FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
2. osa, Am-yö
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Santeri KR 46.32 0.00.00 79.71 79.94
2 Karppinen Aleksi IkNV 48.25 0.01.53 75.57 75.79
3 Rönnemaa Antti SiiRa 57.33 0.11.01 62.70 62.88
4 Bruguière André RaN 57.37 0.11.05 61.75 61.92
5 Niiranen Arto KuoSu 59.08 0.12.36 59.31 59.48
6 Oinonen Sami RasPi 1.00.38 0.14.06 57.00 57.17
7 Viinikka Heikki KeKaRa 1.03.28 0.16.56 53.66 53.82
8 Kettunen Pyry SäynSa 1.07.25 0.20.53 49.77 49.91
9 Hynninen Tommi KeKaRa 1.09.40 0.23.08 47.44 47.57
10 Lehtivarjo Juuso KuoSu 1.17.08 0.30.36 42.19 42.31
11 Huikuri Mikko KR 1.17.29 0.30.57 41.34 41.46
12 Lamminsalo Marko KuoSu 1.22.53 0.36.21 38.04 38.15
Rissanen Roni-Ville SonPa EIL -
Hyppölä Sampo KuoSu EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riissanen Timo KR 1.00.36 0.00.00
2 Hämäläinen Marko KeKaRa 1.05.35 0.04.59

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ropponen Mika RasPi 1.03.45 0.00.00
2 Kaartinen Mikko KeKaRa 1.17.45 0.14.00
Tiirikainen Samuli JoS EIL -
Väänänen Jussi RasPi EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hankaniemi Tomi PunKu 1.03.55 0.00.00 23.75 23.75
2 Kettunen Petri KR 1.11.02 0.07.07 20.30 20.30
3 Kuokka Kari IisVi 1.11.20 0.07.25 19.15 19.15
4 Lukkari Altti Liperi 1.17.47 0.13.52 16.59 16.59

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkonen Anssi KR 50.13 0.00.00 48.71 47.84
2 Thitz Eero SaSu 59.38 0.09.25 39.48 38.77
3 Leivo Jari RasPi 1.01.45 0.11.32 36.64 35.98
4 Joutsensaari Jorma KuoSu 1.14.20 0.24.07 29.20 28.68
Torvinen Pekka SiiRa EIL -
Väisänen Jari KR KES -
Hirvonen Pasi KeKaRa EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jeskanen Taito IlU 43.07 0.00.00 47.57 47.32
2 Natunen Timo SaSu 45.00 0.01.53 43.87 43.64
3 Saatsi Asko RasPi 47.26 0.04.19 40.00 39.79
4 Laitinen Juha SaSu 1.12.39 0.29.32 25.06 24.92
5 Heikura Jukka TuuSe 1.25.38 0.42.31 20.36 20.25

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vairinen Risto KontU 44.39 0.00.00 46.55 46.55
2 Piironen Markku KR 50.03 0.05.24 39.97 39.97
3 Huttunen Kalle KuoSu 56.07 0.11.28 34.26 34.26
4 Salminen Arto KeKaRa 1.05.32 0.20.53 28.15 28.15
Tikkanen Tapio SaSu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Paavo IisVi 58.09 0.00.00 34.03 33.99
2 Halonen Pauli SäynSa 1.08.06 0.09.57 28.18 28.15
3 Voutilainen Ilkka SuoVa 1.10.25 0.12.16 26.41 26.39
4 Puolakka Pekka SäynSa 1.30.25 0.32.16 19.91 19.89
5 Hyvönen Markku RasPi 1.33.58 0.35.49 18.53 18.51
Lehtiniemi Pekka SaSu KES -
Väyrynen Seppo JuuanJä EIL -
Mäkinen Juhani KeKaRa EIL -
Antikainen Raimo KuoSu EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Kyösti TuuSe 53.45 0.00.00 33.97 33.99
2 Kuokkanen Seppo Pihkan 57.08 0.03.23 31.00 31.01
3 Mikkonen Lauri KontU 1.04.42 0.10.57 26.53 26.54
4 Ahtiainen Pertti KR 1.11.28 0.17.43 23.25 23.26
5 Kettunen Kimmo SäynSa 1.20.45 0.27.00 19.90 19.91
Kettunen Erkki SäynSa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ropponen Hemmo RasPi 2.11.53 0.00.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matikainen Martti KeKaRa 1.18.06 0.00.00 27.59 27.63
2 Puustinen Valto IisVi 1.23.40 0.05.34 23.82 23.86
3 Laine Tapani KuoSu 1.38.20 0.20.14 18.62 18.65

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Petteri RaN 51.47 0.00.00
2 Honkanen Eppu RasPi 1.03.15 0.11.28

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Oskari KR 39.15 0.00.00
2 Simonen Markus KR 1.00.23 0.21.08

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirjavainen Santeri KuoSu 33.46 0.00.00 45.23 44.99
2 Hyvönen Jerry KuoSu 35.00 0.01.14 40.36 40.15
3 Hämäläinen Kasperi KuoSu 39.17 0.05.31 33.04 32.87

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mukkala Jonne KR 34.51 0.00.00
2 Hämäläinen Konsta KuoSu 38.06 0.03.15
3 Mäenpää Jaakko KR 39.08 0.04.17
4 Makkonen Jonne KR 43.12 0.08.21

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viinisalo Tuukka KR 28.04 0.00.00
2 Rieppo Veeti KR 29.11 0.01.07
3 Hyvönen Otso KuoSu 31.25 0.03.21
4 Lisitsin Arttu KR 37.02 0.08.58
5 Juntunen Henrik KR 39.01 0.10.57
6 Triipponen Vetja KuPe 1.12.51 0.44.47
Mäenpää Ilmari KR HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Rantanen Emilia MSParma EIL -
Tanskanen Anni IisVi EIL -
Valkonen Oona Kalske EIL -
Valkonen Viivi Kalske EIL -
Väkeväinen Tuuli SäynSa EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koponen Sanna RasPi 1.43.32 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torvela Tiina KuoSu 57.48 0.00.00
2 Väisänen Mari KR 59.38 0.01.50
Kaartinen Sanna KeKaRa KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pötry Mervi KR 59.22 0.00.00
2 Multala Sanna KuoSu 1.10.36 0.11.14

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 56.33 0.00.00 49.29 49.95
2 Turunen Sisko KR 59.43 0.03.10 45.51 46.12
3 Rämänen Pirjo IlU 1.13.02 0.16.29 36.26 36.74
4 Liukka Heli KR 1.31.52 0.35.19 28.07 28.44
5 Laitinen Tiina KuoSu 1.34.07 0.37.34 26.66 27.01
6 Sundvall Tiina KuoSu 1.58.37 1.02.04 20.56 20.84
7 Pelkonen Päivi KeKaRa 2.02.38 1.06.05 19.32 19.58
Lintunen Sirpa SiiRa EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puolakka Päivi SäynSa 1.25.12 0.00.00
Häikiö Kirsi KR EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malkki Sisko SaSu 1.34.15 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 54.46 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärnä Nina SonPa 43.05 0.00.00 38.30 38.08
2 Kuokka Iida-Liisa IisVi 44.29 0.01.24 35.70 35.50
3 Juntunen Marikki KR 51.09 0.08.04 29.84 29.67
4 Liukka Venla KR 52.32 0.09.27 27.87 27.72
Triipponen Vanni KuPe KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kärnä Emmi SonPa 30.57 0.00.00
2 Multala Emmi KuoSu 43.09 0.12.12
3 Juntunen Hertta KR 46.39 0.15.42
4 Rissanen Venny SonPa 56.25 0.25.28
5 Mukkala Jonna KR 1.34.54 1.03.57

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kärnä Alisa SonPa 41.05 0.00.00
2 Pirinen Oona KeKaRa 41.08 0.00.03
3 Koponen Terhi KuoSu 1.00.17 0.19.12
4 Makkonen Iisa Maria KR 1.21.07 0.40.02
Lehtonen Minttu SiiRa EIL -
Toivanen Vilma KeKaRa EIL -