FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Keurusrastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylinen Juho IkNV 33.53 0.00.00 80.74 78.39
2 Huikko Petteri VaajTe 34.29 0.00.36 78.49 76.20
3 Kallio Kari Koovee 37.06 0.03.13 72.16 70.05
4 Tuomala Misa S-JKL 37.12 0.03.19 71.18 69.10
5 Tölli Marko S-JKL 37.47 0.03.54 69.31 67.28
6 Alonen Matti S-JKL 38.23 0.04.30 67.46 65.49
7 Hartman Janne VaajTe 39.02 0.05.09 65.58 63.67
8 Hytönen Juho-Veikko IkNV 39.31 0.05.38 64.04 62.17
9 Inkilä Reetu KeuKi 41.18 0.07.25 60.57 58.80
10 Sipiläinen Konsta S-JKL 42.11 0.08.18 58.60 56.89
11 Häkkinen Janne PelPo 44.19 0.10.26 55.12 53.51
12 Asikainen Saku Hiisi 44.29 0.10.36 54.25 52.67
13 Pitkänen Jonne TP 45.06 0.11.13 52.86 51.32
14 Häkkinen Kalle S-JKL 54.36 0.20.43 43.13 41.87
Kurkela Mikko KaSu HYL -
Turpeinen Antti ViPa EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virta Elli Lynx 36.54 0.00.00 63.70 62.11
2 Niittymäki Johanna Hiilto 37.19 0.00.25 62.04 60.49
3 Reponen Milka PR 38.07 0.01.13 59.81 58.32
4 Rautiainen Satu RastiE4 40.05 0.03.11 56.00 54.60
5 Turunen Marjut SKVuoksi 40.10 0.03.16 55.01 53.63
6 Leppäsalmi Sara KeuKi 47.10 0.10.16 46.09 44.94
7 Turpeinen Salla ViPa 48.21 0.11.27 44.24 43.13
8 Voborníková Alena S-JKL 51.17 0.14.23 41.02 39.99
9 Kauppinen Niina KeuKi 56.14 0.19.20 36.78 35.86
10 Asunmaa Roosa S-JKL 58.11 0.21.17 34.94 34.07
11 Aho Hanna SaPu 1.05.10 0.28.16 30.66 29.89
Pitkänen Salla TP EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kastikainen-Kivelä Katri ViPa 35.02 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Marko ViPa 33.25 0.00.00
2 Maukonen Timo RastiE4 44.33 0.11.08

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankkunen Riku KuoSu 31.26 0.00.00 56.08 57.75
2 Liuha Jari ViPa 32.18 0.00.52 52.53 54.10
3 Kuronen Tommi JRV 34.23 0.02.57 47.43 48.84
4 Sorri Pietari VaajTe 36.02 0.04.36 43.42 44.71
5 Rahkila Pyry VaajTe 38.32 0.07.06 38.89 40.04

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Timo VaajTe 29.48 0.00.00 48.74 48.90
2 Sivill Keijo UurU 30.25 0.00.37 45.97 46.11
3 Pahkamäki Pekka S-JKL 34.22 0.04.34 39.10 39.22
4 Lindholm Antti PerhKi 47.44 0.17.56 27.01 27.09
5 Sihvonen Petri VirtU 1.02.54 0.33.06 19.63 19.69
Komonen Atte S-JKL EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomala Jyrki S-JKL 28.19 0.00.00 49.81 48.14
2 Ilmonen Matti JRV 32.20 0.04.01 41.44 40.05
3 Mäkelä Markku VirtU 33.55 0.05.36 37.43 36.17
4 Hämynen Petri ÄäSa 36.16 0.07.57 33.06 31.95

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Juhani TP 32.38 0.00.00 38.51 37.16
2 Jurvakainen Jari S-JKL 37.23 0.04.45 32.36 31.22
3 Senttula Asko S-JKL 41.35 0.08.57 27.95 26.98
4 Uuttu Risto S-JKL 46.07 0.13.29 24.18 23.34
5 Hämäläinen Keijo S-JKL 1.00.01 0.27.23 17.80 17.18
Turunen Juha ViPa EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Tapio JRV 32.18 0.00.00 45.79 45.41
2 Särkkä Seppo VaajTe 36.36 0.04.18 38.89 38.58
3 Salonen Hannu KonnU 42.17 0.09.59 32.35 32.09
4 Hakomäki Juhani LapVi 1.15.32 0.43.14 17.38 17.24
Tolonen Juha Hanka KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapuska Seppo PetPe 31.37 0.00.00 46.43 45.82
2 Lahti Jaakko S-JKL 34.05 0.02.28 42.66 42.11
3 Niemistö Juha ViPa 36.19 0.04.42 39.66 39.14
4 Slotte Harald Botnia 36.38 0.05.01 38.94 38.44
5 Kurittu Lassi S-JKL 38.06 0.06.29 37.08 36.60
6 Virtanen Matti ViPa 38.07 0.06.30 36.70 36.23
7 Pusa Raimo OrPo 38.37 0.07.00 35.87 35.41
8 Haarajoki Matti TP 39.09 0.07.32 35.03 34.58
9 Suutarinen Erkki VirtU 39.48 0.08.11 34.12 33.67
10 Högnäs Tore Brahe 41.53 0.10.16 32.09 31.67
11 Väätäinen Hannu ViPa 42.43 0.11.06 31.14 30.74
12 Hytönen Veikko S-JKL 45.48 0.14.11 28.74 28.37
13 Ovaska Ari EE 48.32 0.16.55 26.84 26.49
14 Pakarinen Jouko RastiE4 54.51 0.23.14 23.50 23.19
15 Humalamäki Hannu ÄhtU 1.02.34 0.30.57 20.38 20.12
16 Puolakka Pekka SäynSa 1.22.27 0.50.50 15.30 15.10
Salonen Kauko ViPa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järvenpää Heikki SuSe 32.46 0.00.00 33.60 33.68
2 Penttinen Juha Mesik 33.37 0.00.51 32.05 32.12
3 Soimasuo Juhani Eräp 35.14 0.02.28 29.91 29.98
4 Tammela Seppo TikSu 38.43 0.05.57 26.61 26.67
5 Kaivosaari Viljo RastiE4 41.56 0.09.10 24.00 24.06
6 Häkkinen Risto ViPa 45.10 0.12.24 21.76 21.81
7 Linna Mikko S-JKL 49.52 0.17.06 19.24 19.28
Äikäs Esko TikSu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Voutilainen Taisto IPR 29.54 0.00.00 33.33 33.12
2 Salmela Kosti PihtTu 31.25 0.01.31 30.77 30.58
3 Salo Jaakko SaPu 33.57 0.04.03 27.59 27.42
4 Reini Jaakko TikSu 35.34 0.05.40 25.50 25.34
5 Valkonen Paavo Hanka 42.37 0.12.43 20.58 20.45
Rantala Eino SaPu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koipijärvi Erkki Eräp 27.50 0.00.00 29.21 28.24
2 Häkkinen Tapani IPR 28.49 0.00.59 26.10 25.23
3 Manerus Erkki PetPe 30.12 0.02.22 22.88 22.12

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Saana S-JKL 30.22 0.00.00 56.49 55.43
2 Vallin Kaisa EE 31.33 0.01.11 53.01 52.02
3 Kaario Katja S-JKL 33.20 0.02.58 48.89 47.97
4 Lakanen Reetta Koovee 33.35 0.03.13 47.25 46.36
5 Heiskanen Reetta KuoSu 44.36 0.14.14 34.62 33.97
6 Heletoja Taija OrPo 44.43 0.14.21 33.57 32.94
7 Sivill Mari UurU 45.26 0.15.04 32.09 31.49

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sippo Leena Kalske 34.58 0.00.00 36.34 33.13
2 Tupitsa Sari RastiE4 46.32 0.11.34 25.94 23.65
3 Aho Tuija Kalske 47.49 0.12.51 23.91 21.80
4 Korpijärvi Kirsi SaPu 52.24 0.17.26 20.61 18.79
Oksanen Anu SaPu EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tervonen Tarja IPR 36.03 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Tarja JRV 30.31 0.00.00
2 Heikura Aura Kalske 47.12 0.16.41

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puolakka Päivi SäynSa 31.50 0.00.00
Raatikainen Päivi RastiE4 HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asmundela Tuulikki S-JKL 30.47 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Eila SuSe 22.37 0.00.00 34.96 34.86
2 Valkonen Pirjo Hanka 34.25 0.11.48 21.25 21.19
3 Rantala Tarja SaPu 46.08 0.23.31 14.57 14.53

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Satu KeuKi 41.56 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kulmala Topias KeuKi 1.04.39 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Johanna Eräp 49.01 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sippo Matias Kalske 41.58 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomala Miina-Maria S-JKL 24.09 0.00.00 30.99 28.21
2 Sivill Inka UurU 44.33 0.20.24 16.17 14.72
3 Nieminen Noora S-JKL 48.03 0.23.54 14.41 13.12
4 Kettumäki Inka Trian 53.13 0.29.04 12.48 11.36
Sorri Sara S-JKL KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltola Tuomas KeuKi 26.21 0.00.00
2 Kyckling Toivo Eräp 36.21 0.10.00
3 Liuha Otto ViPa 41.48 0.15.27

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pahkamäki Nella S-JKL 18.08 0.00.00
2 Huikko Helmi Kalske 20.17 0.02.09
3 Kaario Saara S-JKL 22.08 0.04.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Konstari Elmeri JRV 20.36 0.00.00
2 Liuha Matias ViPa 28.34 0.07.58
3 Vennelä Nuutti KangSK 38.38 0.18.02

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karkiainen Helmi KeuKi 16.23 0.00.00
2 Papinaho Alina KeuKi 17.09 0.00.46

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sivill Tommi S-JKL 12.32 0.00.00
2 Kämäräinen Aaro S-JKL 14.58 0.02.26
3 Peltola Konsta KeuKi 19.14 0.06.42
4 Turpeinen Mikko ViPa 34.57 0.22.25

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karkiainen Hetaliina KeuKi 12.44 0.00.00
Väistökoski Meri TP EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuronen Aapo JRV 16.09 0.00.00
2 Kovanen Sauli S-JKL 18.50 0.02.41
3 Kyckling Niilo Eräp 37.35 0.21.26

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kovanen Saara S-JKL 21.27 0.00.00
2 Pimiä Tilda SaPu 22.41 0.01.14
3 Peltonen Riikka JRV 23.15 0.01.48
4 Papinaho Enne KeuKi 23.57 0.02.30
5 Huikko Veera Kalske 25.25 0.03.58
6 Martikainen Ronja Eräp 26.48 0.05.21
7 Isoaho Peppilotta S-JKL 28.23 0.06.56
8 Huikko Venla Kalske 1.30.01 1.08.34

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Vilho S-JKL 11.00 0.00.00
2 Backman Voitto KangSK 11.35 0.00.35
3 Kallio Aleksi S-JKL 12.09 0.01.09
4 Turpeinen Topi ViPa 12.35 0.01.35
5 Alonen Veikko S-JKL 12.44 0.01.44
6 Kämäräinen Elias S-JKL 13.19 0.02.19
7 Oksanen Reima S-JKL 13.42 0.02.42
8 Tuunainen Jesse Eräp 14.36 0.03.36
9 Pimiä Aapo SaPu 14.45 0.03.45
10 Kallio Matias S-JKL 15.18 0.04.18
11 Roimela Eemeli S-JKL 33.27 0.22.27

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Alonen Eeva S-JKL 12.25 0.00.00
2 Roimela Ella S-JKL 14.43 0.02.18
3 Isoaho Pinjasisko S-JKL 15.25 0.03.00
4 Tupitsa Kerttu RastiE4 22.49 0.10.24
Godenhielm Wilma SaPu EIL -