FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kaustinen 150 vuotta -juhlakansalliset
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Ari-Pekka Koovee 32.36 0.00.00 74.63 73.94
2 Kujala Jouni Pohjant 36.40 0.04.04 64.93 64.33
3 Brunell Filip Trian 37.37 0.05.01 61.91 61.33
4 Rantala Paavo KoS 38.43 0.06.07 58.80 58.25
5 Kivelä Joonatan PerhKi 39.10 0.06.34 56.80 56.27
6 Högnabba Oscar Terjärv 39.38 0.07.02 54.81 54.30
7 Fränti Arto KoS 40.54 0.08.18 51.84 51.36
8 Knutar Tomas Terjärv 44.40 0.12.04 46.30 45.87

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Skog Mattias Terjärv 24.31 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alasuvanto Mikko KaJu 39.43 0.00.00
2 Jussinmäki Ari HalTo 41.22 0.01.39

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Jari SuomRa 35.54 0.00.00 48.01 44.91
2 Taarna Terho KoS 38.58 0.03.04 42.90 40.14
3 Jylkkä Marko YlivKu 39.13 0.03.19 41.31 38.65
4 Kalliokoski Jari HalTo 40.58 0.05.04 38.28 35.82
5 Lindgren Markus Botnia 44.06 0.08.12 34.39 32.18
6 Westerholm Oskari OJy 59.43 0.23.49 24.53 22.95

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokikuona Juha RasTiimi 31.17 0.00.00 31.42 29.43
2 Nyman Patrik Brahe 35.03 0.03.46 26.64 24.96
3 Björklund Tom Botnia 44.42 0.13.25 19.79 18.54
4 Hansen Joakim Botnia 47.04 0.15.47 17.75 16.63

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räbb Rainer GIF 25.50 0.00.00 47.17 46.57
2 Tiainen Hannu NiS 26.45 0.00.55 44.70 44.13
3 Grön Kaj Brahe 28.51 0.03.01 40.66 40.14
4 Laasanen Juha LaihLu 30.48 0.04.58 37.34 36.86
5 Ahlsved Mikael Terjärv 31.43 0.05.53 35.54 35.09
6 Byggningsbacka Johan Brahe 33.49 0.07.59 32.66 32.24
Jokela Harri NiS HYL -
Högnabba Jens-Ove Terjärv HYL -
Haglund Tommy Brahe HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Arto PerhKi 29.14 0.00.00 44.83 44.68
2 Polso Jukka KoS 29.23 0.00.09 43.64 43.50
3 Vallbacka Heikki KortJV 30.56 0.01.42 40.55 40.42
4 Toppari Reijo KauWi 31.19 0.02.05 39.16 39.03
5 Koivumäki Kari KoS 35.50 0.06.36 33.44 33.33
6 Anttila Hannu SalRe 51.06 0.21.52 22.90 22.82
Jylhä Seppo KäTa HYL -
Helander Rolf OuHu HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junkala Eero KannUra 20.18 0.00.00 48.42 46.88
2 Hautala Matti ONMKY 23.48 0.03.30 40.82 39.52
3 Halla-Aho Timo AlajA 24.27 0.04.09 39.27 38.02
4 Kivipelto Kalevi AlajA 24.54 0.04.36 38.11 36.89
5 Nurisalo Seppo KoS 25.17 0.04.59 37.08 35.90
6 Tuomaala Juhani KoS 26.41 0.06.23 34.71 33.61
7 Ena Henrik Falken 26.46 0.06.28 34.18 33.09
8 Jylhä Kauko KäTa 26.58 0.06.40 33.51 32.44
9 Rantala Aulis KoS 28.29 0.08.11 31.32 30.33
10 Laine Esa TP 28.59 0.08.41 30.39 29.42
11 Joki Sauli VetU 29.09 0.08.51 29.83 28.88
12 Lind Sune Falken 29.22 0.09.04 29.22 28.29
13 Korpijärvi Asko KannUra 30.12 0.09.54 28.04 27.15
14 Sillanpää Juhani AlajA 33.00 0.12.42 25.32 24.51

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivén Osmo ÄhtU 22.13 0.00.00 44.53 44.33
2 Lövsund Bengt Botnia 22.15 0.00.02 43.95 43.76
3 Alanko Tapio PerhKi 22.47 0.00.34 42.42 42.23
4 Högnäs Tore Brahe 23.46 0.01.33 40.18 40.01
5 Mourujärvi Kauno KuoSu 24.10 0.01.57 39.04 38.88
6 Kainu Markku VetU 25.50 0.03.37 36.08 35.93
7 Törmä Markku KannUra 25.58 0.03.45 35.46 35.30
8 Jylkkä Markku YlivKu 26.16 0.04.03 34.62 34.47
9 Keltamäki Seppo JoKu 26.17 0.04.04 34.16 34.01
10 Viitasaari Eero KoS 26.48 0.04.35 33.08 32.93
11 Pöyhönen Hannu VetU 28.35 0.06.22 30.61 30.48
12 Pienimäki Kari RaJu 28.38 0.06.25 30.16 30.03
13 Jussinmäki Mauri HalTo 30.16 0.08.03 28.16 28.04
14 Kujanpää Heikki AlajA 34.54 0.12.41 24.09 23.99

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Sven-Olof Falken 27.20 0.00.00 31.41 31.52
2 Rantakangas Erkki AlajA 31.11 0.03.51 26.70 26.80
3 Rauma Håkan Botnia 31.21 0.04.01 25.74 25.83
4 Forsén Kaj Terjärv 31.29 0.04.09 24.81 24.90
5 Viitasaari Jussi NiS 38.49 0.11.29 19.46 19.53
6 Byskata Henry Femman 39.18 0.11.58 18.57 18.63

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Jaakko SaPu 26.55 0.00.00 34.65 34.65
2 Saarimäki Jorma VaaSu 30.23 0.03.28 29.77 29.77
3 Toskala Paavo KoS 33.32 0.06.37 26.14 26.14
4 Mikkilä Mauno NiS 34.27 0.07.32 24.63 24.63
5 Sandvik Klas Terjärv 39.35 0.12.40 20.73 20.73
6 Jokikuona Toivo RasTiimi 44.47 0.17.52 17.70 17.70

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 23.41 0.00.00
2 Moisio Paavo SaPu 30.11 0.06.30

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsell Mickel Botnia 25.42 0.00.00 46.79 43.24
2 Hiltunen Juho ONMKY 26.50 0.01.08 41.45 38.31
3 Kullman Hannes Falken 31.50 0.06.08 32.11 29.67

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiainen Pietu NiS 22.30 0.00.00 30.36 29.43
2 Forsell Gustav Botnia 26.35 0.04.05 23.77 23.04
3 Westerlund Jimmy Falken 28.59 0.06.29 20.04 19.42

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hansén Lucas Botnia 20.58 0.00.00

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Matila Oskari KuortKu 25.48 0.00.00
2 Hietala Elmeri KPV 37.55 0.12.07
Isokangas Niilo AlajA HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isokangas Ville AlajA 18.44 0.00.00
2 Lindfors Hugo Falken 38.03 0.19.19

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Björn Botnia 18.55 0.00.00
2 Lindgren Alexander Botnia 24.16 0.05.21
3 Isokangas Veeti AlajA 30.06 0.11.11
4 Siekkinen Kasper Botnia 53.18 0.34.23

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sankelo Lotta Pohjant 44.46 0.00.00 50.82 50.17
2 Polso Anne VetU 44.58 0.00.12 49.08 48.45
3 Lindfors Lina Falken 45.45 0.00.59 46.74 46.15
4 Fränti Eeva-Maria KoS 47.56 0.03.10 43.19 42.64
5 Holopainen Maija SoJy 52.58 0.08.12 37.80 37.31
6 Himanka Satu KaJu 53.39 0.08.53 36.04 35.58

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietalahti Anette HalTo 27.37 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Päivi KoS 27.24 0.00.00 28.11 28.15
2 Sundelin Ann-Sofie Botnia 30.02 0.02.38 23.72 23.76
3 Asmundela Maija KannUra 34.21 0.06.57 19.06 19.09

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Knuuti Pirjo NiS 24.50 0.00.00 41.78 43.00
2 Nynäs Kati Botnia 27.48 0.02.58 35.93 36.97
3 Halla-aho Johanna HimU 30.22 0.05.32 31.61 32.52
4 Peltoniemi Tuula KoS 32.11 0.07.21 28.61 29.44
Bergqvist Katarina Falken HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ena Linda Falken 25.51 0.00.00
2 Backman Yvonne Falken 32.32 0.06.41

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekdahl Pirkko NiS 23.16 0.00.00 35.22 32.60
2 Kalliokoski Katriina PerhKi 31.03 0.07.47 24.41 22.60
3 Junkala Kirsi KannUra 42.19 0.19.03 16.46 15.24

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Kirsti KoS 32.46 0.00.00 36.19 31.71
2 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 36.45 0.03.59 29.85 26.16
3 Sivén Hannele ÄhtU 36.54 0.04.08 27.32 23.94

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fred Bodil Femman 25.33 0.00.00 35.20 33.70
2 Yliniemi Kaisa NiS 27.27 0.01.54 31.78 30.42
3 Stoor Anne KoS 28.39 0.03.06 29.51 28.25
4 Björklund Gunilla Falken 29.34 0.04.01 27.68 26.50
5 Finnilä Katariina VetU 34.12 0.08.39 23.14 22.15
6 Lassila Eija VetU 44.32 0.18.59 17.17 16.43

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsman Brita Falken 41.09 0.00.00
2 Mikkilä Ritva NiS 45.55 0.04.46

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snellman Gunnel Brahe 38.59 0.00.00
2 Lassila Gunvor Falken 43.04 0.04.05

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Halla-aho Emma KoS HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hansén Amanda Botnia 21.58 0.00.00 33.24 24.61
2 Peltoniemi Netta Brahe 33.07 0.11.09 20.40 15.10
3 Paavola Elina LohtVe 36.12 0.14.14 17.15 12.69

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tiainen Liinu NiS 25.17 0.00.00
2 Berg Nicolina Botnia 28.53 0.03.36

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindfors Karolina Falken 24.34 0.00.00
2 Kullman Thea Falken 28.38 0.04.04
3 Nynäs Amanda Botnia 32.31 0.07.57
4 Peltoniemi Anni KoS 33.17 0.08.43

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemelä Minea SalRe 1.02.51 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltoniemi Reetta Brahe 17.56 0.00.00
2 Westerlund Jessica Falken 19.36 0.01.40
3 Nynäs Matilda Botnia 20.26 0.02.30
4 Siekkinen Kajsa Botnia 26.28 0.08.32
5 Lindfors Mira Falken 27.29 0.09.33
6 Paavola Ilona LohtVe 28.28 0.10.32
7 Hietalahti Karoliina HalTo 39.56 0.22.00