FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Minkens nationella
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuukka Anton TP 36.01 0.00.00 79.91 78.45
2 Istolahti Jaakko KangSK 38.20 0.02.19 74.28 72.92
3 Bäckström Robin Femman 42.08 0.06.07 66.85 65.63
4 Kronberg Patrick Femman 45.23 0.09.22 61.38 60.26
5 Löfbacka Sami KPV 45.55 0.09.54 60.00 58.90
6 Torrkulla Jan Femman 46.07 0.10.06 59.07 57.99
7 Åbacka Tommy Brahe 46.26 0.10.25 58.00 56.94
8 Vesterback Jonas Malax 48.10 0.12.09 55.27 54.26
9 Sundelin Peter Femman 49.54 0.13.53 52.74 51.77
10 Stubb Hannes Falken 51.24 0.15.23 50.60 49.67
11 Jansson Sören Falken 52.19 0.16.18 49.12 48.22
12 Johansson Axel Brahe 54.08 0.18.07 46.90 46.05
13 Wik Niklas Falken 56.33 0.20.32 44.35 43.54
14 Harald Joachim Falken 58.57 0.22.56 42.02 41.26
Fagerudd Kim PR KES -
Bäckström Anders Femman EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välikorpi Jari RasKu 38.06 0.00.00 54.03 53.70
2 Hongell Timo KoS 40.39 0.02.33 49.37 49.08
3 Henriksson Mathias Falken 42.11 0.04.05 46.36 46.08
4 Högland Anders Brahe 56.43 0.18.37 33.57 33.37
5 Gripenberg Mattias Brahe 56.52 0.18.46 32.58 32.38
6 Lindfors Kari Falken 1.00.08 0.22.02 29.95 29.77
7 Sundqvist Mats Falken 1.37.43 0.59.37 17.91 17.80
Wahlberg Jonas Brahe EIL -
Koski Jussi YKV EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puro-Aho Arto YKV 39.42 0.00.00 44.01 40.26
2 Backlund Jan-Anders Femman 49.55 0.10.13 33.69 30.82
3 Porthin Tomas Brahe 49.59 0.10.17 32.34 29.58
4 Kullberg Fredrik Malax 56.03 0.16.21 27.67 25.31
5 Björklund Sebastian Falken 1.07.08 0.27.26 22.12 20.24
Snåre Dan Botnia EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 31.20 0.00.00 36.79 35.30
2 Johansson Peter Brahe 33.10 0.01.50 33.71 32.35
3 Nyman Patrik Brahe 36.54 0.05.34 29.37 28.18
4 Joensuu Tommy Brahe 39.10 0.07.50 26.78 25.70
5 Björklund Tommy Brahe 1.05.28 0.34.08 15.50 14.87
Nordman Mikael Femman KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räbb Rainer GIF 31.31 0.00.00
2 Grön Kaj Brahe 33.10 0.01.39
Laasanen Juha LaihLu KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stenlund Dan Brahe 36.07 0.00.00
2 Nygård Peter Femman 48.44 0.12.37

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junkala Eero KannUra 26.13 0.00.00 48.79 44.44
2 Hautala Matti ONMKY 30.33 0.04.20 41.30 37.62
3 Nurisalo Seppo KoS 30.47 0.04.34 40.42 36.82
4 Ena Henrik Falken 31.35 0.05.22 38.85 35.38
5 Nylund Sven-Olof Botnia 33.18 0.07.05 36.32 33.08
6 Henriksson Fjalar Falken 34.16 0.08.03 34.79 31.68
7 Lillsjö Bengt Malax 36.30 0.10.17 32.18 29.31
8 Lind Sune Falken 40.00 0.13.47 28.93 26.35
9 Hattar Allan Falken 45.31 0.19.18 25.04 22.81
10 Örn Johnny Femman 46.48 0.20.35 23.98 21.84
11 Palomäki Eero Femman 49.04 0.22.51 22.52 20.51
12 Kronberg Håkan Femman 1.02.52 0.36.39 17.30 15.75

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nynäs Henning Brahe 26.00 0.00.00 45.87 45.63
2 Kronholm Peter Brahe 28.06 0.02.06 41.91 41.70
3 Hartvik Seppo Malax 28.12 0.02.12 41.24 41.02
4 Björklund Håkan Falken 28.16 0.02.16 40.61 40.40
5 Lövsund Bengt Botnia 29.12 0.03.12 38.80 38.60
6 Williamsson Bo-Göran VaaSu 31.33 0.05.33 35.44 35.26
7 Eno Kaarlo TeuRi 31.42 0.05.42 34.80 34.62
8 Nylund Henrik Falken 35.14 0.09.14 30.89 30.73
9 Harald Hilding Falken 35.36 0.09.36 30.15 29.99
10 Torrkulla Tage Botnia 37.41 0.11.41 28.09 27.94
11 Pulkkinen Eero Botnia 41.24 0.15.24 25.21 25.08
12 Kattilakoski Eero KPV 50.12 0.24.12 20.49 20.38
Sundelin Rolf-Erik GIF KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Matti KPV 26.14 0.00.00 38.63 38.28
2 Koivukangas Erkki KoS 27.50 0.01.36 35.72 35.41
3 Åkerblom Måns GIF 32.32 0.06.18 29.98 29.71
4 Lågland Henry VaaSu 32.41 0.06.27 29.26 29.00
5 Backman Sven-Olof Falken 33.25 0.07.11 28.05 27.80
6 Sten Börje Raseborg 33.43 0.07.29 27.24 26.99
7 Söderlund Rolf Solf 42.14 0.16.00 21.29 21.11
8 Lähdekorpi Mauri Femman 44.55 0.18.41 19.60 19.42
9 Haldin Torvald Femman 52.05 0.25.51 16.54 16.39
Byskata Henry Femman EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toskala Paavo KoS 24.21 0.00.00 32.07 32.03
2 Saarimäki Jorma VaaSu 27.33 0.03.12 27.28 27.24
3 Gunell Kurt Falken 29.10 0.04.49 24.77 24.73
4 Hietalahti Aapo HalTo 32.48 0.08.27 21.13 21.10
5 Sandvik Klas Terjärv 47.02 0.22.41 14.11 14.09

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Storm Sven-Olof Femman 24.24 0.00.00 25.17 25.27
2 Hjerpe Lars Femman 24.55 0.00.31 23.41 23.51
3 Salmi Aimo VaaSu 25.58 0.01.34 21.28 21.37
Holm Lars-Gunnar Botnia KES -

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfroth Thor Kronan 56.47 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsell Mickel Botnia 33.00 0.00.00 48.24 46.13
2 Gripenberg Otto Brahe 34.11 0.01.11 44.24 42.30
3 Johansson Emil Brahe 42.39 0.09.39 33.59 32.12
4 Kullman Hannes Falken 48.32 0.15.32 27.88 26.66
Laasanen Matti LaihLu EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsell Gustav Botnia 29.56 0.00.00 30.93 30.72
2 Joensuu Valter Brahe 33.39 0.03.43 25.45 25.28
3 Krook Tim Falken 1.02.08 0.32.12 12.67 12.58

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Bergström Jesper Femman 21.30 0.00.00
2 Granlund Hannes Minken 28.35 0.07.05
3 Jussinmäki Pietari HalTo 42.30 0.21.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindfors Jesper Falken 24.48 0.00.00
2 Huhtamäki Rasmus PieHi 26.46 0.01.58
3 Udell Oliver Solf 36.50 0.12.02

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindfors Kevin Falken 18.18 0.00.00
2 Kallio Santeri KoS 20.47 0.02.29
3 Jussinmäki Iisakki HalTo 20.59 0.02.41
4 Jansson Lukas Falken 26.36 0.08.18
5 Häggman Iivar Femman 26.44 0.08.26
6 Krook Rasmus Falken 27.56 0.09.38
7 West Viktor Minken 28.47 0.10.29
8 Löfbacka Atte KPV 34.58 0.16.40
9 Lindfors Hugo Falken 35.32 0.17.14
10 Porthin Arik Brahe 39.04 0.20.46
11 Nyman Vilhelm Brahe 52.06 0.33.48

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wikblom Sander Minken 12.48 0.00.00
2 Sundqvist Ivar Falken 15.25 0.02.37
3 Sundberg Hannes Minken 15.44 0.02.56
4 Forsell Björn Botnia 15.46 0.02.58
5 Kullberg Adam Malax 18.04 0.05.16
6 Puro-Aho Aapo VaaSu 20.27 0.07.39
7 Lindfors Rasmus Falken 24.09 0.11.21
8 Sundberg Elias Minken 24.55 0.12.07
9 Björkfors Einar Botnia 31.39 0.18.51
Yrjans Pontus NOK EIL -
Yrjans Johan NOK EIL -
Koski Juuso YKV EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Anu VaaSu 27.35 0.00.00 82.55 75.90
2 Jalava Enni TuS 30.10 0.02.35 74.45 68.45
3 Järveläinen Julia Femman 34.10 0.06.35 64.82 59.60
4 Sandell Eva-Lina Kronan 35.12 0.07.37 62.04 57.04
5 Tunis Pernilla Femman 35.42 0.08.07 60.30 55.45
6 Myrskog Linnea Kronan 36.00 0.08.25 58.93 54.19
7 Skogvik Ida-Marie OK77 36.56 0.09.21 56.60 52.05
8 Manderbacka Hanne TuS 39.19 0.11.44 52.38 48.17
9 Högland Ida Brahe 39.33 0.11.58 51.29 47.16
10 Torrkulla Matilda Femman 40.53 0.13.18 48.86 44.92
11 Fagerudd Salla PR 41.30 0.13.55 47.38 43.57
12 Lindfors Lina Falken 47.34 0.19.59 40.69 37.41
Furunäs Ida Femman EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundelin Ann-Sofie Botnia 36.44 0.00.00 37.43 12.61
2 Åstrand Ulla-Maria Botnia 39.16 0.02.32 33.27 11.20
3 Sundqvist Marina Falken 59.04 0.22.20 20.95 7.06
4 Kattilakoski Marleena KoS 1.00.26 0.23.42 19.34 6.51

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björndahl Lilian Falken 32.29 0.00.00 40.37 37.76
2 Orjala Elina KoS 37.20 0.04.51 34.07 31.87
3 Löfbacka Sanna KPV 44.10 0.11.41 27.91 26.10
4 Lautamo Riikka VaaSu 49.34 0.17.05 24.08 22.52
5 Puro-Aho Veera VaaSu 53.47 0.21.18 21.46 20.07
Peltoniemi Tuula KoS KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ena Linda Falken 33.08 0.00.00 29.74 29.86
2 Johansson Malin Brahe 36.30 0.03.22 25.65 25.75
3 Lindgren Annika Femman 40.39 0.07.31 21.82 21.91
4 Udell Tina Solf 1.07.53 0.34.45 12.34 12.39

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Blomqvist Eija Femman 32.15 0.00.00 39.37 39.61
2 Elvström Ann-christine Falken 36.14 0.03.59 32.42 32.61
3 Iso-Koivisto Minna KauWi 40.12 0.07.57 26.85 27.01

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 31.38 0.00.00 39.54 35.31
2 Kankaanpää Tarja KauWi 32.33 0.00.55 35.55 31.74
3 Junkala Kirsi KannUra 46.10 0.14.32 23.03 20.56

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lumiaho Raija KoS 49.21 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stoor Anne KoS 28.14 0.00.00 36.37 35.05
2 Fred Bodil Femman 30.02 0.01.48 33.17 31.97
3 Finnilä Katariina VetU 30.18 0.02.04 31.86 30.70
4 Eriksson-Kronberg Monica Femman 32.38 0.04.24 28.64 27.60
5 Berger Gunhild Falken 34.45 0.06.31 26.01 25.06
6 Lähdekorpi Kaija Femman 39.06 0.10.52 22.33 21.52

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsman Brita Falken 42.16 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myrskog Rosa Kronan 29.59 0.00.00
2 Granlund Anna Minken 33.04 0.03.05
Hahtokari Janica Botnia EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Enlund Julia Femman 40.38 0.00.00
2 Jansson Mia Falken 43.40 0.03.02
3 Åkerblom Ronja GIF 1.00.52 0.20.14

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sikkilä Peppi LapVi 20.06 0.00.00
2 Kullman Thea Falken 21.42 0.01.36
3 Lindfors Karolina Falken 23.17 0.03.11
4 Myllymäki Matilda KoS 26.02 0.05.56
5 Dahllund Lina Falken 26.59 0.06.53
6 Lautamo Penne VaaSu 30.13 0.10.07
7 Brock Emma KoS 31.20 0.11.14
8 Lindgren Ida Femman 34.40 0.14.34
Gripenberg Ester Brahe HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Torrkulla Venla Femman 24.56 0.00.00
2 Björkfors Elsie Botnia 29.37 0.04.41
3 Tanttinen Milja KoS 39.47 0.14.51
4 Nordman Tilde Femman 1.00.09 0.35.13
5 Ena Mira Falken 1.24.15 0.59.19
6 Enlund Isabella Femman 1.26.20 1.01.24
Calden Linnea Minken HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wikblom Thea Minken 16.22 0.00.00
2 Backlund Thelma Femman 19.55 0.03.33
3 Fagerudd Viivi Brahe 19.59 0.03.37
4 Peltoniemi Reetta Brahe 20.39 0.04.17
5 Sikkilä Iines LapVi 21.12 0.04.50
6 Sundqvist Ida Falken 22.17 0.05.55
7 Dahllund Isa Falken 23.28 0.07.06
8 Lindfors Mira Falken 28.03 0.11.41
9 Enlund Nova Femman 32.37 0.16.15
10 Sundvik Agnes Minken 33.35 0.17.13
11 Torrkulla Moa Femman 33.40 0.17.18