FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-hiihtosuunnistus sprintti, finaali
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotro Tuomas SKVuoksi 12.03 0.00.00 99.78
2 Linnainmaa Tero KyRa 12.10 0.00.07 98.21
3 Häkkinen Janne S-JKL 12.28 0.00.25 95.24
4 Martikainen Juha KEV 13.01 0.00.58 90.64
5 Schroderus Santeri Pohjant 13.12 0.01.09 88.81
6 Saikko Antti LappRi 13.33 0.01.30 85.96
7 Huila Joona Hiisi 13.35 0.01.32 85.20
8 Tauriainen Teemu KEV 13.39 0.01.36 84.23
9 Kiiskinen Petri RasPi 13.42 0.01.39 83.38
10 Pukema Hannu-Pekka S-2000 13.45 0.01.42 82.53
11 Vainio Eero-Matti MSParma 13.48 0.01.45 81.68
12 Reponen Tommi S-JKL 13.50 0.01.47 80.94
13 Urpalainen Jarkko MiehVi 13.56 0.01.53 79.82
14 Sundelin Peter Femman 14.03 0.02.00 78.63
15 Tervala Miska RaVa 14.37 0.02.34 75.06
16 Pökälä Samuel AR 14.47 0.02.44 73.71
17 Linna Matti S-JKL 15.12 0.03.09 71.19
17 Hapola Tuomas RaKaS 15.12 0.03.09 71.19
19 Häkkinen Kalle S-JKL 15.19 0.03.16 69.67
20 Myllärinen Antti JoKu 16.08 0.04.05 65.68
21 Kauppila Tomi MiehVi 20.12 0.08.09 52.08
Sihvola Eerik Kajo HYL -
Lindroth Joona AR HYL -
Kauppinen Jussi AR HYL -
Linnainmaa Lauri KyRa KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskela Salla LHR 11.52 0.00.00 102.06
2 Suutari Tuuli KS 12.27 0.00.35 96.07
2 Reponen Milka HU 12.27 0.00.35 96.07
4 Niittymäki Johanna Koovee 12.42 0.00.50 91.79
5 Pesu Mervi RR 12.52 0.01.00 89.43
6 Mörsky Sonja HU 13.02 0.01.10 87.12
7 Turunen Marjut SKVuoksi 13.04 0.01.12 85.74
8 Luoma Katja KS 14.25 0.02.33 76.66
9 Suutari Säde KS 14.38 0.02.46 74.49
10 Tahvanainen Venla EsSu 14.48 0.02.56 72.63
11 Rautasalo Essi KR 16.24 0.04.32 64.62
Suutari Mirka KS HYL -
Iso-Markku Paula Lynx HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Toivanen Elmeri KS 12.55 0.00.00 76.87
2 Kotro Väinö KyS 13.46 0.00.51 71.05
3 Nykänen Tomi LS-37 15.19 0.02.24 62.88
4 Hellman Aleksi MSParma 15.23 0.02.28 61.64
5 Nokka Atte Rasti88 15.29 0.02.34 60.28
6 Ruuhiala Roope Hiisi 16.07 0.03.12 56.99
7 Lapila Eero MSParma 16.18 0.03.23 55.44
8 Niemi Oskari LappRi 17.03 0.04.08 52.12
9 Mäki Juho Rasti88 17.58 0.05.03 48.63
10 Tuominen Juho Hiisi 18.53 0.05.58 45.49
11 Koskinen Joni RR 21.49 0.08.54 38.69

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Heiskanen Tatu SonPa 10.37 0.00.00 70.82
2 Virtanen Akseli KyS 10.57 0.00.20 67.98
3 Peltola Samuli S-JKL 11.17 0.00.40 65.30
4 Aho Ilmari VaHa 11.39 0.01.02 62.60
5 Salonen Seeti VaHa 12.04 0.01.27 59.82
6 Ekström Niklas MSParma 12.11 0.01.34 58.63
7 Olkkonen Vili PirHi 12.30 0.01.53 56.54
8 Salo Kristian Trian 13.18 0.02.41 52.57
9 Virtala Alex PIF 13.32 0.02.55 51.11
10 Hirvikallio Aatu LuuRa 13.51 0.03.14 49.40
11 Oksa Antti-Jussi PirHi 13.54 0.03.17 48.68
12 Pelkonen Oula RaVa 18.00 0.07.23 37.17
Toivonen Vilhelm PirHi HYL -
Toivanen Rasmus KS HYL -
Outinen Tuomas KyS HYL -
Haltia Ilari RR HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Erno-Kalle SonPa 12.01 0.00.00
1 Stevander Karri KuortKu 12.01 0.00.00
3 Aho Rauli VaHa 12.55 0.00.54
4 Passila Veeti HU-46 12.59 0.00.58
5 Aikio Valtteri KEV 13.30 0.01.29
6 Ketonen Juuso RaVa 14.22 0.02.21
7 Peltonen Lasse KS 14.59 0.02.58
8 Myllärinen Vertti LappRi 15.00 0.02.59
9 Aaltonen Tatu Lynx 15.28 0.03.27
10 Leiniö Iikka HS 22.54 0.10.53
11 Mäki Jesse Rasti88 23.17 0.11.16

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pylvänäinen Henna KS 12.18 0.00.00 83.59
2 Nenonen Liisa SKVuoksi 13.07 0.00.49 76.70
3 Similä Roosa SKVuoksi 14.14 0.01.56 69.14
4 Taulavuori Venla AlatPi 14.19 0.02.01 67.20
5 Lehtinen Meiju HlS 15.09 0.02.51 62.05
6 Nurminen Jutta VaHa 15.35 0.03.17 58.91
7 Virtala Jenny PIF 15.52 0.03.34 56.47
8 Peltonen Riikka KS 17.15 0.04.57 50.66

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hoskari Maria RasKe 13.04 0.00.00 61.97
2 Kärnä Nina SonPa 14.03 0.00.59 57.13
3 Nurminen Kaarina TP 14.29 0.01.25 54.92
4 Peltonen Liisa KS 14.40 0.01.36 53.75
5 Ruokola Anna RaJu 15.02 0.01.58 51.96
6 Niemi Tiina RasKe 16.02 0.02.58 48.28
7 Hirvonen Julia KyRa 16.03 0.02.59 47.78
8 Järventausta Ennimaria KyRa 16.47 0.03.43 45.27
9 Joensivu Inka VaHa 17.07 0.04.03 43.97
10 Saarinen Sini Rasti88 17.16 0.04.12 43.17
11 Kangasaho Aino HS 17.20 0.04.16 42.59
12 Tuomala Miina-Maria S-JKL 17.26 0.04.22 41.94
13 Kiljunen Emmi LS-37 17.49 0.04.45 40.64
14 Latvala Matilda TVV 17.51 0.04.47 40.16
15 Nurmilaukas Iiris LuuRa 18.01 0.04.57 39.39
Seppälä Kaisla RR HYL -
Salmia Tessa TarpSu HYL -
Vuorela Aliina YKV HYL -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Lotte-Line MSParma 11.50 0.00.00
2 Ojanaho Ansa-Lotta OH 12.06 0.00.16
3 Holopainen Oili S-2000 12.45 0.00.55
4 Pesu Vilma PirHi 12.49 0.00.59
5 Viippola Venla S-2000 13.54 0.02.04
6 Lavonen Sanni MiehVi 14.29 0.02.39
7 Vallema Henrika VeVe 15.12 0.03.22
8 Norrbacka Salla HyRa 15.22 0.03.32
9 Melender Emilia RaJu 15.42 0.03.52
10 Kärnä Emmi SonPa 16.05 0.04.15
11 Turakainen Veera HS 16.18 0.04.28
12 Olkkonen Veera PirHi 16.27 0.04.37
13 Pirilä Elisa MSParma 16.29 0.04.39
14 Häkkinen Pihla TP 17.04 0.05.14
15 Heikkinen Ida VeVe 19.12 0.07.22
Ruutiainen Helmi SalRe HYL -
Linnainmaa Katja PäLuLu HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virkki Janne Hiilto 12.31 0.00.00 86.47
2 Ekonoja Antti PelPo 12.44 0.00.13 83.40
3 Suomalainen Samuel LeSi 12.46 0.00.15 81.60
4 Myllymäki Tero VetU 12.49 0.00.18 79.69
5 Wickholm Jörgen Trian 12.52 0.00.21 77.81
6 Saarinen Timo VaHa 13.08 0.00.37 74.68
7 Vilska Kimmo RR 13.41 0.01.10 70.20
8 Karhumäki Tuomas Pihkan 18.09 0.05.38 51.80
9 Kankare Mikko SomEsa 21.54 0.09.23 42.01

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 11.40 0.00.00 81.52
2 Rantala Teemu Femman 11.54 0.00.14 78.59
3 Ruutiainen Tomi SalRe 13.15 0.01.35 69.39
4 Nurminen Ilkka Hiilto 13.21 0.01.41 67.68
5 Vapa Marko S-2000 14.20 0.02.40 61.93
6 Pirilä Mikko HlS 14.25 0.02.45 60.47
7 Sarkkinen Timo LaTa 14.35 0.02.55 58.70
8 Asikainen Saku Hiisi 14.46 0.03.06 56.89
9 Harjamäki Petri HiKi 15.09 0.03.29 54.41
9 Lehtinen Juhani SuJu 15.09 0.03.29 54.41

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pesu Raino LHR 11.37 0.00.00 65.59
2 Lilja Arto AnttU 11.54 0.00.17 63.07
3 Varis Pekka PelPo 11.59 0.00.22 61.68
4 Salo Mikael Trian 12.07 0.00.30 60.05
5 Saari Petri PoRa 12.32 0.00.55 57.15
6 Kärkkäinen Mikko LamSä 13.41 0.02.04 51.51
7 Kyyrönen Samuli RR 14.13 0.02.36 48.77
8 Mäki Jarkko Rasti88 15.24 0.03.47 44.28
9 Taulavuori Tero AlatPi 15.28 0.03.51 43.35
10 Hiiri Ari HauSi 16.08 0.04.31 40.85
11 Hirvonen Petri EE 18.35 0.06.58 34.85

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virtanen Antti TarpSu 10.56 0.00.00 70.96
2 Tielinen Vesa LuuRa 11.12 0.00.16 68.69
3 Kotro Petri KaaRa 11.13 0.00.17 68.01
4 Tervala Mika LHR 11.59 0.01.03 63.12
5 Gynther Kimmo IHR 12.02 0.01.06 62.32
6 Tuomala Jyrki S-JKL 12.04 0.01.08 61.61
7 Sorjonen Pekka RasPi 12.14 0.01.18 60.25
8 Kiljunen Juha LS-37 12.21 0.01.25 59.15
9 Heinilä Hannu RaVa 12.37 0.01.41 57.39
10 Linnainmaa Pekka PäLuLu 13.05 0.02.09 54.85
11 Lassila Antti KuortKu 13.06 0.02.10 54.29
12 Tuokko Jyrki RaVa 13.16 0.02.20 53.12
12 Juvakka Pekka S-JKL 13.16 0.02.20 53.12
14 Heiskanen Jari SonPa 13.17 0.02.21 52.08
15 Aho Jarmo VaHa 13.22 0.02.26 51.27
16 Savikko Olli TarpSu 13.40 0.02.44 49.67
17 Larmala Juha-Pekka EsSu 14.58 0.04.02 44.92
18 Östergård Patric Trian 15.32 0.04.36 42.87
Donner Jan OK77 HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sippola Asko KuortKu 11.14 0.00.00 63.78
2 Mäkinen Seppo S-2000 11.21 0.00.07 62.65
3 Heiskanen Hannu SonPa 11.25 0.00.11 61.81
4 Maunuksela Jari TarpSu 11.37 0.00.23 60.28
5 Mäkipää Kalevi EE 12.20 0.01.06 56.34
6 Ruutala Jyrki IisVi 13.08 0.01.54 52.50
7 Ovaska Pertti EE 13.33 0.02.19 50.49
8 Bäck Mikael Femman 13.41 0.02.27 49.61
9 Laine Markku MU 13.45 0.02.31 48.98
10 Pietarinen Juha Pihkan 13.46 0.02.32 48.53
11 Sipola Velu S-2000 14.11 0.02.57 46.72
12 Enroth Ari RR 14.36 0.03.22 45.02
13 Lahtinen Jari RaVi 14.41 0.03.27 44.40
14 Ikäheimo Seppo EsSu 15.16 0.04.02 42.35
15 Huttunen Jouni Jyry 15.44 0.04.30 40.75
16 Vilkko Timo TVV 15.55 0.04.41 39.95
16 Niemensivu Pekka KanSu 15.55 0.04.41 39.95
18 Heikkinen Sakari RaVi 18.31 0.07.17 33.76
19 Ijäs Vesa TarpSu 19.00 0.07.46 32.62
20 Lahtinen Jari IHR 20.44 0.09.30 29.63
Martikainen Pasi KeuKi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltonen Heikki IPR 11.20 0.00.00 61.92
2 Mannila Tapio EE 12.02 0.00.42 57.92
3 Varkila Jorma LamSä 12.20 0.01.00 56.12
4 Valkonen Pekka SaSu 12.40 0.01.20 54.27
5 Kattelus Keijo LuuRa 12.56 0.01.36 52.78
6 Kotala Ilkka OH 12.57 0.01.37 52.34
7 Niemi Kari-Veli LappRi 13.07 0.01.47 51.31
8 Maajärvi Esa LappRi 13.35 0.02.15 49.19
9 Martikainen Ari KeuKi 13.46 0.02.26 48.19
10 Tunis Bengt Femman 14.00 0.02.40 47.05
11 Hanttu Ari RaN 14.04 0.02.44 46.48
12 Rantio Jukka-Pekka HauSi 14.06 0.02.46 46.03
13 Salmi Veijo RR 14.13 0.02.53 45.32
13 Lavonen Hannu MiehVi 14.13 0.02.53 45.32
15 Liikkanen Reima LaTa 14.21 0.03.01 44.23
16 Nyberg Henry Trian 15.14 0.03.54 41.35
17 Vesisenaho Markku SievSi 15.27 0.04.07 40.46
18 Mahlamäki Jari TeuRi 16.22 0.05.02 37.91
19 Myllärinen Hannu JoKu 17.08 0.05.48 35.93
20 Varamäki Tapani OK77 17.57 0.06.37 34.03
21 Viitasalo Harri RiSu 23.05 0.11.45 26.25
Tikkanen Tapio SaSu HYL -
Tamminen Erkki SuJu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Heikki SOC 11.12 0.00.00 54.89
2 Vainio Jarmo HlS 11.15 0.00.03 54.31
3 Tiilikainen Teuvo HlS 11.36 0.00.24 52.34
4 Keltamäki Seppo JoKu 11.55 0.00.43 50.62
5 Hirvikallio Lassi LuuRa 12.08 0.00.56 49.40
6 Hahtola Aulis RasKu 12.23 0.01.11 48.09
7 Pokela Erkki LuuRa 12.28 0.01.16 47.46
8 Ruokamo Eero SOC 12.33 0.01.21 46.84
9 Udd Esko SOC 12.34 0.01.22 46.48
10 Liukkala Pekka HauSi 12.46 0.01.34 45.45
11 Urpalainen Jukka MiehVi 12.48 0.01.36 45.03
12 Valkonen Timo RR 13.11 0.01.59 43.43
13 Tarvainen Juhani PiTa 13.32 0.02.20 42.02
14 Olli Reijo Jyry 13.44 0.02.32 41.13
15 Peippo Tapio JoKu 14.18 0.03.06 39.23
16 Väätäinen Hannu IPR 14.24 0.03.12 38.69
17 Moisander Jouni RaVi 14.46 0.03.34 37.47
18 Rautanen Pauli JäPa 15.10 0.03.58 36.23
19 Lehtiniemi Pekka SaSu 15.12 0.04.00 35.90
20 Väätäinen Seppo EsSu 15.39 0.04.27 34.62
21 Nurminen Markku SuosmSa 16.15 0.05.03 33.10
Pietikäinen Markku JoKu HYL -
Ollikainen Seppo JuvU HYL -
Mourujärvi Kauno KuoSu HYL -
Karhunen Juha KuoSu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lehtinen Teuvo SOC 11.31 0.00.00 46.11
2 Virkkula Unto NivU 12.08 0.00.37 43.52
3 Tolvanen Mauri LeSi 12.21 0.00.50 42.51
4 Pökälä Pekka AR 12.36 0.01.05 41.42
5 Herttuainen Vesa RaKaS 12.56 0.01.25 40.11
6 Nurminen Heikki IPR 12.58 0.01.27 39.78
7 Köykkä Jussi RasKu 13.03 0.01.32 39.29
8 Koivunen Ossi EsAk 13.18 0.01.47 38.32
9 Mustonen Lauri AlatPi 13.41 0.02.10 37.02
10 Taipalus Esko RasKe 14.11 0.02.40 35.50
11 Kyckling Veli-Matti HS 14.15 0.02.44 35.12
12 Valtee Pertti HS 14.16 0.02.45 34.86
13 Korhonen Mauno KuoSu 14.42 0.03.11 33.63
14 Kemppi Jorma Navi 14.53 0.03.22 33.01
15 Nikkari Paavo LS-37 14.57 0.03.26 32.65
16 Rönkkö Paavo EsSu 14.59 0.03.28 32.38
17 Kytöjoki Juhani Jyry 15.11 0.03.40 31.75
18 Reinikainen Pentti Jyry 15.28 0.03.57 30.97
19 Halkosaari Severi NiS 15.38 0.04.07 30.44
20 Liitiäinen Reijo Trian 15.51 0.04.20 29.83
21 Tammela Seppo TikSu 16.03 0.04.32 29.27
22 Leppäkorpi Eero IHR 17.46 0.06.15 26.27
23 Sartanen Kari SKVuoksi 17.55 0.06.24 25.88
24 Latvasto Erkki HS 18.11 0.06.40 25.33
25 Varonen Arto LeSi 19.19 0.07.48 23.69
26 Teppo Jaakko GIF 19.31 0.08.00 23.29
Hyvönen Eero PorvU HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Luukko Jukka PäijRa 14.00 0.00.00 39.41
2 Haaja Reijo VaHa 14.18 0.00.18 38.28
3 Tunturi Markku VaHa 14.28 0.00.28 37.54
4 Mäkipää Olli MSParma 15.01 0.01.01 35.87
5 Torvikoski Jouko JäPa 15.05 0.01.05 35.42
6 Partanen Paavo HyRa 15.11 0.01.11 34.90
7 Tolonen Kalle Mesik 15.16 0.01.16 34.43
8 Karjalainen Seppo KuoSu 16.33 0.02.33 31.50
9 Linna Esko NivU 16.35 0.02.35 31.17
10 Hakala Eino RasKe 17.03 0.03.03 30.06
11 Oja Reijo NivU 17.13 0.03.13 29.52
12 Erkkilä Olavi PäijRa 17.14 0.03.14 29.24
13 Salminen Kari Navi 17.37 0.03.37 28.35
14 Åberg Karl-Erik EsSu 18.18 0.04.18 27.06
15 Voutilainen Taisto IPR 20.29 0.06.29 23.96
16 Laurikkala Jukka Koovee 20.30 0.06.30 23.73
17 Sulander Heikki EE 24.33 0.10.33 19.64
18 Repo Voitto RaKaS 28.00 0.14.00 17.06
Salo Markku PäijRa HYL -
Koivula Keijo HyRa HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tahvanainen Veijo PäijRa 13.53 0.00.00 41.88
2 Ryyppö Toivo JoKu 16.02 0.02.09 34.90
3 Suutari Veikko JoKu 16.22 0.02.29 32.86
4 Häkkinen Tapani IPR 18.04 0.04.11 28.56
Salmi Tarmo JoKu HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Pertti EsSu 21.41 0.00.00
Salmi Jorma NaTe HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koivunen Mari LamSä 12.45 0.00.00 82.83
2 Jaako Niina LänRa 13.44 0.00.59 74.59
3 Väre Tiina SomEsa 13.53 0.01.08 71.50
4 Komulainen Virpi Jyry 13.59 0.01.14 68.72
5 Rantanen Marja LamSä 14.51 0.02.06 62.58
6 Taponen Päivi Jyry 15.45 0.03.00 56.99

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Salmi Maria LappRi 13.47 0.00.00 43.74
2 Keskinarkaus Leena LamSä 14.23 0.00.36 40.87
3 Aumo Satu Pihkan 14.56 0.01.09 38.35
4 Sell Raisa OK77 15.18 0.01.31 36.45
5 Ekwik Micaela Jyry 17.02 0.03.15 31.86
6 Kleemola Katri PertPe 22.48 0.09.01 23.14
Palomäki Sanna PoRa HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Dahlman Maarit SalRe 13.14 0.00.00 40.52
2 Laukkanen Marja KS 13.24 0.00.10 38.82
3 Vallema Tanja VeVe 16.47 0.03.33 30.04
4 Nokka Katja Rasti88 17.50 0.04.36 27.36
5 Nurminen Henna HS 18.27 0.05.13 25.58
6 Heikkinen Anniina VeVe 20.52 0.07.38 21.84

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Toivonen Sirra EE 11.56 0.00.00 69.43
2 Silventoinen Ulla SalRe 13.03 0.01.07 62.13
3 Perkkalainen Johanna EE 13.10 0.01.14 60.23
4 Oikkonen Mirka OH 14.19 0.02.23 54.15
5 Hirvonen Leena AR 16.04 0.04.08 47.15
6 Erkkilä Marja RaJu 17.10 0.05.14 43.09
7 Hautaniemi Marjaana RaKaS 18.17 0.06.21 39.49
8 Pirttilä Lea OH 18.28 0.06.32 38.14

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 14.36 0.00.00 63.41
2 Kankaanpää Tarja KauWi 15.38 0.01.02 57.73
3 Katajamäki Tuija KauWi 16.39 0.02.03 52.82
4 Rämänen Pirjo IlU 16.52 0.02.16 50.77
5 Linko Rita EsSu 17.56 0.03.20 46.46
6 Laurila Saija EE 18.07 0.03.31 44.71
7 Korhonen Eeva RaKaS 23.23 0.08.47 33.65

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pelto-Huikko Anne EE 12.09 0.00.00 58.59
2 Soinila Helena TeuRi 13.01 0.00.52 53.87
3 Anttila Sisko LamSä 13.22 0.01.13 51.66
4 Raiko Erja HyRa 16.11 0.04.02 42.01
5 Tunis Berit Femman 16.24 0.04.15 40.80
6 Mikkolainen Mirja VaHa 16.26 0.04.17 40.07
7 Soanjärvi Tuija Lynx 16.47 0.04.38 38.60
8 Raatikainen Päivi RastiE4 16.58 0.04.49 37.55
9 Niemi Tuire TP 18.17 0.06.08 34.26
Lappeteläinen Raija HyRa HYL -
Ahonkivi Irma RasKa HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Suomalainen Marja LeSi 15.23 0.00.00 46.25
2 Pulkkinen Arja JoKu 16.31 0.01.08 42.27
3 Lankia Hilkka TP 17.03 0.01.40 40.16
4 Toivonen Vellamo OK77 17.06 0.01.43 39.26
5 Fred Bodil Femman 17.50 0.02.27 36.90
6 Laitinen Hellevi EsAk 22.29 0.07.06 28.68
7 Malmsten Beatrice Jyry 24.04 0.08.41 26.24
8 Kukkonen Marja RaKaS 36.38 0.21.15 16.87
Salonen Marja-Liisa HauSi HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 15.52 0.00.00 42.97
2 Sulander Mirja-Liisa Navi 17.02 0.01.10 39.03
3 Dahlman Kaija JoKu 18.01 0.02.09 35.95
4 Pått Saga Minken 19.23 0.03.31 32.54
5 Piiparinen Seija RasKa 19.34 0.03.42 31.36
6 Karvinen Tuulikki HS 20.35 0.04.43 28.98
Tarkiainen Sirpa SuSe HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tahvanainen Pirkko HU-46 11.10 0.00.00 43.66
2 Muikku Rauni Navi 11.12 0.00.02 42.45
3 Ruusunen Marja-Liisa EE 12.23 0.01.13 37.40
4 Vauhkonen Marjatta EE 13.18 0.02.08 33.91
5 Latvasto Pirkko HS 15.09 0.03.59 28.96
6 Talka Riitta JoKu 18.26 0.07.16 23.14
Paatero Leena EsSu HYL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
Piskonen Leena Navi HYL -