FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Keski-Pohjanmaan Am-yö
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahko Sampo Pohjant 53.10 0.00.00 74.41 74.30
2 Helander Iisak Pohjant 54.51 0.01.41 71.23 71.12
3 Ketonen Miikka KoS 56.14 0.03.04 68.60 68.50
4 Koivumäki Olli KoS 59.38 0.06.28 63.86 63.76
5 Myllymäki Tero VetU 1.01.43 0.08.33 60.90 60.81
6 Isokoski Teppo KoS 1.02.43 0.09.33 59.14 59.05
7 Venetjoki Väinö KoS 1.02.50 0.09.40 58.24 58.16
8 Fränti Arto KoS 1.03.45 0.10.35 56.63 56.55
9 Hongell Timo KoS 1.05.50 0.12.40 54.09 54.01
10 Hietala Esa PudU 1.07.59 0.14.49 51.65 51.57
11 Mäkelä Timo KoS 1.08.39 0.15.29 50.43 50.35
12 Rantala Paavo KoS 1.11.37 0.18.27 47.65 47.58
Rantala Peetu KoS KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussinmäki Ari HalTo 1.12.56 0.00.00 27.01 27.01
2 Kangas Antti HimU 1.12.59 0.00.03 25.98 25.98
3 Orjala Jarkko KoS 1.14.38 0.01.42 24.41 24.41
4 Mäkelä Kimmo HimU 1.16.50 0.03.54 22.75 22.75
Aarnio Janne SalRe KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkäräinen Jouni Pohjant 53.33 0.00.00 55.19 52.64
2 Hyyppä Tuomas KoS 54.04 0.00.31 53.30 50.83
3 Mehtälä Jukka OSVA 1.02.31 0.08.58 44.91 42.83
4 Hirvinen Markus KoS 1.05.28 0.11.55 41.76 39.83
5 Rannila Tero VetU 1.12.47 0.19.14 36.55 34.86
6 Määttälä Jukka KoS 1.13.33 0.20.00 35.16 33.53
7 Myllymäki Jyri VetU 1.14.02 0.20.29 33.93 32.36

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokikuona Juha RasTiimi 55.47 0.00.00 40.47 37.66
2 Lassila Kenneth Falken 56.09 0.00.22 39.00 36.30
3 Tanttinen Ilkka KoS 1.05.05 0.09.18 32.61 30.35
4 Kankainen Janne SoJy 1.09.42 0.13.55 29.48 27.43
5 Biskop Kim KoS 1.13.45 0.17.58 26.94 25.07
6 Leppäniemi Jani VetU 1.23.00 0.27.13 23.12 21.52
Kupsala Esko KannUra EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiainen Hannu NiS 40.00 0.00.00 46.55 46.32
2 Jokela Harri NiS 52.45 0.12.45 32.65 32.49
3 Nivala Jarmo YlivKu 1.00.40 0.20.40 26.09 25.96

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helander Rolf OuHu 42.21 0.00.00 46.67 45.68
2 Lerssi Juha KPV 44.10 0.01.49 43.63 42.71
3 Piispanen Reima HaapavU 48.58 0.06.37 38.35 37.53
4 Parkkinen Pekka Pohjant 54.49 0.12.28 33.35 32.65
5 Niemelä Urpo Pohjant 56.43 0.14.22 31.37 30.70
6 Koivumäki Kari KoS 56.53 0.14.32 30.41 29.76
7 Jylhä Seppo KäTa 1.01.50 0.19.29 27.17 26.59
Harju Kai KannUra EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junkala Eero KannUra 33.24 0.00.00 42.03 40.86
2 Taanila Mauno NiS 36.58 0.03.34 37.34 36.30
3 Saarela Esa KoS 40.45 0.07.21 33.30 32.37
4 Halla-Aho Timo AlajA 42.50 0.09.26 31.13 30.27
5 Nurisalo Seppo KoS 43.18 0.09.54 30.26 29.41
6 Rantala Aulis KoS 43.41 0.10.17 29.46 28.63
7 Vesisenaho Markku SievSi 45.40 0.12.16 27.67 26.89
8 Korpijärvi Asko KannUra 48.50 0.15.26 25.39 24.68
9 Joki Sauli VetU 50.53 0.17.29 23.91 23.24
10 Jylhä Kauko KäTa 1.05.57 0.32.33 18.09 17.59

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airaksinen Risto OuTa 32.11 0.00.00 48.32 48.15
2 Kiiskinen Arto TP 32.31 0.00.20 46.80 46.63
3 Keltamäki Seppo JoKu 36.12 0.04.01 41.11 40.97
4 Kattilakoski Eero KPV 38.19 0.06.08 37.97 37.84
5 Mäkelä Juha HimU 42.56 0.10.45 33.11 33.00
6 Pöyhönen Hannu VetU 45.42 0.13.31 30.38 30.27
7 Ahlholm Kari NiS 48.15 0.16.04 28.08 27.99
Högnäs Tore Brahe KES -
Törmä Markku KannUra EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Matti KPV 36.28 0.00.00
2 Oja Jorma NiS 46.55 0.10.27

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toskala Paavo KoS 34.59 0.00.00 32.84 32.83
2 Mikkilä Mauno NiS 37.37 0.02.38 28.25 28.24
3 Jokela Vesa NiS 43.15 0.08.16 22.58 22.57

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 55.26 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsell Mickel Botnia 52.14 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsell Gustav Botnia 34.35 0.00.00
2 Tiainen Pietu NiS 36.44 0.02.09

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nikunen Arttu KaJu 38.33 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiitto Johanna RasTiimi 1.00.16 0.00.00 48.70 47.09
2 Knuuti Pirjo NiS 1.03.29 0.03.13 43.92 42.47
3 Tiitto Katariina RasTiimi 1.06.59 0.06.43 39.43 38.13
4 Koskela Tiina VetU 1.10.09 0.09.53 35.56 34.39
Kotkajuuri Anna KangSK EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Päivi KoS 1.28.23 0.00.00
Asmundela Maija KannUra EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankainen Ulla-Maria SoJy 41.32 0.00.00
Tikkakoski Heidi VetU EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sillanpää Elina Pohjant 1.10.22 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekdahl Pirkko NiS 47.10 0.00.00 40.91 37.10
2 Piispanen Eija HaapavU 50.56 0.03.46 35.04 31.78
3 Taanila Sisko NiS 51.22 0.04.12 31.93 28.96

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöyhönen Lea VetU 50.18 0.00.00
2 Kiiskinen Gunnevi TP 55.41 0.05.23

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliniemi Kaisa NiS 46.55 0.00.00
2 Lassila Eija VetU 1.24.27 0.37.32

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikangas Pinja KoS 29.57 0.00.00
2 Biskop Greta KoS 35.53 0.05.56

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Iina VetU 30.30 0.00.00
2 Rannila Venla VetU 45.40 0.15.10

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tiainen Liinu NiS 33.17 0.00.00