FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rinkelirastit 2018
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nenonen Lauri KR 13.25 0.00.00 85.89 82.43
2 Hirvikallio Joni Koovee 13.27 0.00.02 84.96 81.54
3 Heiska Samu VeVe 14.13 0.00.48 79.70 76.49
4 Vesanto Anssi EsSu 14.52 0.01.27 75.57 72.53
4 Rantala Valtteri LS-37 14.52 0.01.27 75.57 72.53
6 Koivisto Daniel VeVe 15.34 0.02.09 70.94 68.08
7 Vicari Lars Navi 15.42 0.02.17 69.73 66.92
8 Outinen Tuomas KyS 16.07 0.02.42 67.33 64.62
9 Noponen Petri AnttU 16.09 0.02.44 66.59 63.91
10 Tani Jukka KS 16.13 0.02.48 65.73 63.08
11 Mesiäinen Jaakko Navi 16.27 0.03.02 64.21 61.63
12 Inkilä Reetu KeuKi 16.28 0.03.03 63.56 61.01
13 Lahtinen Vesa HiKi 16.41 0.03.16 62.16 59.66
14 Heikkinen Valtteri VeVe 16.43 0.03.18 61.46 58.99
15 Mutka Manu TuMe 16.51 0.03.26 60.41 57.98
16 Marttinen Harri AnttU 17.32 0.04.07 57.51 55.19
17 Hakkarainen Markus RaKaS 17.51 0.04.26 55.95 53.70
18 Kauppila Tomi VeVe 19.49 0.06.24 49.91 47.90
Leirimaa Tatu RaVa HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pellinen Teppo JoKu 15.04 0.00.00 52.00 34.78
2 Auvinen Jukka KuoSu 15.58 0.00.54 47.59 31.84
3 Karhu Panu YlämPy 16.13 0.01.09 45.41 30.38
4 Husu Sampsa YlämPy 17.54 0.02.50 39.83 26.64
5 Kuivalainen Aaro EsAk 18.50 0.03.46 36.61 24.49
6 Törmänen Matias RaKaS 20.21 0.05.17 32.72 21.89

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leppänen Kristian LS-37 14.11 0.00.00 59.83 65.20
2 Kiintola Jarno KS 15.09 0.00.58 54.61 59.52
3 Kiuru Jani RaKaS 15.15 0.01.04 52.86 57.61
4 Husu Heikki SKVuoksi 15.42 0.01.31 50.00 54.49
5 Rautio Mikko JoKu 16.30 0.02.19 46.29 50.44
6 Kaplas Jarkko JoKu 17.17 0.03.06 42.96 46.82
7 Hellstedt Tony Lynx 25.22 0.11.11 28.44 30.99

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hytönen Harri KärKV 14.10 0.00.00 53.65 62.05
2 Maasilta Tommi RaVa 14.56 0.00.46 49.94 57.76
3 Tonder Mika SKVuoksi 15.23 0.01.13 47.55 55.00
4 Ryyppö Jarkko RaVa 15.35 0.01.25 46.03 53.24
5 Nurmiainen Jouko Raseborg 18.38 0.04.28 37.73 43.64
6 Marttinen Jarno AnttU 19.12 0.05.02 35.87 41.49
7 Kyckling Kai RaHa 21.03 0.06.53 32.04 37.06
Poikonen Pasi JoKu HYL -
Kleemola Jari PertPe HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haikonen Risto AnttU 12.13 0.00.00 65.75 66.47
2 Tielinen Vesa LuuRa 13.04 0.00.51 60.77 61.43
3 Hakulinen Pekka EsSu 13.17 0.01.04 59.08 59.72
4 Heikkinen Jarkko VeVe 13.26 0.01.13 57.73 58.35
5 Parttimaa Timo AngA 13.29 0.01.16 56.83 57.44
6 Kauria Juha ORa 13.37 0.01.24 55.59 56.19
7 Pellinen Antti JoKu 14.06 0.01.53 53.03 53.60
7 Hautaniemi Petri RaKaS 14.06 0.01.53 53.03 53.60
9 Ojalainen Jorma SKVuoksi 14.26 0.02.13 50.52 51.06
10 Rautio Mika AnttU 14.36 0.02.23 49.31 49.84
11 Kotro Petri KaaRa 14.37 0.02.24 48.62 49.14
12 Hietanen Ari KuUS 15.44 0.03.31 44.58 45.06
13 Jaatinen Tapio SKVuoksi 15.54 0.03.41 43.53 44.00
Leppämäki Tero ViiSu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Inkeri Pekka ORa 13.10 0.00.00 49.84 53.93
2 Penttinen Tapani Navi 14.41 0.01.31 44.21 47.84
3 Mitenkov Andrej RUS 14.50 0.01.40 43.29 46.84
4 Ojalainen Kari SKVuoksi 14.57 0.01.47 42.48 45.97
5 Hakulinen Jukka VeVe 14.58 0.01.48 41.97 45.41
6 Laukkarinen Kari TVV 15.19 0.02.09 40.55 43.87
7 Liukkonen Jari IHR 16.01 0.02.51 38.34 41.48
8 Valjakka Tapio Navi 16.16 0.03.06 37.32 40.38
9 Markku Jouni MulPa 16.56 0.03.46 35.43 38.34
10 Kiselev Igor RUS 17.42 0.04.32 33.50 36.25
11 Tanaev Alexander RUS 17.58 0.04.48 32.61 35.29
12 Liukkonen Juha HiKi 18.22 0.05.12 31.52 34.10
13 Neuvonen Timo MulPa 20.55 0.07.45 27.34 29.58
Lepola Antti RaVa HYL -
Kuusinen Mikko Lynx HYL -
Hokka Kari Trian EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyppänen Timo EKSu 12.54 0.00.00 43.06 48.15
2 Puustinen Tuomo Pihkan 16.55 0.04.01 32.02 35.80
3 Kovalenko Nikolay Inus 16.58 0.04.04 31.10 34.78
4 Kosonen Hannu ORa 17.36 0.04.42 29.19 32.65
5 Virtanen Timo IitPy 17.42 0.04.48 28.24 31.58
6 Höglund Risto ORa 18.15 0.05.21 26.63 29.78
7 Kuokkanen Juri Inus 23.50 0.10.56 19.81 22.15

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pietikäinen Markku JoKu 12.45 0.00.00 51.70 44.99
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 13.11 0.00.26 48.93 42.58
3 Sani Mikko HU-46 13.45 0.01.00 45.88 39.93
4 Tarvainen Juhani PiTa 15.53 0.03.08 38.83 33.79
5 Peippo Tapio JoKu 16.34 0.03.49 36.38 31.66
6 Pokela Erkki LuuRa 18.06 0.05.21 32.51 28.30
7 Parviainen Martti XYZ 19.23 0.06.38 29.63 25.79
8 Terävä Seppo XYZ 21.57 0.09.12 25.52 22.21

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Railimo Matti SOC 11.45 0.00.00 43.47 42.01
2 Kivistö Erkki Pihkan 12.42 0.00.57 39.67 38.34
3 Pellinen Veikko JoKu 12.49 0.01.04 38.77 37.46
4 Lehtonen Matti PiVe 13.10 0.01.25 37.21 35.96
5 Leino Tapio HS 13.33 0.01.48 35.64 34.44
6 Rautio Pekka JoKu 14.50 0.03.05 32.09 31.01
6 Kyöstilä Matti RaKaS 14.50 0.03.05 32.09 31.01
8 Rönkkö Paavo EsSu 14.58 0.03.13 30.87 29.83
9 Paukkunen Ossi RaKaS 15.59 0.04.14 28.47 27.51
10 Sartanen Kari SKVuoksi 18.03 0.06.18 24.83 23.99
11 Kyckling Veli-Matti HS 18.23 0.06.38 24.00 23.19
12 Harkov Sergei Inus 19.51 0.08.06 21.87 21.14
Hyyryläinen Jorma Navi EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Heikki EE 16.43 0.00.00
2 Juntunen Olli HS 28.09 0.11.26

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmi Tarmo JoKu 14.19 0.00.00 24.29 12.41
2 Kakkola Eero JoKu 16.35 0.02.16 19.40 9.91
3 Pulli Erkki KoHo 22.22 0.08.03 13.22 6.75
Hämäläinen Juhani ORa EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Klemola Saul Koovee 13.35 0.00.00
Pätäri Viljami KyS HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Boström Kristian EsSu 13.42 0.00.00 50.49 44.61
2 Maasilta Aapo RaVa 14.25 0.00.43 46.95 41.48
3 Packalén Anton Lynx 16.15 0.02.33 40.74 36.00
4 Pellinen Veeti JoKu 16.47 0.03.05 38.56 34.07
5 Ripatti Max JoKu 19.50 0.06.08 31.89 28.17
6 Rautio Juho JoKu 19.56 0.06.14 30.98 27.38
7 Kuusio Samu RaKaS 20.59 0.07.17 28.73 25.38
8 Soini Otto KyS 23.43 0.10.01 24.79 21.90

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppämäki Anton S-JKL 13.39 0.00.00
2 Pekkala Tuukka EsSu 15.17 0.01.38
Mattila Lauri KS EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Meuronen Joonas HS 14.00 0.00.00
2 Inkilä Aapo KeuKi 16.25 0.02.25
3 Länsivuori Luukas RaKaS 16.59 0.02.59
4 Jauho Arttu JoKu 18.30 0.04.30
5 Kyckling Veikka RaHa 22.01 0.08.01

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusinen Karri Lynx 11.15 0.00.00
2 Hirvilahti Joona VeVe 11.23 0.00.08
3 Suomalainen Vilho LappRi 13.48 0.02.33
4 Saarilaakso Sulo LappRi 15.20 0.04.05
5 Inkilä Eero KeuKi 16.01 0.04.46
6 Ojalainen Matias SKVuoksi 16.24 0.05.09
7 Länsivuori Jonatan RaKaS 18.27 0.07.12
8 Pekkala Miikka EsSu 19.04 0.07.49
9 Pellinen Pietari JoKu 19.41 0.08.26
10 Kovanen Sauli S-JKL 41.00 0.29.45
Takanen Eetu VeVe HYL -
Kaipia Sampo LappRi HYL -
Kuusinen Tuomas Lynx EIL -
Hellstedt Oliver Lynx EIL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Länsivuori Julius RaKaS 12.07 0.00.00
2 Simola Viljo LuuRa 12.09 0.00.02
3 Söyrilä Leevi AngA 12.43 0.00.36
4 Siivola Visa LappRi 13.53 0.01.46
5 Hirvilahti Niklas VeVe 14.03 0.01.56
6 Tyni Sisu VeVe 15.10 0.03.03
7 Kiintola Eemil KS 17.06 0.04.59
8 Vainio Anton VeVe 18.01 0.05.54
9 Saalasti Paavo KR 22.30 0.10.23
10 Tamminen Oskari LuuRa 23.46 0.11.39
11 Jauho Eelis JoKu 25.03 0.12.56
12 Saalasti Toivo KR 25.13 0.13.06
13 Jokela Väinö VeVe 31.53 0.19.46
14 Ryyppö Topias HS 35.41 0.23.34

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virta Elli Lynx 14.19 0.00.00 85.60 79.44
2 Kauppila Sanna AngA 15.16 0.00.57 79.07 73.38
3 Autio Päivi Hiisi 15.52 0.01.33 74.92 69.53
4 Kiuru Veera RaKaS 16.06 0.01.47 72.69 67.46
5 Hasu Outi Trian 16.15 0.01.56 70.89 65.79
6 Pajunen Jenna AnttU 17.03 0.02.44 66.49 61.70
7 Noponen Heli AnttU 17.59 0.03.40 62.01 57.55
8 Oksanen Emmi SiiRa 18.14 0.03.55 60.15 55.83
9 Rautasalo Essi KR 18.31 0.04.12 58.24 54.05
10 Kauppinen Niina KeuKi 19.33 0.05.14 54.22 50.32
11 Simola Anni LuuRa 20.45 0.06.26 50.20 46.59
Haikonen Henna-Riikka AnttU EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiintola Susanna KS 22.19 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Törmänen Johanna RaKaS 17.05 0.00.00 11.91 0.00
2 Pohjamo Anu SKVuoksi 17.39 0.00.34 10.67 0.00
3 Kiljunen Maija RR 19.42 0.02.37 8.78 0.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ryyppö Minna HS 15.03 0.00.00 57.98 60.71
2 Tonder Marja AlatPi 15.08 0.00.05 56.80 59.47
3 Pekkala Sini EsSu 15.16 0.00.13 55.45 58.05
4 Kyckling Katja Lynx 15.40 0.00.37 53.19 55.69
5 Wolff Charlotta Raseborg 16.51 0.01.48 48.68 50.97
6 Huusari Heidi InkTe 16.53 0.01.50 47.81 50.06
7 Kriktilä Liisa VeVe 17.03 0.02.00 46.58 48.76
8 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 17.48 0.02.45 43.88 45.94
9 Friari Päivi SKVuoksi 19.01 0.03.58 40.38 42.28
10 Kyläkoski Reetta TuS 19.54 0.04.51 37.93 39.71
11 Pätäri Päivi KyS 24.55 0.09.52 29.77 31.17

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kärkkäinen Varpu ORa 13.48 0.00.00 47.77 51.61
2 Nurminen Henna HS 16.45 0.02.57 37.39 40.40
3 Liukkonen Niina Navi 18.05 0.04.17 32.81 35.45
4 Liikonen Sari KärKV 23.14 0.09.26 24.12 26.06
Heikkinen Anniina VeVe EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Franssila Hanna AngA 15.39 0.00.00 42.98 47.07
2 Hietanen Pia KuUS 16.22 0.00.43 40.21 44.04
3 Hautaniemi Marjaana RaKaS 17.22 0.01.43 37.07 40.60
4 Villikka Sanna KyS 17.55 0.02.16 35.13 38.47
5 Virtanen Tiina PertPe 18.06 0.02.27 33.97 37.21
6 Liukkonen Sirpa HlS 19.09 0.03.30 31.36 34.34
7 Outinen Pia KyS 19.41 0.04.02 29.78 32.61
8 Kantanen Leena RaKaS 20.18 0.04.39 28.16 30.84

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauria Pirjo ORa 14.08 0.00.00 45.69 45.28
2 Hakkarainen Riitta RaKaS 16.30 0.02.22 38.16 37.82
3 Vehomäki Pirkko ORa 17.43 0.03.35 34.62 34.32
4 Lallo Tuula Trian 17.51 0.03.43 33.46 33.16
5 Äijälä Merja Navi 18.43 0.04.35 31.05 30.77
6 Korhonen Eeva RaKaS 22.01 0.07.53 25.66 25.43
7 Rautasalo Anneli KR 22.52 0.08.44 24.00 23.79

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pulkkinen Arja JoKu 17.27 0.00.00
2 Lomova Irina Inus 18.32 0.01.05

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tikka Eija RaKaS 15.45 0.00.00 45.41 34.93
2 Juvonen Marja RaKaS 16.17 0.00.32 40.63 31.25
3 Kattelus Helena KS 21.42 0.05.57 28.02 21.55
Petäys Helvi Pihkan EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Särkkä Liisa Navi 15.36 0.00.00
2 Aarniosalo Anneli Navi 25.37 0.10.01

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Talka Riitta JoKu 22.38 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Piskonen Leena Navi 18.57 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hasu Iina Trian 14.34 0.00.00
2 Rautasalo Iina KR 18.24 0.03.50

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pohjamo Neea SKVuoksi 14.28 0.00.00 48.47 42.27
2 Pellinen Viivi JoKu 15.28 0.01.00 43.07 37.56
3 Lehikoinen Aino EsSu 16.25 0.01.57 38.44 33.53
4 Kantanen Raisa RaKaS 21.22 0.06.54 27.89 24.33

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiero Veera LappRi 13.22 0.00.00 43.30 36.29
2 Lantta Tinja LappRi 13.29 0.00.07 42.12 35.31
3 Soikkeli Sofia EsSu 14.10 0.00.48 39.33 32.96
4 Leppämäki Elsa S-JKL 14.24 0.01.02 37.94 31.80
5 Heikkinen Ida VeVe 14.33 0.01.11 36.80 30.84
6 Soini Mette KyS 17.02 0.03.40 30.80 25.81
7 Laitimo Maija JoKu 17.28 0.04.06 29.41 24.65
8 Metsälä Piitu RaKaS 20.09 0.06.47 24.96 20.92
Marttinen Jenni AnttU HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lavonen Sanni MiehVi 13.49 0.00.00
2 Pätäri Emilia KyS 13.55 0.00.06
3 Jokela Kiia VeVe 15.00 0.01.11
4 Tonder Oona SKVuoksi 15.33 0.01.44
5 Soikkeli Linnea EsSu 16.09 0.02.20
6 Ripatti Mona JoKu 16.19 0.02.30
7 Leppänen Nella LS-37 22.50 0.09.01
8 Kaplas Kerttu JoKu 40.12 0.26.23
Hokka Siiri Trian EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Roosa VeVe 12.50 0.00.00
2 Leppänen Jenni LS-37 13.51 0.01.01
3 Tamminen Ilona LuuRa 14.47 0.01.57
4 Pohjamo Iina SKVuoksi 20.25 0.07.35
5 Vehomäki Suvi ORa 59.03 0.46.13

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kyläkoski Elli TuS 11.14 0.00.00
2 Kurttila Meeri Navi 12.05 0.00.51
3 Laakso Laura LappRi 12.53 0.01.39
4 Kiintola Emilia KS 13.42 0.02.28
5 Rautio Oona JoKu 14.58 0.03.44
6 Soikkeli Lauriina EsSu 15.31 0.04.17
7 Kaplas Martta JoKu 19.05 0.07.51
8 Kantanen Reea RaKaS 21.08 0.09.54
9 Kriktilä Pihla VeVe 21.17 0.10.03
10 Kuusio Senni RaKaS 25.37 0.14.23
11 Meuronen Siiri HS 26.02 0.14.48

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 11.43 0.00.00
2 Hyvölä Venla KyS 12.34 0.00.51
3 Takanen Tiitu VeVe 14.46 0.03.03
4 Törmänen Nella RaKaS 16.09 0.04.26
5 Laakso Anni LappRi 17.48 0.06.05
6 Kortelainen Tara RaKaS 19.14 0.07.31
7 Söyrilä Iida AngA 20.11 0.08.28
8 Nurmiainen Elsa Raseborg 23.37 0.11.54
9 Tonder Ilona SKVuoksi 29.55 0.18.12
10 Kaplas Elsa JoKu 32.05 0.20.22
11 Pellinen Emma JoKu 37.08 0.25.25