FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Satakunnan AM-sprintti, avoin
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huila Joona Hiisi 17.06 0.00.00 74.09 78.80
2 Väisänen Henrik MSParma 17.12 0.00.06 72.56 77.17
3 Elo Markku AngA 17.22 0.00.16 70.77 75.26
4 Sychev Maxim Hiisi 17.31 0.00.25 69.08 73.47
5 Sipponen Jere PR 17.56 0.00.50 66.41 70.63
6 Koivuniemi Sakari TP 17.57 0.00.51 65.29 69.44
7 Stenbacka Wilhelm OK77 17.59 0.00.53 64.11 68.19
7 Pöyhönen Petja RasKa 17.59 0.00.53 64.11 68.19
9 Kleemola Jari PertPe 20.09 0.03.03 55.33 58.85
10 Uusitalo Topias EsSu 20.17 0.03.11 54.03 57.47
11 Uusitalo Tero EsAk 23.16 0.06.10 46.29 49.23

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Backlund Jan-Anders Femman 19.36 0.00.00 45.09 43.57
2 Joopi Juha UlvUra 21.06 0.01.30 40.99 39.61
3 Kaira Miikka KyS 21.08 0.01.32 40.03 38.68
4 Vainio Mikko Koovee 22.04 0.02.28 37.48 36.22
5 Rintala Rami Hiisi 22.17 0.02.41 36.26 35.04
6 Hakanen Aarne KodisjKa 22.26 0.02.50 35.18 33.99
7 Saastamoinen Pasi AngA 22.50 0.03.14 33.73 32.59
8 Koivula Risto UlvUra 22.53 0.03.17 32.83 31.72

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Elo Jussi LaJy 17.30 0.00.00 41.81 46.85
2 Uusikartano Simo TuMe 20.19 0.02.49 35.12 39.35
3 Teittinen Matti KoKV 21.23 0.03.53 32.51 36.43
4 Koivisto Timo KoKV 22.21 0.04.51 30.28 33.93
5 Kajavalta Jyrki TuS 22.39 0.05.09 29.08 32.58
6 Lehtonen Marko RaTU 22.54 0.05.24 27.96 31.33
7 Lahdenmäki Pertti UlvUra 29.29 0.11.59 21.10 23.64

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laakso Antero SuosmSa 17.21 0.00.00 48.98 46.60
2 Valtanen Simo HinnYr 17.36 0.00.15 47.83 45.51
3 Helkkula Rauli TuMe 17.51 0.00.30 46.71 44.44
4 Pensas Esko LaihLu 19.02 0.01.41 43.39 41.28
5 Koskinen Kaj VaHa 19.27 0.02.06 42.05 40.01
6 Leppälä Martti HlS 20.39 0.03.18 39.22 37.32
7 Turunen Erkki SuSe 21.38 0.04.17 37.07 35.27
8 Alexandersson Yngve NOK 22.20 0.04.59 35.55 33.83
9 Kares Olli EuVe 25.45 0.08.24 30.52 29.04
10 Hakanen Kai ValSu 30.26 0.13.05 25.57 24.32
11 Nurminen Hannu Hiisi 31.46 0.14.25 24.24 23.06
12 Harju Hannu EsSu 32.06 0.14.45 23.74 22.59
13 Koskialho Jouko EuVe 32.52 0.15.31 22.95 21.83
14 Hirvelä Reijo SuosmSa 40.49 0.23.28 18.28 17.39
Nurminen Markku SuosmSa HYL -
Laine Esa TP HYL -
Koolmeister Peter TP HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leino Tapio HS 17.11 0.00.00 39.51 38.65
2 Ketamo Juhani SuSe 17.47 0.00.36 37.54 36.73
3 Kivistö Erkki Pihkan 18.09 0.00.58 36.15 35.38
4 Hiirijoki Pentti SuSe 18.43 0.01.32 34.46 33.71
5 Mäkelä Harri SuSe 19.34 0.02.23 32.38 31.68
6 Verha Koitto VaRa 20.05 0.02.54 30.98 30.32
7 Kuosa Harri LoJa 21.13 0.04.02 28.80 28.18
8 Laakso Raimo HaHa 22.20 0.05.09 26.85 26.27
9 Kallio Erkki LoJa 23.02 0.05.51 25.54 24.99
10 Torpo Tapani KanSu 24.30 0.07.19 23.55 23.04

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aronen Osmo RasKa 17.43 0.00.00 32.15 31.68
2 Holmström Bengt KSF 18.50 0.01.07 28.73 28.31
3 Valtonen Teuvo EuVe 26.56 0.09.13 19.03 18.75
Leppänen Hannu RaTU HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rosenqvist Onni SuosmSa 24.03 0.00.00 28.23 14.01
2 Collin Matti ValSu 38.37 0.14.34 16.26 8.07
3 Brax Asko TP 41.23 0.17.20 13.95 6.92

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tuominen Juho KanSu 17.13 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Joopi Ville UlvUra 17.12 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rousku Samuli MSParma 13.05 0.00.00 51.19 47.83
2 Niemensivu Miki RaLu 16.35 0.03.30 38.36 35.85
3 Nolvi Joona RasKa 16.56 0.03.51 35.59 33.26
4 Knuutila Tomi KanSu 20.26 0.07.21 27.86 26.03

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallioniemi Jami RaLu 15.00 0.00.00
2 Nupponen Juho RaLu 15.09 0.00.09
3 Mäki-Laurila Anttoni PunKu 16.07 0.01.07
4 Palomäki Oskari UlvUra 16.13 0.01.13
5 Niemensivu Roni RaLu 16.49 0.01.49
6 Kujansuu Aaro RasKa 18.22 0.03.22

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuominen Rami KanSu 11.43 0.00.00
2 Kallioniemi Justus RaLu 12.15 0.00.32
3 Koivuniemi Timo LS-37 13.29 0.01.46
4 Koivula Lauri UlvUra 14.08 0.02.25
5 Hakanen Eliel RaLu 15.06 0.03.23
6 Kujansuu Lauri RasKa 15.20 0.03.37
7 Laine Severi LLuja 15.30 0.03.47
8 Mettänen Aaro ValSu 19.06 0.07.23

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Joopi Lauri UlvUra 17.38 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ylikylä Suvi RasKa 16.43 0.00.00 76.57 75.01
2 Jokela Emmi SWE 17.00 0.00.17 73.68 72.18
3 Ylikylä Sanna RasKa 18.15 0.01.32 67.13 65.77
4 Viriutina Tatiana Hiisi 18.46 0.02.03 63.82 62.52
5 Jakobsson Laura RasKa 19.47 0.03.04 59.15 57.95
6 Manderbacka Hanne TuS 21.08 0.04.25 54.08 52.98
7 Koskivaara Eija MSParma 22.50 0.06.07 48.85 47.86
8 Tiusanen Maria UlvUra 27.29 0.10.46 39.59 38.78

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarijärvi Sari SuSe 18.20 0.00.00
2 Mäki-Laurila Anne PunKu 22.10 0.03.50

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Yli-Kauppila Marika Hiisi 20.01 0.00.00 49.00 56.00
2 Koivuniemi Leena RaN 22.53 0.02.52 41.25 47.15
3 Virtanen Tiina PertPe 22.54 0.02.53 39.61 45.28
4 Annila Päivi TP 23.55 0.03.54 36.39 41.60
5 Mäkelä Tiina RaTU 24.25 0.04.24 34.14 39.02

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 15.55 0.00.00 44.10 45.16
2 Luovula Pia SuosmSa 21.07 0.05.12 32.41 33.19
3 Saari Marita SuSe 23.09 0.07.14 28.81 29.50
4 Toivanen Tuula RaN 24.45 0.08.50 26.23 26.87
5 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 30.26 0.14.31 20.76 21.26
6 Koskialho Elisabeth EuVe 33.01 0.17.06 18.60 19.05
7 Vaara Marjatta KanSu 34.42 0.18.47 17.20 17.61

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Alexandersson Gia PIF 21.33 0.00.00 41.50 22.23
2 Nurminen Aila Hiisi 22.47 0.01.14 36.31 19.45
3 Siuko Anja SuSe 24.26 0.02.53 31.11 16.67

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Verha Maija VaRa 21.52 0.00.00 43.45 32.08
2 Soikkeli Orvokki KanSu 26.24 0.04.32 34.64 25.58
3 Rahkasuo Kaarina Rasti88 26.55 0.05.03 32.65 24.11
4 Tarkiainen Sirpa SuSe 28.26 0.06.34 29.66 21.90
5 Piiparinen Seija RasKa 30.27 0.08.35 26.52 19.58

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kallio Tuija RaTU 29.49 0.00.00 11.82 10.06
2 Brax Leena TP 31.40 0.01.51 10.30 8.76
3 Kirkkala Aino SuosmSa 43.28 0.13.39 6.89 5.86

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tuominen Heli KanSu 23.02 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivula Lotta UlvUra 16.36 0.00.00
2 Palomäki Susanna UlvUra 16.50 0.00.14

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Futka Amanda UlvUra 11.06 0.00.00
2 Luoma Elli TP 11.56 0.00.50
3 Kyllästinen Inka RaLu 12.57 0.01.51
4 Uus-Mäkelä Anniina KiukU 15.05 0.03.59
5 Myllykoski Venla KanSu 22.09 0.11.03

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Palomäki Emilia UlvUra 16.25 0.00.00
2 Lahtinen Siiri RaLu 18.46 0.02.21

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttänen Stella RasKa 12.41 0.00.00
2 Tiusanen Saara UlvUra 14.08 0.01.27
3 Sulonen Saana RaLu 16.05 0.03.24
4 Koivuniemi Maija LS-37 17.26 0.04.45
5 Lahtinen Viivi RaLu 22.14 0.09.33