FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pyöräsuunnistuksen SM-keskimatka (viralliset tulokset, kaikki sarjat)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niemi Pekka KanSu 57.00 0.00.00
2 Haga André Botnia 57.20 0.00.20
3 Laurila Jussi JalJa 57.43 0.00.43
4 Kaksonen Teemu YKV 57.59 0.00.59
5 Pökälä Samuel AR 59.44 0.02.44
6 Kaskinen Kare UlvUra 1.00.34 0.03.34
7 Saarela Samuli KoS 1.01.07 0.04.07
8 Lilja Juha TP 1.02.34 0.05.34
9 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.03.07 0.06.07
10 Blomster Anders VaaSu 1.04.34 0.07.34
11 Kleemola Joona HyRa 1.05.37 0.08.37
12 Juura Elmeri PR 1.08.23 0.11.23
13 Pyykönen Pasi KanSu 1.09.09 0.12.09
14 Vanhanen Konsta AR 1.09.18 0.12.18
15 Huikko Petteri VaajTe 1.10.35 0.13.35
16 Puolakanaho Sakari HyRa 1.10.49 0.13.49
17 Kahelin Jouni VaajTe 1.12.09 0.15.09
18 Blomback Mikael SuJu 1.19.57 0.22.57
19 Latva Niko SuJu 1.21.24 0.24.24
20 Nurminen Jani VaHa 1.27.23 0.30.23
21 Laine Taneli VaHa 1.33.23 0.36.23

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Juho MU 50.27 0.00.00 90.94
2 Hongell Timo KoS 51.50 0.01.23 86.85
3 Lauronen Jarkko LaihLu 54.25 0.03.58 81.15
4 Nousiainen Antti LS-37 54.30 0.04.03 79.45
5 Wik Niklas Falken 55.01 0.04.34 77.14
6 Koski Jussi YKV 58.34 0.08.07 70.99
7 Takamaa Mikko JalJa 1.15.31 0.25.04 53.92
Paavola Kai KoS HYL -
Harlamow Kim KoS HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sorvari Niko RaVi 49.38 0.00.00 75.67
2 Kankkunen Riku KuoSu 50.41 0.01.03 72.71
3 Sarkkinen Timo LaTa 51.06 0.01.28 70.74
4 Lehtinen Juhani SuJu 53.23 0.03.45 66.39
5 Virkki Janne Hiilto 53.48 0.04.10 64.57
6 Toimela Niko LS-37 56.46 0.07.08 59.96
7 Voutilainen Arto JYPS 58.06 0.08.28 57.37
8 Rantanen Olli PIF 59.41 0.10.03 54.67
9 Hyvönen Esa S-JKL 1.04.09 0.14.31 49.76

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pesu Raino Hiilto 44.06 0.00.00 76.59
2 Nurminen Ilkka Hiilto 45.21 0.01.15 73.89
3 Häkkinen Mika Hiilto 46.11 0.02.05 71.98
4 Zdeblovskiy Alexey LS-37 47.15 0.03.09 69.79
5 Klemettinen Vesa S-JKL 47.55 0.03.49 68.26
6 Kamila Kai SuJu 48.25 0.04.19 67.00
7 Friman Sami HyRa 49.22 0.05.16 65.17
8 Pohjola Olli-Pekka Koovee 50.46 0.06.40 62.85
9 Myllykoski Pekka S-JKL 51.44 0.07.38 61.16
10 Koski Eero YKV 52.45 0.08.39 59.48
11 Hämäläinen Esa KanSu 54.56 0.10.50 56.63
12 Aaltonen Tero Lynx 56.09 0.12.03 54.93
13 Raitanen Ismo TP 58.02 0.13.56 52.68
14 Rajala Teemu JalJa 1.02.49 0.18.43 48.25
15 Hakala Arto HlT 1.04.49 0.20.43 46.35
16 Mustikkamaa Timo RaN 1.05.16 0.21.10 45.62
17 Savolainen Tomi RasKe 1.09.03 0.24.57 42.73
18 Ikola Timo LeSi 1.09.33 0.25.27 42.04
19 Karjanlahti Jari-Pekka RasKu 1.11.54 0.27.48 40.30
20 Leppäniemi Jani VetU 1.19.52 0.35.46 35.95

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Johansson Peter Brahe 46.50 0.00.00 67.32
2 Jokinen Heikki LS-37 48.35 0.01.45 64.15
3 Östergård Patric Trian 50.15 0.03.25 61.30
4 Ojala Kai FreeAd 50.19 0.03.29 60.49
5 Raudus Timo Eks 50.42 0.03.52 59.32
6 Kleemola Jouko Eks 50.51 0.04.01 58.43
7 Gynther Kimmo IHR 51.17 0.04.27 57.22
8 Bondarenko Igor LS-37 52.06 0.05.16 55.63
9 Turpiainen Janne HyRa 52.46 0.05.56 54.24
10 Höstman Stefan Malax 55.21 0.08.31 51.05
11 Kinnari Jukka SuJu 56.58 0.10.08 48.96
12 Laasanen Juha LaihLu 59.59 0.13.09 45.89
13 Rissanen Markku TP 1.02.44 0.15.54 43.30
14 Lyyluoma Pasi SuJu 1.17.58 0.31.08 34.37

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Savikko Olli TarpSu 46.41 0.00.00 69.37
2 Launonen Jarmo KeU 48.12 0.01.31 66.47
3 Mäkinen Seppo FreeAd 51.16 0.04.35 61.82
4 Nyholm Thomas Trian 54.52 0.08.11 57.13
5 Mäki Pekka TarpSu 57.29 0.10.48 53.93
6 Enroth Ari RR 58.05 0.11.24 52.77
7 Ovaska Pertti EE 58.34 0.11.53 51.74
8 Niemensivu Pekka KanSu 59.12 0.12.31 50.60
9 Paasi Jaakko TP 1.04.15 0.17.34 46.09
10 Huuhka Jouko KanSu 1.07.11 0.20.30 43.56
11 Holm Mikael Minken 1.09.15 0.22.34 41.76
12 Ojala Hannu TarpSu 1.16.36 0.29.55 37.30
Wiklund Torbjörn Falken HYL -
Mattila Veli-Pekka RaVi HYL -
Sippola Asko KuortKu KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltonen Heikki IPR 42.35 0.00.00 61.20
2 Martikainen Pasi IPR 43.36 0.01.01 59.14
3 Höstman Glenn Malax 44.18 0.01.43 57.57
4 Viilo Keijo TP 44.34 0.01.59 56.60
5 Juura Esa KanSu 47.25 0.04.50 52.61
6 Mannila Tapio EE 47.31 0.04.56 51.91
7 Lehikoinen Aki S-JKL 49.07 0.06.32 49.65
8 Aalto Timo TurSa 52.17 0.09.42 46.11
9 Keski-Ojala Jouko YlivKu 53.04 0.10.29 44.90
10 Toikkanen Ilpo SuJu 1.09.30 0.26.55 33.88
11 Kangasmäki Esa SuJu 1.13.44 0.31.09 31.56
12 Sjöblom Jarmo HinnYr 1.15.11 0.32.36 30.58
Nuoranne Jussi LHR HYL -
Jetsonen Juhani OC-DUBHE HYL -
Autio Ossi HyRa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tyrväinen Heikki JäPa 39.22 0.00.00 53.11
2 Honkanen Reijo TurSa 39.46 0.00.24 51.86
3 Ollikainen Seppo IPR 40.16 0.00.54 50.51
4 Saarinen Heikki SOC 41.15 0.01.53 48.61
5 Slotte Harald Botnia 43.25 0.04.03 45.53
6 Hirsimäki Raimo JäPa 45.41 0.06.19 42.65
7 Pihlaja Antti Malax 50.13 0.10.51 38.23
8 Salminen Esko SuSi 52.45 0.13.23 35.85
9 Moisander Jouni RaVi 55.16 0.15.54 33.70
10 Majasaari Kari SuJu 56.20 0.16.58 32.56
11 Leinonen Markku KuoSu 57.09 0.17.47 31.59
12 Kaataja Jorma RasKe 57.19 0.17.57 31.01

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jokinen Leo KoS 30.28 0.00.00 51.69
2 Orpana Risto SOC 31.41 0.01.13 49.18
3 Juola Eero KoS 32.03 0.01.35 48.09
4 Koivukangas Erkki KoS 33.00 0.02.32 46.19
5 Lehtinen Teuvo SOC 34.21 0.03.53 43.88
6 Köykkä Jussi RasKu 36.18 0.05.50 41.06
7 Hahtola Aulis RasKu 37.08 0.06.40 39.69
8 Kesti Tapani KuortKu 38.32 0.08.04 37.81
9 Taipalus Esko RasKe 40.34 0.10.06 35.50
10 Varonen Arto LeSi 41.46 0.11.18 34.07
11 Ojala Antti TurSa 42.33 0.12.05 33.05
12 Oja Jorma NiS 42.47 0.12.19 32.47
13 Lehtimäki Jorma LHR 44.55 0.14.27 30.55
Nurminen Heikki IPR HYL -
Lakkala Ossi KuoSu KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alalahti Jaakko ONMKY 40.16 0.00.00 42.01
2 Veijovaara Jorma Pohjant 40.37 0.00.21 41.08
3 Peltola Lasse SuJu 40.55 0.00.39 40.22
4 Laitinen Raimo SuSi 42.24 0.02.08 38.27
5 Torvikoski Jouko JäPa 44.10 0.03.54 36.21
6 Luukko Jukka PäijRa 50.20 0.10.04 31.32
7 Karvonen Raimo SuSi 50.50 0.10.34 30.56
8 Martikainen Arvo LS-37 57.08 0.16.52 26.78
9 Kanerva Unto PäijRa 57.59 0.17.43 25.99
10 Toskala Paavo KoS 1.01.35 0.21.19 24.10
Vistiaho Erkki KoS HYL -
Hakala Eino RasKe HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kuisla Raimo EE 1.14.59 0.00.00
Holm Lars-Gunnar Botnia KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nykänen Tomi LS-37 54.15 0.00.00 82.52
2 Rissanen Antti TP 54.56 0.00.41 80.56
3 Venetjoki Väinö KoS 56.10 0.01.55 77.87
4 Autio Wertti HyRa 1.03.42 0.09.27 67.85
5 Haltia Ilari RR 1.04.39 0.10.24 66.05
6 Johansson Emil Brahe 1.04.55 0.10.40 64.98
7 Kronqvist Emil KoS 1.06.10 0.11.55 62.98
8 Laasanen Matti LaihLu 1.07.36 0.13.21 60.88
9 Ekholm Tobias Trian 1.09.49 0.15.34 58.20
10 Arvela Oskari LS-37 1.17.47 0.23.32 51.58
11 Kumara Eemeli LaihLu 1.26.53 0.32.38 45.58
12 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 1.43.45 0.49.30 37.67
Paasi Antti TP HYL -
Nurmi Miika VaaSu HYL -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hanhijärvi Paulus EsAk 1.01.18 0.00.00 58.31
2 Raitanen Konsta TP 1.04.45 0.03.27 54.16
3 Kumara Heikki LaihLu 1.05.34 0.04.16 52.47
4 Helin Saku RaJu 1.11.17 0.09.59 47.32
4 Pelkonen Oula RaVa 1.11.17 0.09.59 47.32
6 Viilo Tommi TP 1.13.32 0.12.14 44.05
7 Perttu Topi LaihLu 1.17.14 0.15.56 41.07
8 Leiniö Juho HS 1.17.51 0.16.33 39.88
Schüle Oliver Koovee HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aaltonen Tatu Lynx 42.50 0.00.00
2 Liponkoski Aapo TP 43.25 0.00.35
3 Pelkonen Elias RaVa 44.27 0.01.37
4 Huhtamäki Rasmus PieHi 45.51 0.03.01
5 Klemettinen Simo S-JKL 45.52 0.03.02
6 Arvela Henri LS-37 47.17 0.04.27
7 Karhunen Juho YKV 55.21 0.12.31
8 Lemberg Ville RaJu 56.07 0.13.17
9 Leiniö Iikka HS 1.03.12 0.20.22
10 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 1.18.03 0.35.13
Kahelin Janne S-JKL HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 57.36 0.00.00 106.97
2 Pesu Mervi RR 1.03.33 0.05.57 95.99
3 Haga Antonia Botnia 1.03.38 0.06.02 94.89
4 Laurila Susanna JalJa 1.07.07 0.09.31 89.05
5 Saarela Ruska KoS 1.07.33 0.09.57 87.57
6 Stengård Ingrid Trian 1.07.44 0.10.08 86.42
7 Hakala Essi MSParma 1.08.45 0.11.09 84.25
8 Hakala Eeva-Liisa KortJV 1.09.33 0.11.57 82.39
9 Nurminen Jutta VaHa 1.09.37 0.12.01 81.43
10 Koskela Salla LHR 1.12.39 0.15.03 77.18
11 Hakala Helena KortJV 1.15.45 0.18.09 73.21
12 Pökälä Mona AR 1.16.17 0.18.41 71.89
13 Närhi Minna JYPS 1.31.00 0.33.24 59.59
14 Rinkinen Satu LS-37 1.35.20 0.37.44 56.23
15 Suokko Susanna KortJV 1.49.21 0.51.45 48.46
Nurminen Kaarina TP HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hertsbacka Henna PIF 50.49 0.00.00 85.78
2 Penttilä Marja KoS 52.12 0.01.23 80.38
3 Koivunen Mari LamSä 53.22 0.02.33 75.55
4 Hautamäki Päivi KortJV 56.46 0.05.57 68.15
5 Jaako Niina LänRa 59.08 0.08.19 62.66

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niittymäki Johanna Hiilto 42.54 0.00.00 70.79
1 Kaijanen Tytti LänRa 42.54 0.00.00 70.79
3 Alexandersson Dina PIF 44.37 0.01.43 66.02
4 Heiskanen Reetta KuoSu 45.18 0.02.24 64.02
5 Caldén Mikaela Minken 45.33 0.02.39 62.67
6 Vaano Kristiina RaVi 46.30 0.03.36 60.41
7 Munsterhjelm Camilla Pohjant 50.15 0.07.21 54.99
8 Salomaa Anne IPR 52.39 0.09.45 51.62
9 Rotola-Pukkila Minna KauKa 56.01 0.13.07 47.71
10 Ojansivu Marjo-Riitta SuSe 56.15 0.13.21 46.70
11 Jämsén Miia JYPS 58.58 0.16.04 43.77

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hedman Kirsi Navi 44.40 0.00.00 67.10
2 Arvela Kirsi LS-37 50.03 0.05.23 58.09
3 Yrjölä Ulla MuuRa 50.34 0.05.54 55.72
4 Nieminen Tuula LHR 51.34 0.06.54 52.89
Oksanen Anu SaPu HYL -
Paalanen Satu IPR HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Perkkalainen Johanna RasKe 44.40 0.00.00 66.93
2 Erkkilä Marja YKV 47.40 0.03.00 61.67
3 Rajasaari Kristiina RasKe 48.54 0.04.14 59.10
4 Pirttilä Lea OH 53.36 0.08.56 52.99
5 Korpela-Kamila Heidi SuJu 54.09 0.09.29 51.53
6 Laine Merja VaHa 55.50 0.11.10 49.08
7 Ala-Kasari Outi RasKu 1.00.34 0.15.54 44.42
8 Kahelin Anne S-JKL 1.09.36 0.24.56 37.94
Oksa Sari TarpSu HYL -
Oikkonen Mirka OH HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 48.43 0.00.00 61.28
2 Björkqvist Yvonne Minken 49.12 0.00.29 59.67
3 Äijälä Tiina RaN 50.01 0.01.18 57.70
4 Nyholm Satu RaN 50.11 0.01.28 56.51
5 Jetsonen Sari OC-DUBHE 55.33 0.06.50 50.16
6 Rasimus Tuula MuuRa 56.02 0.07.19 48.84
7 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 1.13.27 0.24.44 36.58
8 Valtanen Merja HinnYr 1.24.42 0.35.59 31.13
9 Erkkilä Riitta LapVi 1.28.02 0.39.19 29.39
Keski-Ojala Virpi YlivKu HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Raatikainen Päivi SaPu 42.24 0.00.00 53.24
2 Lumme Ritva LHR 44.03 0.01.39 48.69
3 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 1.02.28 0.20.04 32.53
4 Sjöblom Hannele HinnYr 1.03.01 0.20.37 30.45

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 39.26 0.00.00 39.31
2 Laurila Arja JalJa 49.16 0.09.50 29.10
3 Karvonen Pirjo SuSi 1.11.15 0.31.49 18.49

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 36.24 0.00.00 32.91
2 Palomäki Eila SuSe 40.32 0.04.08 27.34
3 Pått Saga Minken 49.06 0.12.42 20.74

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Hietanen Saara TP 49.56 0.00.00 83.75
2 Koskinen Pinja RR 50.26 0.00.30 81.15
3 Ruokola Anna RaJu 54.33 0.04.37 73.38
4 Voutilainen Viivi JYPS 55.29 0.05.33 70.53
5 Kaksonen Terhi SuJu 1.00.39 0.10.43 63.04
6 Välimaa Eveliina VaaSu 1.01.24 0.11.28 60.81
7 Keskinen Nella VaaSu 1.04.51 0.14.55 56.20
8 Kamila Minerva SuJu 1.04.52 0.14.56 54.80

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Hietanen Silja TP 51.21 0.00.00 59.21
2 Pesu Vilma Hiilto 55.52 0.04.31 52.79
3 Rasimus Siiri S-JKL 59.52 0.08.31 47.74
4 Häkkinen Pihla Hiilto 1.02.45 0.11.24 44.09
5 Tiljander Venla EsSu 1.15.30 0.24.09 35.44
6 Peltola Eeva LapVi 1.19.39 0.28.18 32.45

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Voutilainen Lotta JYPS 38.07 0.00.00
2 Kankaanpää Aino LaihLu 48.08 0.10.01
3 Olkkonen Veera KangSK 49.16 0.11.09
4 Karppi Iiris LaihLu 51.07 0.13.00
5 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 53.21 0.15.14
6 Karjanlahti Sofia RasKu 1.00.48 0.22.41