FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Lapin Lumirastit keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotro Tuomas KyS 45.09 0.00.00 91.39
2 Linnainmaa Tero KyRa 45.14 0.00.05 90.08
3 Schnyder Gion SUI 45.50 0.00.41 87.77
4 Belomazhev Stanimir BUL 46.21 0.01.12 85.68
5 Häkkinen Janne S-JKL 46.30 0.01.21 84.30
6 Tervala Miska RaVa 48.53 0.03.44 79.13
7 Tauriainen Teemu KEV 50.54 0.05.45 74.98
8 Linna Matti S-JKL 52.05 0.06.56 72.29
9 Martikainen Juha KEV 52.07 0.06.58 71.25
10 Häkkinen Kalle S-JKL 53.51 0.08.42 68.00
11 Urpalainen Jarkko MiehVi 56.36 0.11.27 63.79
12 Leinonen Lauri Pohjant 56.39 0.11.30 62.82
13 Laasanen Lauri LaihLu 1.07.31 0.22.22 51.95

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Turunen Marjut SKVuoksi 44.02 0.00.00 92.76
2 Pesu Mervi RR 46.06 0.02.04 87.28
3 Reponen Milka KeuKi 46.34 0.02.32 85.09
4 Räisänen Noora SalRe 46.41 0.02.39 83.56
5 Kaskinen Mira UlvUra 47.17 0.03.15 81.20
6 Kudre Daisy EST 48.50 0.04.48 77.37
7 Mörsky Sonja KeuKi 53.50 0.09.48 69.05
8 Oikarinen Suvi OH 1.04.08 0.20.06 57.00
9 Lotvonen Essi LaiVe 1.06.51 0.22.49 53.77
10 Ekström Hanne-Line MSParma 1.27.05 0.43.03 40.57
Heiskanen Terhi SonPa KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Suomalainen Samuel LeSi 46.57 0.00.00
2 Malyshev Vladimir RUS 1.03.46 0.16.49

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Jari KemijU 39.28 0.00.00 69.00
2 Nilimaa Conny IFKKirun 45.48 0.06.20 57.67
3 Vapa Marko S-2000 47.51 0.08.23 53.50
4 Määttä Harri LänRa 48.31 0.09.03 51.08
5 Hyyppä Tuomas KoS 49.59 0.10.31 47.94
6 Ronkainen Markus KoskRi 51.08 0.11.40 45.27

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lindmark Magnus IFKKirun 37.46 0.00.00 71.28
2 Salo Mikael Trian 38.27 0.00.41 68.51
3 Häkkinen Mika Hiilto 39.28 0.01.42 65.29
4 Riissanen Jani EsAk 40.36 0.02.50 62.04
5 Klemettinen Vesa S-JKL 40.50 0.03.04 60.28
6 Viippola Ilpo S-2000 42.03 0.04.17 57.16
7 Hiltula Hannu PudU 50.39 0.12.53 46.32
8 Rooba Kuno EST 51.32 0.13.46 44.40

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virtanen Antti TarpSu 41.34 0.00.00 62.55
2 Tielinen Vesa LuuRa 41.36 0.00.02 61.78
3 Toivanen Samuli LuuRa 42.18 0.00.44 60.05
4 Kiljunen Juha LS-37 45.14 0.03.40 55.49
5 Gynther Kimmo IHR 45.15 0.03.41 54.81
6 Hansen I NOR 46.58 0.05.24 52.17
7 Luspa Mats IFKKirun 47.27 0.05.53 51.00
8 Viitasaari Tommi KoS 48.14 0.06.40 49.55
9 Hiltula Kari PudU 50.06 0.08.32 47.11
10 Heiskanen Jari SonPa 51.55 0.10.21 44.88
11 Ekström Thomas MSParma 53.28 0.11.54 43.02
12 Laasanen Juha LaihLu 55.50 0.14.16 40.66
13 Määttä Jari OH 1.11.43 0.30.09 31.24
14 Hautaniemi Petri RaKaS 1.15.08 0.33.34 29.42

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskinen Juha KeuKi 38.32 0.00.00 64.27
2 Kotro Petri KaaRa 40.43 0.02.11 59.69
3 Sippola Asko KuortKu 41.13 0.02.41 57.84
4 Heiskanen Hannu SonPa 42.46 0.04.14 54.65
5 Ögren Per SWE 48.12 0.09.40 47.53
6 Heinola Ari KaaRa 50.31 0.11.59 44.43
7 Lassila Antti KuortKu 50.42 0.12.10 43.35
8 Chernykh Sergey RUS 54.13 0.15.41 39.68
9 Koskivirta Eero KaaRa 56.56 0.18.24 36.98

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltonen Heikki IPR 33.32 0.00.00 55.81
2 Varkila Jorma LamSä 33.54 0.00.22 54.57
3 Haapasalmi Eero OH 35.11 0.01.39 51.96
4 Martikainen Pasi KeuKi 36.05 0.02.33 50.07
5 Kotilainen Matti LS-37 36.37 0.03.05 48.75
6 Paukku Ismo IPR 37.11 0.03.39 47.42
7 Lavonen Hannu MiehVi 39.45 0.06.13 43.82
8 Kotala Markku LS-37 39.48 0.06.16 43.22
9 Pulkkinen Pekka JoKu 40.03 0.06.31 42.41
10 Mahlamäki Jari TeuRi 40.08 0.06.36 41.79
11 Turkka Esko KS 44.21 0.10.49 37.33
12 Barsk Henry SWE 57.27 0.23.55 28.44
13 Holmgren Fredrik SWE 1.04.44 0.31.12 24.91
Kotala Ilkka OH HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ollikainen Seppo JuvU 31.09 0.00.00 56.29
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 31.31 0.00.22 55.04
3 Kattelus Keijo LuuRa 34.25 0.03.16 49.85
4 Saarinen Heikki SOC 36.15 0.05.06 46.81
5 Mourujärvi Kauno KuoSu 38.28 0.07.19 43.63
6 Urpalainen Jukka MiehVi 39.47 0.08.38 41.71
7 Köngäs Martti PuolRy 40.49 0.09.40 40.19
8 Ylipää Hans SWE 42.17 0.11.08 38.36
9 Väätäinen Hannu IPR 42.45 0.11.36 37.50
10 Keltamäki Seppo JoKu 43.48 0.12.39 36.17
11 Karhunen Juha KuoSu 45.28 0.14.19 34.43
12 Pietikäinen Markku JoKu 46.32 0.15.23 33.24
13 Lappalainen Martti Navi 48.51 0.17.42 31.28
14 Gustafsson Åke SWE 1.00.59 0.29.50 24.75
Pokela Erkki LuuRa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hyyryläinen Jorma JuvU 33.28 0.00.00 50.27
2 Säveros Magnus Nilivaar 35.10 0.01.42 47.39
3 Inkinen Paavo Jyry 35.14 0.01.46 46.85
4 Lehtinen Teuvo SOC 35.40 0.02.12 45.84
5 Kemppainen Taisto VaKa 36.46 0.03.18 44.04
6 Jokinen Leo KoS 37.46 0.04.18 42.46
7 Tolvanen Mauri LeSi 38.11 0.04.43 41.58
8 Lakkala Ossi KuoSu 41.03 0.07.35 38.29
9 Hanhela Mauno HaHe 41.57 0.08.29 37.10
10 Nurminen Heikki IPR 42.33 0.09.05 36.20
11 Virkkula Unto NivU 42.46 0.09.18 35.65
12 Kyckling Veli-Matti HS 44.24 0.10.56 33.98
13 Määttä Seppo KemijU 45.02 0.11.34 33.15
14 Kesti Tapani KuortKu 45.57 0.12.29 32.15
15 Mäkilä Ilmari EsSu 48.21 0.14.53 30.23
16 Kattilakoski Eero KPV 48.34 0.15.06 29.77
17 Dalhägg Olle SWE 1.04.27 0.30.59 22.19

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Valtee Pertti HS 40.52 0.00.00 41.00
2 Haaja Reijo VaHa 46.17 0.05.25 35.66
3 Kemppi Jorma Navi 48.51 0.07.59 33.27
4 Luukko Jukka PäijRa 53.55 0.13.03 29.68
5 Partanen Paavo HyRa 55.51 0.14.59 28.20
6 Repo Voitto RaKaS 57.51 0.16.59 26.79
7 Koivula Keijo HyRa 1.03.06 0.22.14 24.16
8 Salminen Kari Navi 1.10.37 0.29.45 21.23
9 Teppo Jaakko GIF 1.20.03 0.39.11 18.42
Männikkö Kalle ONMKY KES -
Karvonen Raimo SuSi KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ryyppö Toivo JoKu 22.08 0.00.00 36.45
2 Suutari Veikko JoKu 25.33 0.03.25 30.00
3 Erkkilä Olavi HlS 29.32 0.07.24 24.59
4 Häkkinen Tapani IPR 38.23 0.16.15 17.87

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koivunen Mari LamSä 45.50 0.00.00 83.54
2 Jaako Niina LänRa 49.09 0.03.19 72.06
3 Penttilä Marja KoS 52.07 0.06.17 62.45

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Gretschel Anu KEV 50.27 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Toivonen Sirra EE 36.11 0.00.00 62.46
2 Perkkalainen Johanna EE 38.07 0.01.56 57.51
3 Oikarinen Maarit OH 43.37 0.07.26 48.71
4 Korpela-Kamila Heidi SuJu 47.26 0.11.15 43.36
5 Hautaniemi Marjaana RaKaS 48.26 0.12.15 41.06
6 Pirttilä Lea OH 1.04.49 0.28.38 29.64

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Martyanova Oksana RUS 35.30 0.00.00 57.41
2 Lotvonen Arja LaiVe 37.01 0.01.31 52.30
3 Lassila Päivi RasTiimi 41.19 0.05.49 44.39
4 Laurila Saija EE 44.52 0.09.22 38.61

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 37.32 0.00.00 58.64
2 Anttila Sisko LamSä 42.05 0.04.33 49.68
3 Soinila Helena TeuRi 43.38 0.06.06 45.39
4 Raatikainen Päivi RastiE4 44.19 0.06.47 42.21

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Arja VaHa 33.27 0.00.00 44.60
2 Laitinen Hellevi EsAk 36.40 0.03.13 39.82
3 Köngäs Kaarina PuolRy 40.33 0.07.06 35.21
4 Fred Bodil Femman 40.50 0.07.23 34.19
5 Holmgren Agneta SWE 41.31 0.08.04 32.85
6 Kattilakoski Kirsti KoS 46.15 0.12.48 28.80
7 Karvonen Pirjo SuSi 1.02.22 0.28.55 20.85
8 Kukkonen Marja RaKaS 1.04.24 0.30.57 19.69

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 32.20 0.00.00 49.92
2 Pulkkinen Arja JoKu 37.14 0.04.54 41.73
3 Holck Leena YllRa 46.07 0.13.47 32.38
4 Suomalainen Marja LeSi 54.37 0.22.17 26.23
5 Törrö Maria-Leena VaHa 1.39.02 1.06.42 13.85

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Muikku Rauni Navi 26.52 0.00.00 42.99
2 Talka Riitta JoKu 29.27 0.02.35 36.28
3 Vauhkonen Marjatta EE 39.23 0.12.31 24.93

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Piskonen Leena Navi 52.19 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Viippola Aapo KyS 38.42 0.00.00 85.16
2 Maijala Matias LapVe 39.37 0.00.55 81.80
3 Rissanen Roni-Ville SonPa 40.32 0.01.50 78.59
4 Aho Aaro VaHa 41.33 0.02.51 75.35
5 Kotro Väinö KyS 42.42 0.04.00 72.03
6 Nykänen Tomi LS-37 42.55 0.04.13 70.39
7 Aho Ilmari VaHa 47.43 0.09.01 62.16
8 Outinen Tuomas KyS 48.54 0.10.12 59.53
9 Nurminen Eerik RaVa 50.30 0.11.48 56.56
10 Laasanen Matti LaihLu 56.00 0.17.18 50.02

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Belozerov Iurii RUS 34.56 0.00.00 63.60
2 Ekström Niklas MSParma 34.59 0.00.03 62.56
3 Laitamäki Wille MSParma 36.00 0.01.04 59.86
4 Salo Kristian Trian 38.59 0.04.03 54.43
5 Rissanen Erno-Kalle SonPa 39.09 0.04.13 53.34
6 Salonen Seeti VaHa 41.34 0.06.38 49.44
7 Olkkonen Vili PirHi 42.31 0.07.35 47.55
8 Rooba Ragnar Hiisi 42.42 0.07.46 46.57
9 Aikio Valtteri KEV 44.30 0.09.34 43.94
10 Kallela Luca HS 49.24 0.14.28 38.90
11 Riissanen Miska EsAk 51.56 0.17.00 36.36

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltonen Lasse KS 32.31 0.00.00
2 Gretschel Eino KaSu 38.15 0.05.44
3 Muotka Miika OH 40.16 0.07.45
4 Karhunen Juho YKV 44.56 0.12.25
5 Huhtamäki Rasmus PieHi 56.17 0.23.46

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Klemettinen Kaisa S-JKL 39.20 0.00.00 76.73
2 Virtanen Heta OH 43.56 0.04.36 66.98
3 Saalo Saara KeU 47.45 0.08.25 60.04
4 Rooba Kaisa EST 49.40 0.10.20 56.21
5 Peltonen Riikka KS 50.24 0.11.04 53.89
Saalo Siiri KeU HYL -
Päkkilä Suvi HaHe HYL -

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltonen Liisa KS 31.10 0.00.00 70.12
2 Hoskari Maria RasKe 31.46 0.00.36 68.05
3 Chernykh Zoya RUS 32.18 0.01.08 66.21
4 Kärnä Nina SonPa 33.02 0.01.52 64.03
5 Leppäsalmi Sara KeuKi 33.30 0.02.20 62.44
6 Pesu Vilma PirHi 35.45 0.04.35 57.85
7 Viitasaari Liina KoS 37.24 0.06.14 54.67
8 Ruutiainen Helmi LS-37 37.32 0.06.22 53.86
9 Linnainmaa Katja VaHa 38.18 0.07.08 52.17
10 Kiljunen Emmi LS-37 38.25 0.07.15 51.40
11 Kuokka Iida-Liisa IisVi 38.36 0.07.26 50.55
12 Korpi Anna LänRa 40.15 0.09.05 47.89
13 Viippola Venla S-2000 40.16 0.09.06 47.29
14 Gretschel Liisa KaSu 47.16 0.16.06 39.79
15 Hyyppä Milja KoS 53.54 0.22.44 34.46

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Lotte-Line MSParma 25.48 0.00.00
2 Hoskari Sanni RasKe 28.03 0.02.15
3 Kärnä Emmi SonPa 29.07 0.03.19
4 Pirilä Elisa MSParma 32.49 0.07.01
5 Salmela Anni S-2000 33.27 0.07.39
6 Tonder Oona SKVuoksi 34.18 0.08.30
7 Myllymäki Matilda KoS 48.05 0.22.17
8 Hyyppä Liina KoS 49.00 0.23.12

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Saana-Mari MSParma 36.22 0.00.00

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti S-2000 17.52 0.00.00
2 Muotka Konsta OH 28.34 0.10.42