FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Uudenmaan ja Päijät-Hämeen AM-sprintti 2018
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sorvisto Juha VaajTe 12.57 0.00.00 89.06 89.18
2 Pernu Lari EsSu 13.05 0.00.08 87.85 87.97
3 Liukkonen Oskari HiKi 13.08 0.00.11 87.22 87.34
4 Palmen Alvar EsSu 13.13 0.00.16 86.37 86.49
5 Heikkilä Tuomas HS 13.19 0.00.22 85.42 85.54
6 Sorsa Aleksi TP 13.43 0.00.46 82.65 82.76
7 Lahtinen Tuomo LS-37 13.49 0.00.52 81.76 81.88
8 Vainio Eero-Matti MSParma 14.00 0.01.03 80.41 80.52
9 Rantala Valtteri LS-37 14.03 0.01.06 79.85 79.96
9 Vainio Antti MSParma 14.03 0.01.06 79.85 79.96
11 Heikkilä Ollipekka HS 14.04 0.01.07 79.19 79.30
12 Leirimaa Tatu RaVa 14.19 0.01.22 77.54 77.64
13 Summanen Aapo HS 14.20 0.01.23 77.17 77.28
14 Liukkonen Matti RR 14.44 0.01.47 74.81 74.91
15 Berg Kimmo EsAk 14.50 0.01.53 74.04 74.14
16 Kujala Rainer Lynx 14.51 0.01.54 73.69 73.79
17 Niskanen Teemu LS-37 14.52 0.01.55 73.34 73.45
18 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 14.59 0.02.02 72.51 72.61
18 Ilmarinen Pyry HiKi 14.59 0.02.02 72.51 72.61
20 Taivainen Juho-Matti PelPo 15.00 0.02.03 71.91 72.01
21 Snellman Tomas RaLu 15.07 0.02.10 71.09 71.19
22 Vierimaa Ville EsAk 15.09 0.02.12 70.68 70.77
22 Sankari Matias LS-37 15.09 0.02.12 70.68 70.77
24 Stenbacka Wilhelm OK77 15.10 0.02.13 70.08 70.18
25 Laine Ville NaTe 15.12 0.02.15 69.67 69.76
26 Kuutti Veli-Pekka EsAk 15.13 0.02.16 69.33 69.43
27 Nurminen Ilkka HS 15.24 0.02.27 68.25 68.35
28 Saukkonen Samuli Pihkan 15.37 0.02.40 67.05 67.14
29 Ylitalo Aki HauSi 15.39 0.02.42 66.66 66.75
30 Solonen Joni LS-37 15.40 0.02.43 66.34 66.43
31 Liukkala Jaakko HauSi 15.52 0.02.55 65.25 65.34
32 Silvennoinen Santeri KR 15.53 0.02.56 64.94 65.03
33 Sorsa Perttu HiKi 15.54 0.02.57 64.62 64.71
34 Pesola Oskari HS 15.56 0.02.59 64.24 64.33
35 Ylis-Junttila Vesa HlS 16.01 0.03.04 63.66 63.75
36 Vehmas Miika EsSu 16.11 0.03.14 62.76 62.85
37 Tuomaala Eero SKUusi 16.14 0.03.17 62.33 62.41
38 Malinen Olli SKUusi 16.23 0.03.26 61.52 61.60
39 Pietikäinen Aleksi Pihkan 16.46 0.03.49 59.87 59.96
40 Kokkinen Kari LaTa 16.53 0.03.56 59.23 59.31
41 Majuri Joonas Pihkan 18.14 0.05.17 54.63 54.70
42 Joentausta Pontus NaTe 18.16 0.05.19 54.31 54.39
43 Tolvanen Leo Pihkan 19.52 0.06.55 49.74 49.81
44 Molnár Dániel RaVa 24.49 0.11.52 39.66 39.71
Sorsa Lauri HiKi HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tölli Tuomas RR 12.12 0.00.00 71.57 78.94
2 Väänänen Heikki Pihkan 13.26 0.01.14 64.43 71.06
3 Matilainen Juha EsSu 13.39 0.01.27 62.84 69.31
4 Hirvonen Juha LS-37 13.48 0.01.36 61.60 67.94
5 Lassila Jussi PiTa 14.44 0.02.32 57.17 63.06
6 Kari Markus Jyry 14.50 0.02.38 56.27 62.06
7 Helin Tuomas RaHa 14.59 0.02.47 55.19 60.88
8 Sevon Tuomo SalRe 15.27 0.03.15 53.03 58.49
9 Lahtinen Ismo OJy 15.30 0.03.18 52.36 57.75
10 Husu Hannu HiKi 15.35 0.03.23 51.58 56.90
11 Kemppainen Antti EsSu 16.45 0.04.33 47.53 52.43
12 Eskelinen Joona TVV 17.11 0.04.59 45.88 50.61
13 Stoor Matti KoS 17.24 0.05.12 44.87 49.49
14 Mouhu Timo RaHa 18.01 0.05.49 42.91 47.32
15 Tervonen Harri LS-37 18.37 0.06.25 41.11 45.34
16 Multala Tuomas RR 18.39 0.06.27 40.62 44.81
17 Suomalainen Samuel LeSi 19.57 0.07.45 37.59 41.46
18 Vuorensola Pietari Lynx 21.15 0.09.03 34.93 38.52

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiuru Jani RaKaS 12.40 0.00.00 67.03 67.94
2 Rantala Tommy KaRa 12.43 0.00.03 66.21 67.10
3 Hämäläinen Jani LS-37 12.46 0.00.06 65.39 66.28
4 Perä Tapio RR 12.49 0.00.09 64.59 65.46
5 Sillanpää Sampo Lynx 13.05 0.00.25 62.73 63.58
6 Sarkkinen Timo LaTa 13.06 0.00.26 62.11 62.95
7 Leppänen Kristian LS-37 13.08 0.00.28 61.41 62.25
8 Korhonen Tomi HyRa 13.27 0.00.47 59.44 60.25
9 rautavuori rauli Jyry 14.09 0.01.29 56.00 56.76
10 Repo Juuso EsSu 14.35 0.01.55 53.85 54.58
10 Karelo Jussi EsSu 14.35 0.01.55 53.85 54.58
12 Laine Mikko HS 14.45 0.02.05 52.28 52.99
13 Partanen Tapani HyRa 15.14 0.02.34 50.16 50.84
14 Ketola Samuli EsAk 15.20 0.02.40 49.37 50.04
15 Hellstedt Tony Lynx 15.43 0.03.03 47.72 48.36
16 Vainio Mikko Koovee 16.49 0.04.09 44.18 44.77
17 Kantelinen Teemu HyRa 17.04 0.04.24 43.11 43.70
18 Nyman Tomi Pihkan 18.31 0.05.51 39.36 39.89
19 Miettinen Sami Pihkan 20.32 0.07.52 35.15 35.62

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pulli Antero RR 12.43 0.00.00 65.10 66.72
2 Romppainen Pasi HyRa 12.48 0.00.05 64.27 65.87
3 Skinnari Juha Pihkan 13.06 0.00.23 62.40 63.96
4 Tala Tuomas HS 13.11 0.00.28 61.62 63.15
5 Venäläinen Toni VaHa 13.13 0.00.30 61.07 62.59
6 Freeman Joni LeSi 13.27 0.00.44 59.63 61.11
7 Kyyrönen Samuli RR 13.34 0.00.51 58.73 60.19
8 Loukkalahti Mika RR 13.57 0.01.14 56.75 58.16
9 Asklöf Tom Lynx 13.59 0.01.16 56.24 57.64
10 Salonen Kari HS 14.04 0.01.21 55.54 56.92
11 Vaherlehto Tuomas EsAk 14.15 0.01.32 54.46 55.82
12 Viero Jussi LaihLu 14.16 0.01.33 54.04 55.38
13 Harjamäki Petri HiKi 14.19 0.01.36 53.49 54.82
14 Uusitalo Tero EsAk 14.22 0.01.39 52.94 54.26
15 Rajala Marko HS 14.30 0.01.47 52.10 53.39
16 Maasilta Tommi RaVa 14.31 0.01.48 51.68 52.97
17 Kleemola Jari PertPe 14.32 0.01.49 51.26 52.54
18 Isoherranen Sami Lynx 14.39 0.01.56 50.50 51.76
19 Tonteri Petri TVV 16.23 0.03.40 44.84 45.96
20 Aunesluoma Antero RaHa 16.53 0.04.10 43.21 44.28
21 Lehtonen Timo LS-37 16.54 0.04.11 42.86 43.93
22 Seppälä Samuli TVV 16.55 0.04.12 42.51 43.57
23 Hämäläinen Petri Pihkan 18.40 0.05.57 38.25 39.20
24 Latvala Marko TVV 19.01 0.06.18 37.27 38.20
25 Väkeväinen Mika LS-37 19.25 0.06.42 36.24 37.14

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Parttimaa Timo AngA 13.35 0.00.00 59.43 63.41
2 Strömberg Juha-Pekka Jyry 13.36 0.00.01 58.99 62.94
3 Korhonen Jussi HlS 13.51 0.00.16 57.56 61.41
4 Huostila Markku LamSä 14.30 0.00.55 54.63 58.29
5 Sundqvist Jari LS-37 14.43 0.01.08 53.48 57.07
6 Palmen Henrik EsSu 14.45 0.01.10 53.02 56.57
7 Kuusinen Petri HlS 14.48 0.01.13 52.50 56.02
8 Kahiala Jari Pihkan 15.08 0.01.33 51.01 54.43
9 Heikkinen Mikko HU-46 15.24 0.01.49 49.80 53.13
10 Hyyryläinen Pasi EsAk 15.25 0.01.50 49.42 52.73
11 Lohikainen Timo RaVa 15.35 0.02.00 48.57 51.82
12 Hietanen Ari KuUS 16.42 0.03.07 45.02 48.03
13 Kuuluvainen Juha EsSu 16.50 0.03.15 44.36 47.33
14 Hakuli Kari KeU 17.25 0.03.50 42.59 45.44
15 Ijas Markku HyRa 17.35 0.04.00 41.89 44.70
16 Pietikäinen Timo Pihkan 18.01 0.04.26 40.61 43.33
17 Lehto Juha NaTe 18.07 0.04.32 40.10 42.79
18 Sorri Pertti RaHa 19.03 0.05.28 37.87 40.41
19 Ojanen Juha HyRa 19.17 0.05.42 37.15 39.64
20 Taipale Antti-Olli LS-37 19.36 0.06.01 36.30 38.73
21 Heikura Mika RR 19.46 0.06.11 35.74 38.13
22 Tähtinen Timo HS 20.42 0.07.07 33.88 36.15
23 Kyöstilä Ari RaVa 22.39 0.09.04 30.74 32.80
Kulmala Mika RR HYL -
Kaukonen Markus EsSu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiljunen Pekka AnttU 12.25 0.00.00 57.03 61.79
2 Kiviniitty Jyrki HS 13.18 0.00.53 52.91 57.33
3 Peltola Ilkka IHR 13.41 0.01.16 51.10 55.37
4 Fogelholm Mikael KeU 13.46 0.01.21 50.47 54.69
5 Hakulinen Jukka VeVe 13.48 0.01.23 50.03 54.21
6 Kuusinen Mikko Lynx 13.52 0.01.27 49.47 53.60
7 Molnar Geza RaVa 14.18 0.01.53 47.66 51.64
8 Lahtinen Jari IHR 14.34 0.02.09 46.49 50.37
9 Nummela Arto MU 14.46 0.02.21 45.56 49.36
10 Vuorinen Hannu KyS 15.00 0.02.35 44.55 48.27
11 Tuomi Pertti AskU 15.08 0.02.43 43.87 47.53
12 Laine Markku MU 15.16 0.02.51 43.20 46.80
13 Sorri Esko RaHa 15.22 0.02.57 42.63 46.19
14 Lepola Antti RaVa 15.25 0.03.00 42.20 45.72
15 Reinikka Kenneth HyRa 15.51 0.03.26 40.77 44.17
16 Väisänen Juha MU 16.07 0.03.42 39.82 43.14
17 Kaasalainen Matti HS 16.09 0.03.44 39.46 42.76
18 Autio Ossi HyRa 16.19 0.03.54 38.79 42.03
19 Lahtinen Jari RaVi 16.44 0.04.19 37.56 40.69
20 Antikainen Jarmo MU 17.15 0.04.50 36.18 39.20
21 Lammi Hannu HS 17.27 0.05.02 35.51 38.47
22 Tiittanen Eino HPV 17.33 0.05.08 35.05 37.98
23 Liukkonen Juha HiKi 17.40 0.05.15 34.57 37.46
24 Heikkinen Sakari RasHy 20.53 0.08.28 29.03 31.46
Laukkarinen Kari TVV HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 11.26 0.00.00 55.52 56.68
2 Malinen Jouko RR 11.57 0.00.31 52.67 53.77
3 Rantio Jukka-Pekka HauSi 12.21 0.00.55 50.54 51.59
4 Lahti Markku Raus 12.25 0.00.59 49.84 50.88
5 Kauppinen Tuomo HyRa 12.32 0.01.06 48.96 49.98
6 Ojapalo Ilkka RR 13.39 0.02.13 44.56 45.49
7 Laukka John RaVa 14.14 0.02.48 42.37 43.25
8 Varkila Jorma LamSä 14.23 0.02.57 41.56 42.42
9 Virtanen Timo IitPy 14.28 0.03.02 40.95 41.81
10 Liikkanen Reima LaTa 14.37 0.03.11 40.17 41.01
11 Hakola Martti RiSu 14.39 0.03.13 39.72 40.55
12 Kiuru Esko HyRa 14.51 0.03.25 38.83 39.64
13 Kotilainen Matti LS-37 14.53 0.03.27 38.38 39.18
14 Puustinen Tuomo Pihkan 15.32 0.04.06 36.44 37.20
15 Ahlqvist Hannu Raus 17.41 0.06.15 31.71 32.37
16 Viitasalo Harri RiSu 22.16 0.10.50 24.94 25.46
17 Paukkola Jari RiSu 31.28 0.20.02 17.48 17.85
Parkkinen Kauko RR HYL -
Kotala Markku LS-37 HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 10.32 0.00.00 55.55 52.23
2 Valkonen Timo RR 11.59 0.01.27 48.57 45.66
3 Turku Vesa HS 12.00 0.01.28 48.24 45.35
4 Muukkonen Pekka KeU 12.02 0.01.30 47.84 44.98
5 Tervo Vesa RR 12.06 0.01.34 47.32 44.49
6 Liukkala Pekka HauSi 12.14 0.01.42 46.55 43.76
7 Ilmakunnas Pekka Pihkan 12.33 0.02.01 45.13 42.43
8 Nippala Juhani Jyry 12.49 0.02.17 43.94 41.31
9 Alexandersson Yngve NOK 13.01 0.02.29 43.03 40.45
10 Parkkonen Reima Pihkan 13.15 0.02.43 42.03 39.52
11 Keltamäki Seppo JoKu 13.20 0.02.48 41.53 39.05
12 Lassila Heikki PiTa 13.44 0.03.12 40.10 37.70
13 Jylhä Kari HS 13.49 0.03.17 39.63 37.26
14 Väätäinen Seppo EsSu 13.51 0.03.19 39.31 36.95
15 Niskanen Heikki TVV 14.05 0.03.33 38.43 36.13
16 Saviaho Aarno HyRa 14.50 0.04.18 36.28 34.11
17 Terävä Seppo XYZ 14.51 0.04.19 36.03 33.87
18 Pusa Raimo OrPo 15.02 0.04.30 35.38 33.26
19 Leinonen Markku Pihkan 15.37 0.05.05 33.86 31.83
20 Tolvanen Harri Pihkan 15.48 0.05.16 33.26 31.27
21 Parviainen Martti XYZ 16.24 0.05.52 31.86 29.95
22 Laukka Ville Raus 16.40 0.06.08 31.16 29.29
23 Holappa Paavo TVV 16.42 0.06.10 30.91 29.06
24 Helkkula Simo PiTa 17.50 0.07.18 28.77 27.05
24 Niemi Ilkka EsSu 17.50 0.07.18 28.77 27.05
26 Harju Hannu EsSu 18.34 0.08.02 27.29 25.66
27 Hotti Reino HS 19.04 0.08.32 26.41 24.83
28 Vainio Markku T. Koovee 28.24 0.17.52 17.62 16.57
Aarnio Seppo RaPi HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sane Kari HS 10.24 0.00.00 49.11 48.53
2 Lehtinen Teuvo RaVa 10.35 0.00.11 48.02 47.46
3 Orpana Risto SOC 10.46 0.00.22 46.98 46.43
4 Peltola Timo MSParma 11.32 0.01.08 43.64 43.13
5 Wessman Risto HiKi 11.33 0.01.09 43.36 42.86
6 Nieminen Pertti RR 11.59 0.01.35 41.59 41.10
7 Kivistö Erkki Pihkan 12.02 0.01.38 41.21 40.73
8 Laine Jaakko HS 12.41 0.02.17 38.90 38.45
9 Kuokkanen Seppo Pihkan 12.42 0.02.18 38.66 38.21
10 Reinikainen Pentti Jyry 12.46 0.02.22 38.26 37.82
11 Inkinen Paavo Jyry 12.50 0.02.26 37.87 37.43
12 Hyvönen Eero PorvU 12.54 0.02.30 37.48 37.05
13 Ryynänen Jorma Pihkan 13.07 0.02.43 36.68 36.25
14 Rönkkö Paavo EsSu 13.12 0.02.48 36.26 35.83
15 Leino Tapio HS 13.19 0.02.55 35.75 35.34
16 Liljeström Åge HS 13.30 0.03.06 35.09 34.68
17 Pajala Tauno EsSu 13.35 0.03.11 34.69 34.28
18 Hartikainen Pertti S. RiSu 13.46 0.03.22 34.05 33.65
19 Saaristo Veikko RaHa 13.48 0.03.24 33.79 33.39
20 Tolvanen Mauri LeSi 13.51 0.03.27 33.48 33.09
21 Heinonen Jouko LS-37 14.06 0.03.42 32.72 32.33
22 Sirola Risto KeU 14.28 0.04.04 31.72 31.35
23 Heiskanen Risto EsSu 14.39 0.04.15 31.15 30.79
24 Kuosa Harri LoJa 14.43 0.04.19 30.84 30.48
25 Kallio Erkki LoJa 15.11 0.04.47 29.73 29.38
26 Lindstedt Tapio OrPo 15.30 0.05.06 28.96 28.63
27 Leppäkorpi Eero IHR 15.33 0.05.09 28.71 28.38
28 Harkola Hannu PäijRa 16.44 0.06.20 26.53 26.22
29 Partanen Risto HyRa 17.14 0.06.50 25.62 25.32
30 Teppo Jaakko GIF 17.52 0.07.28 24.57 24.29
31 Saarinen Mauri RiSu 25.20 0.14.56 17.23 17.03
Löyttyjärvi Kari Jyry HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Junttila Olavi HS 10.31 0.00.00 42.48 42.55
2 Koivula Keijo HyRa 11.00 0.00.29 40.21 40.28
3 Kanerva Unto Jyry 11.31 0.01.00 38.02 38.08
4 Luukko Jukka LS-37 11.41 0.01.10 37.09 37.15
5 Luoma Simo Pihkan 12.23 0.01.52 34.64 34.69
6 Isoherranen Seppo HS 13.00 0.02.29 32.65 32.70
7 Elomaa Pekka EsSu 13.08 0.02.37 31.98 32.03
8 Kuokkanen Kari Pihkan 13.18 0.02.47 31.24 31.29
9 Jylhä Keijo JRV 13.49 0.03.18 29.75 29.80
10 Martikainen Arvo LS-37 14.58 0.04.27 27.16 27.21
11 Hämäläinen Reijo Pihkan 15.10 0.04.39 26.51 26.56
12 Peitsala Osmo HS 15.12 0.04.41 26.16 26.20
13 Kvick Aimo IHR 15.33 0.05.02 25.28 25.33
14 Lindeman Osmo HS 19.08 0.08.37 20.31 20.35
15 Österberg Reino LeSi 31.47 0.21.16 12.09 12.11
Salo Markku LS-37 HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ranta Esko LS-37 14.06 0.00.00 26.95 29.73
2 Pajuoja Reino KaRa 14.14 0.00.08 25.36 27.98
3 Lepistö Heikki HS 18.32 0.04.26 18.45 20.35
4 Pohtala Niilo KeU 21.52 0.07.46 14.77 16.29

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vanhala Toivo Pihkan 18.47 0.00.00 26.72 20.33
2 Partanen Antero RaVi 54.27 0.35.40 8.52 6.49
3 Asikainen Ville XYZ 1.06.17 0.47.30 6.44 4.90

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salonen Matias HS 12.04 0.00.00 70.12 74.07
2 Niemi Topias HS 12.31 0.00.27 65.07 68.73
3 Hakuli Tommi SKUusi 12.50 0.00.46 60.99 64.42
4 Lehtoranta Teemu SKUusi 12.56 0.00.52 58.06 61.33
5 Tiljander Ville HyRa 14.48 0.02.44 48.60 51.33

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mannonen Ville HS 11.24 0.00.00 68.94 70.53
2 Asklöf Henrik TP 11.43 0.00.19 66.24 67.77
3 Tervakangas Mikko EsSu 11.46 0.00.22 65.12 66.62
4 Haltia Ilari RR 11.48 0.00.24 64.10 65.58
5 Kinnunen Valtteri MU 11.53 0.00.29 62.83 64.28
6 Kuva Lassi RaVa 12.02 0.00.38 61.23 62.64
7 Ikola Atte HS 12.23 0.00.59 58.71 60.06
8 Uusitalo Topias EsSu 12.39 0.01.15 56.69 58.00
9 Rautio Mikael EsSu 12.41 0.01.17 55.77 57.05
10 Kolganov Vladislav LS-37 13.12 0.01.48 52.84 54.06
11 Tala Miika HS 13.37 0.02.13 50.50 51.67
12 Partanen Lauri HyRa 13.54 0.02.30 48.77 49.89
13 Raitola Sami EsSu 16.26 0.05.02 40.65 41.59

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppi Topias EsSu 11.23 0.00.00 61.93 61.59
2 Määttälä Mikko EsSu 12.47 0.01.24 54.78 54.47
3 Ruuskanen Tuomas EsSu 12.49 0.01.26 54.26 53.96
4 Mbembela Karim Lynx 12.56 0.01.33 53.40 53.10
5 Coufal Jachym HS 13.00 0.01.37 52.75 52.46
6 Hamppu Anton HS 13.09 0.01.46 51.79 51.50
7 Tiainen Olli EsSu 13.17 0.01.54 50.90 50.62
8 Laaksonen Emil EsSu 13.24 0.02.01 50.10 49.83
9 Mäenpää Matias TP 13.28 0.02.05 49.50 49.22
10 Raasakka Jussi EsSu 13.46 0.02.23 48.07 47.80
11 Sorsa Antti EsSu 13.50 0.02.27 47.49 47.23
12 Maasilta Aapo RaVa 14.04 0.02.41 46.36 46.10
13 Ketonen Juuso RaVa 14.20 0.02.57 45.16 44.91
14 Väkeväinen Vili LS-37 14.21 0.02.58 44.78 44.53
15 Väisänen Lenni HS 14.31 0.03.08 43.93 43.69
16 Koponen Matias Lynx 14.38 0.03.15 43.25 43.01
17 Pelkonen Oula RaVa 14.40 0.03.17 42.83 42.59
18 Vuorela Joona EsSu 15.46 0.04.23 39.53 39.31
19 Kytömäki Aapo SKUusi 17.18 0.05.55 35.75 35.55
20 Ahonen Niilo LS-37 18.24 0.07.01 33.35 33.17
21 Hämäläinen Aleksi RR 19.32 0.08.09 31.17 31.00
22 Laatu Antti HS 19.56 0.08.33 30.30 30.14
23 Mäkelä Elias Lynx 24.48 0.13.25 24.16 24.03

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ikola Aapo HS 8.32 0.00.00
2 Packalén Anton Lynx 8.49 0.00.17
3 Salomäki Jaakko SKUusi 8.53 0.00.21
4 Rautio Daniel EsSu 8.58 0.00.26
5 Muukkonen Topias SKUusi 9.02 0.00.30
6 Fritzen Florian Lynx 9.06 0.00.34
7 Kemppi Anton EsSu 9.15 0.00.43
8 Koivisto Mikael SKUusi 9.30 0.00.58
9 Kuusinen Karri Lynx 9.34 0.01.02
10 Granqvist Aapo LS-37 9.41 0.01.09
11 Lehtonen Kaapo LS-37 9.42 0.01.10
12 Suhonen Oliver HU-46 9.47 0.01.15
13 Himilä Atte RR 9.57 0.01.25
14 Aaltonen Tatu Lynx 10.06 0.01.34
15 Toivonen Niko EsSu 10.08 0.01.36
16 Koponen Rasmus Lynx 10.17 0.01.45
17 Hellstedt Oliver Lynx 10.24 0.01.52
18 Granqvist Eetu LS-37 10.27 0.01.55
19 Määttänen Markus EsSu 10.30 0.01.58
19 Vuorela Leo EsAk 10.30 0.01.58
21 Huostila Sampo LamSä 10.31 0.01.59
22 Carlsson Oliver EsAk 10.35 0.02.03
23 Meuronen Joonas HS 11.06 0.02.34
24 Gustafsson Noel EsSu 11.07 0.02.35
25 Korhonen Eetu HyRa 11.13 0.02.41
26 Karelo Luukas EsSu 11.18 0.02.46
27 Tiainen Antti EsSu 11.30 0.02.58
28 Leiniö Iikka HS 11.48 0.03.16
29 Heikkinen Aaro HS 11.49 0.03.17
30 Kuusinen Tuomas Lynx 12.02 0.03.30
31 Leskinen Eemeli Lynx 12.08 0.03.36
32 Mäkelä Onni Lynx 12.39 0.04.07
33 Kervinen Jaakko JäPa 13.14 0.04.42
34 Kemppainen Aarne EsSu 13.16 0.04.44
35 Joensuu Aapo HS 13.25 0.04.53
36 Hietala Joni EsSu 13.48 0.05.16
37 Sarkkinen Joonas LaTa 14.06 0.05.34
38 Friman Eemeli HyRa 14.12 0.05.40
39 Vuorensola Tuomas Lynx 14.16 0.05.44
40 Nyman Elias Pihkan 14.26 0.05.54
41 Vuorela Samu EsAk 14.41 0.06.09
42 Ketonen Jussi RaVa 15.15 0.06.43
43 Enqvist Rasmus Lynx 16.00 0.07.28
44 Eurén Mikko RaVa 18.31 0.09.59
45 Kantelinen Leevi HyRa 20.59 0.12.27
46 Husu Aleksi HiKi 23.17 0.14.45
47 Sarkkinen Eetu LaTa 26.42 0.18.10

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haajanen Sofia Pohjant 12.16 0.00.00 87.79 87.61
2 Wennman Heini Pohjant 12.19 0.00.03 86.74 86.56
3 Kirvesmies Lotta LS-37 12.41 0.00.25 83.56 83.39
4 Westerlund Ina PR 12.45 0.00.29 82.46 82.29
5 Määttänen Maria EsSu 13.06 0.00.50 79.61 79.44
6 Mattila Milla HS 13.25 0.01.09 77.09 76.94
7 Turakainen Venla HS 13.32 0.01.16 75.80 75.65
8 Autio Päivi Hiisi 13.48 0.01.32 73.72 73.57
9 Raitanen Hanna RR 13.50 0.01.34 72.93 72.78
10 Leskinen Anne-Mari Lynx 13.53 0.01.37 72.05 71.91
11 Ståhlberg Emilia EsSu 14.08 0.01.52 70.18 70.03
12 Hietanen Pinja KS 14.21 0.02.05 68.52 68.39
13 Andelin Sanna LaTa 14.30 0.02.14 67.23 67.09
14 Kiiski Johanna HS 14.38 0.02.22 66.04 65.90
15 Skog Henna HiKi 15.08 0.02.52 63.29 63.16
16 Wallikivi Maria EsAk 15.19 0.03.03 61.98 61.85
17 Julku Päivi Trian 16.12 0.03.56 58.07 57.96
18 Pashuto Anastasya Pihkan 16.19 0.04.03 57.14 57.02
19 Rantala Eerika HS 17.30 0.05.14 52.79 52.68
20 Rauhala Elina EsAk 18.02 0.05.46 50.76 50.65

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väre Tiina SomEsa 13.25 0.00.00 71.61 80.06
2 Tervo Johanna Pihkan 15.11 0.01.46 61.70 68.98
3 Kytömäki Katri KeU 15.59 0.02.34 57.11 63.85
4 Hartonen Anne RR 16.06 0.02.41 55.20 61.72
5 Ali-Rekola Anne Lynx 16.22 0.02.57 52.83 59.07
6 Havu Paula EsAk 16.45 0.03.20 50.19 56.11
7 Nieminen Outi RR 19.44 0.06.19 41.39 46.27

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Maija EsAk 12.08 0.00.00 68.51 70.22
2 Oinonen Lotta Pihkan 12.28 0.00.20 65.67 67.32
3 Örn Outi KärKV 12.47 0.00.39 63.07 64.65
4 Tahvanainen Anu LS-37 13.02 0.00.54 60.91 62.43
5 Kyckling Katja Lynx 13.18 0.01.10 58.75 60.22
6 Männikkö Niina RR 13.25 0.01.17 57.31 58.74
7 Routsi Anastasia Jyry 13.42 0.01.34 55.21 56.60
8 Rajamäki Riikka HS 14.43 0.02.35 50.55 51.82
9 Carlsson Sanna EsAk 14.52 0.02.44 49.20 50.44
10 Laurinen Mari HyRa 15.14 0.03.06 47.20 48.38
11 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 16.38 0.04.30 42.48 43.54

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salonen Heidi HS 12.35 0.00.00 59.46 62.66
2 Karppinen Riikka EsAk 12.50 0.00.15 57.72 60.82
3 Tiitola Annamari Lynx 13.14 0.00.39 55.41 58.39
4 Vuorela Hanna EsAk 13.31 0.00.56 53.69 56.58
5 Wartiainen Piritta EsSu 13.44 0.01.09 52.30 55.11
6 Murto Heli RR 14.01 0.01.26 50.71 53.44
7 Palmen Virpi EsSu 14.21 0.01.46 49.01 51.65
8 Turakainen Irene HS 14.29 0.01.54 48.04 50.63
9 Kahanpää Hanna EsSu 15.41 0.03.06 43.89 46.25
10 Sundqvist Sari LS-37 15.59 0.03.24 42.60 44.89
11 Arvela Kirsi LS-37 16.07 0.03.32 41.78 44.03
12 Hovinen Mari KeU 16.18 0.03.43 40.85 43.05
13 Översti Irene IHR 16.22 0.03.47 40.23 42.39
14 Oja Iina Pihkan 17.21 0.04.46 37.52 39.54
15 Hakuli Mia KeU 17.37 0.05.02 36.52 38.49
16 Salminen Ulla EsAk 27.39 0.15.04 23.00 24.24

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Remahl Virpi LS-37 12.12 0.00.00 60.09 64.95
2 Rantalainen Anna-Lea LS-37 12.35 0.00.23 57.63 62.29
3 Rantala Eija HS 12.42 0.00.30 56.49 61.05
4 Varpula Marjut EsSu 12.46 0.00.34 55.58 60.07
5 Hirvonen Leena AR 13.02 0.00.50 53.84 58.19
6 Otsamo Riikka HS 13.33 0.01.21 51.20 55.34
7 Hietanen Pia KuUS 13.37 0.01.25 50.38 54.45
8 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 14.20 0.02.08 47.31 51.14
9 Tervo-Rantakokko Tiina HS 15.13 0.03.01 44.05 47.61
10 Franssila Hanna AngA 15.39 0.03.27 42.33 45.75
11 Shemeikka Taina HPV 16.08 0.03.56 40.57 43.85
12 Laurila Anneli Trian 16.22 0.04.10 39.51 42.71
13 Hakulinen Paula EsSu 16.58 0.04.46 37.65 40.70
14 Paalanen Anne RR 17.07 0.04.55 36.86 39.84
15 Virtanen Tiina PertPe 25.44 0.13.32 24.21 26.17

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 12.10 0.00.00 54.43 55.22
2 Häyhä Taina KeU 13.43 0.01.33 47.24 47.93
3 Lahtinen Terttu IHR 14.04 0.01.54 45.06 45.71
4 Juga Liisa KeU 14.08 0.01.58 43.84 44.48
5 Harju Leena LS-37 14.41 0.02.31 41.23 41.83
6 Kallio Arja RiSu 15.12 0.03.02 38.90 39.46
7 Sarkki Sirkka KeU 17.14 0.05.04 33.49 33.97
8 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 19.46 0.07.36 28.48 28.89

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 11.33 0.00.00 50.62 56.81
2 Hakomäki Kirsi HS 11.53 0.00.20 48.28 54.18
3 Piirto Kaisu JRV 13.14 0.01.41 42.53 47.73
4 Liimatainen Raili HyRa 13.44 0.02.11 40.18 45.09
5 Kattilakoski Kirsti KoS 14.00 0.02.27 38.63 43.36
6 Hakkarainen Maria-Leena IHR 15.00 0.03.27 35.32 39.64
7 Salmenkylä-Mattila Leena HS 15.51 0.04.18 32.74 36.74
8 Ojapalo Anneli RR 16.45 0.05.12 30.32 34.03
9 Ahlqvist Kristiina Raus 26.42 0.15.09 18.61 20.89

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Alexandersson Gia PIF 13.00 0.00.00 43.33 48.88
2 Turku Kaija HS 14.13 0.01.13 39.08 44.08
3 Andelin Tarja LaTa 14.47 0.01.47 37.06 41.81
4 Suomalainen Marja LeSi 14.52 0.01.52 36.34 40.99
5 Bergström Anneli EsSu 15.12 0.02.12 35.04 39.52
6 Ahonen Päivi KaRa 15.40 0.02.40 33.50 37.79
7 Petäys Helvi Pihkan 16.20 0.03.20 31.67 35.72
8 Malmsten Beatrice Lynx 16.37 0.03.37 30.66 34.59
9 Venäläinen Kaija VaHa 17.01 0.04.01 29.49 33.27
10 Ryynänen Eliisa Pihkan 17.18 0.04.18 28.56 32.22
11 Kämäräinen Helena LS-37 17.19 0.04.19 28.09 31.69
12 Lipasti Hilkka EsSu 23.53 0.10.53 20.05 22.61

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kajava Ritva HlS 11.52 0.00.00 41.98 49.37
2 Karvinen Tuulikki HS 12.58 0.01.06 37.27 43.82
3 Luoma Helena Pihkan 13.59 0.02.07 33.49 39.38
4 Salmela Juulia RiSu 15.07 0.03.15 29.99 35.27
5 Torp Tytti HS 15.34 0.03.42 28.16 33.12
6 Ohramaa Tuula Jyry 32.33 0.20.41 13.01 15.30

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paatero Leena EsSu 12.39 0.00.00 40.21 42.50
2 Tanska Eeva EsSu 14.12 0.01.33 34.48 36.44
3 Tahvanainen Pirkko HU-46 17.06 0.04.27 27.51 29.08
4 Lindeman Gunnel HS 25.19 0.12.40 17.83 18.84
Isoherranen Kaarina HS HYL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 18.12 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Jasmiina RaLu 12.10 0.00.00 72.34 78.36
2 Norrbacka Sanni Lynx 12.41 0.00.31 68.53 74.23
3 Heikkilä Tuuli Lynx 12.50 0.00.40 66.87 72.43
4 Pelkonen Roosa RaVa 13.42 0.01.32 61.84 66.98
5 Plit Heidi EsSu 13.56 0.01.46 60.01 65.00
6 Nummela Liinu MU 14.03 0.01.53 58.73 63.62
7 Koli Helmi Lynx 14.26 0.02.16 56.41 61.10
8 Oksanen Emmi SiiRa 14.32 0.02.22 55.26 59.86
9 Himilä Julia RR 14.35 0.02.25 54.32 58.84
10 Kaukonen Ella EsSu 15.26 0.03.16 50.61 54.83
11 Tuominen Krista LS-37 15.44 0.03.34 48.95 53.02
12 Heikkinen Sanni HS 16.43 0.04.33 45.41 49.19
13 Kylmälä Laura MU 16.53 0.04.43 44.31 48.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Taipale Anniina LS-37 11.47 0.00.00 59.38 57.23
2 Lehikoinen Aino EsSu 13.19 0.01.32 50.96 49.12
3 Pellonperä Sofia EsSu 13.26 0.01.39 48.96 47.19
4 Lohikainen Eveliina RaVa 13.40 0.01.53 46.59 44.90
5 Sundqvist Ida LS-37 13.50 0.02.03 44.51 42.90
6 Koistinen Milla HyRa 14.41 0.02.54 40.50 39.04

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tala Emilia HS 9.44 0.00.00 60.61 56.37
2 Nietula Minja HS 9.58 0.00.14 58.60 54.50
3 Heikkilä Suvi Lynx 10.09 0.00.25 56.96 52.98
4 Raasakka Liisa EsSu 10.16 0.00.32 55.74 51.84
5 Karttunen Lilia LS-37 10.29 0.00.45 54.02 50.25
6 Asklöf Aino Lynx 10.30 0.00.46 53.38 49.64
7 Latvala Matilda SKUusi 10.41 0.00.57 51.91 48.28
8 Lehtonen Maiju LS-37 10.52 0.01.08 50.49 46.96
9 Peura Kerttu EsSu 10.54 0.01.10 49.79 46.31
10 Soikkeli Sofia EsSu 11.01 0.01.17 48.73 45.32
11 Riutto Eerika HU-46 11.03 0.01.19 48.05 44.69
12 Kuusinen Saana HlS 11.12 0.01.28 46.88 43.60
13 Tala Juulia HS 11.17 0.01.33 46.01 42.79
14 Norrbacka Salla HyRa 11.41 0.01.57 43.93 40.86
15 Salonen Elli HS 11.49 0.02.05 42.94 39.93
16 Lindgren Eveliina Pihkan 17.31 0.07.47 28.63 26.63

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Silva EsSu 8.19 0.00.00
2 Isoherranen Salla Lynx 8.34 0.00.15
3 Heinäaro Iida HyRa 9.34 0.01.15
4 Rajala Anni HS 9.37 0.01.18
5 Rantakokko Merianna HS 9.45 0.01.26
6 Rehberger Nadja HS 9.46 0.01.27
7 Soikkeli Linnea EsSu 9.51 0.01.32
8 Rantala Ella HS 10.14 0.01.55
8 Leppänen Jenni LS-37 10.14 0.01.55
10 Sallila Katarina HS 10.23 0.02.04
11 Turakainen Veera HS 10.29 0.02.10
12 Miettinen Kiia Pihkan 10.30 0.02.11
13 Aaltonen Nelli Lynx 10.31 0.02.12
14 Nyman Ida Pihkan 10.33 0.02.14
15 Turkkila Liisa EsSu 10.58 0.02.39
16 Hamppu Elina HS 11.05 0.02.46
17 Åberg Nea HyRa 11.08 0.02.49
18 Väisänen Doris HS 11.13 0.02.54
19 Haapamäki Kerttu HyRa 11.19 0.03.00
20 Joensuu Lumi HS 11.22 0.03.03
21 Mbembela Kia Lynx 11.25 0.03.06
22 Leppänen Nella LS-37 11.32 0.03.13
23 Romppainen Piia HyRa 11.39 0.03.20
23 Multala Essi RR 11.39 0.03.20
25 Rautio Ulrika EsSu 11.45 0.03.26
26 Ryynänen Ella Pihkan 12.04 0.03.45
27 Aarikka Iida HU-46 12.08 0.03.49
28 Viippola Sofia HS 12.28 0.04.09
29 Vanhala Heidi JäPa 12.53 0.04.34
30 Karelo Olivia EsSu 13.02 0.04.43
31 Hämäläinen Elina RR 13.08 0.04.49
32 Ketonen Jonna RaVa 13.53 0.05.34
33 Partanen Jonna RaVa 14.18 0.05.59
34 Miettinen Iida Kristiina Pihkan 14.57 0.06.38
35 Soikkeli Lauriina EsSu 15.15 0.06.56
36 Hyvönen Anniina MU 18.35 0.10.16
37 Eurén Noora RaVa 23.36 0.15.17