FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Hämeen AM-yö 2018
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Aaro VaHa 46.57 0.00.00 77.48 77.00
2 Pryjma Fryderyk Koovee 50.12 0.03.15 71.74 71.30
3 Ylitalo Aki HauSi 50.20 0.03.23 70.83 70.39
4 Huila Joona Hiisi 50.45 0.03.48 69.53 69.10
5 Hölli Mikko KangSK 51.56 0.04.59 67.24 66.83
6 Kuutti Veli-Pekka EsAk 54.10 0.07.13 63.80 63.41
7 Liukkala Jaakko HauSi 54.35 0.07.38 62.65 62.26
8 Lindberg Lauri HauSi 1.01.57 0.15.00 54.61 54.27
9 Löfroos Andreas Raseborg 1.02.09 0.15.12 53.85 53.52
10 Kattelus Juho KangSK 1.06.24 0.19.27 49.85 49.55
11 Ansio Jimi Koovee 1.11.09 0.24.12 46.01 45.73
12 Amper Robert HauSi 1.17.34 0.30.37 41.74 41.48
13 Tolvanen Leo Pihkan 1.36.26 0.49.29 33.20 32.99
Rantala Joonas RiSu HYL -
Teittinen Panu KangSK KES -
Aavajärvi Heikki HauSi KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nuottakari Pasi Keihäs 50.24 0.00.00 40.18 39.72
2 Ustinov Jarkko TurSa 51.51 0.01.27 37.10 36.67
3 Jokela Juha PäLuLu 52.14 0.01.50 34.89 34.49
4 Kopra Jiri HauSi 1.09.40 0.19.16 24.71 24.42

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensivu Janne VaHa 36.51 0.00.00 62.40 56.81
2 Häkkinen Mika Hiilto 41.20 0.04.29 54.59 49.70
3 Gröhn Timo HU-46 42.02 0.05.11 52.65 47.94
4 Mäntytörmä Jani Keihäs 42.39 0.05.48 50.88 46.32
5 Pöntinen Henri Koovee 46.31 0.09.40 45.72 41.63
6 Konttila Janne TP 47.04 0.10.13 44.27 40.31
7 Hihnala Tero Koovee 47.08 0.10.17 43.29 39.42
8 Martikainen Marko PäLuLu 50.47 0.13.56 39.33 35.81
9 Pajula Harri KangSK 1.12.22 0.35.31 27.01 24.59

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Jari PirHi 38.10 0.00.00 54.14 51.52
2 Venäläinen Toni VaHa 39.37 0.01.27 51.18 48.71
3 Hiiri Ari HauSi 42.01 0.03.51 47.33 45.05
4 Lehtimäki Harri HlT 44.18 0.06.08 44.02 41.89
5 Kuusisto Seppo Koovee 46.48 0.08.38 40.84 38.87
6 Mustajoki Jyri TP 47.41 0.09.31 39.27 37.37
7 Virtanen Joni EsSu 53.41 0.15.31 34.16 32.51
8 Hirvonen Petri EE 58.11 0.20.01 30.85 29.36
9 Alajoutsi Jukka Koovee 1.15.38 0.37.28 23.22 22.10

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Ari-Pekka TurSa 36.35 0.00.00 54.71 53.65
2 Vuorenpää Asmo LaJy 36.38 0.00.03 53.81 52.77
3 Autero Janne RaN 36.45 0.00.10 52.83 51.81
4 Nieminen Markku PäLuLu 37.10 0.00.35 51.43 50.43
5 Numminen Mika UrjU 38.02 0.01.27 49.46 48.51
6 Aho Jarmo PäLuLu 38.16 0.01.41 48.38 47.44
7 Ranta Olli PäLuLu 41.45 0.05.10 43.62 42.78
8 Haanpää Tuomo TP 44.17 0.07.42 40.45 39.67
9 Salmia Teppo TarpSu 44.38 0.08.03 39.46 38.70
10 Launis Kasperi Raus 54.06 0.17.31 32.00 31.38
11 Reiman Markku JäPa 1.17.13 0.40.38 22.03 21.61

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinämäki Mikko TP 33.57 0.00.00 52.03 51.80
2 Kallio Jukka TP 34.34 0.00.37 50.33 50.11
3 Harju Juha-Pekka TP 34.59 0.01.02 48.98 48.76
4 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 37.36 0.03.39 44.86 44.66
5 Väisänen Juha MU 39.20 0.05.23 42.21 42.02
6 Nyholm Thomas Trian 39.56 0.05.59 40.92 40.73
7 Hänninen Jukka TP 41.49 0.07.52 38.44 38.27
8 Vesala Pekka PirHi 42.20 0.08.23 37.34 37.18
9 Laine Rauno LHR 43.27 0.09.30 35.77 35.61
10 Toivonen Jari EE 45.40 0.11.43 33.46 33.31
11 Ylikoski Kari TP 54.18 0.20.21 27.65 27.53

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 29.16 0.00.00 48.03 47.17
2 Aasla Hannu RaN 33.54 0.04.38 40.95 40.21
3 Ahlroth Timo TurSa 37.28 0.08.12 36.58 35.92
4 Toivonen Esa TarpSu 37.59 0.08.43 35.62 34.98
5 Vehmaa Hannu Koovee 38.07 0.08.51 35.04 34.41
6 Lepistö Heikki OrPo 42.07 0.12.51 31.29 30.73
7 Jalanto Esko KangSK 44.12 0.14.56 29.42 28.89
8 Kinkki Seppo HyRa 45.50 0.16.34 27.99 27.48
9 Lähteenmäki Hannu HlT 50.21 0.21.05 25.13 24.68
10 Puustinen Tuomo Pihkan 54.30 0.25.14 22.89 22.48
11 Koski Harri TarpSu 59.06 0.29.50 20.81 20.44
12 Hanttu Ari RaN 1.00.14 0.30.58 20.13 19.77
13 Julkunen Pasi TP 1.08.27 0.39.11 17.46 17.14

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Arto TP 34.36 0.00.00 53.30 52.07
2 Savelainen Jouni HS 36.29 0.01.53 50.10 48.94
3 Helkkula Rauli TuMe 36.31 0.01.55 49.61 48.46
4 Pusa Raimo OrPo 36.37 0.02.01 49.03 47.90
5 Liukkala Pekka HauSi 37.54 0.03.18 46.94 45.86
6 Lavikainen Jussi KangSK 38.41 0.04.05 45.57 44.52
7 Ritala Ola EE 39.52 0.05.16 43.81 42.80
8 Sani Mikko HU-46 40.34 0.05.58 42.65 41.67
9 Mäntytörmä Jorma Keihäs 40.58 0.06.22 41.84 40.87
10 Ovaska Ari EE 42.03 0.07.27 40.37 39.44
11 Huikkola Markku KangSK 42.22 0.07.46 39.68 38.77
12 Ahola Pentti PäLuLu 44.21 0.09.45 37.54 36.68
13 Koskinen Kaj VaHa 44.56 0.10.20 36.69 35.85
14 Salminen Esko TurSa 52.43 0.18.07 30.97 30.25
15 Olli Reijo VaHa 58.21 0.23.45 27.70 27.06
16 Sompi Eero OrPo 1.02.04 0.27.28 25.78 25.18
Parviainen Martti XYZ KES -
Karvonen Jorma TarpSu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hillo Heikki VaHa 48.28 0.00.00 43.11 43.13
2 Moisio Kalevi TuS 50.07 0.01.39 41.17 41.19
3 Liljeström Åge HS 53.24 0.04.56 38.15 38.17
4 Vuorio Olavi JäPa 55.55 0.07.27 35.97 35.98
5 Hartman Pertti RaN 56.02 0.07.34 35.43 35.44
6 Lindstedt Tapio OrPo 56.14 0.07.46 34.84 34.85
7 Soimasuo Juhani Eräp 1.04.17 0.15.49 30.07 30.08
8 Hahto Matti OrPo 1.04.49 0.16.21 29.42 29.43
9 Nikkari Paavo LS-37 1.09.59 0.21.31 26.87 26.88
10 Teppo Jaakko GIF 1.13.48 0.25.20 25.13 25.14
11 Niemi Pentti HauSi 1.13.55 0.25.27 24.74 24.75
12 Koskinen Timo VaHa 1.18.33 0.30.05 22.94 22.95
Ansamaa Reino RaN HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haaja Reijo VaHa 48.06 0.00.00 36.52 33.78
2 Hovikorpi Aarno HlT 56.57 0.08.51 29.92 27.67
3 Rapakko Timo SuSi 57.50 0.09.44 28.55 26.41
4 Sulander Heikki EE 1.03.57 0.15.51 25.00 23.12
5 Kuusisto Kalevi HlT 1.31.40 0.43.34 16.86 15.60
6 Kuutti Jorma PertPe 1.37.10 0.49.04 15.37 14.21

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paavola Seppo EE 34.40 0.00.00 35.42 34.58
2 Houni Mikko EE 43.43 0.09.03 25.98 25.37
3 Nisula Alpo Eräp 50.19 0.15.39 20.74 20.25

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 49.33 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Westerlund Otso Koovee 40.35 0.00.00
2 Johansson Väinö Koovee 44.32 0.03.57

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matinheikki Leo TP 33.28 0.00.00 65.00 67.24
2 Mustajoki Tiitus TP 35.53 0.02.25 58.35 60.36
3 Schüle Joel Koovee 41.12 0.07.44 48.84 50.52
4 Aho Ilmari VaHa 41.32 0.08.04 46.48 48.08
5 Hihnala Henrik Koovee 44.54 0.11.26 41.18 42.60

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Konttila Akseli TP 30.32 0.00.00 63.28 61.42
2 Alajoutsi Jasper Koovee 33.31 0.02.59 57.03 55.35
3 Gröhn Riku HU-46 35.49 0.05.17 52.79 51.24
4 Talvitie Miro RaN 38.40 0.08.08 48.37 46.94
5 Alajoutsi Oliver Koovee 38.55 0.08.23 47.52 46.12
6 Yliaho Joona Koovee 39.01 0.08.29 46.87 45.49
7 Nieminen Juho TP 39.27 0.08.55 45.83 44.48
8 Aho Rauli VaHa 40.04 0.09.32 44.61 43.29
9 Salonen Seeti VaHa 42.55 0.12.23 41.16 39.95
10 Pelkonen Oula RaVa 44.05 0.13.33 39.61 38.44
11 Aumo Oskari Keihäs 46.06 0.15.34 37.42 36.32
12 Schüle Oliver Koovee 47.49 0.17.17 35.65 34.60
13 Tukiainen Jyry TP 56.10 0.25.38 29.98 29.09
14 Koskinen Aaro TP 57.39 0.27.07 28.85 28.00
15 Tukiainen Otso TP 1.03.48 0.33.16 25.74 24.98

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikylä Suvi RasKa 46.20 0.00.00 83.29 81.39
2 Hyyrynen Noora KS 46.53 0.00.33 80.77 78.92
2 Uotila Ulrika Koovee 46.53 0.00.33 80.77 78.92
4 Lohikainen Milla RaVa 51.07 0.04.47 71.25 69.62
5 Siivonen Hanna-Mari Koovee 52.05 0.05.45 68.54 66.97
6 Rajamäki Netta KR 53.04 0.06.44 65.90 64.40
7 Saarinen Minna KangSK 58.26 0.12.06 58.61 57.27
8 Malinen Anni SKUusi 1.02.09 0.15.49 53.94 52.71
9 Jerkku Laura TuS 1.08.33 0.22.13 47.85 46.76

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Svetloff Maria Hiilto 45.46 0.00.00
2 Matinheikki Sanna TP 1.13.14 0.27.28

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Minna IHR 46.06 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viilo Annika TP 35.36 0.00.00 55.69 56.49
2 Yli-Kauppila Marika Hiisi 40.27 0.04.51 46.56 47.23
3 Hovikorpi Auli Keihäs 45.17 0.09.41 39.40 39.97
4 Oksa Sari TarpSu 55.38 0.20.02 30.29 30.73

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajamäki Terhi KangSK 53.45 0.00.00 42.80 40.77
2 Järvinen Tuija HlT 54.06 0.00.21 40.40 38.48
3 Jalanto Terttu KangSK 57.31 0.03.46 36.00 34.29
4 Toivonen Merja EE 1.07.19 0.13.34 29.05 27.67

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 45.52 0.00.00 53.41 53.32
2 Raiko Erja HyRa 49.11 0.03.19 48.87 48.79
3 Kerkola Maija HlT 53.15 0.07.23 44.28 44.21
4 Virtanen Marjo Hiisi 55.48 0.09.56 41.43 41.36
5 Korpio Aulikki VaHa 55.56 0.10.04 40.51 40.45
6 Mikkolainen Mirja VaHa 1.03.42 0.17.50 34.85 34.80
7 Lavikainen Pirjo KangSK 1.08.18 0.22.26 31.83 31.78
8 Antila Suvi PäLuLu 1.11.01 0.25.09 29.97 29.92
9 Kotomäki Ulla HyRa 1.26.09 0.40.17 24.17 24.13

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tienari Pauliina KyRa 42.39 0.00.00
Laukkanen Kirsti HlT HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reeni Eva RiSu 40.58 0.00.00 33.61 34.90
2 Kuutti Kirsti PertPe 41.49 0.00.51 31.28 32.48
3 Hurskainen Seija VaHa 44.54 0.03.56 27.60 28.65
4 Sulander Mirja-Liisa EE 54.14 0.13.16 21.58 22.41

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 1.06.14 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haanpää Anni TP 39.05 0.00.00 58.53 57.12
2 Juva Jonna AngA 43.59 0.04.54 50.06 48.85
3 Pelkonen Roosa RaVa 44.31 0.05.26 47.53 46.39
4 Skog Ella Koovee 50.25 0.11.20 40.27 39.30
5 Korhonen Saara SKUusi 1.12.49 0.33.44 26.70 26.06

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simola Rosa Koovee 48.24 0.00.00 52.45 50.11
2 Kuusisto Idaliina Koovee 49.08 0.00.44 49.09 46.89
3 Sainio Linda KangSK 51.28 0.03.04 44.40 42.41
4 Hirvonen Julia KyRa 51.58 0.03.34 41.53 39.67

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukonlehto Fanny KangSK 28.07 0.00.00 63.57 60.98
2 Tikkakoski Ilona TP 30.34 0.02.27 57.85 55.49
3 Koskinen Adveliina KyRa 32.11 0.04.04 54.35 52.14
4 Kontio Katri KangSK 32.32 0.04.25 53.18 51.01
5 Ojala Jenny Koovee 32.35 0.04.28 52.51 50.37
6 Häkkinen Pihla TP 33.26 0.05.19 50.60 48.54
7 Kuusinen Saana HlS 33.44 0.05.37 49.58 47.56
8 Yli-Hietanen Silja TP 34.22 0.06.15 48.11 46.15
9 Salmia Tessa MSParma 35.12 0.07.05 46.43 44.54
10 Linnainmaa Katja PäLuLu 35.23 0.07.16 45.65 43.79
11 Olkkonen Veera KangSK 36.25 0.08.18 43.82 42.04
12 Laine Anni TP 37.10 0.09.03 42.42 40.70
13 Mustajoki Villa TP 41.07 0.13.00 37.88 36.34
14 Simola Rita Koovee 43.32 0.15.25 35.34 33.90
15 Savisaari Outi TP 52.48 0.24.41 28.77 27.60