FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin E-P:n pyöräsuunnistus sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Jussi JalJa 26.18 0.00.00 90.86
2 Lilja Juha TP 26.50 0.00.32 87.39
3 Blomster Anders Trian 27.10 0.00.52 84.67
4 Rissanen Antti TP 29.21 0.03.03 76.84
5 Kaksonen Teemu YKV 29.40 0.03.22 74.51
6 Pensas Mika Malax 31.38 0.05.20 68.46
7 Pyykönen Pasi KanSu 32.15 0.05.57 65.76
8 Latva Niko SuJu 35.34 0.09.16 58.37
9 Blomback Mikael SuJu 51.10 0.24.52 39.70

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lauronen Jarkko LaihLu 30.04 0.00.00 39.60
2 Koski Jussi YKV 34.41 0.04.37 33.04
3 Kaataja Mikko RasKe 37.39 0.07.35 29.25
4 Leivonmäki Esa JalJa 39.59 0.09.55 26.43
5 Kankaanpää Juha LaihLu 43.54 0.13.50 23.05

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lehtinen Juhani SuJu 31.20 0.00.00 58.02
2 Voutilainen Arto JYPS 34.20 0.03.00 50.31
3 Koivula Petri LaihLu 39.49 0.08.29 41.10
4 Koivula Jyrki LaihLu 42.07 0.10.47 36.69

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kamila Kai SuJu 22.13 0.00.00 42.13
2 Rajala Teemu JalJa 26.21 0.04.08 34.64
3 Saari Marko L-LL 28.55 0.06.42 30.75
4 Nordin Mats NOK 30.17 0.08.04 28.59
5 Välimaa Pertti VaaSu 30.42 0.08.29 27.44
6 Ruokola Ilkka RaJu 35.35 0.13.22 23.02
7 Yli-Ilkka Harri RaJu 40.13 0.18.00 19.78

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Savikko Olli TarpSu 24.47 0.00.00 64.07
2 Höstman Stefan Malax 24.59 0.00.12 62.60
3 Raudus Timo Eks 25.23 0.00.36 60.68
4 Mäki Pekka TarpSu 26.23 0.01.36 57.48
5 Kleemola Jouko Eks 27.14 0.02.27 54.81
6 Kinnari Jukka SuJu 27.59 0.03.12 52.49
7 Peltonen Heikki IPR 31.40 0.06.53 45.63
8 Lyyluoma Pasi SuJu 31.49 0.07.02 44.67
9 Rissanen Markku TP 33.07 0.08.20 42.19
10 Saukkokangas Aki-Vesa KortJV 41.00 0.16.13 33.50
Lindfors Max Trian HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sippola Asko KuortKu 22.26 0.00.00 56.10
2 Niemensivu Pekka KanSu 24.29 0.02.03 49.47
3 Hakala Heikki KortJV 26.40 0.04.14 43.65
4 Ikola Arto RaJu 34.54 0.12.28 32.00
5 Åkerman Jari RasKe 35.34 0.13.08 30.08

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Esa KanSu 23.52 0.00.00 48.43
2 Höstman Glenn Malax 24.12 0.00.20 46.74
3 Linna Heikki RasKe 24.27 0.00.35 45.25
4 Laurila Timo JalJa 25.53 0.02.01 41.79
5 Kaataja Jorma RasKe 29.02 0.05.10 36.40
6 Pensas Esko LaihLu 29.30 0.05.38 34.99
7 Luuri Pertti RaJu 30.37 0.06.45 32.90
8 Viinikka Matti KauKa 35.07 0.11.15 27.98

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pihlaja Antti Malax 21.57 0.00.00 46.26
2 Majasaari Kari SuJu 23.42 0.01.45 39.63
3 Potinkara Jouko RaJu 24.39 0.02.42 35.02

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Heikki IPR 26.40 0.00.00 38.98
2 Taipalus Esko RasKe 26.43 0.00.03 37.45
3 Ilkka Jarmo RaJu 27.04 0.00.24 35.52
4 Peltola Lasse SuJu 29.39 0.02.59 31.11
5 Järvinen Taisto KuortKu 31.15 0.04.35 28.27

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hakala Eino RasKe 20.25 0.00.00
2 Ketola Tuomo KauKa 49.27 0.29.02

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saranpää Topias RaJu 28.58 0.00.00
2 Lähdesmäki Mikko RaJu 34.03 0.05.05

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laasanen Matti LaihLu 21.32 0.00.00
2 Kumara Eemeli LaihLu 28.18 0.06.46

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylihärsilä Riku AlahKi 24.39 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huhtamäki Rasmus PieHi 9.09 0.00.00
2 Karhunen Juho YKV 10.05 0.00.56
3 Bergström Kasper Kristina 11.42 0.02.33
4 Nordin Viktor NOK 12.40 0.03.31

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Juuso YKV 8.27 0.00.00
2 Ylihärsilä Manu AlahKi 8.32 0.00.05
3 Suokko Lauri LapVi 9.16 0.00.49
4 Seppälä Paavo Femman 10.00 0.01.33
5 Oja Lauri LapVi 10.33 0.02.06
6 Hemminki Eemeli RasKu 14.18 0.05.51

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 22.51 0.00.00 89.88
2 Saarinen Henna Koovee 25.43 0.02.52 77.86
3 Voutilainen Viivi JYPS 28.25 0.05.34 68.66
4 Hertsbacka Henna PIF 28.53 0.06.02 65.77
5 Välimaa Eveliina VaaSu 29.26 0.06.35 62.80
6 Suokko Susanna KortJV 40.52 0.18.01 43.97
7 Hautamäki Siiri KortJV 49.08 0.26.17 35.53

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 30.32 0.00.00
Koski Päivi YKV KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Caldén Mikaela Minken 24.43 0.00.00 25.34
2 Jämsén Miia JYPS 27.29 0.02.46 21.08
3 Rotola-Pukkila Minna KauKa 28.46 0.04.03 18.51

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rajasaari Kristiina RasKe 29.19 0.00.00
2 Välimaa Virpi VaaSu 50.41 0.21.22

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Korpela-Kamila Heidi SuJu 23.21 0.00.00 64.90
2 Perkkalainen Johanna RasKe 25.22 0.02.01 57.95
3 Erkkilä Marja RaJu 27.25 0.04.04 51.96
4 Blomster Anne-Maj Trian 33.09 0.09.48 41.60
5 Suokko Katariina LapVi 34.15 0.10.54 38.94
6 Myrskog Eva-Lotte Kronan 39.54 0.16.33 32.28

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mäkineste-Mäkelä Päivi SuJu 18.18 0.00.00
2 Erkkilä Riitta RaJu 25.32 0.07.14

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Arja JalJa 22.42 0.00.00 29.05
2 Hautamäki Leena KortJV 27.00 0.04.18 22.59
3 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 30.26 0.07.44 18.42

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 16.19 0.00.00 19.42
2 Sauru Seija PoRa 18.15 0.01.56 16.06
3 Ala-Petäys Terttu JalJa 22.01 0.05.42 12.23

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tarkiainen Sirpa SuSe 17.29 0.00.00 28.93
2 Palomäki Eila SuSe 18.41 0.01.12 25.72
3 Pått Saga Minken 19.45 0.02.16 23.05
4 Koskilahti Raili JalJa 22.43 0.05.14 18.93

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kamila Minerva SuJu 22.16 0.00.00
2 Kilpeläinen Pihla JYPS 31.49 0.09.33

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ruokola Anna RaJu 21.30 0.00.00 37.71
2 Kaksonen Terhi SuJu 23.59 0.02.29 31.27
3 Nuuttila Anni RaJu 35.59 0.14.29 19.15

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjanlahti Sofia RasKu 12.22 0.00.00
2 Voutilainen Lotta JYPS 12.49 0.00.27
3 Myrskog Rosa Kronan 14.20 0.01.58
4 Peltola Eeva LapVi 14.35 0.02.13
5 Rantoja Marika RasKe 16.05 0.03.43

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Aino LaihLu 10.33 0.00.00
2 Koivula Venla LaihLu 11.30 0.00.57
3 Suokko Matilda LapVi 14.16 0.03.43
4 Karjanlahti Serafina RasKu 14.25 0.03.52

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Sanni LaihLu 8.51 0.00.00
2 Karjanlahti Fiia RasKu 11.21 0.02.30
3 Koivula Sanni LaihLu 33.02 0.24.11