FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* PySu-kansalliset, MM-katsastus, 2. pv
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesu Akseli Hiilto 26.36 0.00.00
2 Saarela Thomas LHR 30.56 0.04.20

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ketonen Juuso RaVa 1.12.47 0.00.00

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haltia Ilari RR 45.21 0.00.00 67.23
2 Autio Wertti HyRa 48.51 0.03.30 61.08
3 Rissanen Antti TP 49.04 0.03.43 59.48
4 Ikola Atte LeSi 52.58 0.07.37 53.86
5 Oksa Antti-Jussi HyRa 55.27 0.10.06 50.27
6 Saarela Benjamin LHR 57.06 0.11.45 47.68
7 Hanhijärvi Paulus EsAk 1.01.51 0.16.30 42.96
Viilo Tommi TP HYL -
Väisänen Lenni HS EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kaksonen Teemu YKV 57.46 0.00.00 75.15
2 Lilja Juha TP 59.56 0.02.10 70.62
3 Nykänen Tomi LS-37 1.00.49 0.03.03 67.81
4 Venetjoki Väinö KoS 1.05.30 0.07.44 61.30
5 Väisänen Leevi EsSu 1.26.07 0.28.21 45.37
6 Kleemola Arttu Eks 1.28.53 0.31.07 42.73
Ekholm Tobias Trian EIL -
Paasi Antti TP EIL -
Saranpää Topias RaJu HYL -

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Jussi JalJa 1.01.32 0.00.00 98.56
2 Niemi Pekka KanSu 1.03.15 0.01.43 94.85
3 Kaskinen Kare UlvUra 1.05.34 0.04.02 90.51
4 Puolakanaho Sakari HyRa 1.08.04 0.06.32 86.23
5 Saarela Samuli KoS 1.08.59 0.07.27 84.15
6 Kahelin Jouni VaajTe 1.09.35 0.08.03 82.49
7 Häkkinen Mika Hiilto 1.11.38 0.10.06 79.22
8 Pesu Raino Hiilto 1.12.28 0.10.56 77.41
9 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.14.06 0.12.34 74.83
10 Nurminen Ilkka Hiilto 1.16.21 0.14.49 71.77
11 Kleemola Joona HyRa 1.25.32 0.24.00 63.31
Tervala Miska RaVa EIL -
Toimela Niko LS-37 EIL -
Nieminen Verneri RaVa KES -
Rantala Mika RaJu KES -
Blomster Anders Trian HYL -
Pyykönen Pasi KanSu HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kokkinen Kari LaTa 1.00.00 0.00.00
2 Peltonen Heikki IPR 1.02.54 0.02.54

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sarkkinen Timo LaTa 51.08 0.00.00 62.31
2 Voutilainen Arto JYPS 56.59 0.05.51 51.72
3 Ikola Timo LeSi 1.13.17 0.22.09 36.96

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kamila Kai SuJu 50.33 0.00.00 60.24
2 Surakka Petteri HS 1.01.39 0.11.06 45.69
3 Karppinen Tom RaVa 1.06.19 0.15.46 39.03

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tervala Mika RaVa 39.17 0.00.00 68.81
2 Östergård Patric Trian 43.59 0.04.42 60.75
3 Raudus Timo Eks 44.00 0.04.43 60.02
4 Granqvist Antti Trian 44.18 0.05.01 58.91
5 Kleemola Jouko Eks 44.49 0.05.32 57.53
6 Mäki Pekka TarpSu 49.10 0.09.53 51.81
7 Lindfors Max Trian 51.19 0.12.02 49.03
8 Kinnari Jukka SuJu 51.49 0.12.32 47.96
9 Paasi Jaakko TP 53.44 0.14.27 45.66
10 Rissanen Markku TP 54.40 0.15.23 44.31
11 Piirainen Jyrki JäPa 58.01 0.18.44 41.22
12 Laine Kari VaHa 59.41 0.20.24 39.54
13 Ijas Markku HyRa 1.00.06 0.20.49 38.75
Höstman Stefan Malax KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Martikainen Pasi IPR 47.11 0.00.00 55.56
2 Nykänen Timo SOC 51.20 0.04.09 49.16
3 Enroth Ari RR 52.06 0.04.55 46.55
4 Niemensivu Pekka KanSu 52.19 0.05.08 44.47
Ovaska Pertti EE HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Viilo Keijo TP 49.01 0.00.00 47.39
2 Liikkanen Reima LaTa 53.04 0.04.03 42.13
3 Höstman Glenn Malax 57.23 0.08.22 37.44
4 Laurila Timo JalJa 1.01.35 0.12.34 33.48
5 Nuoranne Jussi LHR 1.01.44 0.12.43 31.98
Honkanen Reijo TurSa EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virtanen Jorma Hiisi 44.13 0.00.00
Tyrväinen Heikki JäPa EIL -
Hahtola Aulis RasKu HYL -
Ollikainen Seppo IPR HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juola Eero KoS 43.05 0.00.00 44.93
2 Varonen Arto LeSi 58.36 0.15.31 31.79
3 Sirola Risto KeU 1.07.36 0.24.31 26.49
Köykkä Jussi RasKu HYL -
Nurminen Heikki IPR HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Martikainen Arvo LS-37 51.02 0.00.00
Torvikoski Jouko JäPa EIL -
Nyberg Pertti SOC HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesu Lotta Hiilto 59.28 0.00.00
Laamanen Emma-Riikka TarpSu HYL -

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pesu Vilma Hiilto 51.14 0.00.00 43.07
2 Yli-Hietanen Silja TP 52.27 0.01.13 40.81
3 Häkkinen Pihla Hiilto 55.16 0.04.02 37.53
4 Voutilainen Lotta JYPS 55.20 0.04.06 36.29
5 Kaksonen Terhi SuJu 59.12 0.07.58 32.80
6 Ruokola Anna RaJu 59.54 0.08.40 31.31

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Hietanen Saara TP 1.00.31 0.00.00 74.93
2 Välimaa Eveliina VaaSu 1.04.29 0.03.58 66.81
3 Koskinen Pinja RR 1.08.41 0.08.10 59.42
Voutilainen Viivi JYPS KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 1.04.03 0.00.00 80.10
2 Pesu Mervi RR 1.10.48 0.06.45 69.75
3 Saarela Ruska KoS 1.11.09 0.07.06 66.70
4 Nurminen Kaarina TP 1.11.24 0.07.21 63.77
Stengård Ingrid Trian EIL -
Andelin Marjaana LaTa KES -
Saarinen Henna Koovee EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Andelin Sanna LaTa 53.59 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jämsén Miia JYPS 56.11 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Korhonen Kirsi Navi 44.42 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laine Merja VaHa 43.31 0.00.00 56.21
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 43.58 0.00.27 53.55
3 Pirttilä Lea OH 52.11 0.08.40 43.36
Blomster Anne-Maj Trian HYL -
Oksa Sari TarpSu HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
Rasimus Tuula S-JKL HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Arja JalJa 49.45 0.00.00
Anttila Sisko LamSä EIL -
Saari Marita SuSe HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 41.52 0.00.00
2 Andelin Tarja LaTa 42.35 0.00.43