FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rinkelirastit 2018
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Eetu IkNV 53.02 0.00.00 87.69 87.30
2 Heiska Samu VeVe 57.31 0.04.29 80.05 79.69
3 Hautala Jarkko VaajTe 1.00.09 0.07.07 75.77 75.43
4 Koivisto Daniel VeVe 1.00.41 0.07.39 74.34 74.01
5 Heikkinen Valtteri VeVe 1.03.19 0.10.17 70.51 70.20
6 Noponen Petri AnttU 1.05.35 0.12.33 67.36 67.06
7 Rantala Valtteri LS-37 1.06.11 0.13.09 66.05 65.76
8 Vicari Lars Navi 1.06.55 0.13.53 64.63 64.34
9 Outinen Tuomas KyS 1.09.01 0.15.59 61.99 61.72
10 Leirimaa Tatu RaVa 1.09.03 0.16.01 61.29 61.02
11 Lahtinen Vesa HiKi 1.20.21 0.27.19 52.09 51.86
12 Siikilä Juho Navi 1.21.49 0.28.47 50.59 50.36
13 Tarkkio Henrik HS 1.23.56 0.30.54 48.76 48.54
14 Kauppila Tomi VeVe 1.30.38 0.37.36 44.64 44.44
15 Marttinen Harri AnttU 1.44.51 0.51.49 38.14 37.97
Inkilä Reetu KeuKi KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellinen Teppo JoKu 1.03.50 0.00.00 57.18 57.68
2 Auvinen Jukka KuoSu 1.10.00 0.06.10 48.23 48.66
3 Husu Sampsa YlämPy 1.16.51 0.13.01 40.37 40.73

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Husu Heikki SKVuoksi 1.04.55 0.00.00 55.78 54.21
2 Kiuru Jani RaKaS 1.05.14 0.00.19 54.32 52.79
3 Kaplas Jarkko JoKu 1.06.27 0.01.32 52.16 50.69
4 Kurhinen Jani S-JKL 1.13.57 0.09.02 45.82 44.53
5 Rautio Mikko JoKu 1.18.02 0.13.07 42.42 41.23
6 Kiintola Jarno KS 1.26.01 0.21.06 37.59 36.53
7 Teirivaara Juha MP 1.26.13 0.21.18 36.60 35.57
Hellstedt Tony Lynx KES -
Kivenjuuri Tomi ORa EIL -
Hietanen Aki SKVuoksi EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Jarkko RaVa 54.17 0.00.00 48.54 46.20
2 Hytönen Harri KärKV 54.24 0.00.07 46.99 44.72
3 Poikonen Pasi JoKu 1.05.09 0.10.52 38.02 36.19
4 Saalasti Pekka MulPa 1.13.45 0.19.28 32.52 30.95
5 Marttinen Jarno AnttU 1.17.29 0.23.12 29.93 28.48
6 Kyckling Kai RaHa 1.47.00 0.52.43 20.93 19.92

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KaaRa 51.54 0.00.00 62.90 61.43
2 Leppämäki Tero ViiSu 54.14 0.02.20 59.30 57.91
3 Parttimaa Timo AngA 54.25 0.02.31 58.20 56.83
4 Kauria Juha ORa 55.21 0.03.27 56.33 55.01
5 Heikkinen Jarkko VeVe 57.36 0.05.42 53.28 52.03
6 Tielinen Vesa LuuRa 57.56 0.06.02 52.13 50.91
7 Hakulinen Pekka EsSu 1.07.52 0.15.58 43.78 42.75
8 Eskelinen Jussi RaKaS 1.13.27 0.21.33 39.78 38.85
9 Takaoja Vesa ORa 1.20.58 0.29.04 35.48 34.65
10 Sippu Visa InkTe 1.23.53 0.31.59 33.67 32.88
11 Pigarev Igor RUS 1.42.12 0.50.18 27.15 26.52

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkeri Pekka ORa 48.05 0.00.00 50.26 49.78
2 Valjakka Tapio Navi 1.00.14 0.12.09 39.52 39.14
3 Kuusinen Mikko Lynx 1.08.51 0.20.46 34.05 33.72
4 Penttinen Tapani Navi 1.15.17 0.27.12 30.66 30.36
5 Kiselev Igor RUS 1.16.48 0.28.43 29.58 29.30
6 Pajunen Jukka Navi 1.21.30 0.33.25 27.43 27.17
7 Mitenkov Andrej RUS 1.23.15 0.35.10 26.42 26.16
8 Lepola Antti RaVa 1.31.58 0.43.53 23.52 23.29
9 Liukkonen Jari IHR 1.47.53 0.59.48 19.71 19.52
10 Tanaev Alexander RUS 1.56.30 1.08.25 17.94 17.77
Neuvonen Timo MulPa KES -
Markku Jouni MulPa EIL -
Hokka Kari Trian EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyppänen Timo EKSu 52.20 0.00.00 43.31 42.28
2 Puustinen Tuomo Pihkan 1.02.48 0.10.28 35.32 34.48
3 Karlsson Henrik KuUS 1.03.30 0.11.10 34.17 33.36
4 Kosonen Hannu ORa 1.04.03 0.11.43 33.11 32.33
5 Kattelus Seppo LuuRa 1.05.32 0.13.12 31.62 30.87
6 Laine Pertti MulPa 1.10.40 0.18.20 28.64 27.96
7 Höglund Risto ORa 1.14.55 0.22.35 26.37 25.74
8 Kovalenko Nikolay Inus 1.17.59 0.25.39 24.71 24.12

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio JoKu 49.05 0.00.00 47.72 47.55
2 Karvonen Jorma SOC 49.16 0.00.11 46.12 45.95
3 Pokela Erkki LuuRa 53.19 0.04.14 41.30 41.14
4 Hyyryläinen Raimo JuvU 1.06.07 0.17.02 32.24 32.12
5 Leinonen Markku Pihkan 1.06.39 0.17.34 30.93 30.81
6 Tarvainen Juhani PiTa 1.12.47 0.23.42 27.35 27.25

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellinen Veikko JoKu 48.05 0.00.00 40.40 39.97
2 Kivistö Erkki Pihkan 48.53 0.00.48 39.28 38.86
3 Töyrylä Hannu KS 49.07 0.01.02 38.64 38.22
4 Hyyryläinen Jorma Navi 49.14 0.01.09 38.09 37.68
5 Leino Tapio HS 52.16 0.04.11 35.45 35.07
6 Kyckling Veli-Matti HS 57.26 0.09.21 31.87 31.53
7 Mäkilä Ilmari EsSu 57.53 0.09.48 31.24 30.90
8 Kyöstilä Matti RaKaS 58.12 0.10.07 30.68 30.35
9 Sartanen Kari SKVuoksi 58.44 0.10.39 30.02 29.70
10 Paukkunen Ossi RaKaS 1.00.16 0.12.11 28.89 28.57
11 Tuominen Seppo KS 1.01.17 0.13.12 28.04 27.74
12 Lehtonen Matti PiVe 1.04.46 0.16.41 26.19 25.90
13 Rautio Pekka JoKu 1.05.45 0.17.40 25.45 25.18
14 Harkov Sergei Inus 1.13.07 0.25.02 22.58 22.34

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Railo Matti LS-37 53.08 0.00.00 29.50 28.47
2 Salo Eero InkTe 1.03.42 0.10.34 23.68 22.86
3 Karnaattu Mauri KS 1.05.46 0.12.38 22.05 21.28
4 Rantala Heikki EE 1.12.09 0.19.01 19.28 18.61
5 Juntunen Olli HS 2.18.32 1.25.24 9.62 9.28

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kakkola Eero JoKu 44.20 0.00.00 19.88 19.95
2 Hämäläinen Juhani ORa 45.42 0.01.22 17.84 17.90
3 Salmi Tarmo JoKu 53.55 0.09.35 13.89 13.94

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markku Kalevi MulPa 1.21.08 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pätäri Viljami KyS 1.01.15 0.00.00 65.92 62.05
2 Klemola Saul Koovee 1.03.15 0.02.00 59.05 55.58
3 Mesiäinen Jaakko Navi 1.15.12 0.13.57 45.64 42.96

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Boström Kristian EsSu 44.26 0.00.00 49.69 49.35
2 Packalén Anton Lynx 49.00 0.04.34 43.93 43.63
3 Ripatti Max JoKu 56.50 0.12.24 36.91 36.65
4 Pellinen Veeti JoKu 1.03.08 0.18.42 32.35 32.13
5 Soini Otto KyS 1.05.16 0.20.50 30.45 30.24
6 Rautio Juho JoKu 1.09.19 0.24.53 27.87 27.68
7 Kuusio Samu RaKaS 1.19.16 0.34.50 23.68 23.51

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppämäki Anton S-JKL 49.56 0.00.00
Mattila Lauri KS EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Länsivuori Luukas RaKaS 33.50 0.00.00
2 Kivenjuuri Lauri ORa 34.45 0.00.55
3 Meuronen Joonas HS 36.08 0.02.18
4 Norrbacka Roni-Eemil AR 40.39 0.06.49
5 Jauho Arttu JoKu 43.54 0.10.04
6 Kyckling Veikka RaHa 1.03.11 0.29.21

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusinen Karri Lynx 16.00 0.00.00
2 Kurhinen Miika S-JKL 23.03 0.07.03
3 Takanen Eetu VeVe 23.09 0.07.09
4 Kivenjuuri Aaro ORa 23.17 0.07.17
5 Länsivuori Jonatan RaKaS 23.58 0.07.58
Pellinen Pietari JoKu KES -
Kovanen Sauli S-JKL KES -
Kuusinen Tuomas Lynx EIL -
Kaipia Sampo LappRi EIL -
Hellstedt Oliver Lynx EIL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tyni Sisu VeVe 12.24 0.00.00
2 Vainio Anton VeVe 13.40 0.01.16
3 Siivola Visa LappRi 14.18 0.01.54
4 Jauho Eelis JoKu 14.21 0.01.57
5 Söyrilä Leevi AngA 14.33 0.02.09
6 Länsivuori Julius RaKaS 15.48 0.03.24
7 Kiintola Eemil KS 16.20 0.03.56
8 Kankainen Nuutti LappRi 17.33 0.05.09
9 Jokela Väinö VeVe 18.15 0.05.51
10 Ryyppö Topias HS 18.35 0.06.11
11 Tamminen Oskari LuuRa 19.29 0.07.05
12 Packalen Jonas Lynx 20.51 0.08.27
13 Pulkkinen Elmo RaKaS 21.04 0.08.40
14 Rautio Joel JoKu 23.08 0.10.44
15 Jauho Topias JoKu 23.23 0.10.59
16 Tielinen Miika LappRi 25.14 0.12.50

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haikonen Henna-Riikka AnttU 51.01 0.00.00 88.65 85.01
2 Virta Elli Lynx 59.01 0.08.00 75.19 72.11
3 Autio Päivi Hiisi 59.30 0.08.29 73.16 70.16
4 Pajunen Jenna AnttU 1.04.14 0.13.13 66.45 63.72
5 Hasu Outi Trian 1.05.13 0.14.12 64.14 61.51
6 Kiuru Veera RaKaS 1.09.47 0.18.46 58.73 56.32
7 Rautasalo Essi KR 1.17.54 0.26.53 51.52 49.41
8 Kauppinen Niina KeuKi 1.24.19 0.33.18 46.60 44.69
9 Turkka Saara KS 1.35.19 0.44.18 40.33 38.68
Inkeri Niina-Mari ORa EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Törmänen Johanna RaKaS 1.12.57 0.00.00
2 Kiljunen Maija RR 1.21.33 0.08.36

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Minna HS 1.01.49 0.00.00 61.54 61.60
2 Tonder Marja AlatPi 1.07.54 0.06.05 54.62 54.68
3 Kriktilä Liisa VeVe 1.08.46 0.06.57 52.55 52.60
4 Kyckling Katja Lynx 1.09.31 0.07.42 50.62 50.66
5 Kyläkoski Reetta TuS 1.22.22 0.20.33 41.57 41.61
6 Kivenjuuri Katja ORa 1.25.00 0.23.11 39.16 39.20
7 Friari Päivi SKVuoksi 1.33.02 0.31.13 34.76 34.79

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Henna HS 1.12.20 0.00.00
2 Liikonen Sari KärKV 1.42.13 0.29.53
Heikkinen Anniina VeVe EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lankinen Hanna HS 55.56 0.00.00 43.18 43.11
2 Outinen Pia KyS 57.24 0.01.28 41.17 41.10
3 Kinnunen Virpi ORa 58.10 0.02.14 39.74 39.67
4 Hautaniemi Marjaana RaKaS 1.04.14 0.08.18 35.18 35.12
5 Franssila Hanna AngA 1.05.38 0.09.42 33.64 33.59
6 Villikka Sanna KyS 1.16.37 0.20.41 28.14 28.10
7 Pigareva Galina 1.22.32 0.26.36 25.50 25.46
Kantanen Leena RaKaS KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauria Pirjo ORa 57.21 0.00.00 44.66 43.26
2 Lallo Tuula Trian 59.39 0.02.18 41.65 40.34
3 Vehomäki Pirkko ORa 1.00.19 0.02.58 39.91 38.66
4 Pajunen Tarja Navi 1.10.40 0.13.19 32.98 31.94
5 Hakkarainen Riitta RaKaS 1.13.45 0.16.24 30.56 29.60
Rautasalo Anneli KR KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Airi KS 1.03.29 0.00.00
2 Lomova Irina Inus 1.22.01 0.18.32
Pulkkinen Arja JoKu KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Helena KS 54.59 0.00.00 47.76 46.83
2 Tikka Eija RaKaS 1.19.05 0.24.06 30.71 30.12
3 Paatero Leena EsSu 1.21.38 0.26.39 27.34 26.81
Petäys Helvi Pihkan EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Särkkä Liisa Navi 1.09.31 0.00.00
2 Aarniosalo Anneli Navi 1.25.04 0.15.33

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Talka Riitta JoKu 1.00.58 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piskonen Leena Navi 1.33.54 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hasu Iina Trian 1.14.09 0.00.00
Rautasalo Iina KR KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnunen Jutta ORa 58.23 0.00.00 51.56 50.31
2 Pellinen Viivi JoKu 1.03.43 0.05.20 43.70 42.64
3 Kantanen Raisa RaKaS 1.26.43 0.28.20 29.51 28.79

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lantta Tinja LappRi 40.41 0.00.00 43.64 40.21
2 Leppämäki Elsa S-JKL 40.45 0.00.04 42.75 39.39
3 Heikkinen Ida VeVe 42.52 0.02.11 39.87 36.73
4 Soikkeli Sofia EsSu 45.41 0.05.00 36.68 33.79
4 Soini Mette KyS 45.41 0.05.00 36.68 33.79
6 Laitimo Maija JoKu 58.20 0.17.39 27.58 25.41
7 Marttinen Jenni AnttU 1.01.01 0.20.20 25.83 23.79
8 Metsälä Piitu RaKaS 1.15.51 0.35.10 20.34 18.74
Kiero Veera LappRi KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pätäri Emilia KyS 32.01 0.00.00
2 Soikkeli Linnea EsSu 32.53 0.00.52
3 Lavonen Sanni MiehVi 37.02 0.05.01
4 Ripatti Mona JoKu 39.45 0.07.44
5 Jokela Kiia VeVe 43.44 0.11.43
Kaplas Kerttu JoKu EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Roosa VeVe 22.08 0.00.00
2 Tamminen Ilona LuuRa 29.25 0.07.17

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Laura LappRi 18.09 0.00.00
2 Kyläkoski Elli TuS 18.38 0.00.29
3 Rautio Oona JoKu 20.07 0.01.58
4 Soikkeli Lauriina EsSu 20.48 0.02.39
5 Kiintola Emilia KS 22.19 0.04.10
6 Kuusio Senni RaKaS 25.20 0.07.11
7 Kantanen Reea RaKaS 25.41 0.07.32
8 Kaplas Martta JoKu 27.28 0.09.19
9 Kriktilä Pihla VeVe 27.45 0.09.36
Meuronen Siiri HS EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 12.43 0.00.00
2 Törmänen Nella RaKaS 15.21 0.02.38
3 Laakso Anni LappRi 15.45 0.03.02
4 Hietanen Silja SKVuoksi 15.55 0.03.12
5 Takanen Tiitu VeVe 17.22 0.04.39
6 Kriktilä Tuuli VeVe 19.16 0.06.33
7 Noponen Venla AnttU 19.17 0.06.34
8 Söyrilä Iida AngA 19.28 0.06.45
9 Kurhinen Inka S-JKL 20.04 0.07.21
10 Kaplas Elsa JoKu 21.44 0.09.01
11 Noponen Vilma AnttU 22.05 0.09.22
12 Pellinen Emma JoKu 22.54 0.10.11
13 Norrbacka Iira-Nella AR 23.19 0.10.36
14 Tyni Veera VeVe 38.29 0.25.46
15 Kortelainen Tara RaKaS 42.05 0.29.22