FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* EP:n ja ÖID:n AM-yösuunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Toni VaajTe 52.12 0.00.00 86.79 86.53
2 Kronberg Christian Femman 59.55 0.07.43 74.95 74.72
3 Bäckström Anders Femman 1.00.17 0.08.05 73.83 73.60
4 Iivari Antti RasKu 1.01.09 0.08.57 72.13 71.91
5 Istolahti Tuomo KangSK 1.03.11 0.10.59 69.17 68.96
6 Luoma Juha IkNV 1.05.24 0.13.12 66.22 66.01
7 Uitto Ville RasKu 1.06.50 0.14.38 64.20 64.00
8 Markkila Eero RasKu 1.07.17 0.15.05 63.18 62.98
9 Jern Jens Femman 1.10.53 0.18.41 59.40 59.22
10 Lammi Aleksi RasKu 1.11.44 0.19.32 58.14 57.96
11 Grahn Viljam Femman 1.11.50 0.19.38 57.51 57.33
12 Uitto Jussi RasKu 1.13.28 0.21.16 55.68 55.51
13 Laasanen Lauri LaihLu 1.14.02 0.21.50 54.72 54.55
14 Latva Niko SuJu 1.14.59 0.22.47 53.49 53.33
15 Jansson Sören Falken 1.17.38 0.25.26 51.15 50.99
16 Vesterback Jonas Malax 1.22.11 0.29.59 47.83 47.68
17 Björklund Anders Brahe 1.29.57 0.37.45 43.26 43.12
Istolahti Jaakko KangSK KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauronen Jarkko LaihLu 57.43 0.00.00 55.90 56.64
2 Koski Jussi YKV 1.01.55 0.04.12 50.16 50.82
3 Smeds Kenneth NOK 1.02.58 0.05.15 47.40 48.03
4 Jyräkoski Antti KauKa 1.22.22 0.24.39 34.77 35.23
5 Lindfors Jan Falken 1.27.43 0.30.00 31.27 31.68

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikkola Hannu RaJu 46.59 0.00.00 47.77 43.73
2 Peltonen Matti RasKu 52.35 0.05.36 40.55 37.12
3 Tuomaala Ville VaaSu 1.06.03 0.19.04 30.58 28.00
4 Rajala Jarkko RaJu 1.07.26 0.20.27 28.29 25.90

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Jan Femman 43.43 0.00.00 50.37 48.27
2 Nivukoski Juha LapVi 43.56 0.00.13 49.37 47.31
3 Ylihärsilä Juha AlahKi 46.20 0.02.37 46.10 44.18
4 Grankull Kenneth Kronan 46.21 0.02.38 45.37 43.48
5 Suvanto Mikael RaJu 48.03 0.04.20 43.07 41.28
6 Koivisto Juhani KortJV 52.10 0.08.27 39.04 37.42
7 Ruokola Ilkka RaJu 53.17 0.09.34 37.60 36.04
8 Kuntola Sami LaihLu 58.07 0.14.24 33.91 32.50
9 Varamäki Ari LapVi 1.02.48 0.19.05 30.85 29.57
10 Savolainen Tomi RasKe 1.04.24 0.20.41 29.57 28.35
11 Backman Fredrik Femman 1.16.46 0.33.03 24.38 23.37

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Timo RasKu 43.29 0.00.00 53.65 53.24
2 Kujala Tapio RaJu 49.57 0.06.28 45.83 45.48
3 Kuoppala Esa RasKu 50.03 0.06.34 44.86 44.52
4 Holmback Johan Malax 53.31 0.10.02 41.14 40.82
5 Höstman Stefan Malax 54.22 0.10.53 39.69 39.39
6 Laasanen Juha LaihLu 55.07 0.11.38 38.36 38.06
7 Räbb Rainer GIF 55.16 0.11.47 37.46 37.17
8 Lillhonga Robert GIF 1.07.43 0.24.14 29.93 29.70
9 Strandberg Leif Malax 1.17.41 0.34.12 25.53 25.33

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bäck Mikael Femman 41.16 0.00.00 49.05 48.01
2 Vallbacka Heikki KortJV 41.32 0.00.16 48.00 46.99
3 Stubb Stefan Falken 42.04 0.00.48 46.67 45.69
4 Toppari Reijo KauWi 43.14 0.01.58 44.71 43.77
5 Hautamäki Reijo RasKu 44.06 0.02.50 43.14 42.23
6 Patana Pekka LaihLu 45.45 0.04.29 40.92 40.06
7 Sund Bo-Göran NOK 48.45 0.07.29 37.78 36.98
8 Pikkumäki Jouni RasKu 50.20 0.09.04 35.99 35.23
9 Koskela Heikki RaJu 50.45 0.09.29 35.10 34.36
10 Hakala Heikki KortJV 1.25.28 0.44.12 20.48 20.05
Åkerman Jari RasKe KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pensas Esko LaihLu 46.05 0.00.00 37.97 37.54
2 Strandberg Stefan Femman 50.20 0.04.15 34.29 33.90
3 Tamminen Hannu SuJu 55.58 0.09.53 30.41 30.07
4 Mäkiranta Jorma RasKe 56.19 0.10.14 29.80 29.46
5 Lillsjö Bengt Malax 56.52 0.10.47 29.09 28.76
6 Viinikka Matti KauKa 57.09 0.11.04 28.53 28.21
7 Huhtanen Esa RaJu 1.00.59 0.14.54 26.35 26.05
8 Mäkitalo Mikko KauKa 1.03.01 0.16.56 25.12 24.83
9 Hakala Sauli SuJu 1.07.00 0.20.55 23.27 23.00
10 Bärdèn Bror-Gustav NOK 1.12.41 0.26.36 21.12 20.88
11 Tamminen Erkki SuJu 1.16.53 0.30.48 19.66 19.43
12 Sillanpää Juhani AlajA 1.28.18 0.42.13 16.84 16.65

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyystilä Jukka LaihLu 45.57 0.00.00 49.13 48.17
2 Laine Harri KauKa 55.05 0.09.08 40.37 39.58
3 Björklund Håkan Falken 56.23 0.10.26 38.84 38.08
4 Williamsson Bo-Göran VaaSu 58.35 0.12.38 36.80 36.08
5 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 1.03.09 0.17.12 33.60 32.95
6 Kalliomaa Lasse LaihLu 1.13.27 0.27.30 28.43 27.88
Turpeinen Timo VaajTe HYL -
Laasanen Veikko VäVi HYL -
Pienimäki Kari RaJu KES -
Majasaari Kari SuJu KES -
Aaltonen Jukka Brahe KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Seppo KanSu 30.41 0.00.00 40.36 40.27
2 Forsén Björn NOK 36.41 0.06.00 33.04 32.96
3 Åkerblom Måns GIF 39.16 0.08.35 30.19 30.12
4 Valli Seppo KauKa 43.23 0.12.42 26.71 26.65
5 Taipalus Esko RasKe 1.03.29 0.32.48 17.84 17.80
Erkinheimo Voitto KortJV HYL -
Näsi Mauno RaJu KES -
Lähdekorpi Mauri Femman KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Jorma VaaSu 30.14 0.00.00 29.04 28.98
2 Kallio-Könnö Aarno KauKa 32.18 0.02.04 26.16 26.11
3 Kukko Risto VäVi 34.08 0.03.54 23.79 23.74
4 Sandgren Lars NOK 38.17 0.08.03 20.35 20.31
5 Kamila Pentti LaihLu 54.06 0.23.52 13.79 13.76

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietaharju Antti ÄhtU 52.07 0.00.00 21.26 20.66
2 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 1.07.33 0.15.26 15.79 15.34
3 Mäki-Lohiluoma Tuomo RasKu 1.10.55 0.18.48 14.45 14.04
4 Sund Åke NOK 1.22.22 0.30.15 11.94 11.60
Knuuttila Helge VaaSu KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mård Leo Kristina 50.34 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Miika VaaSu 53.39 0.00.00 62.01 60.43
2 Kaksonen Teemu YKV 55.57 0.02.18 55.00 53.60
3 Lähdesmäki Mikko RaJu 1.05.38 0.11.59 43.08 41.99

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sankelo Antton LapVi 35.55 0.00.00 62.37 61.23
2 Koivisto Juho LapVi 40.10 0.04.15 54.57 53.58
3 Laasanen Matti LaihLu 41.53 0.05.58 51.19 50.26
4 Rantoja Jarkko PR 42.14 0.06.19 49.63 48.72
5 Jansson Emil Falken 42.26 0.06.31 48.27 47.38
6 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 1.00.04 0.24.09 33.30 32.69
7 Koskela Sakari RaJu 1.03.04 0.27.09 30.95 30.39
8 Enlund Lukas Femman 1.03.56 0.28.01 29.78 29.24

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sankelo Sampo LapVi 38.12 0.00.00 37.84 35.76
2 Lemberg Roope RaJu 42.43 0.04.31 32.57 30.78
3 Ylihärsilä Ville AlahKi 52.45 0.14.33 25.35 23.95
4 Nevala Roni TeuRi 54.09 0.15.57 23.69 22.39
Mäki Jasper LapVi KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sankelo Verneri LapVi 22.06 0.00.00
2 Lindfors Jesper Falken 28.37 0.06.31
3 Friman Ben Solf 39.00 0.16.54

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Bergström Kasper Kristina 11.27 0.00.00
2 Hautala Rasmus Femman 13.03 0.01.36
3 Mylläri Santtu TeuRi 13.29 0.02.02
4 Dahlgren William Kristina 13.42 0.02.15
5 Lindfors Kevin Falken 15.53 0.04.26
6 Ådjers Elias Kristina 18.17 0.06.50
7 Yrjans Johan NOK 19.00 0.07.33
8 Heikka Viljami KauKa 20.16 0.08.49
9 Luhtala Valtteri TeuRi 25.13 0.13.46
Sand Jonatan NOK KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Istolahti Tiia MSParma 42.51 0.00.00 79.41 70.71
2 Kriikkula Johanna RasKu 46.49 0.03.58 71.12 63.33
3 Pärnänen Päivi RaJu 49.10 0.06.19 66.24 58.98
4 Tuominen Lotta RaJu 54.21 0.11.30 58.58 52.16
5 Järveläinen Julia Femman 55.06 0.12.15 56.46 50.28
6 Glasberg Annelie NOK 58.29 0.15.38 51.95 46.26
7 Lindfors Lina Falken 1.02.32 0.19.41 47.42 42.22
8 Storlund Britt-Marie Femman 1.22.08 0.39.17 35.21 31.36

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 48.20 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemminki Hanna PoRa 48.49 0.00.00 40.05 39.91
2 Karppi Susanna LaihLu 51.15 0.02.26 36.24 36.12
3 Grankull Jaana Kronan 54.43 0.05.54 32.16 32.05
4 Björndahl Lilian Falken 1.06.02 0.17.13 25.16 25.08

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ena Linda Falken 50.52 0.00.00 37.93 37.73
2 Koskela Seija SuJu 57.42 0.06.50 32.61 32.43
3 Backman Yvonne Falken 58.31 0.07.39 31.33 31.16
4 Karhunen Katri YKV 1.06.03 0.15.11 27.02 26.88
5 Niemi Maarit PoRa 1.09.57 0.19.05 24.83 24.69
6 Hautamäki Anne-Mari RasKe 1.25.06 0.34.14 19.84 19.73
Taipalus Maarika RasKu KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strandberg Annika Femman 55.24 0.00.00 46.86 46.27
2 Latvala Annukka RaJu 57.52 0.02.28 44.02 43.47
3 Snickars Virpi Solf 58.05 0.02.41 43.02 42.48
4 Erkkilä Marja RaJu 1.07.32 0.12.08 36.28 35.82
5 Koskela Sari RaJu 1.08.13 0.12.49 35.20 34.76
6 Ala-Kasari Outi RasKu 1.12.31 0.17.07 32.44 32.03
7 Iso-Koivisto Minna KauWi 1.12.37 0.17.13 31.73 31.33
8 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.28.07 0.32.43 25.59 25.27
9 Sund Maria NOK 1.29.59 0.34.35 24.52 24.21

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 42.16 0.00.00
2 Ojajärvi Päivi RasKe 44.18 0.02.02
Borg-Ehnlund Anita NOK HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Ritva KortJV 27.54 0.00.00 46.98 46.66
2 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 33.39 0.05.45 37.78 37.53
3 Björklund Gunilla Falken 35.47 0.07.53 34.43 34.20
4 Seppälä Eila YKV 38.03 0.10.09 31.35 31.14
5 Lähdekorpi Kaija Femman 40.09 0.12.15 28.73 28.54
6 Fred Bodil Femman 42.10 0.14.16 26.42 26.24

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandgren Ann-Mari NOK 31.25 0.00.00
2 Pått Saga Minken 33.55 0.02.30

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindgren Hanna Femman 44.21 0.00.00 57.69 55.85
2 Ruokola Anna RaJu 46.22 0.02.01 53.53 51.82
3 Torrkulla Matilda Femman 50.15 0.05.54 47.86 46.34
4 Snickars Fia Solf 54.08 0.09.47 43.01 41.64
5 Nuuttila Anni RaJu 59.41 0.15.20 37.72 36.52
6 Viianen Jenna LaihLu 1.06.41 0.22.20 32.61 31.57

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hahn Olivia Solf 26.52 0.00.00 50.11 46.61
2 Hietala Emmi LapVi 29.07 0.02.15 45.08 41.93
3 Kankainen Venla SoJy 29.56 0.03.04 42.73 39.74
4 Niemi Tiina PoRa 31.50 0.04.58 39.12 36.39
5 Melender Emilia RaJu 32.13 0.05.21 37.61 34.98
6 Myrskog Rosa Kronan 34.30 0.07.38 34.15 31.76
7 Nevala Ronja TeuRi 44.26 0.17.34 25.76 23.96

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuohimaa Ines Solf 18.27 0.00.00
2 Kullman Thea Falken 18.44 0.00.17
3 Enlund Julia Femman 21.59 0.03.32
4 Lindfors Karolina Falken 22.39 0.04.12

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Sini LapVi 15.48 0.00.00
2 Tuomaala Ella VaaSu 16.21 0.00.33
3 Korpi Sanni PoRa 19.17 0.03.29
4 Enlund Isabella Femman 21.26 0.05.38
5 Rajala Maija RaJu 21.50 0.06.02
6 Norrgård Ida Femman 22.12 0.06.24