FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rakas-rastit (pitkä)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Jarno Koovee 1.17.03 0.00.00 82.00 81.19
2 Lakanen Jonne LappRi 1.17.57 0.00.54 79.32 78.53
3 Inkeri Eero VeVe 1.23.18 0.06.15 72.60 71.88
4 Sopo Aleksi KuoSu 1.24.15 0.07.12 70.17 69.47
5 Luoma Ville HiKi 1.31.41 0.14.38 63.01 62.38
6 Siivola Markus LappRi 1.45.17 0.28.14 53.58 53.05
7 Tiainen Jyri RaKaS 2.23.17 1.06.14 38.43 38.04
Ovaska Janne VeVe KES -
Manninen Kalle AnttU EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllärinen Jani Koovee 24.41 0.00.00 33.00 33.00
2 Kansonen Jari JoKu 31.03 0.06.22 24.27 24.27
3 Salonen Otso LappRi 31.31 0.06.50 21.97 21.97

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorsa Lauri HiKi 57.09 0.00.00
2 Pellinen Teppo JoKu 1.02.24 0.05.15

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarela Jarno KyS 1.00.51 0.00.00 52.09 51.68
2 Kaplas Jarkko JoKu 1.04.23 0.03.32 47.75 47.38
3 Puonti Tuomas VeVe 1.05.06 0.04.15 45.76 45.41
4 Husu Heikki SKVuoksi 1.05.08 0.04.17 44.28 43.94
5 Pokela Jukka LuuRa 1.05.54 0.05.03 42.32 42.00
6 Myyryläinen Jani Navi 1.16.55 0.16.04 35.02 34.75
Packalen Totte Lynx EIL -
Karvonen Ossi KS EIL -
Hietanen Aki SKVuoksi EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hytönen Harri RaVa 57.11 0.00.00 53.68 52.43
2 Kiintola Jarno KS 58.26 0.01.15 51.41 50.21
3 Korhonen Mika SKVuoksi 1.01.56 0.04.45 47.44 46.33
4 Tuliniemi Harri LappRi 1.02.49 0.05.38 45.72 44.66
5 Korhonen Kai SKVuoksi 1.02.57 0.05.46 44.58 43.54
6 Tonder Mika SKVuoksi 1.03.48 0.06.37 42.96 41.96
7 Pulli Veli-Matti LappRi 1.05.18 0.08.07 40.96 40.01
8 Neuvonen Janne LuuRa 1.06.52 0.09.41 39.02 38.11

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tielinen Vesa LuuRa 52.40 0.00.00 51.19 48.06
2 Ojalainen Jorma SKVuoksi 1.04.33 0.11.53 40.52 38.04
3 Pellinen Antti JoKu 1.07.34 0.14.54 37.51 35.21
4 Saalasti Pekka MulPa 1.11.40 0.19.00 34.24 32.14
5 Koistinen Pasi NaTe 1.13.35 0.20.55 32.24 30.27
6 Hakuli Kari KeU 1.29.36 0.36.56 25.58 24.01
Sippu Visa InkTe EIL -
Jaatinen Tapio SKVuoksi EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KaaRa 51.27 0.00.00 49.41 49.24
2 Särkkä Urpo KS 58.39 0.07.12 42.53 42.38
3 Penttinen Tapani Navi 1.07.20 0.15.53 36.34 36.21
4 Koskivirta Eero EKSu 1.09.08 0.17.41 34.70 34.58
5 Perälä Harry KeU 1.10.46 0.19.19 33.23 33.11
6 Kylliäinen Seppo LappRi 1.12.53 0.21.26 31.61 31.50
7 Neuvonen Timo MulPa 1.13.59 0.22.32 30.50 30.39
8 Martiskainen Juho SKVuoksi 1.16.35 0.25.08 28.84 28.74
Mattinen Reijo JoKu HYL -
Ojalainen Kari SKVuoksi EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli HauSi 51.15 0.00.00 48.99 48.55
2 Hyppänen Timo EKSu 51.56 0.00.41 47.13 46.71
3 Turpeinen Seppo KontU 59.39 0.08.24 39.98 39.62
4 Lavonen Hannu MiehVi 1.02.24 0.11.09 37.22 36.88
5 Turkka Esko KS 1.10.11 0.18.56 32.19 31.90
6 Pajunen Jukka Navi 1.14.53 0.23.38 29.34 29.07
7 Kaario Reino HS 1.16.48 0.25.33 27.79 27.54
Kinnari Kari SKVuoksi EIL -
Jeskanen Taito IlU EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 42.45 0.00.00 42.98 42.79
2 Pietikäinen Markku JoKu 46.21 0.03.36 38.79 38.62
3 Maajärvi Esa LappRi 47.33 0.04.48 36.98 36.82
4 Pulli Martti LappRi 49.59 0.07.14 34.40 34.24
5 Laine Pertti MulPa 52.31 0.09.46 31.99 31.85
6 Kyckling Aki LappRi 58.30 0.15.45 28.04 27.92
7 Vartiainen Aarne RAPSU 59.08 0.16.23 27.08 26.96
8 Lappalainen Martti Navi 1.21.52 0.39.07 19.08 18.99
Värtö Simo JoKu EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Jorma SOC 38.19 0.00.00 42.09 42.04
2 Töyrylä Hannu KS 43.31 0.05.12 35.95 35.90
3 Mäkilä Ilmari EsSu 50.42 0.12.23 29.90 29.86
4 Kykkänen Herkko KaaRa 53.46 0.15.27 27.29 27.26
5 Lahtinen Reijo ORa 1.01.18 0.22.59 23.15 23.12
Pellinen Veikko JoKu HYL -
Hyyryläinen Jorma Navi EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppi Jorma Navi 48.30 0.00.00
2 Lehtonen Matti PiVe 54.28 0.05.58

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juntunen Olli HS 2.50.05 0.00.00
Matikainen Martti KeKaRa EIL -
Salo Eero InkTe EIL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Pentti KeKaRa 1.11.40 0.00.00
2 Markku Kalevi MulPa 1.29.29 0.17.49

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemola Saul Koovee 1.00.35 0.00.00
Niemi Oskari LappRi KES -
Kotro Väinö KyS HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellinen Veeti JoKu 52.08 0.00.00 37.43 36.15
2 Ripatti Max JoKu 58.08 0.06.00 31.89 30.80
3 Husu Eeka SKVuoksi 1.01.54 0.09.46 28.37 27.40
4 Hirvikallio Henri LuuRa 1.03.52 0.11.44 25.97 25.08

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllärinen Vertti LappRi 28.12 0.00.00 43.76 40.54
2 Peltonen Lasse KS 30.33 0.02.21 38.37 35.55
3 Tamminen Kasperi LuuRa 37.23 0.09.11 29.71 27.52
4 Malinen Vinski Navi 43.17 0.15.05 24.23 22.45

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Länsivuori Luukas RaKaS 33.58 0.00.00
2 Makkonen Jonne KR 34.59 0.01.01
3 Lisitsin Arttu KR 54.18 0.20.20

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarela Ossi KyS 15.40 0.00.00
2 Siivola Visa LappRi 20.58 0.05.18
3 Simola Viljo LuuRa 22.16 0.06.36
4 Takanen Eetu VeVe 22.22 0.06.42
5 Lintunen Aapo RaKaS 23.47 0.08.07
6 Ojalainen Matias SKVuoksi 31.06 0.15.26
Tamminen Oskari LuuRa HYL -
Pellinen Pietari JoKu KES -
Jokela Väinö VeVe EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suomalainen Vilho LappRi 13.36 0.00.00
2 Kiintola Eemil KS 16.42 0.03.06
3 Räihä Konsta Navi 20.28 0.06.52
Karvonen Tatu KS EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Veikka SKVuoksi 11.16 0.00.00
2 Jauho Eelis JoKu 12.01 0.00.45
3 Kivelä Veikko RaKaS 13.21 0.02.05
4 Suomalainen Veikka LappRi 14.39 0.03.23
5 Länsivuori Julius RaKaS 15.29 0.04.13
6 Räihä Vinski Navi 15.39 0.04.23
7 Jauho Topias JoKu 16.47 0.05.31
8 Manninen Touko LuuRa 17.57 0.06.41
9 Pulkkinen Elmo RaKaS 18.38 0.07.22
10 Lintunen Elmo RaKaS 19.19 0.08.03
11 Nurmela Eevert LS-37 23.50 0.12.34
Packalen Jonas Lynx EIL -
Karvonen Elmo KS EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 1.05.28 0.00.00 72.82 72.63
2 Peltonen Liisa KS 1.06.24 0.00.56 70.25 70.07
3 Ovaska Jenni VeVe 1.12.33 0.07.05 62.89 62.73
4 Lakanen Laura LappRi 1.13.56 0.08.28 60.33 60.18
5 Luoma Katja HiKi 1.15.01 0.09.33 58.10 57.95
6 Rautasalo Essi KR 1.17.54 0.12.26 54.64 54.50
7 Pekkala Sini EsSu 1.19.40 0.14.12 52.14 52.01
8 Vilpponen Erika ORa 1.21.28 0.16.00 49.74 49.61
Turkka Saara KS EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salminen Henna OK77 45.10 0.00.00 30.98 30.68
2 Koistinen Anu NaTe 47.12 0.02.02 27.42 27.15
3 Liikonen Sari RaVa 51.04 0.05.54 23.29 23.06

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Makkonen Mira LipTa 1.16.31 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Maria LappRi 1.24.57 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulli Tessa LappRi 1.08.21 0.00.00 40.96 37.43
2 Hedman Kirsi Navi 1.12.31 0.04.10 37.45 34.22
3 Kärkkäinen Varpu ORa 1.19.03 0.10.42 33.29 30.42
4 Hakuli Mia KeU 1.48.54 0.40.33 23.39 21.38
Pellinen Tiina JoKu KES -
Perälä Mia KeU KES -
Tonder Mari SKVuoksi EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 47.31 0.00.00 52.17 51.21
2 Turunen Sisko KR 49.40 0.02.09 48.04 47.16
3 Kinnunen Virpi ORa 1.10.26 0.22.55 32.55 31.96
4 Outinen Pia KyS 1.10.36 0.23.05 31.16 30.59
5 Villikka Sanna KyS 1.11.38 0.24.07 29.41 28.87

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moilanen Ulla KaSu 1.11.16 0.00.00 28.29 28.18
2 Pajunen Tarja Navi 1.12.52 0.01.36 26.63 26.53
3 Pelkonen Päivi KeKaRa 1.30.12 0.18.56 20.68 20.60
4 Äijälä Merja Navi 1.42.52 0.31.36 17.40 17.33
Kukkola Sinikka KuoSu EIL -
Rautasalo Anneli KR KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jumppanen Helena Pihkan 50.07 0.00.00
2 Lipsanen Maija LipTa 51.56 0.01.49

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Helena KS 56.36 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Särkkä Liisa Navi 1.20.29 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 1.12.29 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesikko Venla JoKu 1.16.19 0.00.00
2 Kantanen Raisa JoKu 1.18.00 0.01.41

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmilaukas Iiris LuuRa 59.36 0.00.00 45.65 44.71
2 Mattinen Lotta JoKu 1.04.47 0.05.11 38.85 38.05
3 Kinnunen Jutta ORa 1.07.52 0.08.16 34.07 33.37

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lantta Tinja LappRi 41.46 0.00.00 37.72 40.10
2 Neuvonen Venla LuuRa 48.45 0.06.59 31.10 33.06
3 Ripatti Mona JoKu 51.31 0.09.45 28.28 30.07
4 Laitimo Maija JoKu 51.54 0.10.08 26.94 28.64
Kaplas Kerttu JoKu KES -
Tonder Oona SKVuoksi EIL -
Lavonen Sanni MiehVi EIL -
Jokela Kiia VeVe EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Outinen Katariina KyS 23.31 0.00.00
2 Laakso Laura LappRi 26.12 0.02.41
3 Neuvonen Riina LuuRa 29.55 0.06.24
4 Tamminen Ilona LuuRa 32.07 0.08.36
5 Pirinen Oona KeKaRa 34.12 0.10.41
6 Kiintola Emilia KS 36.28 0.12.57
7 Kriktilä Pihla VeVe 38.14 0.14.43
8 Kivelä Martta RaKaS 38.45 0.15.14
9 Toivanen Vilma KeKaRa 51.23 0.27.52
10 Kivelä Saimi RaKaS 58.39 0.35.08

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laukkanen Alma KS 17.28 0.00.00
2 Lintunen Venla RaKaS 22.08 0.04.40
3 Huuhko Riikka LuuRa 26.23 0.08.55
4 Malinen Fanni Navi 34.29 0.17.01
5 Makkonen Iisa Maria KR 35.32 0.18.04
Laakso Lotta LappRi KES -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kaplas Martta JoKu 17.50 0.00.00
2 Pokela Venla LuuRa 18.48 0.00.58
3 Manninen Niitty LuuRa 19.52 0.02.02
4 Nurmela Helmiina LS-37 22.49 0.04.59
5 Tonder Ilona SKVuoksi 22.55 0.05.05
6 Törmänen Nella RaKaS 29.11 0.11.21
Pylkkö Kerttu-Liisa LuuRa EIL -
Hietanen Silja SKVuoksi EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mononen Linda KR 12.53 0.00.00
2 Malinen Hertta Navi 14.29 0.01.36
3 Takanen Tiitu VeVe 15.42 0.02.49
4 Tyni Veera VeVe 16.38 0.03.45
5 Tamminen Alisa LuuRa 26.43 0.13.50
6 Räihä Maikki Navi 29.12 0.16.19
7 Tyni Ellen VeVe 30.33 0.17.40
Kaplas Elsa JoKu EIL -