FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Lapin Lumirastit sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotro Tuomas KyS 13.39 0.00.00 93.49
2 Linnainmaa Tero KyRa 13.42 0.00.03 92.16
3 Häkkinen Janne S-JKL 14.05 0.00.26 88.68
4 Schroderus Santeri Pohjant 14.34 0.00.55 84.80
5 Martikainen Juha KEV 14.40 0.01.01 83.28
6 Schnyder Gion SUI 15.05 0.01.26 80.08
7 Tauriainen Teemu KEV 15.17 0.01.38 78.13
8 Urpalainen Jarkko MiehVi 15.33 0.01.54 75.92
9 Tervala Miska RaVa 15.40 0.02.01 74.48
10 Linna Matti S-JKL 16.46 0.03.07 68.78
11 Häkkinen Kalle S-JKL 16.54 0.03.15 67.42
12 Leinonen Lauri Pohjant 17.11 0.03.32 65.52
13 Taulavuori Arttu AlatPi 18.40 0.05.01 59.58
14 Laasanen Lauri LaihLu 19.06 0.05.27 57.51
Belomazhev Stanimir BUL HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kudre Daisy EST 14.25 0.00.00 91.64
2 Koskela Salla LHR 14.27 0.00.02 90.18
3 Reponen Milka KeuKi 14.35 0.00.10 88.12
4 Turunen Marjut SKVuoksi 14.41 0.00.16 86.29
5 Pesu Mervi RR 15.07 0.00.42 82.63
6 Kaskinen Mira UlvUra 15.19 0.00.54 80.37
7 Räisänen Noora SalRe 15.41 0.01.16 77.34
8 Mörsky Sonja KeuKi 17.11 0.02.46 69.54
9 Luoma Katja KS 17.52 0.03.27 65.88
10 Oikarinen Suvi OH 18.26 0.04.01 62.87
11 Simkova Johanka PelPo 19.53 0.05.28 57.38
12 Heiskanen Terhi SonPa 26.31 0.12.06 42.35

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Suomalainen Samuel LeSi 17.38 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Jari KemijU 14.39 0.00.00 69.66
2 Hyyppä Tuomas KoS 16.17 0.01.38 60.80
3 Määttä Harri LänRa 18.14 0.03.35 52.61
4 Laaksonen Pasi EsSu 18.38 0.03.59 49.84
5 Vapa Marko S-2000 18.53 0.04.14 47.56
Nilimaa Conny IFKKirun HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 13.52 0.00.00 69.81
2 Lindmark Magnus IFKKirun 14.27 0.00.35 65.87
3 Viippola Ilpo S-2000 14.55 0.01.03 62.73
4 Salo Mikael Trian 15.00 0.01.08 61.31
5 Klemettinen Vesa S-JKL 15.42 0.01.50 57.54
6 Riissanen Jani EsAk 16.50 0.02.58 52.71
7 Kuokka Kari IisVi 17.12 0.03.20 50.65
8 Hiltula Hannu PudU 17.42 0.03.50 48.31
9 Rooba Kuno EST 19.14 0.05.22 43.62
10 Karhunen Jukka YKV 22.21 0.08.29 36.81

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virtanen Antti TarpSu 12.48 0.00.00 68.28
2 Toivanen Samuli LuuRa 13.54 0.01.06 62.20
3 Tielinen Vesa LuuRa 13.59 0.01.11 61.16
4 Hansen I NOR 14.48 0.02.00 57.15
5 Gynther Kimmo IHR 14.53 0.02.05 56.20
6 Kiljunen Juha LS-37 15.15 0.02.27 54.24
7 Ojala Kai S-2000 16.25 0.03.37 49.81
8 Viitasaari Tommi KoS 16.59 0.04.11 47.60
9 Hiltula Kari PudU 17.12 0.04.24 46.46
10 Heiskanen Jari SonPa 17.49 0.05.01 44.32
11 Laasanen Juha LaihLu 18.02 0.05.14 43.27
12 Luspa Mats IFKKirun 18.24 0.05.36 41.90
13 Ekström Thomas MSParma 19.49 0.07.01 38.43
14 Hautaniemi Petri RaKaS 20.23 0.07.35 36.90
15 Määttä Jari OH 23.05 0.10.17 32.18

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskinen Juha KeuKi 13.15 0.00.00 60.81
2 Sippola Asko KuortKu 13.41 0.00.26 58.00
3 Kotro Petri KaaRa 13.42 0.00.27 57.05
4 Mäkinen Seppo S-2000 13.43 0.00.28 56.10
5 Heiskanen Hannu SonPa 13.47 0.00.32 54.95
6 Lassila Antti KuortKu 15.11 0.01.56 49.09
7 Heinola Ari KaaRa 15.32 0.02.17 47.20
8 Ögren Per SWE 15.58 0.02.43 45.17
9 Koskivirta Eero KaaRa 16.32 0.03.17 42.89
10 Chernykh Sergey RUS 19.59 0.06.44 34.88
11 Gretschel Horst KEV 21.10 0.07.55 32.36

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltonen Heikki IPR 13.57 0.00.00 57.53
2 Martikainen Pasi KeuKi 14.23 0.00.26 55.15
3 Haapasalmi Eero OH 15.28 0.01.31 50.69
4 Varkila Jorma LamSä 15.37 0.01.40 49.61
5 Paukku Ismo IPR 17.00 0.03.03 45.03
6 Pulkkinen Pekka JoKu 17.20 0.03.23 43.63
7 Mahlamäki Jari TeuRi 18.18 0.04.21 40.82
8 Turkka Esko KS 18.48 0.04.51 39.24
9 Hanttu Ari RaN 18.53 0.04.56 38.58
10 Kurkela Reino OH 20.53 0.06.56 34.44
11 Barsk Henry SWE 22.23 0.08.26 31.72
12 Lavonen Hannu MiehVi 22.39 0.08.42 30.93
13 Holmgren Fredrik SWE 25.14 0.11.17 27.40
14 Rensgard Anders SWE 38.41 0.24.44 17.63

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ollikainen Seppo JuvU 14.42 0.00.00 54.67
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 15.30 0.00.48 51.36
3 Kattelus Keijo LuuRa 15.43 0.01.01 50.17
4 Saarinen Heikki SOC 15.52 0.01.10 49.22
5 Pokela Erkki LuuRa 16.31 0.01.49 46.83
6 Mourujärvi Kauno KuoSu 17.43 0.03.01 43.23
7 Köngäs Martti PuolRy 18.58 0.04.16 39.99
8 Pihlajamaa Martti AlajA 19.07 0.04.25 39.28
9 Keltamäki Seppo JoKu 19.26 0.04.44 38.25
10 Vainio Jarmo HlS 19.38 0.04.56 37.48
11 Torikka Kullervo S-2000 19.59 0.05.17 36.44
12 Karhunen Juha KuoSu 20.07 0.05.25 35.83
13 Pietikäinen Markku JoKu 20.16 0.05.34 35.19
14 Urpalainen Jukka MiehVi 20.54 0.06.12 33.76
15 Väätäinen Hannu IPR 21.18 0.06.36 32.78
16 Lappalainen Martti Navi 25.07 0.10.25 27.50
Gustafsson Åke SWE HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 13.19 0.00.00 50.79
2 Lehtinen Teuvo SOC 13.26 0.00.07 49.91
3 Inkinen Paavo Jyry 14.38 0.01.19 45.41
4 Kesti Tapani KuortKu 14.44 0.01.25 44.69
5 Säveros Magnus Nilivaar 14.46 0.01.27 44.19
6 Hyyryläinen Jorma JuvU 14.48 0.01.29 43.69
7 Tolvanen Mauri LeSi 15.01 0.01.42 42.66
8 Hanhela Mauno HaHe 15.24 0.02.05 41.21
9 Virkkula Unto NivU 15.30 0.02.11 40.56
10 Herttuainen Vesa RaKaS 16.04 0.02.45 38.76
11 Jokinen Leo KoS 16.25 0.03.06 37.57
12 Määttä Seppo KemijU 16.33 0.03.14 36.90
13 Kyckling Veli-Matti HS 18.24 0.05.05 32.87
14 Dalhägg Olle SWE 20.24 0.07.05 29.35
15 Kattilakoski Eero KPV 25.08 0.11.49 23.59
16 Nurminen Heikki IPR 26.15 0.12.56 22.36
17 Määttä Jouko PuolRy 32.37 0.19.18 17.81
Lakkala Ossi KuoSu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kemppi Jorma Navi 18.17 0.00.00 41.61
1 Valtee Pertti HS 18.17 0.00.00 41.61
3 Hakala Pekka KS 19.15 0.00.58 38.67
4 Männikkö Kalle ONMKY 19.20 0.01.03 38.09
5 Haaja Reijo VaHa 19.23 0.01.06 37.57
6 Luukko Jukka PäijRa 19.35 0.01.18 36.77
7 Partanen Paavo HyRa 20.34 0.02.17 34.61
8 Linna Esko NivU 20.36 0.02.19 34.16
9 Ekström Marcus KauWi 21.59 0.03.42 31.64
10 Karvonen Raimo SuSi 22.35 0.04.18 30.44
11 Salminen Kari Navi 27.16 0.08.59 24.91
12 Voutilainen Taisto IPR 33.13 0.14.56 20.20
13 Sulander Heikki EE 34.11 0.15.54 19.39
14 Teppo Jaakko GIF 39.54 0.21.37 16.41
15 Repo Voitto RaKaS 50.23 0.32.06 12.83

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ryyppö Toivo JoKu 15.18 0.00.00 38.00
2 Suutari Veikko JoKu 17.51 0.02.33 31.35
3 Erkkilä Olavi HlS 19.42 0.04.24 27.30
4 Häkkinen Tapani IPR 21.27 0.06.09 24.05
Alalahti Jaakko ONMKY HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koivunen Mari LamSä 16.00 0.00.00 83.44
2 Jaako Niina LänRa 17.07 0.01.07 74.10
3 Penttilä Marja KoS 18.05 0.02.05 66.44
4 Munsterhjelm Camilla Pohjant 22.08 0.06.08 51.27

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Turtinen Satu YlikNM 15.00 0.00.00
2 Gretschel Anu KEV 15.58 0.00.58

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Toivonen Sirra EE 13.30 0.00.00 63.31
2 Perkkalainen Johanna EE 14.13 0.00.43 58.99
3 Oikkonen Mirka OH 14.31 0.01.01 56.67
4 Oikarinen Maarit OH 15.26 0.01.56 52.27
5 Haapasalmi Tuija OH 16.16 0.02.46 48.60
6 Vallema Tanja VeVe 16.21 0.02.51 47.37
7 Korpela-Kamila Heidi SuJu 17.07 0.03.37 44.32
8 Hautaniemi Marjaana RaKaS 18.24 0.04.54 40.35
9 Pirttilä Lea OH 22.17 0.08.47 32.60

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Martyanova Oksana RUS 18.16 0.00.00 56.86
2 Lassila Päivi RasTiimi 18.24 0.00.08 53.62
3 Laurila Saija EE 18.38 0.00.22 50.16
4 Mulari Pirjo KaSu 19.15 0.00.59 45.86

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Soinila Helena TeuRi 17.13 0.00.00 55.61
2 Kihlström Kirsi RastiE4 17.25 0.00.12 52.22
3 Raatikainen Päivi RastiE4 18.08 0.00.55 47.52
4 Anttila Sisko LamSä 18.55 0.01.42 43.02

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Arja VaHa 18.26 0.00.00 43.40
2 Fred Bodil Femman 19.43 0.01.17 39.70
3 Holmgren Agneta SWE 20.15 0.01.49 37.81
4 Laitinen Hellevi EsAk 20.31 0.02.05 36.48
5 Kattilakoski Kirsti KoS 27.06 0.08.40 26.99
6 Kukkonen Marja RaKaS 31.22 0.12.56 22.77
7 Karvonen Pirjo SuSi 41.03 0.22.37 16.98
Köngäs Kaarina PuolRy HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 16.50 0.00.00 50.03
2 Suomalainen Marja LeSi 19.12 0.02.22 42.54
3 Pulkkinen Arja JoKu 19.30 0.02.40 40.59
4 Sulander Mirja-Liisa EE 21.06 0.04.16 36.32
5 Holck Leena YllRa 25.46 0.08.56 28.76
Törrö Maria-Leena VaHa KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Muikku Rauni Navi 19.15 0.00.00 45.12
2 Vauhkonen Marjatta EE 26.33 0.07.18 30.26
3 Talka Riitta JoKu 34.36 0.15.21 21.34

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Piskonen Leena Navi 27.52 0.00.00
2 Pekkarinen Eila KeU 28.50 0.00.58

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Viippola Aapo KyS 13.32 0.00.00 86.13
2 Rissanen Roni-Ville SonPa 13.46 0.00.14 83.51
3 Aho Aaro VaHa 14.15 0.00.43 79.56
4 Maijala Matias LapVe 14.32 0.01.00 76.92
5 Kotro Väinö KyS 14.52 0.01.20 74.12
6 Peltola Samuli S-JKL 14.56 0.01.24 72.73
7 Outinen Tuomas KyS 15.34 0.02.02 68.75
8 Nykänen Tomi LS-37 15.43 0.02.11 67.08
9 Aho Ilmari VaHa 16.44 0.03.12 62.06
10 Määttä Juho OH 17.16 0.03.44 59.22
11 Laasanen Matti LaihLu 17.46 0.04.14 56.66
12 Nurminen Eerik RaVa 23.28 0.09.56 42.22

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rissanen Erno-Kalle SonPa 14.15 0.00.00 63.55
2 Salonen Seeti VaHa 14.35 0.00.20 61.17
3 Virtanen Akseli KyS 14.43 0.00.28 59.69
3 Laitamäki Wille MSParma 14.43 0.00.28 59.69
3 Ekström Niklas MSParma 14.43 0.00.28 59.69
6 Belozerov Iurii RUS 15.02 0.00.47 55.72
7 Rooba Ragnar Hiisi 15.22 0.01.07 53.63
8 Olkkonen Vili PirHi 15.53 0.01.38 51.03
9 Riissanen Miska EsAk 19.00 0.04.45 41.94
10 Aikio Valtteri KEV 20.20 0.06.05 38.53
11 Kallela Luca HS 20.22 0.06.07 37.80

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltonen Lasse KS 12.37 0.00.00
2 Gretschel Eino KaSu 15.04 0.02.27
3 Muotka Miika OH 15.47 0.03.10
4 Karhunen Juho YKV 19.21 0.06.44
5 Huhtamäki Rasmus PieHi 20.19 0.07.42

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saalo Siiri KeU 12.57 0.00.00 78.50
2 Klemettinen Kaisa S-JKL 14.11 0.01.14 70.60
3 Oikkonen Sanni OH 14.25 0.01.28 68.40
4 Rantala Aino OH 14.58 0.02.01 64.87
5 Virtanen Heta OH 15.01 0.02.04 63.64
6 Saalo Saara KeU 15.30 0.02.33 60.67
7 Taulavuori Venla AlatPi 16.13 0.03.16 57.05
8 Rooba Kaisa EST 17.14 0.04.17 52.80
9 Peltonen Riikka KS 21.13 0.08.16 42.16
10 Vuorela Aliina YKV 30.46 0.17.49 28.58
11 Päkkilä Suvi HaHe 37.44 0.24.47 22.90

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltonen Liisa KS 12.26 0.00.00 71.04
2 Hoskari Maria RasKe 12.56 0.00.30 67.61
3 Kärnä Nina SonPa 13.04 0.00.38 66.24
4 Chernykh Zoya RUS 13.21 0.00.55 64.18
5 Pesu Vilma PirHi 13.36 0.01.10 62.35
6 Kiljunen Emmi LS-37 14.09 0.01.43 59.30
7 Leppäsalmi Sara KeuKi 14.31 0.02.05 57.19
8 Kuokka Iida-Liisa IisVi 14.38 0.02.12 56.13
9 Linnainmaa Katja VaHa 14.53 0.02.27 54.60
10 Korpi Anna LänRa 15.20 0.02.54 52.42
11 Ruutiainen Helmi LS-37 15.40 0.03.14 50.74
12 Viitasaari Liina KoS 15.49 0.03.23 49.70
13 Vallema Henrika VeVe 17.07 0.04.41 45.41
14 Viippola Venla S-2000 17.51 0.05.25 43.05
15 Hyyppä Milja KoS 18.32 0.06.06 40.99
16 Gretschel Liisa KaSu 19.00 0.06.34 39.51

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Lotte-Line MSParma 13.01 0.00.00
2 Hoskari Sanni RasKe 14.12 0.01.11
3 Salmela Anni S-2000 14.59 0.01.58
4 Kärnä Emmi SonPa 15.48 0.02.47
5 Tonder Oona SKVuoksi 17.44 0.04.43
6 Hyyppä Liina KoS 20.23 0.07.22
Pirilä Elisa MSParma HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Ekström Saana-Mari MSParma HYL -

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muotka Konsta OH 12.27 0.00.00
2 Viippola Veeti S-2000 12.53 0.00.26

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hämäläinen Reetta KaSu 15.11 0.00.00
2 Wennberg Karin SWE 39.36 0.24.25