16 0.08.15 44.07 38.83
5 Nikkari Olli OSVA 59.47 0.08.46 42.82 37.73
6 Koljonen Jouni VaKa 1.01.21 0.10.20 40.88 36.02
7 Kotaniemi Janne AlatPi 1.04.27 0.13.26 38.11 33.58
8 Oikarinen Matti S-2000 1.13.28 0.22.27 32.72 28.83
Järvelin Marko PeRa HYL -
Pussila Tuomas S-2000 EIL -
Ponkala Risto AlatPi EIL -
Nissilä Jukka KaJu EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tohmola Mika VePo 49.56 0.00.00 34.07 30.37
2 Pihlajaniemi Janne VePo 51.09 0.01.13 32.26 28.75
3 Ahonen Arto S-JKL 1.08.01 0.18.05 23.51 20.95
4 Konstenius Jani AlatPi 1.09.11 0.19.15 22.38 19.94
Kela Marko OulRe HYL -
Loukusa Markku Iisu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Männikkö Ari YlikNM 41.01 0.00.00 45.49 41.88
2 Järvenpää Esa S-JKL 45.32 0.04.31 40.10 36.91
3 Westerholm Lasse VePo 45.49 0.04.48 38.98 35.88
4 Vidqvist Jouni TuMe 48.51 0.07.50 35.74 32.90
5 Alahäivälä Tapani PudU 54.21 0.13.20 31.39 28.89
6 Kellokumpu Seppo KaSu 54.32 0.13.31 30.55 28.12
7 Kultima Juha LapVe 1.02.57 0.21.56 25.83 23.78
8 Määttä Jari OH 1.17.58 0.36.57 20.34 18.73
Lammi Harri SalRe EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkola Mika OH 37.37 0.00.00 43.85 42.72
2 Konttajärvi Seppo VePo 39.42 0.02.05 40.66 39.61
3 Heiskanen Hannu SonPa 43.31 0.05.54 36.28 35.34
4 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 43.49 0.06.12 35.23 34.32
5 Härkönen Antti PudU 46.04 0.08.27 32.74 31.89
6 Heikkuri Tapani AlatPi 46.45 0.09.08 31.50 30.69
7 Tepsa Antti LapVe 46.51 0.09.14 30.68 29.89
8 Neuvonen Jussi OuTa 57.54 0.20.17 24.22 23.59
Peltonen Timo SonPa EIL -
Luodonpää Risto AlatPi EIL -
Kemppainen Vesa Iisu EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Timo RasHy 38.31 0.00.00 42.59 40.98
2 Keränen Kari KEV 41.46 0.03.15 38.69 37.22
3 Vilminko Pauli SiSe 42.28 0.03.57 37.47 36.05
4 Kurkela Reino OH 43.40 0.05.09 35.88 34.52
5 Nummi Eino VaKa 46.43 0.08.12 33.01 31.76
6 Kotila Harri YlikNM 48.28 0.09.57 31.31 30.12
7 Grekelä Antti HaHe 52.20 0.13.49 28.53 27.45
8 Karppinen Jouko VaKa 56.15 0.17.44 26.10 25.11
9 Lotvonen Kari LaiVe 56.18 0.17.47 25.64 24.67
10 Malinen Pentti KaSu 57.07 0.18.36 24.85 23.90
11 Argillander Erkki VaKa 1.02.46 0.24.15 22.22 21.38
Kurula Juhani Pohjant EIL -
Kaartinen Pekka KaSu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikka Markku ONMKY 40.40 0.00.00 44.48 41.35
2 Tervo Arhi ONMKY 44.28 0.03.48 39.81 37.00
3 Hänninen Tatu SaKa 47.47 0.07.07 36.24 33.68
4 Sivonen Urho SalRe 51.06 0.10.26 33.12 30.79
5 Karhunen Juha KuoSu 51.54 0.11.14 31.87 29.62
6 Udd Esko LänRa 55.08 0.14.28 29.30 27.23
7 Keltamäki Seppo JoKu 1.03.40 0.23.00 24.76 23.01
Ruokamo Eero OuTa HYL -
Haapasalo Pertti Pohjant EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 34.45 0.00.00 36.62 35.62
2 Sevon Niilo SalRe 35.19 0.00.34 35.62 34.64
3 Lukkarinen Olavi Pohjant 37.05 0.02.20 33.52 32.61
4 Juutinen Hannu Pohjant 37.18 0.02.33 32.93 32.03
5 Tolkkinen Veikko SoJy 37.24 0.02.39 32.45 31.57
6 Lakkala Ossi KuoSu 40.06 0.05.21 29.90 29.08
7 Mustonen Lauri AlatPi 40.49 0.06.04 29.02 28.22
8 Kinnunen Raimo Pohjant 43.49 0.09.04 26.70 25.97
9 Tuohimaa Esko ONMKY 45.26 0.10.41 25.42 24.73
10 Puurunen Reijo OuTa 50.19 0.15.34 22.66 22.04
11 Puolakka Pekka SäynSa 55.47 0.21.02 20.18 19.63
12 Mattila Seppo KoskRi 1.05.49 0.31.04 16.88 16.42
Myllymaa Kauko OulRe HYL -
Liedes Sakari Iisu HYL -
Laitinen Olli PeRa EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Erkki PeRa 38.08 0.00.00 31.41 30.86
2 Lassila Matti SalRe 45.25 0.07.17 25.72 25.26
3 Luukkonen Taisto PudU 46.20 0.08.12 24.56 24.13
4 Männikkö Kalle ONMKY 46.38 0.08.30 23.76 23.34
5 Pelkonen Toivo YlikNM 48.26 0.10.18 22.26 21.87
Veijovaara Jorma Pohjant HYL -
Kukkohovi Reino OSVA HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikula Reino OuTa 33.06 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Rajavaara Juhani PudU KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnunen Juuso Pohjant 48.16 0.00.00 40.16 38.61
2 Korhonen Konsta KaSu 50.11 0.01.55 36.69 35.28
3 Eilola Jesse YlikNM 1.19.37 0.31.21 21.91 21.07
4 Heikkinen Otso SoJy 1.35.58 0.47.42 17.17 16.51
Ahopelto Roope Iisu EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pulju Eetu OH 25.06 0.00.00
2 Tolkkinen Tuukka SoJy 28.44 0.03.38
3 Niemelä Paavo Pohjant 28.51 0.03.45
4 Heikkinen Eeli Pohjant 32.31 0.07.25
5 Kinnunen Antti Pohjant 32.43 0.07.37
6 Marjala Verneri Pohjant 36.44 0.11.38
Tolvanen Elias AlatPi HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Altti SoJy 22.43 0.00.00
2 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 23.34 0.00.51
3 Pöytäkangas Elias VaaSu 24.50 0.02.07
4 Heino Veikka Pohjant 25.30 0.02.47
5 Palokangas Tatu AlatPi 29.12 0.06.29
6 Kultima Lauri LapVe 45.24 0.22.41

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Karri KaSu 15.06 0.00.00
2 Juola Eetu Pohjant 17.31 0.02.25
3 Oikarinen Oiva S-2000 22.36 0.07.30

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hukkanen Pekka VierKo 21.40 0.00.00
Ukkola Santeri Pohjant EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Westerholm Lauri VePo 13.52 0.00.00
2 Juola Arttu Pohjant 14.38 0.00.46
3 Korhonen Veikko KaSu 15.22 0.01.30
4 Laurila Viljami SalRe 17.31 0.03.39
5 Seväkivi Heikki LaiVe 19.24 0.05.32
6 Tihinen Matias LaiVe 20.27 0.06.35

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Silja KR 46.24 0.00.00 71.21 70.48
2 Oksanen Maiju Pohjant 47.13 0.00.49 69.23 68.52
3 Rahko Saana-Maria Pohjant 48.08 0.01.44 67.17 66.49
4 Laitinen Kaisa YlikNM 51.31 0.05.07 62.07 61.44
5 Niva Heini Pohjant 53.50 0.07.26 58.74 58.14
6 Räisänen Noora SalRe 54.37 0.08.13 57.25 56.67
7 Huuha Anni OuHu 1.01.07 0.14.43 50.59 50.07
8 Kiiskinen Elisa SoJy 1.06.16 0.19.52 46.12 45.65
9 Runtti Elina YlikNM 1.07.29 0.21.05 44.76 44.31
10 Lotvonen Essi LaiVe 1.10.38 0.24.14 42.27 41.83
11 Lintula Eveliina KärsKa 1.16.37 0.30.13 38.50 38.11
12 Karhunen Anni Pohjant 1.18.49 0.32.25 36.98 36.60
13 Sankelo Lotta Pohjant 1.25.21 0.38.57 33.73 33.39
14 Hyvärinen Henna Pohjant 1.28.56 0.42.32 31.98 31.65
Holopainen Maija SoJy HYL -
Pääkkönen Nea KuPe EIL -
Asikainen Satu KaJu EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riikola Henna-Maria YlikNM 29.24 0.00.00
2 Lotvonen Milla LaiVe 30.50 0.01.26

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Jaana KaSu 55.36 0.00.00 41.39 32.82
2 Jaako Niina LänRa 59.23 0.03.47 36.82 29.19
3 Tolkkinen Aino SoJy 1.01.07 0.05.31 33.89 26.87
Luttinen Tuula OTaru KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vaara Annika LapVe 44.51 0.00.00 47.75 47.73
2 Korkalo Henna-Riikka OH 1.06.43 0.21.52 29.69 29.68
3 Heikkinen Leena SoJy 1.11.55 0.27.04 25.31 25.30
Laitinen Maria YlikNM EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turtinen Satu YlikNM 48.55 0.00.00 47.05 41.94
2 Haataja Mirka YlikNM 49.38 0.00.43 44.63 39.79
3 Torvinen Sirpa OH 49.47 0.00.52 42.76 38.12
4 Laurila Sari SalRe 1.03.47 0.14.52 32.02 28.55
5 Tolvanen Heidi AlatPi 1.07.43 0.18.48 28.89 25.75

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 40.41 0.00.00 49.70 45.16
2 Taulavuori Tarja AlatPi 41.49 0.01.08 47.45 43.11
3 Riikola Sirpa YlikNM 45.42 0.05.01 42.59 38.70
4 Lehvonen Riitta LapVe 47.58 0.07.17 39.78 36.15
5 Viitanen Kirsi OH 48.31 0.07.50 38.55 35.03
6 Haverinen Tuula KaSu 51.32 0.10.51 35.56 32.31
7 Aikio Outi Pohjant 52.40 0.11.59 34.07 30.96
8 Oikkonen Mirka OH 59.09 0.18.28 29.70 26.99
9 Määttä Anna-Maija OH 1.26.13 0.45.32 19.94 18.11

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 38.19 0.00.00 41.75 36.38
2 Jurvakainen Tuija RasHy 46.13 0.07.54 32.88 28.65
3 Kosamo Maire PudU 49.27 0.11.08 29.11 25.37
4 Jokikokko Tarja OuTa 55.35 0.17.16 24.46 21.31

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Paula KaSu 42.22 0.00.00 36.40 26.62
2 Käkelä Maija PuolRy 43.37 0.01.15 32.70 23.91
3 Jussinniemi Seija SiSe 44.21 0.01.59 29.55 21.61

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puolakka Päivi SäynSa 37.24 0.00.00 36.88 34.45
2 Halme Ritva KiimU 41.42 0.04.18 30.59 28.58
3 Kela Mirja OulRe 46.08 0.08.44 25.41 23.74

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajaniemi Anneli OTaru 54.54 0.00.00
2 Mattila Ulla Pohjant 56.59 0.02.05

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilppola Anneli Iisu 45.01 0.00.00
2 Hankonen Anna-Liisa Iisu 47.00 0.01.59

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päkkilä Suvi HaHe 1.27.06 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Anni AlatPi 45.06 0.00.00 40.64 34.27
2 Palokangas Mette AlatPi 46.17 0.01.11 38.75 32.68
3 Holopainen Oili S-2000 46.32 0.01.26 37.70 31.80
4 Portimojärvi Emma-Leena OH 47.27 0.02.21 36.14 30.48
5 Oikarinen Anni S-2000 52.44 0.07.38 31.77 26.80
6 Loukusa Anni Iisu 56.48 0.11.42 28.81 24.30
7 Jaatinen Ilona HaHe 1.01.56 0.16.50 25.79 21.75
8 Tolkkinen Tuuli SoJy 1.42.45 0.57.39 15.16 12.79

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oikkonen Sissi OH 23.15 0.00.00
2 Salmela Anni S-2000 25.12 0.01.57
3 Similä Selina Pohjant 30.02 0.06.47
4 Vaara Iina LapVe 41.11 0.17.56
5 Anttila Minea Pohjant 42.37 0.19.22
Hemmi Mai Pohjant EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäkäräinen Selma Pohjant 26.43 0.00.00
2 Goman Matleena VePo 38.26 0.11.43
3 Portimojärvi Venla OH 42.38 0.15.55
Pussila Iida-Maija S-2000 KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Ilona Pohjant 20.47 0.00.00
2 Länsitie Pinja OSVA 22.30 0.01.43
3 Similä Helmiina Pohjant 25.39 0.04.52
4 Päkkilä Venla HaHe 28.23 0.07.36

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väisänen Martta LaiVe 16.46 0.00.00
2 Alahäivälä Silja PudU 19.16 0.02.30
3 Heikkinen Hilla SoJy 19.38 0.02.52
4 Heikkinen Aada Pohjant 20.09 0.03.23
5 Hietaharju Fanni OTaru 21.40 0.04.54
6 Tikkanen Pieta Pohjant 24.56 0.08.10
Moilanen Neea PudU HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryytty Inka Pohjant 15.33 0.00.00
2 Vaara Ella LapVe 16.41 0.01.08
3 Määttä Malla LänRa 19.00 0.03.27
4 Eilola Jenna YlikNM 19.25 0.03.52
5 Ryytty Elena Pohjant 19.48 0.04.15
6 Marjala Saaga Pohjant 19.51 0.04.18
7 Kultima Kaisa LapVe 20.24 0.04.51
8 Leinonen Helmi LaiVe 21.46 0.06.13
9 Pöytäkangas Aada-Liina VaaSu 23.02 0.07.29
10 Anttila Oona Pohjant 23.36 0.08.03
11 Niemelä Inka Pohjant 24.26 0.08.53
12 Tihinen Milja LaiVe 29.55 0.14.22
13 Moilanen Mette PudU 30.27 0.14.54