FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Sieravuori- keskimatka ja Nuorten alueottelu (Varsinais-Suomi, Satakunta, Häme)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Detkov Sergei Hiisi 37.46 0.00.00 72.15 70.84
2 Pohjola Lauri S-JKL 38.29 0.00.43 69.62 68.36
3 Ritasalo Timo MSParma 40.53 0.03.07 64.43 63.26
4 Pöyhönen Petja RasKa 41.34 0.03.48 62.27 61.15
5 Uotila Juho Hiisi 50.04 0.12.18 50.79 49.87
6 Vigren Petteri RaN 51.58 0.14.12 48.06 47.19
7 Mäntylä Mika RaN 52.05 0.14.19 47.08 46.23
8 Arola Matias PR 54.27 0.16.41 44.20 43.40
9 Valtanen Taneli HinnYr 1.04.03 0.26.17 36.87 36.20
10 Collander Tomi RasKa 1.07.58 0.30.12 34.08 33.46

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 44.14 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Axelin Olli PR 45.00 0.00.00
2 Kaunismäki Jyrki RaLu 51.26 0.06.26

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Emaldinov Yuri AngA 36.04 0.00.00 49.66 48.90
2 Kallioniemi Janne RaLu 36.12 0.00.08 47.99 47.26
3 Lehtonen Tero SuSi 38.02 0.01.58 44.27 43.59
4 Ojala Jari PirHi 40.32 0.04.28 40.21 39.60
5 Arola Pertti Rasti88 40.48 0.04.44 38.63 38.04
6 Päivike Johan RaPi 42.13 0.06.09 36.06 35.51

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Numminen Mika UrjU 29.51 0.00.00 63.75 63.31
2 Hakala Rauno AngA 31.07 0.01.16 60.01 59.59
3 Ekström Thomas MSParma 34.06 0.04.15 53.71 53.34
4 Nokka Ilkka Rasti88 37.22 0.07.31 48.06 47.73
5 Mattila Heikki EE 37.49 0.07.58 46.55 46.23
6 Aho Jarmo PäLuLu 38.11 0.08.20 45.16 44.85
7 Korpela Markku Rasti88 44.18 0.14.27 38.12 37.86
8 Koivisto Timo KoKV 47.19 0.17.28 34.94 34.70
Helin Timo VaRa KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkipää Kalevi Hiisi 32.34 0.00.00 45.91 45.03
2 Keskitalo Markku MSParma 34.17 0.01.43 40.34 39.57
3 Teittinen Matti KoKV 48.25 0.15.51 26.25 25.75

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtinen Timo RaTU 30.37 0.00.00 45.56 45.35
2 asikainen timo Hiisi 33.25 0.02.48 41.17 40.99
3 Valtanen Simo HinnYr 34.34 0.03.57 39.25 39.07
4 Virtala Arto LaJy 34.48 0.04.11 38.44 38.27
5 Laakso Antero SuosmSa 37.32 0.06.55 35.13 34.98
6 Laine Esa TP 41.04 0.10.27 31.65 31.51
7 Lanne Vesa Hiisi 42.44 0.12.07 29.97 29.83
8 Lehtovirta Timo RasKa 44.12 0.13.35 28.54 28.42
9 Keskitalo Jussi MSParma 44.41 0.14.04 27.81 27.68
10 Tuomola Kari MSParma 45.17 0.14.40 27.02 26.90
11 Koski Harri TarpSu 49.19 0.18.42 24.43 24.32
12 Viitasalo Harri RiSu 56.25 0.25.48 21.01 20.92

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ritanotko Markku TuMe 29.09 0.00.00 47.32 46.98
2 Turunen Erkki SuSe 31.10 0.02.01 43.75 43.44
3 Ritala Ola EE 32.13 0.03.04 41.83 41.53
4 Röytiö Lauri PR 33.06 0.03.57 40.23 39.95
5 Nurminen Markku SuosmSa 34.56 0.05.47 37.66 37.40
6 Olli Reijo VaHa 39.42 0.10.33 32.74 32.51
7 Koskialho Jouko EuVe 41.58 0.12.49 30.59 30.38
8 Hirvelä Reijo SuosmSa 43.13 0.14.04 29.34 29.13
9 Havia Jouko PR 44.32 0.15.23 28.11 27.92
10 Hakanen Kai ValSu 45.16 0.16.07 27.31 27.11
11 Karvonen Jorma TarpSu 49.03 0.19.54 24.88 24.70
12 Järvistö Pertti ValSu 55.48 0.26.39 21.58 21.43
13 Nevalainen Pentti RasKa 59.02 0.29.53 20.13 19.99
Aarnio Seppo RaPi HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Koitto VaRa 30.23 0.00.00 33.89 33.66
2 Viljanen Olli MSParma 32.17 0.01.54 31.21 31.00
3 Rantanen Ismo Palo-88 34.01 0.03.38 28.97 28.78
4 Mannervesi Simo RaLu 35.53 0.05.30 26.85 26.67
5 Laine Jaakko HS 37.03 0.06.40 25.41 25.24
6 Euren Pertti RasKa 38.08 0.07.45 24.11 23.95
Rintala Paavo Palo-88 KES -
Koskinen Timo VaHa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Seppo RaLu 27.05 0.00.00 29.17 28.55
2 Suomela Simo RaLu 27.29 0.00.24 28.26 27.67
3 Nurmo Heikki PunKu 27.51 0.00.46 27.42 26.84
4 Elonen Matti RaLu 27.54 0.00.49 26.90 26.33
5 Rintala Pentti Hiisi 29.41 0.02.36 24.84 24.32
6 Sonkki Juhani PR 30.31 0.03.26 23.73 23.23
7 Kuusisto Kalevi HlT 30.46 0.03.41 23.11 22.62
8 Isotalo Matti AuVa 34.47 0.07.42 20.06 19.64
9 Mattila Kalervo RasKa 35.56 0.08.51 19.05 18.65
10 Vaininen Urpo TuS 36.16 0.09.11 18.51 18.12

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Houni Mikko EE 27.47 0.00.00 30.10 29.98
2 Rosenqvist Onni SuosmSa 28.36 0.00.49 28.37 28.25
3 Koppelomäki Mikko EE 40.16 0.12.29 19.53 19.45
4 Siivonen Jukka RasKa 46.24 0.18.37 16.40 16.34
5 Helariutta Eero RasKa 49.37 0.21.50 14.83 14.78
Hakala Rauno EE KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ali-Rantala Arvo LoJa 48.44 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtimäki Juho RaLu 42.24 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fingerroos Casper PR 38.32 0.00.00
2 Ahonen Jani AngA 55.33 0.17.01

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Rauli VaHa 21.10 0.00.00
2 Taura Kalle TarpSu 22.07 0.00.57
3 Paananen Joonas TuS 22.41 0.01.31
4 Axelin Eelis PR 23.11 0.02.01
4 Haanpää Leo PR 23.11 0.02.01
6 Kallioniemi Jami RaLu 23.48 0.02.38
7 Palomäki Oskari UlvUra 24.23 0.03.13
8 Leinamo Tuomas Keihäs 24.46 0.03.36
9 Toivanen Nico IkNV 25.30 0.04.20
10 Koskinen Aaro TP 27.35 0.06.25
11 Niemensivu Miki RaLu 27.56 0.06.46
12 Jalonen Aapo MSParma 31.04 0.09.54
13 Salonen Niklas Rasti88 34.15 0.13.05
14 Arola Joona LLuja 34.28 0.13.18

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ankelo Jussi MSParma 18.42 0.00.00
2 Tuominen Rami KanSu 21.57 0.03.15
3 Lahti Paavo RasKa 22.30 0.03.48
4 Simola Jere Koovee 23.12 0.04.30
5 Aalto Lauri MSParma 23.43 0.05.01
6 Kujansuu Aaro RasKa 24.55 0.06.13
7 Kuusisto Vilho TuS 26.20 0.07.38
8 Niemensivu Roni RaLu 29.18 0.10.36
9 Niemelä Julius RaN 29.22 0.10.40
10 Vaho Pyry TuS 31.07 0.12.25
11 Vuorensyrjä Aksu Keihäs 39.02 0.20.20
12 Seppä Elias AngA 39.44 0.21.02

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Eemil TP 14.34 0.00.00
2 Pinta Leevi Koovee 15.49 0.01.15
3 Kallioniemi Justus RaLu 16.29 0.01.55
4 Juva Juho AngA 17.14 0.02.40
5 Lillqvist Erik KangSK 17.29 0.02.55
6 Lehtilä Teemu PunKu 17.36 0.03.02
7 Hakala Oskari AngA 17.49 0.03.15
8 Koivula Lauri UlvUra 17.58 0.03.24
9 Kulju Kalle Keihäs 19.01 0.04.27
10 Nurmi Onni KoKV 19.57 0.05.23
11 Mettänen Aaro ValSu 20.10 0.05.36
12 Lamminmäki Aaro MSParma 20.32 0.05.58
13 Kivioja Arttu NaWi 20.34 0.06.00
14 Mustonen Ville RaLu 20.35 0.06.01
15 Heinonen Janne MSParma 20.47 0.06.13
16 Ankelo Tuomas MSParma 20.53 0.06.19
17 Lehtniemi Akseli TuS 21.32 0.06.58
18 Syväterä Sampo RaN 22.25 0.07.51
19 Laine Severi LLuja 22.55 0.08.21
20 Nurmo Olavi PunKu 24.44 0.10.10
21 Ruohonen Felix TuS 27.43 0.13.09

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Onni AngA 10.08 0.00.00
2 Teerikoski Pyry LLuja 11.36 0.01.28
3 Tomula Otso RasKa 12.35 0.02.27
4 Uusitalo Tami KangSK 12.47 0.02.39
5 Joopi Lauri UlvUra 13.10 0.03.02
6 Söyrilä Leevi AngA 13.56 0.03.48
7 Syrjälä Vilho LHR 14.36 0.04.28
8 Backman Voitto KangSK 15.25 0.05.17
9 Vigren Valtteri Koovee 16.25 0.06.17
10 Koski Konsta Koovee 16.36 0.06.28
11 Halkilahti Emil AngA 16.56 0.06.48
12 Heikinmaa Aapeli PR 16.57 0.06.49
13 Lehtimäki Antti RaLu 17.21 0.07.13
14 Ahtola Touko KangSK 18.28 0.08.20
15 Malinen Otto KoKV 20.06 0.09.58
16 Ekström Lassi MSParma 20.52 0.10.44
17 Salste Leo TuS 22.03 0.11.55
18 Rautava Mikko-Viljami KoKV 23.11 0.13.03
19 Mustonen Lassi RaLu 23.40 0.13.32
20 Fröjdö Robert TuS 24.44 0.14.36
21 Aalto Pauli MSParma 25.57 0.15.49
22 Lähteenmäki Akseli KiukU 27.36 0.17.28

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikylä Sanna RasKa 41.26 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uusikartano Hanna KodisjKa 46.04 0.00.00
2 Kaarto Hanna Rasti88 1.04.10 0.18.06

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppänen Minna Rasti88 40.16 0.00.00 46.64 44.87
2 Huhtala Maija TuS 42.16 0.02.00 43.10 41.46
3 Jalonen Anni MSParma 45.48 0.05.32 38.54 37.08
4 Kyläkoski Reetta TuS 48.31 0.08.15 35.22 33.89
5 Ahonen Leila AngA 54.17 0.14.01 30.44 29.29
6 Mäntylä Terhi RaN 1.00.32 0.20.16 26.37 25.37

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elovaara Heli AngA 35.02 0.00.00
2 Nokka Katja Rasti88 51.08 0.16.06

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskivaara Eija MSParma 33.18 0.00.00
2 Kontturi Liisa YKV 35.59 0.02.41

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Penger Carola PIF 29.50 0.00.00 47.69 43.79
2 Järvinen Anne RaPi 34.47 0.04.57 39.68 36.43
3 Aarikka-Ruuhiala Päivi Hiisi 35.26 0.05.36 37.74 34.65
4 Nummikoski Maarit UlvUra 40.28 0.10.38 31.99 29.38
5 Miettinen Päivi VaRa 44.22 0.14.32 28.22 25.91
Kallio Arja RiSu HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 28.48 0.00.00 39.30 39.15
2 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 42.34 0.13.46 25.26 25.16
3 Uusitalo Hannele LoJa 43.41 0.14.53 23.32 23.23
Ahonkivi Irma RasKa KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suomela Margit RaLu 25.13 0.00.00
2 Olli Tuija TarpSu 30.38 0.05.25

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 27.06 0.00.00 45.34 45.23
2 Palomäki Eila SuSe 30.05 0.02.59 40.08 39.98
3 Eskola Pirkko Rasti88 30.25 0.03.19 38.88 38.79
4 Mannervesi Helena RaLu 31.47 0.04.41 36.49 36.40
5 Hellsten Leena Rasti88 32.14 0.05.08 35.26 35.17
6 Ketola Paula LoJa 33.24 0.06.18 33.34 33.26
7 Piiparinen Seija RasKa 33.42 0.06.36 32.36 32.28
8 Verha Maija VaRa 33.56 0.06.50 31.46 31.38
9 Tarkiainen Sirpa SuSe 36.00 0.08.54 29.01 28.94

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Raija RaLu 28.42 0.00.00 18.29 18.46
2 Mattila Riitta RasKa 42.46 0.14.04 11.35 11.46
3 Kallio Tuija RaTU 47.36 0.18.54 9.37 9.46

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirkkala Aino SuosmSa 1.08.59 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Szuromi Hanga TuS 32.05 0.00.00
2 Nurmo Katariina PunKu 47.54 0.15.49

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyörtti Maria RaLu 32.58 0.00.00 48.98 46.45
2 Neuvonen Noora MSParma 36.37 0.03.39 42.44 40.25
3 Linnainmaa Katja PäLuLu 38.02 0.05.04 39.27 37.24
4 Koivula Lotta UlvUra 38.20 0.05.22 37.38 35.45
5 Nurmo Marjaana PunKu 56.39 0.23.41 24.23 22.98

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapala Jaana PR 26.39 0.00.00
2 Aalto Aura TP 27.03 0.00.24
3 Olkkonen Veera KangSK 27.40 0.01.01
4 Nurmo Pauliina PunKu 29.04 0.02.25
5 Kemppainen Laura AngA 33.35 0.06.56
6 Kotiranta Aada RaN 37.52 0.11.13
7 Myllykoski Venla KanSu 49.33 0.22.54
8 Henttonen Kerttu ValSu 53.16 0.26.37
9 Hall Wilma ValSu 1.02.52 0.36.13

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Helander Johanna MSParma 24.14 0.00.00
2 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 24.15 0.00.01
3 Kyllästinen Inka RaLu 24.25 0.00.11
4 Linnainmaa Annukka PäLuLu 24.53 0.00.39
5 Sipilä Mia KangSK 25.11 0.00.57
6 Ahonen Jutta AngA 26.27 0.02.13
7 Juva Juulia AngA 27.34 0.03.20
8 Arola Selina PR 27.41 0.03.27
9 Kulju Eevi Keihäs 28.37 0.04.23
10 Hyörtti Sini RaLu 30.20 0.06.06
11 Heinonen Sini MSParma 30.33 0.06.19
12 Uus-Mäkelä Anniina KiukU 31.39 0.07.25
13 Lehtimäki Liisa RaLu 35.34 0.11.20

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salonen Heidi Koovee 14.43 0.00.00
2 Väistökoski Meri TP 15.25 0.00.42
3 Elovaara Emma AngA 16.34 0.01.51
4 Nieminen Reetta VaHa 16.43 0.02.00
5 Koski Hanni Koovee 16.47 0.02.04
6 Lehtimäki Aino-Maria RaLu 17.05 0.02.22
7 Kyläkoski Elli TuS 18.09 0.03.26
8 Raimovaara Emma HlS 18.52 0.04.09
9 Laino Siiri KanSu 19.42 0.04.59
10 Emaldynova Alisa AngA 20.02 0.05.19
11 Huhtala Lotta TuS 20.32 0.05.49
12 Lehtonen Vilja AngA 25.02 0.10.19
13 Ojala Aura UlvUra 25.31 0.10.48
14 Kivijärvi Alli MSParma 29.22 0.14.39
15 Lähteenmäki Olga KiukU 31.46 0.17.03
16 Palomäki Emilia UlvUra 32.45 0.18.02
17 Ekström Saana-Mari MSParma 32.53 0.18.10
18 Hall Ninni ValSu 42.06 0.27.23
19 Mäntylä Irinja RaN 1.14.12 0.59.29

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttänen Stella RasKa 11.30 0.00.00
2 Koskinen Aino TP 11.46 0.00.16
3 Laine Liina LLuja 12.05 0.00.35
4 Laamanen Karoliina TarpSu 13.16 0.01.46
5 Syrjälä Alina LHR 13.52 0.02.22
6 Mulari Reetta PR 13.55 0.02.25
6 Fingerroos Sofia PR 13.55 0.02.25
8 Salmia Kaisla TarpSu 14.27 0.02.57
9 Halkilahti Siiri AngA 15.47 0.04.17
10 Oksa Jenni RasKa 16.58 0.05.28
11 Mäntylä Venja RaN 16.59 0.05.29
12 Fröjdö Ellen TuS 18.53 0.07.23
13 Söyrilä Iida AngA 19.38 0.08.08
14 Ahvenjärvi Lilja UlvUra 20.08 0.08.38
15 Mäkelä Ella TuS 21.26 0.09.56
16 Sköld Jenny RaLu 22.25 0.10.55
17 Ahvenjärvi Säde UlvUra 22.47 0.11.17
18 Sköld Julia RaLu 22.52 0.11.22
19 Maisila Sanni MSParma 22.55 0.11.25
20 Kivioja Lotta NaWi 22.56 0.11.26
21 Rantanen Saga PIF 26.02 0.14.32
22 Rantanen Linn PIF 32.10 0.20.40