FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
ÖIDM lång - öppen/avoin
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensuu Ari-Pekka PR 1.08.32 0.00.00 77.28 76.24
2 Bäckström Anders Femman 1.10.25 0.01.53 74.46 73.46
3 Kalliokoski Jooseppi IkNV 1.10.41 0.02.09 73.43 72.44
4 Löfbacka Sami KPV 1.15.10 0.06.38 68.34 67.42
5 Åbacka Tommy Brahe 1.17.43 0.09.11 65.42 64.54
6 Sundelin Peter Femman 1.17.44 0.09.12 64.73 63.85
7 Jern Jonas PR 1.18.13 0.09.41 63.65 62.79
8 Rantala Teemu LapVi 1.18.43 0.10.11 62.57 61.73
9 Fränti Arto KoS 1.20.54 0.12.22 60.23 59.42
10 Rantala Paavo KoS 1.25.38 0.17.06 56.28 55.52
11 Grahn Viljam Femman 1.28.12 0.19.40 54.04 53.31
12 Vesterback Jonas Malax 1.29.11 0.20.39 52.85 52.14
13 Jern Jens Femman 1.29.16 0.20.44 52.21 51.51
14 Sankelo Hermanni IkNV 1.34.46 0.26.14 48.62 47.97
15 Johansson Axel Brahe 1.40.48 0.32.16 45.18 44.58
16 Knutar Tomas Terjärv 1.44.25 0.35.53 43.11 42.53

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tunis Pernilla Femman 1.10.12 0.00.00 56.47 55.25
2 Strandvall Amanda Minken 1.11.50 0.01.38 53.12 51.97
3 Glasberg Annelie NOK 1.19.08 0.08.56 46.34 45.34
4 Kalliokoski Loviisa PerhKi 1.41.29 0.31.17 34.67 33.92
5 Storlund Britt-Marie Femman 2.11.10 1.00.58 25.69 25.14
Högland Ida Brahe EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lillhonga Leander GIF 1.49.13 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gripenberg Otto Brahe 50.44 0.00.00 48.02 46.08
2 Johansson Emil Brahe 51.32 0.00.48 46.09 44.23
3 Forsell Mickel Botnia 52.17 0.01.33 44.26 42.48
4 Udell Robin Solf 1.00.15 0.09.31 37.40 35.89
5 Backman Christoffer Femman 1.33.46 0.43.02 23.38 22.44
6 Mylläri Lucas NOK 1.37.40 0.46.56 21.83 20.95
7 Lillhonga Kevin GIF 2.23.03 1.32.19 14.48 13.89

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsell Gustav Botnia 54.09 0.00.00 33.86 33.99
2 Finskas Lucas Femman 56.00 0.01.51 31.92 32.05
3 Hansén Lucas Botnia 58.04 0.03.55 30.00 30.12
4 Joensuu Valter Brahe 1.03.57 0.09.48 26.52 26.62
5 Ylihärsilä Ville AlahKi 1.06.56 0.12.47 24.65 24.75
6 Bergström Jesper Femman 1.18.47 0.24.38 20.36 20.44
7 Westerlund Jimmy Falken 1.39.34 0.45.25 15.65 15.71
Krook Tim Falken EIL -
Holmback Emil Malax EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huhtamäki Rasmus Piehi 29.32 0.00.00
2 Hahn Felix Solf 32.53 0.03.21
3 Udell Oliver Solf 41.08 0.11.36
4 Forsström Anton Botnia 41.46 0.12.14
5 Lindfors Jesper Falken 46.30 0.16.58
6 Rokala Alex Femman 48.32 0.19.00
7 Backman Alexander Femman 1.07.16 0.37.44
Grankull Joni Falken EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wikblom Melker Minken 17.11 0.00.00
2 Finskas Isak Femman 18.04 0.00.53
3 Forsström Emil Botnia 19.34 0.02.23
4 Krook Rasmus Falken 20.01 0.02.50
5 Hautala Rasmus Femman 20.28 0.03.17
6 Lindfors Kevin Falken 21.34 0.04.23
7 Bergström Kasper Kristina 21.48 0.04.37
8 Klemets Emil Falken 27.13 0.10.02
9 Lindfors Hugo Falken 28.42 0.11.31
10 Porthin Arik Brahe 29.15 0.12.04
11 Nyman Vilhelm Brahe 29.55 0.12.44
Nordin Alvin NOK EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Matilda Femman 53.33 0.00.00 60.07 58.83
2 Snickars Fia Solf 55.19 0.01.46 55.97 54.82
3 Lindgren Hanna Femman 1.01.09 0.07.36 48.66 47.66
4 Holmback Hilma Femman 1.04.07 0.10.34 44.53 43.61
Holmback Emma Malax KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hahn Olivia Solf 33.51 0.00.00 43.03 41.39
2 Häggkvist Frida NOK 34.03 0.00.12 41.50 39.91
3 Myrskog Rosa Kronan 44.33 0.10.42 30.73 29.56
4 Hahtokari Janica Botnia 52.35 0.18.44 25.21 24.25
5 Hansén Amanda Botnia 52.55 0.19.04 24.22 23.30
6 Torrkulla Henna Femman 58.48 0.24.57 21.06 20.25

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Berg Nicolina Botnia 34.27 0.00.00
2 Tuohimaa Ines Solf 35.40 0.01.13
3 Enlund Julia Femman 1.01.41 0.27.14

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllymäki Matilda KoS 33.53 0.00.00
2 Kullman Thea Falken 43.09 0.09.16
3 Lindfors Karolina Falken 45.19 0.11.26
4 Lindgren Ida Femman 49.58 0.16.05
5 Dahllund Lina Falken 1.05.41 0.31.48
6 Brock Emma KoS 1.11.54 0.38.01
7 Nynäs Amanda Botnia 1.23.41 0.49.48
Peltoniemi Anni KoS KES -
Gripenberg Ester Brahe KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Halonen Ellinor NOK 18.38 0.00.00
2 Häggkvist Johanna NOK 18.45 0.00.07
3 Björkfors Elsie Botnia 20.37 0.01.59
4 Enlund Isabella Femman 23.20 0.04.42
5 Skog Ellinor Falken 25.44 0.07.06
6 Torrkulla Venla Femman 28.49 0.10.11
7 Ylihärsilä Jenna AlahKi 30.44 0.12.06
8 Lindqvist Fanny NOK 30.59 0.12.21
9 Henriksson Maja Falken 33.51 0.15.13
10 Ena Mira Falken 1.26.56 1.08.18

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajula Harri LapVi 1.08.57 0.00.00 58.69 58.47
2 Lövsund Johan Botnia 1.13.53 0.04.56 53.75 53.55
3 Lauronen Jarkko LaihLu 1.14.19 0.05.22 52.41 52.22
4 Smeds Christoffer NOK 1.15.17 0.06.20 50.73 50.54
5 Holm Christian Femman 1.19.39 0.10.42 47.00 46.82
6 Smeds Kenneth NOK 1.22.42 0.13.45 44.35 44.18
7 Ylihärsilä Juha AlahKi 1.25.43 0.16.46 41.90 41.74
8 Gripenberg Mattias Brahe 1.43.02 0.34.05 34.12 33.99
Wärnman Patrik Brahe EIL -
Högland Anders Brahe EIL -
Granholm Christoffer Femman EIL -
Björklund Anders Brahe KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Juha-Matti RasKu 51.25 0.00.00 54.41 51.43
2 Torrkulla Michael Femman 1.00.22 0.08.57 45.19 42.71
3 Snåre Dan Botnia 1.04.31 0.13.06 41.20 38.93
4 Porthin Tomas Brahe 1.06.35 0.15.10 38.87 36.73
5 Hautala Jari Femman 1.08.19 0.16.54 36.86 34.83
6 Backlund Jan-Anders Femman 1.27.34 0.36.09 27.96 26.42
Isomäki Tommi PieHi KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grankull Kenneth Kronan 1.03.23 0.00.00 48.75 44.50
2 Kamila Kai SuJu 1.05.11 0.01.48 46.62 42.55
3 Torrkulla Jan Femman 1.05.16 0.01.53 45.77 41.77
4 Suvanto Mikael RaJu 1.10.16 0.06.53 41.78 38.13
5 Strandvall Sören Minken 1.13.09 0.09.46 39.43 35.98
6 Holmback Joakim Femman 1.13.53 0.10.30 38.34 34.99
7 Nyman Patrik Brahe 1.15.41 0.12.18 36.75 33.54
8 Wik Peter Femman 1.16.26 0.13.03 35.71 32.59
9 Björklund Tommy Brahe 1.58.15 0.54.52 22.65 20.67
10 Backman Fredrik Femman 2.10.56 1.07.33 20.06 18.31

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wikblom Tomas Minken 54.00 0.00.00 51.55 50.95
2 Grön Kaj Brahe 58.41 0.04.41 46.72 46.18
3 Räbb Rainer GIF 1.01.00 0.07.00 44.27 43.75
4 Haglund Tommy Brahe 1.01.10 0.07.10 43.46 42.95
5 Nieminen Jyrki LHR 1.05.13 0.11.13 40.12 39.65
6 Holmback Johan Malax 1.09.07 0.15.07 37.26 36.82
7 Lillhonga Robert GIF 1.16.12 0.22.12 33.24 32.85
8 Snickars Christer Solf 1.21.38 0.27.38 30.52 30.16
9 Hakala Eero Femman 1.22.47 0.28.47 29.59 29.25
10 Lindgrén Henrik Femman 1.49.48 0.55.48 21.93 21.67
Stenlund Tom Brahe HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stenlund Dan Brahe 51.51 0.00.00 49.97 49.44
2 Vallbacka Heikki KortJV 55.02 0.03.11 46.29 45.81
3 Bäck Mikael Femman 1.01.57 0.10.06 40.43 40.00
4 Polso Jukka KoS 1.03.32 0.11.41 38.74 38.33
5 Jylhä Seppo KäTa 1.03.35 0.11.44 38.03 37.63
6 Hakala Heikki KortJV 1.05.24 0.13.33 36.31 35.93
7 Sund Bo-Göran NOK 1.05.25 0.13.34 35.64 35.27
8 Nygård Peter Femman 1.09.45 0.17.54 32.81 32.47
9 Koivumäki Kari KoS 1.10.32 0.18.41 31.83 31.50
10 Holm Mikael Minken 1.13.44 0.21.53 29.87 29.55

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tunis Bengt Femman 54.56 0.00.00 40.19 38.36
2 Joki Sauli VetU 1.02.42 0.07.46 34.33 32.77
3 Nylund Sven-Olof Botnia 1.05.45 0.10.49 31.90 30.45
4 Halla-Aho Timo AlajA 1.06.29 0.11.33 30.72 29.32
5 Jylhä Kauko KäTa 1.09.26 0.14.30 28.62 27.32
6 Rantala Aulis KoS 1.09.50 0.14.54 27.66 26.40
7 Palomäki Eero Femman 1.13.23 0.18.27 25.57 24.41
Kronberg Håkan Femman EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nynäs Henning Brahe 51.34 0.00.00 43.90 43.72
2 Högnäs Tore Brahe 51.43 0.00.09 43.04 42.87
3 Svedström Mats NOK 53.36 0.02.02 40.83 40.66
4 Lövsund Bengt Botnia 56.06 0.04.32 38.33 38.18
5 Österbacka Bo Minken 57.15 0.05.41 36.90 36.76
6 Williamsson Bo-Göran VaaSu 58.20 0.06.46 35.57 35.43
7 Slotte Harald Botnia 59.46 0.08.12 34.09 33.95
8 Eno Kaarlo TeuRi 1.00.19 0.08.45 33.15 33.02
9 Dahlvik Frey Terjärv 1.04.24 0.12.50 30.46 30.34
10 Torrkulla Tage Botnia 1.18.30 0.26.56 24.51 24.41
Sundelin Rolf-Erik GIF EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivukangas Erkki KoS 46.11 0.00.00 33.75 33.90
2 Kattilakoski Matti KPV 46.54 0.00.43 32.73 32.88
3 Lågland Henry VaaSu 55.30 0.09.19 27.24 27.36
4 Forsén Björn NOK 55.46 0.09.35 26.69 26.81
5 Forsén Kaj Terjärv 1.02.15 0.16.04 23.54 23.64
6 Blomqvist Carl-Henrik Minken 1.03.23 0.17.12 22.75 22.85
7 Byskata Henry Femman 1.06.19 0.20.08 21.39 21.48
8 Sundqvist Stig Botnia 1.08.02 0.21.51 20.50 20.60
9 Östman Lars-Erik Brahe 1.13.00 0.26.49 18.79 18.87
Wikblom Yngve Minken HYL -
Rauma Håkan Botnia EIL -
Lähdekorpi Mauri Femman KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Jorma VaaSu 54.47 0.00.00 30.75 30.72
2 Kukko Risto VäVi 55.34 0.00.47 29.41 29.38
2 Toskala Paavo KoS 55.34 0.00.47 29.41 29.38
4 Koski Matti J NOK 57.26 0.02.39 26.70 26.66
5 Sandgren Lars NOK 58.22 0.03.35 25.40 25.37
Hietalahti Aapo HalTo KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 44.09 0.00.00 30.48 30.61
2 Storm Sven-Olof Femman 48.01 0.03.52 27.18 27.30
3 Salmi Aimo VaaSu 54.11 0.10.02 23.34 23.45
4 Hjerpe Lars Femman 55.58 0.11.49 21.88 21.98
5 Sund Åke NOK 1.05.58 0.21.49 17.95 18.03
6 Holm Lars-Gunnar Botnia 1.08.03 0.23.54 16.81 16.88

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mård Leo Kristina 1.01.31 0.00.00

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfroth Thor Kronan 1.28.33 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Smeds Mia NOK 1.01.20 0.00.00 41.53 24.99
2 Sundelin Ann-Sofie Botnia 1.19.46 0.18.26 29.54 17.78
3 Finne Rosmarie Solf 1.24.35 0.23.15 25.60 15.40

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finskas Susanna Femman 55.39 0.00.00 44.79 43.88
2 Grankull Jaana Kronan 59.24 0.03.45 41.18 40.34
3 Forsström Heidi Botnia 1.06.54 0.11.15 35.86 35.13
4 Orjala Elina KoS 1.08.49 0.13.10 34.18 33.49
5 Nynäs Kati Botnia 1.09.11 0.13.32 33.33 32.65
6 Åstrand Ulla-Maria Botnia 1.20.58 0.25.19 27.90 27.33
7 Peltoniemi Susanna Brahe 1.23.55 0.28.16 26.36 25.82
Löfbacka Sanna KPV KES -
Langels Annette NOK KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Svartsjö Åsa Botnia 1.00.55 0.00.00 31.24 30.22
2 Johansson Malin Brahe 1.14.31 0.13.36 24.77 23.97
3 Torrkulla Päivi Femman 1.24.59 0.24.04 21.05 20.37
4 Udell Tina Solf 1.56.39 0.55.44 14.85 14.36
5 Backman Åsa Femman 2.04.38 1.03.43 13.44 13.00
Lindgren Annika Femman KES -
Holmback Maria Malax EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strandberg Annika Femman 58.27 0.00.00 35.81 33.98
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 58.41 0.00.14 34.33 32.57
3 Snickars Virpi Solf 1.12.05 0.13.38 26.86 25.49
4 Sund Maria NOK 1.16.42 0.18.15 24.22 22.98
5 Granlund Elisabeth Minken 1.32.44 0.34.17 19.18 18.20
Blomqvist Eija Femman EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 52.09 0.00.00 43.85 41.45
2 Kankaanpää Tarja KauWi 1.04.31 0.12.22 32.79 30.99
3 Mylläri Britt-Marie NOK 1.22.01 0.29.52 23.70 22.40

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tunis Berit Femman 58.59 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fred Bodil Femman 53.21 0.00.00 34.44 33.13
2 Finnilä Katariina VetU 1.07.19 0.13.58 26.27 25.27
3 Lähdekorpi Kaija Femman 1.09.58 0.16.37 24.29 23.37
4 Finnäs Gun Brahe 1.20.41 0.27.20 20.21 19.44
5 Lassila Eija VetU 1.42.37 0.49.16 15.22 14.64

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandgren Ann-Mari NOK 48.56 0.00.00 29.13 29.06
2 Wikblom Marianne Minken 51.30 0.02.34 26.30 26.23
3 Nyberg Eva Minken 1.23.59 0.35.03 15.28 15.24
Pått Saga Minken KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wikblom Sander Minken 10.58 0.00.00
2 Sundberg Hannes Minken 12.11 0.01.13
3 Wägar Hannes Femman 14.09 0.03.11
4 Hertsbacka Isak NOK 14.50 0.03.52
5 Wik Alexander Femman 15.19 0.04.21
6 Forsell Björn Botnia 16.16 0.05.18
7 Langels Linus NOK 16.39 0.05.41
8 Grankull Sebastian Kronan 16.57 0.05.59
9 Smeds Linus NOK 16.59 0.06.01
10 Klemets Jakob Falken 17.20 0.06.22
11 Dahllund Kent Falken 18.14 0.07.16
12 Sundqvist Ivar Falken 18.43 0.07.45
13 Björkfors Einar Botnia 30.26 0.19.28
14 Lindfors Rasmus Falken 45.57 0.34.59

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Grankull Daniela Kronan 11.50 0.00.00
2 Wikblom Thea Minken 13.36 0.01.46
3 Westerlund Jessica Falken 13.50 0.02.00
4 Snickars Matilda NOK 14.12 0.02.22
5 Peltoniemi Reetta Brahe 14.44 0.02.54
6 Snickars Lea NOK 15.11 0.03.21
7 Backlund Thelma Femman 15.34 0.03.44
8 Finskas Tilde Femman 15.47 0.03.57
9 Dahllund Isa Falken 17.28 0.05.38
10 Nynäs Matilda Botnia 18.04 0.06.14
11 Sundqvist Ida Falken 18.05 0.06.15
12 Henriksson Meya Falken 18.09 0.06.19
13 Enlund Nova Femman 21.41 0.09.51
14 Lindfors Mira Falken 21.52 0.10.02