FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Syyskansalliset
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Tuomas VeVe 33.55 0.00.00 79.75 79.30
2 Tsvetkov Dmitry IkNV 35.08 0.01.13 76.26 75.83
3 Suominen Eemeli HiKi 37.35 0.03.40 70.62 70.22
4 Niemi Topias HS 38.16 0.04.21 68.69 68.30
5 Sipilä Mikko KangSK 38.39 0.04.44 67.36 66.98
6 Donner Mikael OK77 38.45 0.04.50 66.53 66.15
7 Ritasalo Teemu EsAk 40.52 0.06.57 62.46 62.11
8 Heikkinen Janne HS 44.45 0.10.50 56.47 56.16
9 Rissanen Jaakko LapVe 46.23 0.12.28 53.94 53.63
10 Kerkola Nico SuSi 46.43 0.12.48 53.01 52.71
11 Koponen Visa PertPe 47.28 0.13.33 51.64 51.35
12 Laukkanen Juha KarjUra 48.14 0.14.19 50.29 50.01
13 Parkkinen Anssi RaVi 49.51 0.15.56 48.15 47.88
14 Kivikko Antti HlS 51.38 0.17.43 46.00 45.74
15 Ilmakunnas Ilari Pihkan 51.45 0.17.50 45.41 45.15
16 Kerkola Riku SuSi 1.13.32 0.39.37 31.61 31.43
17 Siipola Janne Pihkan 1.19.11 0.45.16 29.03 28.87

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välikorpi Jari RasKu 35.42 0.00.00 62.23 61.75
2 Kainu Markus VetU 37.24 0.01.42 57.92 57.47
3 Ristimäki Tapio HS 43.55 0.08.13 48.06 47.69
4 Lassila Jussi PiTa 45.32 0.09.50 45.13 44.78
5 Helin Tuomas RaHa 46.24 0.10.42 43.09 42.76
6 Heikkilä Markus EsSu 47.23 0.11.41 41.03 40.71
7 Kemppainen Antti EsSu 1.04.54 0.29.12 29.10 28.87

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinonen Mikko KR 32.12 0.00.00 65.13 62.61
2 Koivula Jeppe HS 34.26 0.02.14 60.14 57.82
3 Kapiainen Tomi RaKaS 35.29 0.03.17 57.63 55.40
4 Karelo Jussi EsSu 37.09 0.04.57 54.33 52.24
5 Lehtonen Eero UlvUra 38.40 0.06.28 51.53 49.53
6 Heikkonen Rami SuSi 40.14 0.08.02 48.87 46.98
7 Engström Jon PIF 41.35 0.09.23 46.65 44.85
8 Björk Tony PIF 42.24 0.10.12 45.13 43.39
9 Lehtola Juha OC Lux 44.49 0.12.37 42.12 40.49
10 Kalvas Teemu KeU 48.25 0.16.13 38.44 36.96
11 Malmi Ilkka HS 48.45 0.16.33 37.64 36.19
12 Teuri Tuomas EsSu 49.09 0.16.57 36.80 35.38
13 Reeni Esko RiSu 54.35 0.22.23 32.66 31.40
Johansson Tuomas HS EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åkerman Anders HiKi 30.30 0.00.00 60.89 60.05
2 Kemppi Joni EsSu 31.40 0.01.10 57.97 57.17
3 Loukkalahti Mika RR 33.11 0.02.41 54.68 53.92
4 Kallioniemi Janne RaLu 33.17 0.02.47 53.87 53.12
5 Ryyppö Jarkko RaVa 35.25 0.04.55 50.02 49.33
6 Laavainen Mikko MSParma 37.00 0.06.30 47.30 46.64
7 Mårtenson Rasmus OK77 37.58 0.07.28 45.53 44.90
8 Pavilainen Alexei HlS 38.47 0.08.17 44.02 43.41
9 Tamminen Miika Jyry 43.47 0.13.17 38.50 37.97
10 Kivelä Tuomas Raus 45.07 0.14.37 36.89 36.38
11 Hyvärilä Jussi HyRa 53.50 0.23.20 30.52 30.10
12 Soikkeli Lauri EsSu 59.16 0.28.46 27.36 26.98
13 Fey Carl EsSu 1.02.42 0.32.12 25.52 25.17
14 Raitola Mika EsSu 1.17.18 0.46.48 20.42 20.14

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 30.44 0.00.00 58.86 57.82
2 Kerkola Mika SuSi 31.23 0.00.39 57.16 56.15
3 Huostila Markku LamSä 32.57 0.02.13 53.99 53.03
4 Ray Tomas OK77 33.52 0.03.08 52.08 51.16
5 Heinilä Hannu RaVa 36.48 0.06.04 47.52 46.68
6 Karvinen Usko EnonkU 37.00 0.06.16 46.86 46.02
7 Vidqvist Jouni TuMe 37.10 0.06.26 46.24 45.42
7 Paganus Ari AngA 37.10 0.06.26 46.24 45.42
9 Autio Rauno KaRa 38.52 0.08.08 43.44 42.67
10 Heikkinen Jussi EsSu 40.03 0.09.19 41.78 41.04
11 Ritvanen Paavo Pihkan 41.14 0.10.30 40.22 39.50
12 Lind Raimo HyRa 41.21 0.10.37 39.74 39.03
13 Nietosjärvi Tommi Pihkan 41.27 0.10.43 39.28 38.58
14 Heikura Mika RR 44.30 0.13.46 36.25 35.61
15 Weiss Robert OK77 47.19 0.16.35 33.77 33.17
16 Ojanen Juha HyRa 53.57 0.23.13 29.34 28.82
17 Hakuli Kari KeU 54.36 0.23.52 28.72 28.21
18 Launis Kasperi Raus 55.59 0.25.15 27.74 27.24
19 Reiman Markku JäPa 1.39.42 1.08.58 15.42 15.15
Suominen Manne HiKi EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Esa HS 29.15 0.00.00 46.89 46.69
2 Karamo Jouko HS 29.51 0.00.36 45.26 45.07
3 Hämäläinen Markku RaVa 30.38 0.01.23 43.43 43.24
4 Mannila Tapio RasKa 31.25 0.02.10 41.69 41.51
5 Salmi Veijo RR 32.22 0.03.07 39.83 39.66
6 Ojapalo Ilkka RR 33.03 0.03.48 38.39 38.22
7 Toikkanen Jukka PorvU 34.57 0.05.42 35.71 35.56
8 Alhoke Timo TuMe 37.40 0.08.25 32.59 32.45
9 Vainikka Jari Raus 39.52 0.10.37 30.27 30.15
10 Ahlqvist Hannu Raus 40.27 0.11.12 29.33 29.20
11 Paukkola Jari RiSu 43.38 0.14.23 26.72 26.60

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kataja Lasse SuSi 35.06 0.00.00 47.76 47.20
2 Nippala Juhani Jyry 35.09 0.00.03 47.29 46.74
3 Jylhä Kari HS 35.26 0.00.20 46.52 45.97
4 Helkkula Simo PiTa 36.05 0.00.59 45.30 44.76
5 Väätäinen Seppo EsSu 36.56 0.01.50 43.87 43.36
6 Lassila Heikki PiTa 37.01 0.01.55 43.40 42.89
7 Koivula Jouko HS 37.29 0.02.23 42.49 41.99
8 Arvola Paavo TurSa 38.49 0.03.43 40.67 40.19
9 Tervo Vesa RR 39.22 0.04.16 39.74 39.28
10 Vuorinen Lasse AngA 40.22 0.05.16 38.41 37.96
11 Ilmakunnas Pekka Pihkan 41.03 0.05.57 37.43 36.99
12 Tarvainen Juhani PiTa 44.57 0.09.51 33.87 33.48
13 Parviainen Martti XYZ 45.52 0.10.46 32.89 32.51
14 Holappa Paavo TVV 46.06 0.11.00 32.42 32.04
15 Kainu Markku VetU 46.58 0.11.52 31.53 31.16
16 Pöntinen Jorma Navi 56.43 0.21.37 25.86 25.56
17 Hotti Reino HS 57.49 0.22.43 25.13 24.83
18 Nykänen Pentti Jyry 1.01.13 0.26.07 23.50 23.23
19 Paikkala Jarmo Jyry 1.03.36 0.28.30 22.40 22.14
Peltola Oke TuS EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Pertti RR 28.58 0.00.00 48.00 48.01
2 Kuusi Klaus Mesik 32.59 0.04.01 41.84 41.84
3 Jokinen Leo KoS 33.09 0.04.11 41.31 41.32
4 Valtee Pertti HS 34.18 0.05.20 39.62 39.63
5 Tolvanen Mauri LeSi 34.40 0.05.42 38.90 38.91
6 Wessman Risto HiKi 34.44 0.05.46 38.53 38.53
7 Laine Erkki AngA 35.05 0.06.07 37.85 37.85
8 Mattila Hannu EsAk 35.11 0.06.13 37.44 37.45
9 Kallio Kari SuSi 35.17 0.06.19 37.04 37.05
10 Kurvinen Veijo HiKi 38.28 0.09.30 33.71 33.71
11 Yliuntinen Hannu KarjUra 38.43 0.09.45 33.22 33.22
12 Mattila Pertti HS 39.39 0.10.41 32.17 32.18
13 Lahtonen Tapio TP 39.40 0.10.42 31.90 31.90
14 Kyckling Veli-Matti HS 41.06 0.12.08 30.53 30.53
15 Kangasaho Simo HiKi 41.18 0.12.20 30.13 30.13
16 Romula Tuomo Mesik 43.06 0.14.08 28.63 28.63
17 Pöyhiä Jorma JoKu 44.11 0.15.13 27.69 27.70
18 Laitinen Matti Mesik 44.15 0.15.17 27.42 27.42
19 Helin Jorma Jyry 53.11 0.24.13 22.61 22.62
20 Krogell Alf Trian 56.41 0.27.43 21.03 21.04
Löyttyjärvi Kari Jyry KES -
Pajala Tauno EsSu EIL -
Ahvenainen Seppo JäPa EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolonen Kalle Mesik 34.20 0.00.00 38.86 38.71
2 Grönroos Timo MSParma 35.18 0.00.58 37.51 37.37
3 Etholen Börje HS 38.01 0.03.41 34.57 34.44
4 Mäkinen Matti Mesik 39.02 0.04.42 33.41 33.28
5 Rönn Ralf AOK 40.14 0.05.54 32.16 32.04
6 Mattsson Per-Åke KSF 40.23 0.06.03 31.80 31.68
7 Sulander Heikki EE 42.48 0.08.28 29.77 29.66
8 Karjalainen Jouko HS 44.05 0.09.45 28.67 28.57
9 Punkero Toivo LS-37 44.17 0.09.57 28.32 28.21
10 Seitajoki Reijo Jyry 45.09 0.10.49 27.55 27.45
11 Laurikkala Jukka Koovee 45.35 0.11.15 27.07 26.97
12 Suonpää Pentti EsAk 45.49 0.11.29 26.72 26.61
13 Heikinheimo Matti HS 46.10 0.11.50 26.30 26.20
14 Isoherranen Seppo HS 46.51 0.12.31 25.70 25.60
15 Perkinen Osmo Pihkan 47.08 0.12.48 25.33 25.24
16 Hakio Risto HS 49.03 0.14.43 24.14 24.05
17 Haaramo Matti EsSu 49.41 0.15.21 23.63 23.54
18 Launis Kari Raus 53.35 0.19.15 21.72 21.64
19 Raimovaara Erkki HS 1.03.51 0.29.31 18.07 18.01
20 Juntunen Olli HS 1.23.05 0.48.45 13.77 13.72
Hartman Matti HiKi KES -
Karila Veijo Pihkan EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuominen Niilo R-P 30.36 0.00.00 31.64 31.51
2 Hurme Heikki HPV 38.00 0.07.24 24.72 24.62
3 Ruokonen Keijo HS 38.08 0.07.32 23.87 23.77
4 Lepistö Heikki HS 42.10 0.11.34 20.90 20.81
5 Koskinen Lennart EsSu 47.26 0.16.50 17.96 17.89
6 Ijas Johannes KeU 54.02 0.23.26 15.23 15.17
Ranta Esko LS-37 EIL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Ville XYZ 37.41 0.00.00 28.83 28.21
2 Liski Eero SalVie 47.44 0.10.03 21.62 21.16
3 Vanhala Toivo Pihkan 59.11 0.21.30 16.52 16.17
4 Partanen Antero RaVi 1.07.56 0.30.15 13.59 13.30

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanen Joonas HyRa 57.22 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Jonny OK77 34.35 0.00.00 54.50 52.03
2 Hamppu Anton HS 39.50 0.05.15 44.95 42.92
3 Kerkola Teemu SuSi 46.10 0.11.35 36.74 35.08
Mannonen Ville HS EIL -
Raitola Sami EsSu KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ristimäki Väinö HS 42.46 0.00.00 34.22 33.44
2 Kalvas Tuomo SKUusi 48.55 0.06.09 28.80 28.14
3 Haapala Tuomo PR 50.37 0.07.51 26.74 26.13
4 Laavainen Aamos MSParma 58.45 0.15.59 22.11 21.60
5 Vesterinen Veeti HyRa 1.24.39 0.41.53 14.70 14.36

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian Lynx 30.35 0.00.00
2 Koponen Rasmus Lynx 33.16 0.02.41
3 Ronkainen Elias JRV 33.29 0.02.54
4 Huttunen Henrik OK77 56.47 0.26.12
5 Tuovinen Viljami OK77 56.51 0.26.16
6 Hågensen Sverre PIF 1.07.28 0.36.53
Lehtola Matias OC Lux KES -
Malmi Juho HS EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusinen Karri Lynx 17.01 0.00.00
2 Hellstedt Oliver Lynx 18.23 0.01.22
3 Hirvilahti Joona VeVe 18.25 0.01.24
4 Kuusinen Tuomas Lynx 18.30 0.01.29
5 Kemppi Anton EsSu 20.13 0.03.12
6 Isoherranen Antti Lynx 20.15 0.03.14
7 Lintula Aapo Trian 20.55 0.03.54
8 Kallioniemi Justus RaLu 21.42 0.04.41
9 Maronen Markus Lynx 21.57 0.04.56
10 Hahto Vili Pihkan 22.11 0.05.10
11 Hyvärilä Touko HyRa 22.58 0.05.57
12 Leskinen Eemeli Lynx 24.23 0.07.22
13 Wickholm Arthur Trian 25.08 0.08.07
14 Vuorensola Tuomas Lynx 26.54 0.09.53
15 Nuottajärvi Elias Trian 28.17 0.11.16
16 Korento Andreas OK77 31.19 0.14.18
17 Enqvist Rasmus Lynx 32.31 0.15.30
18 Lehtola Lenni OC Lux 32.47 0.15.46
19 Haapala Juuso PR 33.31 0.16.30
20 Donner Jeremy OK77 34.20 0.17.19
21 Risku Max OK77 35.33 0.18.32
22 Leivo Jarkko RR 38.09 0.21.08
Toivonen Nuutti RR EIL -
Mäkelä Onni Lynx EIL -
Kavonius Atte HiKi EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Eetu VeVe 16.38 0.00.00
2 Koskinen Iiro Lynx 22.45 0.06.07
3 Kujala Aapo HiKi 23.37 0.06.59

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 11.11 0.00.00
2 Virtanen Onni AngA 11.45 0.00.34
3 Fey Erik EsSu 11.46 0.00.35
4 Hilo Kasper EsSu 12.25 0.01.14
5 Kankaanpää Mikki EsSu 12.51 0.01.40
6 Aaltonen Arttu HiKi 15.03 0.03.52
7 Ristimäki Eino HS 15.23 0.04.12
8 Ryyppö Topias HS 17.09 0.05.58
9 Heikkinen Arsi HS 17.47 0.06.36
10 Fey Mark EsSu 18.17 0.07.06
11 Martomaa Eero EsSu 18.45 0.07.34
12 Forsman Aaron Lynx 21.16 0.10.05
13 Pavilainen Andrei Lynx 24.02 0.12.51
14 Åkerman Oskar HiKi 24.35 0.13.24
15 Leskinen Eino Lynx 37.12 0.26.01
Backman Sebastian OK77 EIL -
Björk Cedric Lynx EIL -
Ekqvist Leo HiKi EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilpeläinen Elina VeVe 33.41 0.00.00 62.31 59.10
2 Suhonen Anniina HS 35.49 0.02.08 57.62 54.65
3 Juga Emma SKUusi 41.40 0.07.59 48.69 46.18
4 Itkonen Maria LapVe 42.55 0.09.14 46.46 44.06
5 Saarenpää Iiris KangSK 47.16 0.13.35 41.44 39.31
6 Kalenius Regina KarjUra 50.50 0.17.09 37.85 35.90
7 Suonurmi Taru KyRa 52.26 0.18.45 36.03 34.17
8 Rantala Eerika HS 52.48 0.19.07 35.11 33.30
9 Parkkinen Tiia RaVi 1.01.17 0.27.36 29.68 28.15
Holopainen Maija SoJy HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palmen Virpi EsSu 35.20 0.00.00 62.03 58.51
2 Vaara Inga-Maria KaRa 36.05 0.00.45 58.46 55.14
3 Ruhanen Hanna HS 37.00 0.01.40 54.79 51.68
4 Penttilä Marja KoS 37.20 0.02.00 52.10 49.14
5 Elovaara-Salmi Anna HS 1.05.02 0.29.42 28.65 27.02

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sane Mari HS 28.49 0.00.00 66.49 66.79
2 Malmi Päivi HS 30.32 0.01.43 61.89 62.17
3 Kallioniemi Reija RaLu 31.05 0.02.16 59.96 60.23
4 Ryyppö Minna HS 32.08 0.03.19 57.19 57.45
5 Porkka Paula HiKi 32.43 0.03.54 55.37 55.62
6 Fey Natalia EsSu 37.00 0.08.11 48.25 48.47
7 Valkonen Anu HS 38.08 0.09.19 46.13 46.34
8 Laurinen Mari HyRa 39.03 0.10.14 44.38 44.58
9 Rogovin Sari KarjUra 42.49 0.14.00 39.87 40.05
10 Nyholm Tanja KaRa 44.37 0.15.48 37.67 37.84
11 Heikkinen Leena SoJy 50.45 0.21.56 32.60 32.75
Marttila Outi EsSu HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Heidi HS 30.43 0.00.00 61.00 60.88
2 von Schoultz Åsa Raseborg 32.44 0.02.01 56.29 56.18
3 Nuottajärvi Sanna Trian 34.53 0.04.10 51.92 51.82
4 Vesterinen Kirsi HyRa 38.20 0.07.37 46.44 46.34
5 Hosio Sanna KarjUra 41.14 0.10.31 42.41 42.33
6 Lintula Kirsi Trian 42.56 0.12.13 40.01 39.93
7 Lamppu Tiina HlS 44.15 0.13.32 38.11 38.04
8 Hovinen Mari KeU 50.42 0.19.59 32.65 32.58
9 Koistinen Marjo EsSu 53.03 0.22.20 30.61 30.55
Nybakken Line EsSu KES -
Wartiainen Piritta EsSu EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vierikko Annamari HS 31.46 0.00.00 61.02 61.95
2 Ray Carola OK77 37.18 0.05.32 50.86 51.63
3 Kerkola Tiina SuSi 37.58 0.06.12 48.87 49.61
4 Laurila Anneli Trian 38.10 0.06.24 47.52 48.24
5 Tervo-Rantakokko Tiina HS 39.02 0.07.16 45.41 46.09
6 Torp-Donner Heidi OK77 39.52 0.08.06 43.41 44.07
7 Rantala Eija HS 42.07 0.10.21 40.11 40.72
8 Hulmi Sini OK77 48.17 0.16.31 34.13 34.64
Launis Teija Raus EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linjama Mirja EsSu 40.46 0.00.00 51.09 50.53
2 Juga Liisa KeU 40.48 0.00.02 49.77 49.22
3 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 45.36 0.04.50 43.39 42.91
4 Markki Outi EsSu 47.02 0.06.16 40.96 40.51
5 Kokkila Marita EsSu 51.46 0.11.00 36.21 35.81
6 Mäkelä Anja RiSu 59.58 0.19.12 30.39 30.06
7 Krum Mirva Trian 1.00.37 0.19.51 29.21 28.88

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakomäki Kirsi HS 30.39 0.00.00 53.28 53.06
2 Raiko Erja HyRa 32.46 0.02.07 49.21 49.01
3 Eisanen Tea MaMa 35.18 0.04.39 45.10 44.92
4 Ilmakunnas Seija Pihkan 37.39 0.07.00 41.75 41.58
5 Antila Suvi PäLuLu 38.24 0.07.45 40.40 40.24
6 Liimatainen Raili HyRa 38.41 0.08.02 39.58 39.41
7 Ahlqvist Kristiina Raus 39.11 0.08.32 38.55 38.39
8 Kangasaho Sirpa HiKi 40.16 0.09.37 37.01 36.86
9 Laaksonen Anita TarpSu 41.19 0.10.40 35.57 35.43
10 Lähteenmäki Pirjo PR 41.49 0.11.10 34.66 34.52
11 Wickholm Rita Trian 49.48 0.19.09 28.69 28.58
12 Ojapalo Anneli RR 53.18 0.22.39 26.42 26.32
Puromies Merja EsSu HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivula Sirpa HS 28.45 0.00.00 37.53 36.70
2 Pöntinen Tuula Navi 31.14 0.02.29 33.25 32.52
3 Kurvinen Ulla HiKi 31.46 0.03.01 31.42 30.72
4 Bergström Anneli EsSu 40.31 0.11.46 23.63 23.11
5 Lipasti Hilkka EsSu 52.29 0.23.44 17.47 17.09

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 32.48 0.00.00 39.40 39.46
2 Sulander Mirja-Liisa EE 35.59 0.03.11 33.22 33.27
3 Torp Tytti HS 40.33 0.07.45 27.09 27.13

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isoherranen Kaarina HS 43.21 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Vesterinen Viivi HyRa EIL -
Fagerholm Jennie KarjUra KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nilsson Matilda OK77 37.15 0.00.00 44.32 39.87
2 Soikkeli Sofia EsSu 37.46 0.00.31 40.44 36.37
3 Palomäki Susanna UlvUra 39.58 0.02.43 35.11 31.59
Seppälä Kaisla RR EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aaltonen Nelli Lynx 35.47 0.00.00
2 Ristimäki Vieno HS 37.29 0.01.42
3 Hilo Jenny EsSu 41.00 0.05.13
4 Pajula Siiri KangSK 42.42 0.06.55
5 Peltoniemi Anni KoS 1.23.50 0.48.03
6 Tolkki Ellen OK77 1.30.45 0.54.58
Virtanen Aino AngA EIL -
Roschier Siiri HS EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Venla UlvUra 23.00 0.00.00
2 Sukselainen Laura Lynx 25.11 0.02.11
3 Kankaanpää Martta EsSu 25.35 0.02.35
4 Backman Alexandra OK77 27.10 0.04.10
5 Teuri Venla EsSu 27.24 0.04.24
6 Karelo Olivia EsSu 27.31 0.04.31
7 Soikkeli Lauriina EsSu 29.33 0.06.33
8 Mbembela Kia Lynx 31.22 0.08.22
9 Laakkonen Minttu Lynx 31.35 0.08.35
10 Åberg Ninni HyRa 32.04 0.09.04
11 Vesterinen Vilma HyRa 1.01.18 0.38.18
Lukkari Matilda SKUusi EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Palomäki Emilia UlvUra 17.46 0.00.00
2 Gustafsson Eva-Greta Lynx 18.39 0.00.53
3 Jalassola Nelli Lynx 22.16 0.04.30
4 Forsman Aada Lynx 27.15 0.09.29

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jantunen Anni EsSu 15.08 0.00.00
2 Takanen Tiitu VeVe 15.26 0.00.18
3 Miettinen Tuuli Lynx 16.16 0.01.08
4 Karelo Linnea EsSu 17.27 0.02.19
5 Kemppainen Pilvi EsSu 17.30 0.02.22
6 Lehtonen Aurora UlvUra 18.02 0.02.54
7 Nikkinen Lotta HiKi 19.21 0.04.13
8 Lamppu Lotta HlS 19.25 0.04.17
9 Lamppu Laura HlS 22.22 0.07.14
10 Pavilainen Anna Lynx 22.28 0.07.20
11 Norrbacka Iira-Nella AR 22.44 0.07.36
12 Risku Saga OK77 25.57 0.10.49
13 Heikkinen Matilda Lynx 38.54 0.23.46
14 Ojapalo Olivia Lynx 53.31 0.38.23
Salmi Emma HS EIL -