FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Virkiän kevätkansallinen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wikblom Thea Minken 11.51 0.00.00
2 Grankull Daniela Kronan 12.40 0.00.49
3 Nylund Hilda-Maria LapVi 14.34 0.02.43
4 Keski-Säntti Helka YKV 14.43 0.02.52
5 Lillhonga Elin GIF 16.17 0.04.26
6 Sippola Sanni LapVi 16.26 0.04.35
7 Hyyppä Alisa KoS 18.51 0.07.00
8 Koivisto Aija KortJV 20.07 0.08.16
9 Näykki Minttu LapVi 20.29 0.08.38
10 Hietamäki Anni RaJu 21.04 0.09.13
11 Kataja Enni RaJu 24.03 0.12.12
12 Lindfors Mira Falken 24.48 0.12.57
13 Ekoluoma Aino YKV 26.07 0.14.16
14 Sivén Isla KR 28.13 0.16.22
15 Sivén Pihla KR 32.16 0.20.25
16 Yli-Karhu Eeva LapVi 36.43 0.24.52
Rauhala Miisa SuJu EIL -
Koivula Sanni LaihLu EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taini Elli JRV 18.42 0.00.00
2 Korpi Sanni PoRa 24.38 0.05.56
3 Kuusikko Kiia SalRe 27.26 0.08.44
4 Liuha Vilma KangSK 28.13 0.09.31
5 Siltala Anna RasKe 29.32 0.10.50
6 Määttälä Selma KoS 31.59 0.13.17
7 Lautamo Hilla VaaSu 32.10 0.13.28
8 Niemi Siiri PoRa 34.45 0.16.03
9 Kankaanpää Sanni LapVi 36.43 0.18.01
10 Tukala Oona KoS 36.48 0.18.06
Similä Helmiina Pohjant KES -
Peltoniemi Reetta Brahe EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ketola Matleena KoS 14.49 0.00.00
2 Sikkilä Iines LapVi 16.52 0.02.03
3 Backlund Thelma Femman 22.23 0.07.34
4 Tukala Eeva KoS 23.10 0.08.21
5 Nivukoski Siiri YKV 32.56 0.18.07
6 Sivén Neela KR 44.14 0.29.25
Nivukoski Nanna LapVi EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Sini LapVi 16.23 0.00.00
2 Luhtasaari Nea RaJu 19.46 0.03.23
3 Nivukoski Lotta LapVi 22.06 0.05.43
4 Hoskari Sanni RasKe 22.07 0.05.44
5 Lammi Kira KauWi 32.54 0.16.31
6 Ruutiainen Alisa LaihLu 33.46 0.17.23
7 Korkonen Emilia KuortKu 35.38 0.19.15
8 Tuomaala Ella VaaSu 41.46 0.25.23
Laakso Evena RasKu HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sikkilä Peppi LapVi 18.28 0.00.00
2 Hietamäki Sini RaJu 20.34 0.02.06
3 Kullman Thea Falken 23.16 0.04.48
4 Kankaanpää Aino LapVi 25.10 0.06.42
5 Myllymäki Matilda KoS 25.57 0.07.29
6 Koivisto Aida KortJV 29.35 0.11.07
7 Näsi Minea RaJu 31.57 0.13.29
8 Lautamo Penne VaaSu 37.23 0.18.55
9 Rokala Erica HalTo 38.05 0.19.37
10 Lindfors Karolina Falken 42.19 0.23.51
Nynäs Amanda Botnia EIL -
Koivula Venla LaihLu EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietala Emmi LapVi 20.03 0.00.00 50.36 45.70
2 Hahn Olivia Solf 22.16 0.02.13 44.73 40.59
3 Peltola Eeva LapVi 26.37 0.06.34 36.90 33.49
4 Oikarainen Siiri LaihLu 28.43 0.08.40 33.73 30.60
5 Tuohimaa Ines Solf 30.09 0.10.06 31.67 28.73
6 Kattilakoski Ida KoS 30.14 0.10.11 31.12 28.24
7 Karppi Iiris LaihLu 30.39 0.10.36 30.25 27.45
8 Torrkulla Henna Femman 33.43 0.13.40 27.09 24.58
9 Hyyppä Liina KoS 37.41 0.17.38 23.87 21.66
10 Korpi Veera PoRa 38.40 0.18.37 22.91 20.79
11 Melender Emilia RaJu 41.40 0.21.37 20.93 18.99
12 Nevala Ronja TeuRi 56.02 0.35.59 15.32 13.90

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruokola Anna RaJu 27.35 0.00.00 57.13 53.03
2 Venetjoki Venla KoS 30.40 0.03.05 50.28 46.67
3 Hyyppä Milja KoS 30.52 0.03.17 48.86 45.35
4 Lindgren Hanna Femman 31.41 0.04.06 46.54 43.20
5 Niemi Tiina RasKa 32.22 0.04.47 44.51 41.32
6 Hölsö Henriikka LaihLu 36.32 0.08.57 38.51 35.75
7 Katajamäki Henna-Riina KauWi 37.00 0.09.25 37.11 34.45
8 Rinta-Keturi Anni RaJu 40.52 0.13.17 32.77 30.42

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinen Nella VaaSu 28.11 0.00.00 48.45 45.51
2 Kalliokoski Loviisa PerhKi 31.40 0.03.29 39.89 37.47
3 Biskop Greta KoS 33.30 0.05.19 34.65 32.54

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Sari Pohjant 31.40 0.00.00 85.89 83.69
2 Taini Mia JRV 35.52 0.04.12 74.80 72.88
3 Sivén Hanna KangSK 36.30 0.04.50 72.49 70.63
4 Strandvall Amanda Minken 37.17 0.05.37 69.97 68.17
5 Kriikkula Johanna RasKu 37.47 0.06.07 68.06 66.32
6 Oksanen Maiju Pohjant 37.53 0.06.13 66.90 65.19
7 Tunis Pernilla Femman 39.19 0.07.39 63.52 61.89
8 Liuha Riina KangSK 39.42 0.08.02 61.97 60.38
9 Rinkineva Elina RaJu 41.16 0.09.36 58.72 57.22
10 Savinainen Kati RasKu 42.14 0.10.34 56.50 55.05
11 Hemminki Heini RasKu 43.25 0.11.45 54.10 52.72
Fränti Eeva-Maria KoS HYL -
Lindfors Lina Falken EIL -
Laine Maria TP EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 25.55 0.00.00 58.74 58.25
2 Kallioniemi Reija RaLu 26.26 0.00.31 56.15 55.68
3 Hemminki Hanna PoRa 30.54 0.04.59 46.80 46.41
4 Hankonen Johanna Pohjant 32.47 0.06.52 42.95 42.60
5 Grankull Jaana Kronan 44.40 0.18.45 30.67 30.42
6 Nivukoski Elisa YKV 52.14 0.26.19 25.50 25.29
7 Orjala Elina KoS 52.45 0.26.50 24.53 24.33
Peltoniemi Susanna Brahe EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Yvonne Falken 29.30 0.00.00 33.00 33.00
2 Hautamäki Anne-Mari RasKe 40.39 0.11.09 23.05 23.05
3 Backman Åsa Femman 53.25 0.23.55 16.86 16.86
4 Torrkulla Päivi Femman 54.20 0.24.50 15.90 15.90
5 Udell Tina Solf 1.04.32 0.35.02 12.82 12.82
Puro-Aho Veera VaaSu EIL -
Nynäs Kati Botnia EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 29.26 0.00.00 45.59 45.11
2 Strandberg Annika Femman 33.38 0.04.12 39.15 38.74
3 Taipalus Maarika RasKu 34.14 0.04.48 37.73 37.33
4 Lindgren Annika Femman 34.30 0.05.04 36.71 36.32
5 Ala-Kasari Outi RasKu 39.53 0.10.27 31.12 30.80
6 Korpela-Kamila Heidi SuJu 41.08 0.11.42 29.56 29.25
7 Erkkilä Marja RaJu 42.54 0.13.28 27.76 27.47
8 Hauhia Eija RaJu 45.14 0.15.48 25.77 25.50
9 Iso-Koivisto Minna KauWi 50.33 0.21.07 22.56 22.33

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 29.22 0.00.00 48.29 46.16
2 Katajamäki Tuija KauWi 33.16 0.03.54 41.72 39.87
3 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 33.38 0.04.16 40.36 38.58
4 Ojajärvi Päivi RasKe 38.44 0.09.22 34.26 32.75
5 Kalliokoski Katriina PerhKi 58.15 0.28.53 22.26 21.28
6 Friman Rose-Maj Solf 1.15.34 0.46.12 16.76 16.02
Kankaanpää Tarja KauWi HYL -
Koskela Sari RaJu KES -
Rantala Maj-Lis KPV EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tunis Berit Femman 32.57 0.00.00 29.92 29.17
2 Taanila Sisko NiS 35.03 0.02.06 26.72 26.05
3 Pöyhönen Lea VetU 37.17 0.04.20 23.80 23.20
4 Kiiskinen Gunnevi TP 43.16 0.10.19 19.37 18.88

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fred Bodil Femman 31.20 0.00.00 36.98 33.65
2 Eriksson-Kronberg Monica Femman 37.14 0.05.54 29.95 27.26
3 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 41.12 0.09.52 26.01 23.67
4 Kattilakoski Kirsti KoS 43.04 0.11.44 23.88 21.73
5 Lassila Eija VetU 1.16.30 0.45.10 12.87 11.72

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lähdekorpi Kaija Femman 31.05 0.00.00 40.86 39.36
2 Seppälä Eila YKV 31.25 0.00.20 38.40 36.99
3 Stoor Anne KoS 33.42 0.02.37 33.92 32.67
4 Sandgren Ann-Mari NOK 35.30 0.04.25 30.41 29.29

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Orhanen Johannes RasKu 10.30 0.00.00
2 Savinainen Joakim RasKu 11.18 0.00.48
3 Liuha Eino KangSK 11.57 0.01.27
4 Puro-Aho Aapo VaaSu 12.46 0.02.16
5 Fränti Onni RaJu 14.26 0.03.56
6 Hemminki Eemeli RasKu 16.30 0.06.00
7 Erkkilä Juho RaJu 20.33 0.10.03
8 Hoskari Johannes RasKe 21.45 0.11.15
9 Ylihärsilä Ilari AlahKi 23.46 0.13.16
10 Ojanen Kaapo LapVi 24.14 0.13.44
11 Vuorenmaa Aapo LapVi 30.30 0.20.00
Kankaanpää Venni LapVi EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oja Lauri LapVi 16.42 0.00.00
2 Hietala Vilho S-JKL 17.07 0.00.25
3 Koski Juuso YKV 19.25 0.02.43
4 Muhonen Eetu RaJu 21.17 0.04.35
5 Grankull Sebastian Kronan 23.20 0.06.38
6 Hirvinen Jesse KoS 27.15 0.10.33
7 Seppälä Paavo Femman 34.48 0.18.06
8 Hietamäki Matias RaJu 37.23 0.20.41
9 Koivisto Asser KortJV 40.37 0.23.55
10 Lindfors Hugo Falken 43.04 0.26.22
11 Kallio Santeri KoS 1.11.40 0.54.58
Ojanen Veeti LapVi HYL -
Löfbacka Atte KPV EIL -
Koski Hannes LaihLu EIL -
Jansson Lukas Falken EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suokko Lauri LapVi 19.02 0.00.00
2 Hirvensalo Eetu RaJu 19.15 0.00.13
3 Määttälä Eelis KoS 21.25 0.02.23
Paloniemi Leevi LapVi EIL -
Strandberg Felix Malax EIL -
Strandberg John Malax EIL -
Fränti Aapo RaJu KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuominen Rami KanSu 17.59 0.00.00
2 Hirvinen Joona KoS 19.00 0.01.01
3 Dahlgren William Kristina 20.06 0.02.07
4 Porvari Juho KoS 20.21 0.02.22
5 Kallioniemi Justus RaLu 20.22 0.02.23
6 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 23.28 0.05.29
7 Hölsö Aaro YKV 25.13 0.07.14
8 Noponen Veeti LapVi 27.48 0.09.49
9 Bergström Kasper Kristina 35.51 0.17.52
10 Muhonen Aatu RaJu 39.34 0.21.35
11 Pöytäkangas Elias VaaSu 58.42 0.40.43
Matila Oskari KuortKu EIL -
Hauhia Aleksi RaJu EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Udell Oliver Solf 23.51 0.00.00
2 Karhunen Juho YKV 24.49 0.00.58
3 Hantula Jussi KauWi 26.49 0.02.58
4 Backman Alexander Femman 46.53 0.23.02
Lemberg Ville RaJu HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sankelo Sampo LapVi 18.40 0.00.00 53.72 48.47
2 Joensuu Valter Brahe 19.46 0.01.06 49.97 45.08
3 Kallioniemi Jami RaLu 20.12 0.01.32 48.15 43.44
4 Lemberg Roope RaJu 20.14 0.01.34 47.33 42.70
5 Kuusikko Miska SalRe 20.57 0.02.17 44.99 40.59
6 Similä Severi Pohjant 24.23 0.05.43 38.04 34.32
7 Ekola Juuso LapVi 25.00 0.06.20 36.50 32.93
8 Stevander Karri LapVi 25.02 0.06.22 35.85 32.35
9 Helin Saku RaJu 26.55 0.08.15 32.78 29.58
10 Bergström Jesper Femman 26.58 0.08.18 32.16 29.02
11 Mäki Jasper LapVi 37.41 0.19.01 22.62 20.41
Mutikainen Leevi RaJu EIL -
Forsell Gustav Botnia EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gripenberg Otto Brahe 23.24 0.00.00 49.50 45.28
2 Udell Robin Solf 26.21 0.02.57 43.14 39.46
3 Höök Jaakko RaJu 28.04 0.04.40 39.72 36.33
4 Hiltunen Juho ONMKY 31.03 0.07.39 35.21 32.20
5 Kullman Hannes Falken 32.37 0.09.13 32.85 30.05
6 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 33.50 0.10.26 31.03 28.38
7 Nevala Roni TeuRi 34.39 0.11.15 29.67 27.14
8 Backman Christoffer Femman 38.41 0.15.17 26.01 23.79
Pitkänen Ville RaJu KES -
Forsell Mickel Botnia EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hölsö Severi YKV 40.44 0.00.00
2 Kronqvist Emil KoS 50.53 0.10.09

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luoma Juha IkNV 31.56 0.00.00 81.73 78.80
2 Tiainen Topias KangSK 32.19 0.00.23 80.23 77.35
3 Kalliokoski Jooseppi IkNV 32.47 0.00.51 78.57 75.75
4 Istolahti Jaakko KangSK 34.03 0.02.07 75.15 72.45
5 Liuha Jarkko KangSK 34.19 0.02.23 74.07 71.41
6 Hemminki Antti RasKu 34.58 0.03.02 72.21 69.62
7 Vanhanen Konsta IkNV 35.21 0.03.25 70.94 68.40
8 Patana Mikko HiKi 36.14 0.04.18 68.74 66.28
9 Toivio Heikki AngA 36.18 0.04.22 68.15 65.70
10 Hakala Antti KortJV 36.42 0.04.46 66.94 64.54
11 Kronberg Christian Femman 37.16 0.05.20 65.47 63.12
12 Lammi Aleksi RasKu 37.17 0.05.21 64.98 62.65
13 Perä Tapio RR 37.23 0.05.27 64.35 62.04
14 Katajisto Jukka-Pekka RasKu 38.10 0.06.14 62.58 60.34
15 Åbacka Tommy Brahe 38.33 0.06.37 61.52 59.31
16 Jansson Sören Falken 40.31 0.08.35 58.11 56.03
17 Nummelin Oskari TuS 40.41 0.08.45 57.46 55.40
18 Nissinen Niko Pohjant 40.46 0.08.50 56.92 54.88
19 Järn Staffan Femman 42.46 0.10.50 53.86 51.93
20 Jansson Emil Falken 43.07 0.11.11 53.03 51.13
21 Markkila Eero RasKu 44.33 0.12.37 50.94 49.11
22 Hemminki Jukka RaJu 45.06 0.13.10 49.94 48.15
23 Kotamäki Iivo IkNV 45.37 0.13.41 49.01 47.25
24 Grahn Viljam Femman 46.22 0.14.26 47.85 46.13
Istolahti Tuomo KangSK EIL -
Bäckström Anders Femman EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holm Christian Femman 39.03 0.00.00 50.51 49.34
2 Hautalahti Antti YKV 40.40 0.01.37 46.68 45.60
3 Koski Jussi YKV 41.25 0.02.22 44.05 43.03
4 Jussinmäki Ari HalTo 47.14 0.08.11 37.06 36.20
5 Pöytäkangas Teemu VaaSu 1.12.51 0.33.48 23.01 22.48

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Juha-Matti RasKu 31.23 0.00.00 63.15 59.91
2 Fränti Juha RasKu 33.48 0.02.25 57.83 54.87
3 Löfbacka Sami KPV 35.56 0.04.33 53.65 50.90
4 Backlund Jan-Anders Femman 36.33 0.05.10 52.00 49.34
5 Nikkola Hannu RaJu 36.57 0.05.34 50.71 48.11
6 Hirvinen Markus KoS 37.09 0.05.46 49.71 47.16
7 Hyyppä Tuomas KoS 39.07 0.07.44 46.52 44.13
8 Nivukoski Janne YKV 44.31 0.13.08 40.27 38.21
9 Ylihärsilä Arto AlahKi 45.26 0.14.03 38.86 36.87
10 Määttälä Jukka KoS 49.58 0.18.35 34.79 33.01
11 Similä Jouni Pohjant 50.12 0.18.49 34.09 32.35
12 Kataja Pasi RaJu 53.15 0.21.52 31.63 30.01
Tuomaala Ville VaaSu EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallioniemi Janne RaLu 30.17 0.00.00 52.26 49.99
2 Koski Eero YKV 30.26 0.00.09 51.22 49.00
3 Nisula Marko TeuRi 30.53 0.00.36 49.71 47.55
4 Jokikuona Juha RasTiimi 32.18 0.02.01 46.79 44.76
5 Savolainen Tomi RasKe 36.42 0.06.25 40.54 38.77
6 Peltonen Mikko RaJu 37.21 0.07.04 39.19 37.49
7 Yli-Ilkka Harri RaJu 37.22 0.07.05 38.54 36.87
8 Kamila Kai SuJu 39.39 0.09.22 35.72 34.17
9 Ekola Juha AlahKi 42.24 0.12.07 32.85 31.42
10 Koivisto Kari KortJV 43.53 0.13.36 31.20 29.84
11 Backman Fredrik Femman 53.58 0.23.41 24.93 23.84

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vainionpää Matti RasKu 21.48 0.00.00 51.01 49.49
2 Kurki Esa RasKu 24.45 0.02.57 44.48 43.15
3 Holmback Johan Malax 26.54 0.05.06 40.51 39.30
4 Nevala Pasi TeuRi 27.17 0.05.29 39.54 38.36
5 Korhonen Marko YlämPy 28.08 0.06.20 37.95 36.81
6 Höstman Stefan Malax 28.39 0.06.51 36.87 35.77
7 Strandvall Sören Minken 28.56 0.07.08 36.13 35.05
8 Lemponen Ari RaJu 29.43 0.07.55 34.80 33.76
9 Ruokola Ilkka RaJu 30.06 0.08.18 33.99 32.97
10 Rinta-Keturi Mika RaJu 30.44 0.08.56 32.93 31.94
11 Ruokolainen Jouni RasPi 31.22 0.09.34 31.91 30.96
12 Suvanto Mikael RaJu 31.44 0.09.56 31.19 30.26
13 Lillhonga Robert GIF 32.57 0.11.09 29.70 28.81
14 Strandberg Leif Malax 33.36 0.11.48 28.79 27.93
15 Lehtinen Esa KauWi 35.45 0.13.57 26.75 25.95
16 Ruutiainen Jaakko LaihLu 41.45 0.19.57 22.64 21.96
Räbb Rainer GIF EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 22.32 0.00.00 54.60 54.87
2 Sippola Asko KuortKu 23.06 0.00.34 52.12 52.38
3 Bäck Mikael Femman 23.59 0.01.27 49.10 49.35
4 Koskela Heikki RaJu 25.12 0.02.40 45.69 45.91
5 Vallbacka Heikki KortJV 25.20 0.02.48 44.41 44.63
6 Kujala Tapio RaJu 25.23 0.02.51 43.28 43.49
7 Kalliokoski Arto PerhKi 30.58 0.08.26 34.62 34.80
8 Hakala Eero Femman 48.38 0.26.06 21.50 21.61
Rantala Timo KPV EIL -
Hirvensalo Jorma SaPu EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahola Arvo RasKu 23.13 0.00.00 44.40 43.85
2 Tunis Bengt Femman 27.17 0.04.04 36.97 36.52
3 Taanila Mauno NiS 27.26 0.04.13 35.96 35.52
4 Linna Heikki RasKe 27.34 0.04.21 34.99 34.56
5 Helander Rolf OuHu 28.11 0.04.58 33.44 33.03
6 Alanen Martti RasKu 33.23 0.10.10 27.57 27.23
7 Toppari Reijo KauWi 46.26 0.23.13 19.34 19.11
8 Bärdèn Bror-Gustav NOK 56.57 0.33.44 15.38 15.20
Rintaluoma Kari TeuRi EIL -
Rajaniemi Vesa S-JKL EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kronholm Peter Brahe 23.06 0.00.00 50.80 50.56
2 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 23.53 0.00.47 48.70 48.47
3 Nyystilä Jukka LaihLu 25.08 0.02.02 45.86 45.65
4 Airaksinen Risto OuTa 26.07 0.03.01 43.74 43.53
5 Turunen Erkki SuSe 27.53 0.04.47 40.60 40.41
6 Keltamäki Seppo JoKu 27.59 0.04.53 40.08 39.89
7 Sivén Osmo ÄhtU 29.09 0.06.03 38.12 37.94
8 Williamsson Bo-Göran VaaSu 29.46 0.06.40 36.98 36.81
9 Tuomaala Juhani KoS 30.10 0.07.04 36.15 35.98
10 Kaataja Jorma RasKe 31.40 0.08.34 34.11 33.95
11 Sillanpää Juhani AlajA 32.16 0.09.10 33.16 33.00
12 Kalliomaa Lasse LaihLu 33.59 0.10.53 31.18 31.03
13 Laasanen Veikko VäVi 34.12 0.11.06 30.68 30.53
14 Pöyhönen Hannu VetU 35.37 0.12.31 29.17 29.03
15 Eno Kaarlo TeuRi 36.18 0.13.12 28.33 28.20
16 Kujanpää Heikki AlajA 36.33 0.13.27 27.85 27.72
17 Jussinmäki Mauri HalTo 40.29 0.17.23 24.89 24.78
18 Majasaari Kari SuJu 41.31 0.18.25 24.02 23.91
Österbacka Bo Minken EIL -
Hongell Jouni KoS EIL -
Harald Hilding Falken EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsén Björn NOK 25.34 0.00.00 41.99 40.25
2 Hämäläinen Seppo KanSu 27.55 0.02.21 38.04 36.46
3 Pollari Kalevi YKV 27.56 0.02.22 37.61 36.05
4 Kattilakoski Matti KPV 28.35 0.03.01 36.35 34.84
5 Åkerblom Måns GIF 30.00 0.04.26 34.25 32.83
6 Hahtola Aulis RasKu 30.35 0.05.01 33.22 31.84
7 Kattilakoski Eero KPV 32.37 0.07.03 30.80 29.52
8 Joensuu Heimo AlajA 33.09 0.07.35 29.96 28.71
9 Taipalus Esko RasKe 34.05 0.08.31 28.80 27.60
10 Backman Sven-Olof Falken 37.03 0.11.29 26.18 25.09
11 Kankaanpää Jussi RaJu 39.47 0.14.13 24.09 23.09
12 Rantakangas Erkki AlajA 41.26 0.15.52 22.86 21.91
Norrgrann Karl Gustav NOK KES -
Järvenpää Heikki SuSe KES -
Hertsbacka Karl-Gustav NOK KES -
Valli Seppo KauKa EIL -
Torrkulla Roy Minken EIL -
Rauma Håkan Botnia EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Voitto KortJV 23.22 0.00.00 35.94 35.79
2 Kukko Risto VäVi 24.55 0.01.33 33.20 33.06
3 Ekström Marcus KauWi 27.00 0.03.38 30.17 30.05
4 Saarimäki Jorma VaaSu 29.55 0.06.33 26.81 26.70
5 Toskala Paavo KoS 30.14 0.06.52 26.11 26.00
6 Peltola Lasse SuJu 31.21 0.07.59 24.78 24.68
7 Kamila Pentti LaihLu 31.51 0.08.29 24.00 23.90
7 Ojajärvi Väinö RaJu 31.51 0.08.29 24.00 23.90
9 Jokikuona Toivo RasTiimi 35.23 0.12.01 20.89 20.80
10 Lähdekorpi Mauri Femman 36.05 0.12.43 20.13 20.05
Latvala Matti RaJu KES -
Kallio-Könnö Aarno KauKa EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Mauno ViiSu 24.58 0.00.00 32.32 32.18
2 Patana Tapio VetU 25.25 0.00.27 30.56 30.43
3 Tammisto Vesa KauWi 27.13 0.02.15 27.42 27.31
4 Keskinen Matti TikSu 29.11 0.04.13 24.54 24.43
5 Hietaharju Antti ÄhtU 29.12 0.04.14 23.49 23.39
Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu EIL -
Storm Sven-Olof Femman EIL -
Salmi Aimo VaaSu EIL -
Luoma Antti KortJV EIL -
Hjerpe Lars Femman EIL -