FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pielisrastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Mika TuuSe 37.53 0.00.00 69.98 68.40
2 Rissanen Jiri-Pekka KangSK 38.50 0.00.57 67.41 65.89
3 Pulli Antero RR 39.04 0.01.11 66.16 64.67
4 Huomolin Ville LappRi 41.59 0.04.06 60.78 59.41
5 Kokkonen Eemeli KuPe 42.04 0.04.11 59.87 58.52
6 Niemelä Hannu Pohjant 43.25 0.05.32 57.24 55.95
7 Bruguière André RaN 43.33 0.05.40 56.31 55.04
8 Pekkonen Mika NilsNu 45.56 0.08.03 52.67 51.48
9 Malinen Hannu KuPe 47.46 0.09.53 49.95 48.82
10 Salo Aleksi SiiRa 49.05 0.11.12 47.94 46.85
11 Oinonen Sami RasPi 50.27 0.12.34 45.98 44.94
12 Huikuri Mikko KR 51.53 0.14.00 44.07 43.08
Kurkela Mikko KaSu HYL -
Varis Timo SoJy EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riissanen Timo KR 39.25 0.00.00
Himanen Olli KuoSu EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ropponen Mika RasPi 36.58 0.00.00 27.81 27.72
2 Martikainen Juha SonPa 37.50 0.00.52 26.15 26.07
3 Saarijärvi Erkki SiiRa 40.47 0.03.49 23.31 23.25
4 Kiiskinen Vesa SoJy 41.57 0.04.59 21.75 21.68
5 Karjalainen Mikko KuoSu 43.39 0.06.41 20.02 19.96

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rönnemaa Antti SiiRa 32.18 0.00.00 51.70 50.80
2 Pietiläinen Juha RastiE4 35.20 0.03.02 45.49 44.70
3 Hankaniemi Tomi PunKu 36.05 0.03.47 42.81 42.06
4 Kuosmanen Tuomo Pihkan 41.42 0.09.24 35.54 34.92
5 Kokkonen Timo KaSu 46.20 0.14.02 30.63 30.10

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Roininen Matti JuuanJä 39.18 0.00.00 33.04 32.35
2 Heiskanen Jari SonPa 41.05 0.01.47 31.01 30.37
3 Kuivalainen Risto JuuanJä 41.31 0.02.13 30.10 29.48
4 Kellokumpu Seppo KaSu 41.39 0.02.21 29.42 28.81
5 Nieminen Ari JoS 42.52 0.03.34 28.02 27.44
6 Kauppinen Vesa SonPa 44.47 0.05.29 26.27 25.73
7 Kankkunen Matti SonPa 53.25 0.14.07 21.57 21.12
8 Aronen Matti IisVi 1.04.22 0.25.04 17.52 17.16
Leivo Jari RasPi KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskanen Hannu SonPa 28.48 0.00.00 46.34 45.13
2 Kukkola Pauli SiiRa 31.29 0.02.41 41.68 40.60
3 Nykänen Timo SOC 38.00 0.09.12 33.95 33.06
4 Peltonen Timo SonPa 39.59 0.11.11 31.71 30.88
5 Rautasalo Jouko KR 44.14 0.15.26 28.16 27.42
6 Niiranen Ari KR 49.17 0.20.29 24.82 24.18
7 Liukkonen Jari IHR 53.16 0.24.28 22.55 21.96
8 Honkanen Jarmo RasPi 1.05.16 0.36.28 18.06 17.59
9 Kirjavainen Lassi JuuanJä 1.08.19 0.39.31 16.93 16.49
Huotari Arto KuPe KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markki Tapio EsSu 27.36 0.00.00 46.76 46.66
2 Martikainen Ari KeuKi 27.44 0.00.08 45.14 45.05
3 Koljonen Pekka IisVi 47.49 0.20.13 25.37 25.32
4 Toppari Mauri HiKi 48.12 0.20.36 24.36 24.32
5 Salminen Arto KeKaRa 54.21 0.26.45 20.89 20.85
6 Huttunen Kalle KuoSu 1.00.03 0.32.27 18.27 18.23
Malinen Pentti KaSu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkonen Hannu RasPi 20.32 0.00.00 47.65 46.90
2 Airaksinen Risto OuTa 21.36 0.01.04 44.68 43.97
3 Kemppainen Taisto VaKa 23.17 0.02.45 40.87 40.23
4 Kiiskinen Eero RasPi 24.57 0.04.25 37.61 37.02
5 Butilkin Niilo SäynSa 24.59 0.04.27 37.02 36.44
6 Lakkala Ossi KuoSu 32.37 0.12.05 27.95 27.51
7 Matilainen Juhani NilsNu 32.55 0.12.23 27.29 26.86
8 Väisänen Eero SuomRa 36.05 0.15.33 24.53 24.14
9 Puolakka Pekka SäynSa 37.35 0.17.03 23.19 22.83
10 Karvonen Paavo IisVi 40.21 0.19.49 21.27 20.94
11 Väänänen Matti NilsNu 51.48 0.31.16 16.31 16.06
Okkonen Eero KaSu HYL -
Halonen Pauli SäynSa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Aimo NilsNu 19.22 0.00.00 36.71 37.13
2 Miettinen Kauko SuoVa 19.59 0.00.37 34.82 35.21
3 Kilpeläinen Kauko KuPe 21.57 0.02.35 31.00 31.35
4 Talvitie Heikki PirHi 25.12 0.05.50 26.40 26.70
5 Kajava Viljo KuoSu 28.29 0.09.07 22.82 23.08
6 Haarala Vesa LipTa 28.44 0.09.22 22.09 22.34
7 Hirvonen Jaakko LipTa 50.48 0.31.26 12.20 12.33
Kettunen Erkki SäynSa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Pauli SäynSa 27.15 0.00.00
2 Ropponen Hemmo RasPi 29.41 0.02.26

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 28.46 0.00.00 21.53 21.43
2 Lavikainen Mauno LipTa 33.03 0.04.17 17.81 17.72
3 Laine Tapani KuoSu 45.41 0.16.55 12.20 12.14
4 Känninen Lauri KuoSu 51.41 0.22.55 10.19 10.14
Hautala Eelis IisVi EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissinen Veeti PuolRy 35.18 0.00.00 34.50 34.43
2 Hakala Petteri RaN 37.56 0.02.38 29.70 29.63
3 Honkanen Eppu RasPi 40.02 0.04.44 25.86 25.80

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiihonen Jarkko KR 35.14 0.00.00
2 Liukka Pieti KR 43.08 0.07.54
Heiskanen Tatu SonPa EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Evans Benjamin SoJy KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemelä Paavo Pohjant 19.44 0.00.00
2 Martikainen Eemil VierKo 23.40 0.03.56
3 Juntunen Henrik KR 24.18 0.04.34
4 Makkonen Jonne KR 26.20 0.06.36

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sorsa Eero SoJy 15.57 0.00.00
2 Rieppo Veeti KR 18.59 0.03.02
3 Triipponen Vetja KuPe 41.14 0.25.17
Karjalainen Akseli KuoSu EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kolehmainen Matias SäynSa 26.54 0.00.00

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajamäki Netta KR 34.15 0.00.00 62.50 61.56
2 Moilanen Anna KuoSu 36.41 0.02.26 56.17 55.32
3 Partanen Ritva IisVi 41.53 0.07.38 47.28 46.57
4 Rautanen Eeva TuuSe 41.58 0.07.43 45.27 44.59
5 Kärnä Nina SonPa 44.33 0.10.18 40.84 40.23

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kohonen Maiju RaN 21.04 0.00.00
2 Rautiainen Heidi KR 35.40 0.14.36

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Kaisa S-JKL 35.12 0.00.00
2 Korhonen Carita SäynSa 42.18 0.07.06

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäenpää Katri OH 31.16 0.00.00
2 Halonen Katja SäynSa 44.46 0.13.30
Päivinen Sonja KaSu KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Multala Sanna KuoSu 24.40 0.00.00 50.61 47.35
2 Räsänen Marja NilsNu 27.15 0.02.35 43.52 40.72
3 Murto Heli RR 32.59 0.08.19 34.06 31.87
4 Evans Anneli SoJy 39.57 0.15.17 26.56 24.85

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Aija KR 24.36 0.00.00 51.73 52.61
2 Haverinen Tuula KaSu 26.41 0.02.05 46.50 47.29
3 Kukkola Sinikka KuoSu 27.08 0.02.32 44.55 45.31
4 Tonder Marja AlatPi 28.40 0.04.04 41.06 41.76
5 Liukka Heli KR 35.54 0.11.18 31.90 32.44
6 Aronen Minna IisVi 1.08.09 0.43.33 16.34 16.62
Punta Eeva KR KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airaksinen Merja KuoSu 26.20 0.00.00 40.14 39.77
2 Rämänen Pirjo IlU 28.19 0.01.59 35.93 35.60
3 Mäntynen Anne KR 29.12 0.02.52 33.49 33.18
4 Rautasalo Anneli KR 30.30 0.04.10 30.76 30.47
5 Kainulainen Marja-Liisa JuuanJä 34.49 0.08.29 25.81 25.57

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lipsanen Maija LipTa 22.03 0.00.00 34.50 34.36
2 Malinen Paula KaSu 23.39 0.01.36 30.55 30.43
3 Juntunen Eija KuPe 28.13 0.06.10 24.26 24.16
4 Puolakka Päivi SäynSa 43.02 0.20.59 15.02 14.96

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Pirjo IisVi 29.52 0.00.00
2 Malkki Sisko SaSu 31.03 0.01.11

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautasalo Iina KR 41.16 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Elisa SoJy 38.48 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukka Venla KR 23.54 0.00.00 36.05 34.66
2 Pääkkönen Nea KuPe 25.56 0.02.02 31.56 30.35
3 Juntunen Marikki KR 26.34 0.02.40 29.19 28.06
4 Triipponen Vanni KuPe 53.25 0.29.31 13.71 13.18

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Hertta KR 19.40 0.00.00
2 Rissanen Venny SonPa 20.04 0.00.24
3 Kärnä Emmi SonPa 26.59 0.07.19
4 Mäenpää Inka OH 28.23 0.08.43
5 Kärnä Alisa SonPa 35.58 0.16.18
6 Multala Emmi KuoSu 38.40 0.19.00
Evans Lidia SoJy KES -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Minttu SiiRa 27.48 0.00.00
1 Kiiskinen Lilja SoJy 27.48 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Riissanen Sira KR 18.59 0.00.00
2 Mononen Linda KR 19.45 0.00.46
3 Peltola Lotta KR 21.47 0.02.48
4 Karjalainen Reetta KuoSu 21.48 0.02.49
5 Kärnä Jonna SonPa 22.47 0.03.48
6 Heikkinen Elli S-JKL 23.19 0.04.20
7 Niskanen Suvi TuuSe 23.21 0.04.22
8 Pennanen Taiga JoS 25.43 0.06.44
9 Riissanen Lila KR 27.40 0.08.41