FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Solf sommartävling/Sulvan kesäkisa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesterback Jonas Malax 1.16.22 0.00.00 65.58 64.07
2 Jern Jens Femman 1.18.18 0.01.56 62.76 61.32
3 Jansson Sören Falken 1.19.09 0.02.47 60.90 59.50
4 Koski Eero YKV 1.19.42 0.03.20 59.31 57.94
5 Kotamäki Iivo IkNV 1.20.25 0.04.03 57.61 56.28
6 Istolahti Heikki YKV 1.25.52 0.09.30 52.86 51.64
7 Jern Jonas PR 1.29.38 0.13.16 49.59 48.45
8 Torrkulla Jan Femman 1.31.58 0.15.36 47.31 46.22
9 Wikblom Tomas Minken 1.33.24 0.17.02 45.58 44.53

Sarja H35A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koski Jussi YKV 1.18.16 0.00.00
2 Granholm Christoffer Femman 1.23.13 0.04.57
Holm Christian Femman KES -

Sarja H40A
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backlund Jan-Anders Femman 1.29.14 0.00.00 14.61 11.03
2 Grannas Fredrik Vörå 1.29.59 0.00.45 13.94 10.53
3 Hautala Teemu KauWi 1.35.08 0.05.54 12.67 9.57
4 Björklund Sebastian Falken 1.41.30 0.12.16 11.40 8.61
5 Karjanlahti Jari-Pekka RasKu 1.48.54 0.19.40 10.17 7.69

Sarja H45A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kamila Kai SuJu 1.21.17 0.00.00 41.53 37.78
2 Suvanto Mikael RaJu 1.22.20 0.01.03 37.92 34.50
3 Backman Fredrik Femman 1.53.54 0.32.37 25.19 22.92

Sarja H50A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Höstman Stefan Malax 1.13.47 0.00.00 38.59 37.17
2 Wiklund Torbjörn Falken 1.14.12 0.00.25 37.41 36.04
3 Tarkkanen Matti SuJu 1.22.13 0.08.26 32.90 31.69
4 Holmback Johan Malax 1.26.04 0.12.17 30.60 29.48
5 Kinnari Jukka SuJu 1.30.59 0.17.12 28.16 27.13
6 Strandberg Leif Malax 1.43.03 0.29.16 24.17 23.29
7 Lindgrén Henrik Femman 2.31.42 1.17.55 15.95 15.37

Sarja H55A
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nygård Peter Femman 1.40.32 0.00.00

Sarja H60A
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martikainen Ari KeuKi 1.21.03 0.00.00 35.24 35.18
2 Uusi-Pohjola Hannu VaaSu 1.26.14 0.05.11 31.88 31.82
3 Lillsjö Bengt Malax 1.30.35 0.09.32 29.16 29.11
4 Örn Johnny Femman 1.44.21 0.23.18 24.29 24.25
Tamminen Hannu SuJu KES -

Sarja H65A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyystilä Jukka LaihLu 55.18 0.00.00 44.92 44.13
2 Hartvik Seppo Malax 55.42 0.00.24 43.99 43.22
3 Björklund Håkan Falken 56.30 0.01.12 42.76 42.02
4 Nynäs Henning Brahe 58.02 0.02.44 41.05 40.33
5 Slotte Harald Botnia 1.01.40 0.06.22 38.08 37.42
6 Laine Harri KauKa 1.01.51 0.06.33 37.42 36.77
7 Williamsson Bo-Göran VaaSu 1.03.09 0.07.51 36.12 35.49
8 Österbacka Bo Minken 1.04.11 0.08.53 35.01 34.40
9 Kalliomaa Lasse LaihLu 1.13.25 0.18.07 30.14 29.62
10 Nylund Henrik Falken 1.14.15 0.18.57 29.35 28.84
11 Majasaari Kari SuJu 1.17.13 0.21.55 27.78 27.30
12 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 1.28.43 0.33.25 23.80 23.38
Svedström Mats NOK EIL -

Sarja H70A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivukangas Erkki KoS 41.58 0.00.00 35.84 35.49
2 Forsén Björn NOK 48.31 0.06.33 30.33 30.04
3 Åkerblom Måns GIF 50.24 0.08.26 28.56 28.28
4 Backman Sven-Olof Falken 52.26 0.10.28 26.84 26.58
5 Lågland Henry VaaSu 53.30 0.11.32 25.70 25.45
6 Lähdekorpi Mauri Femman 53.52 0.11.54 24.93 24.69
7 Wikblom Yngve Minken 1.12.50 0.30.52 17.99 17.82
Byskata Henry Femman HYL -

Sarja H75A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukko Risto VäVi 36.45 0.00.00 29.77 29.65
2 Sandgren Lars NOK 47.28 0.10.43 21.90 21.81
3 Korvakangas Reino VaaSu 47.36 0.10.51 20.68 20.61
4 Kamila Pentti LaihLu 49.49 0.13.04 18.67 18.60

Sarja H80A
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Storm Sven-Olof Femman 35.46 0.00.00 17.60 17.66
2 Holmlund Elof Malax 41.18 0.05.32 14.48 14.53
3 Hjerpe Lars Femman 48.01 0.12.15 11.80 11.84
4 Sund Åke NOK 49.58 0.14.12 10.71 10.74
Holm Lars-Gunnar Botnia EIL -

Sarja H85A
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mård Leo Kristina 53.00 0.00.00

Sarja H20A
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Miika VaaSu 1.22.50 0.00.00

Sarja H18A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kullman Hannes Falken 1.48.46 0.00.00
2 Backman Christoffer Femman 2.16.17 0.27.31

Sarja H16A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finskas Lucas Femman 1.03.31 0.00.00 15.50 14.11
2 Krook Tim Falken 1.33.30 0.29.59 9.74 8.87
3 Häggman Aaron Femman 1.38.00 0.34.29 8.54 7.78
Holmback Emil Malax EIL -

Sarja H14A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huhtamäki Rasmus PieHi 25.47 0.00.00
2 Bergström Jesper Femman 27.34 0.01.47
3 Hahn Felix Solf 27.41 0.01.54
4 Friman Ben Solf 36.40 0.10.53

Sarja H12A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Finskas Isak Femman 18.46 0.00.00
2 Hautala Rasmus Femman 19.29 0.00.43
3 Jansson Lukas Falken 20.26 0.01.40
4 Wikblom Melker Minken 20.56 0.02.10
5 Krook Rasmus Falken 21.09 0.02.23
6 Häggman Iivar Femman 23.30 0.04.44
7 Klemets Emil Falken 24.26 0.05.40
8 Seppälä Paavo Femman 28.48 0.10.02

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Istolahti Tiia MSParma 1.17.35 0.00.00 63.26 68.96
2 Torrkulla Matilda Femman 1.43.42 0.26.07 44.96 49.01
3 Furunäs Ida Femman 2.08.19 0.50.44 34.43 37.53
Tarkkanen Annika UlvUra HYL -
Myrskog Linnea Kronan EIL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holkkola Carina VaaSu 1.08.14 0.00.00
2 Hakala Jonna Femman 1.12.58 0.04.44

Sarja D40A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finskas Susanna Femman 59.49 0.00.00 30.18 17.12
2 Bergqvist Katarina Falken 1.11.54 0.12.05 23.22 13.18
3 Lautamo Riikka VaaSu 1.16.36 0.16.47 20.03 11.37
Nynäs Kati Botnia EIL -

Sarja D45A
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ena Linda Falken 55.58 0.00.00 31.27 30.99
2 Holmback Maria Malax 1.06.09 0.10.11 25.46 25.24
3 Lindgren Annika Femman 1.08.15 0.12.17 23.72 23.51
4 Torrkulla Päivi Femman 1.24.59 0.29.01 18.27 18.11
5 Backman Åsa Femman 1.25.49 0.29.51 17.33 17.18

Sarja D50A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Blomqvist Eija Femman 53.12 0.00.00 37.54 36.10
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 56.10 0.02.58 32.89 31.62
3 Granlund Elisabeth Minken 1.35.18 0.42.06 17.81 17.13

Sarja D55A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 1.10.13 0.00.00
2 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 1.14.19 0.04.06

Sarja D65A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lähdekorpi Kaija Femman 54.52 0.00.00
2 Nylund Marlene Falken 1.10.57 0.16.05
Laine Kaija KauKa EIL -

Sarja D70A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandgren Ann-Mari NOK 35.52 0.00.00 28.32 28.20
2 Wikblom Marianne Minken 36.50 0.00.58 25.51 25.40
3 Nyberg Eva Minken 46.33 0.10.41 18.55 18.47

Sarja D75A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snellman Gunnel Brahe 51.39 0.00.00
2 Lassila Gunvor Falken 1.03.59 0.12.20

Sarja D18A
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
? ? UlvUra EIL -

Sarja D16A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myrskog Rosa Kronan 51.23 0.00.00
2 Torrkulla Henna Femman 1.04.17 0.12.54

Sarja D14A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuohimaa Ines Solf 24.12 0.00.00
2 Jansson Mia Falken 27.47 0.03.35
3 Enlund Julia Femman 35.08 0.10.56
4 Kullman Thea Falken 35.18 0.11.06
5 Dahllund Lina Falken 47.44 0.23.32
6 Lindgren Ida Femman 52.02 0.27.50
7 Syrjälä Eveliina KauWi 55.54 0.31.42
8 Karonen Pauliina KauWi 1.15.40 0.51.28
Nynäs Amanda Botnia EIL -
Karjanlahti Sofia RasKu KES -

Sarja D12A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Torrkulla Venla Femman 22.56 0.00.00
2 Liljeqvist Emilia Minken 1.02.22 0.39.26

Sarja H10RRA
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wikblom Sander Minken 12.35 0.00.00
2 Koski Juuso YKV 14.46 0.02.11

Sarja D10RRA
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Finskas Tilde Femman 17.24 0.00.00
2 Karjanlahti Fiia RasKu 19.01 0.01.37
3 Dahllund Isa Falken 20.30 0.03.06
4 Peltoluhta Aada KauWi 22.28 0.05.04
5 Peltoluhta Susanna KauWi 24.09 0.06.45
6 Kari Ella KauWi 29.57 0.12.33
Nynäs Matilda Botnia EIL -

Sarja H12TRA
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Harju Topi VaaSu 42.10 0.00.00
2 Isaacs Alec Solf 45.34 0.03.24
Koski Hannes LaihLu KES -

Sarja D12TRA
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Enlund Isabella Femman 25.26 0.00.00
2 Karjanlahti Serafina RasKu 26.10 0.00.44
3 Peltoluhta Aino KauWi 35.37 0.10.11
4 Kaitalahti Eliisa LapVi 39.39 0.14.13