FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rastijahti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruohola Aaro MSParma 1.21.19 0.00.00 64.98 63.53
2 Nokka Atte LappRi 1.33.29 0.12.10 50.87 49.73
3 Hakala Joel AngA 1.37.41 0.16.22 43.27 42.31
4 Jokela Ville SuSe 2.09.46 0.48.27 28.50 27.87

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suonpää Olli MSParma 1.09.06 0.00.00 48.97 45.88
2 Hurmerinta Erkki MSParma 1.24.14 0.15.08 38.45 36.02
3 Mänty Sami AngA 1.29.45 0.20.39 34.47 32.30
4 Rauvola Antti MSParma 1.32.17 0.23.11 31.95 29.94
5 Kerkola Teemu SuSi 1.35.18 0.26.12 29.42 27.56
6 Valtanen Taneli HinnYr 1.45.40 0.36.34 25.16 23.57
7 Fingerroos Casper PR 2.11.31 1.02.25 19.11 17.91
8 Laine Ville LoJa 2.28.12 1.19.06 15.98 14.97

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tytykoski Martti LoJa 2.05.29 0.00.00
2 Ruuhi Teemu LoJa 2.21.05 0.15.36

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torpo Timo RaLu 1.17.04 0.00.00 36.18 35.53
2 Hongisto Pasi LoJa 1.20.51 0.03.47 29.31 28.79
3 Hakkarainen Tuomas EsAk 1.38.53 0.21.49 19.74 19.38

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyman Jonas Botnia 1.07.01 0.00.00 47.95 43.36
2 Teerikoski Petri LLuja 1.24.58 0.17.57 34.98 31.63
3 Rintala Rami Hiisi 1.31.49 0.24.48 29.75 26.90
4 Jalonen Rauli MSParma 1.37.34 0.30.33 25.52 23.08
Kleemola Jari PertPe KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helin Timo VaRa 1.14.48 0.00.00 54.52 54.18
2 Nieminen Jyrki LHR 1.19.13 0.04.25 49.76 49.45
3 Kerkola Mika SuSi 1.21.48 0.07.00 46.53 46.24
4 Virta Marko TuS 1.23.32 0.08.44 43.93 43.66
5 Koponen Visa PertPe 1.24.51 0.10.03 41.65 41.39
6 Lehtinen Marko SalVil 1.29.59 0.15.11 37.76 37.53
7 Itkonen Tommi AngA 1.41.32 0.26.44 32.13 31.93
8 Oksanen Jukka RasKa 1.42.47 0.27.59 30.42 30.23
9 Brink Anders PIF 2.09.30 0.54.42 23.09 22.95
Ruohola Risto MSParma KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 1.09.41 0.00.00 46.76 46.99
2 Maunuksela Jari UrjU 1.10.48 0.01.07 44.30 44.51
3 Köyvönen Kimmo MaMa 1.19.04 0.09.23 38.12 38.31
4 Viili Osmo MSParma 1.21.59 0.12.18 35.27 35.45
5 Gustafsson Risto R-P 1.40.04 0.30.23 27.68 27.81
6 Kuokkanen Ismo TuS 1.43.03 0.33.22 25.69 25.82
7 Kajavalta Jyrki TuS 1.57.11 0.47.30 21.55 21.66
8 Mänty Pekka HirvHe 2.05.34 0.55.53 19.14 19.23
Mänty Markku MaMa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 asikainen timo Hiisi 1.08.42 0.00.00 44.19 42.51
2 Valtanen Simo HinnYr 1.09.20 0.00.38 42.47 40.86
2 Salonen Matti VaRa 1.09.20 0.00.38 42.47 40.86
4 Arki Hannu TuMe 1.16.10 0.07.28 36.27 34.89
5 Keskitalo Jukka PunKu 1.16.58 0.08.16 34.71 33.39
6 Lehtinen Timo RaTU 1.24.55 0.16.13 30.39 29.23
7 Keskitalo Jussi MSParma 1.27.32 0.18.50 28.44 27.36
8 Lanne Vesa Hiisi 1.28.26 0.19.44 27.12 26.09
9 Laaksonen Lasse SuSi 1.32.53 0.24.11 24.84 23.90
10 Lukander Harri RaPi 1.44.48 0.36.06 21.14 20.34
Lindeman Jorma R-P KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helkkula Rauli TuMe 1.04.18 0.00.00 43.82 43.16
2 Kuivala Hannu TuS 1.10.35 0.06.17 39.12 38.53
3 Väre Jouni SomEsa 1.11.42 0.07.24 37.72 37.16
4 Lindroos Mårten KSF 1.15.30 0.11.12 35.08 34.55
5 Nieminen Taisto RaPi 1.19.09 0.14.51 32.75 32.26
6 Virtanen Jari PR 1.19.42 0.15.24 31.82 31.34
7 Sipponen Markku PR 1.21.34 0.17.16 30.40 29.94
8 Alhoke Timo TuMe 1.24.33 0.20.15 28.66 28.23
9 Hongisto Keijo LoJa 1.25.15 0.20.57 27.76 27.35
10 Nurminen Markku SuosmSa 1.39.41 0.35.23 23.18 22.83
11 Hakanen Kai ValSu 1.45.25 0.41.07 21.38 21.06
12 Liimatainen Pekka TuS 1.50.15 0.45.57 19.93 19.63
13 Tamminen Pentti PertPe 1.50.35 0.46.17 19.36 19.07
14 Suominen Risto SuSi 1.55.58 0.51.40 17.98 17.71
15 Koskialho Jouko EuVe 2.11.05 1.06.47 15.48 15.24
16 Nurminen Hannu Hiisi 2.20.51 1.16.33 14.00 13.79

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukonen Veikko PiKe 1.05.14 0.00.00 46.67 46.03
2 Rapakko Timo SuSi 1.11.01 0.05.47 41.80 41.22
3 Rautarae Veikko HirvHe 1.16.24 0.11.10 37.86 37.34
4 Sane Kari HS 1.17.49 0.12.35 36.19 35.69
5 Koistinen Leo VaRa 1.22.26 0.17.12 33.24 32.78
6 Hiirijoki Pentti SuSe 1.26.14 0.21.00 30.89 30.47
7 Koivula Jouko HS 1.33.41 0.28.27 27.62 27.24
Tammisaari Pentti HirvHe HYL -
Kuosa Harri LoJa HYL -
Virtanen Juhani LHR KES -
Vannas Hannu MSParma KES -
Riikonen Rauno PertPe KES -
Paldanius Jorma TuS KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hedenström Rauno MaMa 1.07.19 0.00.00 34.52 33.73
2 Laakso Raimo HaHa 1.21.56 0.14.37 26.66 26.05
3 Sonkki Juhani PR 1.22.42 0.15.23 24.72 24.16
4 Holmström Bengt KSF 1.29.37 0.22.18 21.26 20.78
Rintala Pentti Hiisi KES -
Verha Koitto VaRa HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rosenqvist Onni SuosmSa 59.23 0.00.00 27.26 27.66
2 Liski Eero SalVie 1.12.52 0.13.29 20.55 20.85
3 Kaitio Risto MaMa 1.25.36 0.26.13 16.08 16.31
Juntunen Olli HS KES -
Tamminen Heikki MaMa HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapala Tuomo PR 2.07.05 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jalonen Aapo MSParma 1.21.24 0.00.00

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Inga PR 1.08.17 0.00.00 83.62 83.04
2 Saarimäki Heini AngA 1.17.09 0.08.52 68.46 67.99
3 Väre Tiina SomEsa 1.26.26 0.18.09 56.15 55.76
4 Kihlström Tiina TuS 1.55.25 0.47.08 38.34 38.08
Paukkunen Sanna MSParma HYL -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liimatainen Anni TuS 59.25 0.00.00 61.06 56.25
2 Laine Sanna MSParma 1.02.12 0.02.47 55.41 51.05
3 Manderbacka Hanne TuS 1.05.08 0.05.43 50.13 46.18
4 Rahkola Ella-Noora TuS 1.08.37 0.09.12 44.94 41.40
5 Salmi Anna MaMa 1.13.39 0.14.14 39.41 36.30
6 Rantanen Emilia KR 1.14.24 0.14.59 36.57 33.69
7 Huhtala Linda YlKi 1.48.46 0.49.21 23.35 21.51

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Teerikoski Kaisa LLuja 1.22.03 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Härkönen Marjo SalVil 1.03.19 0.00.00 53.38 53.61
2 Huhtala Maija TuS 1.20.59 0.17.40 37.56 37.73
3 Fingerroos Meri PR 1.21.22 0.18.03 33.23 33.38
4 Jalonen Anni MSParma 1.38.21 0.35.02 24.06 24.16

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Elovaara Heli AngA HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskivaara Eija MSParma 56.34 0.00.00 48.29 47.83
2 Hölsö Jaana PR 1.04.27 0.07.53 39.21 38.83
3 Kerkola Tiina SuSi 1.23.49 0.27.15 27.70 27.44
4 Aho Johanna MSParma 1.38.56 0.42.22 21.40 21.19
5 Salminen Johanna YlKi 2.21.07 1.24.33 13.55 13.42

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuuppa Riikka EKU 1.27.58 0.00.00 36.77 33.77
2 Mäkelä Tiina RaTU 1.30.47 0.02.49 32.07 29.45
3 Miettinen Päivi VaRa 2.09.57 0.41.59 19.91 18.29
Henttonen Elina HirvHe KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 54.18 0.00.00 45.66 45.24
2 Lähteenmäki Pirjo PR 1.01.45 0.07.27 37.14 36.80
3 Lukander Hilkka RaPi 1.10.51 0.16.33 29.75 29.47
4 Uusitalo Hannele LoJa 1.21.38 0.27.20 23.54 23.32
5 Taimisto Sinikka MSParma 1.43.14 0.48.56 16.81 16.66

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 54.19 0.00.00 46.08 45.80
2 Koivula Sirpa HS 1.00.14 0.05.55 39.77 39.53
3 Sipponen Airi PR 1.01.45 0.07.26 37.06 36.84
4 Suna Eija MSParma 1.09.53 0.15.34 31.21 31.02
5 Koskialho Elisabeth EuVe 1.12.41 0.18.22 28.53 28.36
6 Nurminen Aila Hiisi 1.29.09 0.34.50 22.06 21.93
7 Metsämäki Leena TuS 1.32.41 0.38.22 20.06 19.94
Riikonen Margit PertPe HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Maija VaRa 57.33 0.00.00
2 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 1.05.28 0.07.55

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Paula LoJa 56.24 0.00.00 33.93 34.15
2 Kallio Tuija RaTU 1.03.43 0.07.19 25.53 25.70
3 Kirkkala Aino SuosmSa 1.46.13 0.49.49 12.61 12.69

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Essi MSParma 1.29.45 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapala Jaana PR 1.13.31 0.00.00
2 Brink Henrika PIF 1.43.23 0.29.52

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aalto Lauri MSParma 30.59 0.00.00
2 Lindroos Elias PIF 34.36 0.03.37
3 Laine Severi LLuja 38.16 0.07.17

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Söyrilä Leevi AngA 17.21 0.00.00
2 Heinonen Janne MSParma 18.52 0.01.31
3 Virtanen Onni AngA 18.53 0.01.32
4 Teerikoski Pyry LLuja 19.54 0.02.33
5 Oksa Sampo PR 23.40 0.06.19

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lempainen Eero TuMe 14.04 0.00.00
2 Wahlsten Niila PR 24.46 0.10.42
3 Halkilahti Emil AngA 25.03 0.10.59
4 Tamminen Matias TuS 32.17 0.18.13
5 Pihlaja Eeli PR 34.26 0.20.22

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Elovaara Emma AngA 24.28 0.00.00
2 Heinonen Sini MSParma 27.08 0.02.40
3 Jalonen Elsa MSParma 50.28 0.26.00
4 Koskinen Oona MSParma 54.34 0.30.06

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fingerroos Sofia PR 21.42 0.00.00
2 Laine Liina LLuja 23.44 0.02.02
3 Takkinen Erika EsAk 25.25 0.03.43
4 Halkilahti Siiri AngA 28.22 0.06.40
5 Wahlsten Fanny PR 35.57 0.14.15

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korte Martta TuS 19.30 0.00.00
2 Tetri Ella TuS 20.18 0.00.48
3 Hauta-alus Janessa TuS 24.16 0.04.46
4 Velema Signe PR 27.21 0.07.51