FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Nuorten EM- ja MM-näyttökilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 67
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaario Otto S-JKL 12.36 0.00.00 84.87 87.52
2 Heikkilä Tuomas HS 12.47 0.00.11 83.47 86.07
2 Ruohola Akseli MSParma 12.47 0.00.11 83.47 86.07
4 Eerola Mikko TP 12.57 0.00.21 82.02 84.58
5 Matinheikki Leo TP 13.04 0.00.28 81.10 83.63
6 Oksanen Teemu IkNV 13.05 0.00.29 80.81 83.33
7 Palmen Alvar EsSu 13.10 0.00.34 80.11 82.61
8 Heikkilä Niklas TuMe 13.26 0.00.50 78.34 80.79
9 Vaismaa Lassi JRV 13.33 0.00.57 77.49 79.91
9 Pryjma Fryderyk Koovee 13.33 0.00.57 77.49 79.91
11 Julkunen Aaro MSParma 13.37 0.01.01 76.75 79.15
11 Niemi Topias HS 13.37 0.01.01 76.75 79.15
13 Mäkinen Tuukka MSParma 13.44 0.01.08 75.75 78.11
14 Vuori Justus TuS 13.52 0.01.16 74.84 77.18
15 Lindqvist Arttu KS 13.56 0.01.20 74.31 76.63
15 Helminen Topias JRV 13.56 0.01.20 74.31 76.63
17 Klemola Saul Koovee 13.59 0.01.23 73.70 76.00
18 Puranen Konsta TP 14.00 0.01.24 73.43 75.73
19 Silvennoinen Oskari KR 14.02 0.01.26 73.09 75.37
20 Salonen Matias HS 14.06 0.01.30 72.57 74.83
21 Kuva Lassi RaVa 14.07 0.01.31 72.31 74.57
22 Mannonen Ville HS 14.20 0.01.44 71.05 73.27
22 Tervakangas Mikko EsSu 14.20 0.01.44 71.05 73.27
24 Hiidenhovi Aleks MSParma 14.22 0.01.46 70.55 72.75
25 Kinnunen Valtteri MU 14.24 0.01.48 70.21 72.41
26 Kinnala Ville TuS 14.25 0.01.49 69.96 72.15
27 Koivuniemi Sakari TP 14.26 0.01.50 69.71 71.89
27 Aho Aaro VaHa 14.26 0.01.50 69.71 71.89
29 Hakuli Tommi SKUusi 14.31 0.01.55 68.98 71.13
30 Jalonen Jussi HlS 14.34 0.01.58 68.58 70.72
31 Sevelius Emil Trian 14.35 0.01.59 68.33 70.46
32 Lahtinen Vesa HiKi 14.38 0.02.02 67.93 70.05
33 Sankelo Antton LapVi 14.42 0.02.06 67.46 69.56
34 Nokka Vesa Rasti88 14.44 0.02.08 67.14 69.24
35 Heikkinen Valtteri VeVe 14.46 0.02.10 66.82 68.91
36 Tala Miika HS 14.47 0.02.11 66.58 68.66
37 Hellman Aleksi MSParma 14.49 0.02.13 66.27 68.34
38 Nurmi Miika VaaSu 14.50 0.02.14 66.03 68.09
39 Peltola Samuli KeuKi 14.52 0.02.16 65.72 67.77
40 Viskari Juuso Lynx 14.53 0.02.17 65.48 67.53
40 Willman Pyry RasKa 14.53 0.02.17 65.48 67.53
42 Pitkänen Konsta TP 14.57 0.02.21 64.87 66.89
43 Syrjäläinen Lauri HS 15.04 0.02.28 64.20 66.21
43 Lehtoranta Teemu SKUusi 15.04 0.02.28 64.20 66.21
45 Donner Jonny OK77 15.08 0.02.32 63.60 65.58
46 Mesiäinen Jaakko Navi 15.12 0.02.36 63.16 65.13
47 Mustajoki Tiitus TP 15.15 0.02.39 62.79 64.75
48 Vicari Lars Navi 15.17 0.02.41 62.50 64.45
49 Keronen Leevi TP 15.19 0.02.43 62.20 64.15
49 Rautio Mikael EsSu 15.19 0.02.43 62.20 64.15
51 Westerlund Otso Koovee 15.21 0.02.45 61.75 63.68
52 Vaenerberg Niko MU 15.24 0.02.48 61.39 63.31
53 Lepistö Oskari MSParma 15.25 0.02.49 61.17 63.08
54 Virtanen Aaro LS-37 15.38 0.03.02 60.17 62.04
55 Lamberg Benjamin EsSu 15.45 0.03.09 59.57 61.43
56 Uusitalo Topias EsSu 15.49 0.03.13 59.16 61.01
57 Ruuhiala Roope Hiisi 15.54 0.03.18 58.70 60.53
58 Ikola Atte HS 15.59 0.03.23 58.24 60.06
59 Viippola Aapo OuTa 16.02 0.03.26 57.91 59.71
60 Talja Eljas OK77 16.04 0.03.28 57.64 59.43
61 Kallio Matti SKUusi 16.53 0.04.17 54.70 56.41
62 Pirhonen Nuutti AngA 17.09 0.04.33 53.71 55.39
63 Kokkonen Eemeli KuPe 17.13 0.04.37 53.36 55.03
64 Puupponen Lauri EsSu 18.58 0.06.22 48.31 49.82
65 Tikkanen Elias EsSu 19.17 0.06.41 47.39 48.87
Kankainen Valtteri SoJy KES -
Malinen Hannu KuPe HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Klemettinen Veera S-JKL 12.45 0.00.00 87.65 86.19
2 Nymalm Amy PIF 13.21 0.00.36 83.45 82.06
3 Rantala Jasmiina RaLu 13.26 0.00.41 82.67 81.30
3 Tuomisto Anu VaaSu 13.26 0.00.41 82.67 81.30
5 Taulavuori Venla AlatPi 13.30 0.00.45 81.75 80.39
6 Haapala Ida EsSu 13.32 0.00.47 81.29 79.94
7 Matilainen Annika HS 13.34 0.00.49 80.83 79.49
8 Haanpää Anni TP 13.39 0.00.54 80.08 78.75
9 Silvennoinen Siiri KR 13.42 0.00.57 79.53 78.21
10 Karjalainen Mikaela JRV 13.49 0.01.04 78.61 77.30
11 Määttänen Maria EsSu 13.50 0.01.05 78.26 76.96
12 Norrbacka Sanni Lynx 13.54 0.01.09 77.63 76.34
13 Turakainen Venla HS 13.55 0.01.10 77.29 76.01
14 Lahdenperä Melina EsSu 14.00 0.01.15 76.58 75.31
15 Heikkilä Tuuli Lynx 14.09 0.01.24 75.52 74.27
16 Pitkänen Hilla JRV 14.12 0.01.27 75.01 73.76
17 Luoma Oona TP 14.17 0.01.32 74.33 73.09
18 Niva Sara Pohjant 14.31 0.01.46 72.89 71.68
19 Plit Heidi EsSu 14.43 0.01.58 71.66 70.47
20 Taipale Anniina LS-37 14.47 0.02.02 71.11 69.92
21 Haavisto Veera IkNV 14.51 0.02.06 70.55 69.38
21 Haavisto Alli TuS 14.51 0.02.06 70.55 69.38
23 Donner Janina OK77 14.53 0.02.08 69.92 68.76
23 Tuomisto Satu VaaSu 14.53 0.02.08 69.92 68.76
25 Eerola Lotta TP 15.01 0.02.16 68.84 67.69
26 Virtanen Heta HlS 15.08 0.02.23 68.08 66.95
26 Goman Anna VePo 15.08 0.02.23 68.08 66.95
28 Viholainen Elisa S-JKL 15.10 0.02.25 67.47 66.35
29 Strandvall Amanda Minken 15.19 0.02.34 66.58 65.47
30 Simola Rosa Koovee 15.20 0.02.35 66.28 65.18
31 Pakkanen Raita VeVe 15.22 0.02.37 65.91 64.81
32 Nygård Mette S-JKL 15.27 0.02.42 65.32 64.24
33 Jussila Ida TP 15.54 0.03.09 63.26 62.21
34 Saalo Saara SKUusi 15.59 0.03.14 62.71 61.67
35 Virtala Jenny PIF 16.00 0.03.15 62.42 61.39
36 Saalo Siiri SKUusi 16.01 0.03.16 62.14 61.11
36 Klemettinen Kaisa S-JKL 16.01 0.03.16 62.14 61.11
38 Metsälä Essi HlS 16.04 0.03.19 61.51 60.49
39 Avelin Melina TP 16.08 0.03.23 61.04 60.03
39 Mäkinen Tuuli UlvUra 16.08 0.03.23 61.04 60.03
41 Rintanen Heini TP 16.27 0.03.42 59.44 58.46
42 Kantola Claudia LS-37 16.30 0.03.45 59.05 58.07
43 Haikonen Sanni UlvUra 16.31 0.03.46 58.78 57.80
44 Pelkonen Roosa RaVa 17.10 0.04.25 56.35 55.42
45 Ovaska Jenni VeVe 17.13 0.04.28 55.98 55.05
46 Tuominen Krista LS-37 17.14 0.04.29 55.73 54.80
47 Cederberg Ida-Marie PIF 17.34 0.04.49 54.47 53.57
48 Ylikangas Pinja KoS 17.36 0.04.51 54.17 53.27
49 Espo Elina KS 18.29 0.05.44 51.39 50.54

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Seppä Touko TuS 11.40 0.00.00 63.36 66.41
2 Ronkainen Aarni JRV 11.51 0.00.11 62.18 65.17
3 Salo Kristian Trian 12.21 0.00.41 59.47 62.33
4 Lautamäki Matias HlS 12.26 0.00.46 58.87 61.71
5 Alajoutsi Jasper Koovee 12.37 0.00.57 57.83 60.61
6 Kemppi Topias EsSu 12.46 0.01.06 56.96 59.70
6 Gröhn Riku HU-46 12.46 0.01.06 56.96 59.70
8 Konttila Akseli TP 12.53 0.01.13 56.07 58.77
9 Syrjälä Niilo LHR 13.01 0.01.21 55.31 57.97
10 Ruuskanen Tuomas EsSu 13.14 0.01.34 54.22 56.83
11 Ojala Aaro KS 13.22 0.01.42 53.50 56.07
12 Määttälä Mikko EsSu 13.24 0.01.44 53.19 55.75
12 Nieminen Juho TP 13.24 0.01.44 53.19 55.75
14 Salonen Seeti VaHa 13.28 0.01.48 52.57 55.09
14 Boström Kristian EsSu 13.28 0.01.48 52.57 55.09
16 Virtala Alex PIF 13.35 0.01.55 51.76 54.25
17 Laaksonen Emil EsSu 13.37 0.01.57 51.46 53.93
18 Willman Iivari RasKa 13.38 0.01.58 51.22 53.68
19 Raasakka Jussi EsSu 13.39 0.01.59 50.98 53.43
20 Mbembela Karim Lynx 13.43 0.02.03 50.55 52.99
21 Mustajoki Olli TP 13.48 0.02.08 50.07 52.48
22 Koponen Matias Lynx 13.55 0.02.15 49.48 51.86
23 Tiainen Olli EsSu 13.57 0.02.17 49.19 51.56
24 Rautio Daniel EsSu 14.05 0.02.25 48.55 50.89
25 Sankelo Sampo LapVi 14.07 0.02.27 48.27 50.59
26 Hamppu Anton HS 14.11 0.02.31 47.87 50.17
27 Rousku Samuli MSParma 14.22 0.02.42 47.09 49.36
28 Virtanen Akseli KyS 14.26 0.02.46 46.71 48.95
28 Maasilta Aapo RaVa 14.26 0.02.46 46.71 48.95
30 Nolvi Joona RasKa 14.37 0.02.57 45.79 47.99
31 Olkkonen Vili KangSK 14.39 0.02.59 45.52 47.71
32 Alajoutsi Oliver Koovee 14.51 0.03.11 44.75 46.90
33 Sorsa Antti EsSu 14.59 0.03.19 44.19 46.31
34 Valkolehto Tommi TP 15.06 0.03.26 43.69 45.79
35 Yliaho Joona Koovee 15.17 0.03.37 43.01 45.07
36 Väisänen Lenni HS 15.21 0.03.41 42.66 44.71
37 Ikola Aapo HS 15.22 0.03.42 42.46 44.50
38 Pelkonen Oula RaVa 15.23 0.03.43 42.26 44.29
39 Pajuoja Otso EsSu 15.28 0.03.48 41.87 43.89
40 Vaherlehto Eemi EsAk 15.42 0.04.02 41.10 43.07
41 Virtanen Ilari LS-37 16.06 0.04.26 39.93 41.85
42 Mäenpää Matias TP 16.15 0.04.35 39.41 41.30
43 Maronen Matias Lynx 16.19 0.04.39 39.10 40.98
44 Reiman Antti AngA 16.24 0.04.44 38.75 40.62
45 Tukiainen Otso TP 16.38 0.04.58 38.07 39.90
46 Aaltio Eerik VaHa 18.12 0.06.32 34.66 36.32
47 Tukiainen Jyry TP 18.13 0.06.33 34.49 36.15

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattila Elisa KS 12.45 0.00.00 66.13 63.69
2 Ojala Jenny Koovee 13.20 0.00.35 63.03 60.71
3 Laurén Jill PIF 13.27 0.00.42 62.28 59.98
4 Raasakka Liisa EsSu 13.34 0.00.49 61.54 59.27
5 Joensivu Inka VaHa 13.38 0.00.53 61.04 58.79
6 Kukonlehto Fanny KangSK 13.41 0.00.56 60.61 58.38
6 Peltonen Liisa KS 13.41 0.00.56 60.61 58.38
6 Ankelo Elsa MSParma 13.41 0.00.56 60.61 58.38
9 Tala Emilia HS 13.42 0.00.57 59.94 57.73
9 Salmia Tessa MSParma 13.42 0.00.57 59.94 57.73
11 Näpänkangas Elsa S-JKL 13.46 0.01.01 59.25 57.07
12 Hilo Hanne EsSu 13.51 0.01.06 58.69 56.53
13 Asklöf Aino Lynx 13.54 0.01.09 58.28 56.14
14 Yli-Hietanen Silja TP 13.56 0.01.11 57.95 55.81
15 Rantala Henna TuS 14.01 0.01.16 57.41 55.29
16 Kontio Katri KangSK 14.15 0.01.30 56.27 54.20
17 Hoskari Maria RasKe 14.19 0.01.34 55.82 53.76
18 Nietula Minja HS 14.21 0.01.36 55.50 53.45
19 Niemi Tiina PoRa 14.30 0.01.45 54.73 52.72
20 Hölsö Essi PR 14.35 0.01.50 54.23 52.24
21 Tala Juulia HS 14.41 0.01.56 53.68 51.70
21 Heikkilä Suvi Lynx 14.41 0.01.56 53.68 51.70
23 Häkkinen Pihla TP 14.43 0.01.58 53.18 51.22
24 Simola Rita Koovee 14.44 0.01.59 52.93 50.99
25 Hietala Emmi LapVi 14.49 0.02.04 52.45 50.52
26 Ruohola Ilona MSParma 14.50 0.02.05 52.21 50.28
27 Haunia Heta RasKa 14.58 0.02.13 51.56 49.66
28 Tikkakoski Ilona TP 15.00 0.02.15 51.26 49.37
29 Heikkinen Ida VeVe 15.03 0.02.18 50.91 49.03
30 Kytäjä Nea Lynx 15.05 0.02.20 50.61 48.75
31 Isoherranen Salla Lynx 15.11 0.02.26 50.10 48.25
32 Konstari Elena JRV 15.13 0.02.28 49.81 47.97
33 Mustajoki Villa TP 15.21 0.02.36 49.20 47.38
34 Latvala Matilda SKUusi 15.23 0.02.38 48.91 47.11
34 Salonen Venla HS 15.23 0.02.38 48.91 47.11
34 Taulavuori Anni AlatPi 15.23 0.02.38 48.91 47.11
37 Matinheikki Liisa TP 15.31 0.02.46 47.96 46.19
38 Sallila Katarina HS 15.44 0.02.59 47.12 45.39
39 Lounela Alina TuS 15.46 0.03.01 46.85 45.12
40 Hyyppä Milja KoS 15.57 0.03.12 46.14 44.44
41 Kuusinen Saana HlS 16.05 0.03.20 45.59 43.91
42 Norrbacka Salla HyRa 16.15 0.03.30 44.95 43.29
43 Kero Ada OK77 16.48 0.04.03 43.31 41.72
44 Vallema Henrika VeVe 18.37 0.05.52 38.94 37.50
45 Salonen Elli HS 19.43 0.06.58 36.63 35.28
46 Åberg Nea HyRa 20.28 0.07.43 35.15 33.86
Peura Kerttu EsSu HYL -